Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Botosani (https://forum.4tuning.ro/107-botosani.html)
-   -   Buburuza mea -Golf 3 (https://forum.4tuning.ro/107-botosani/313457-buburuza-mea-golf-3-a.html)

csl_89 08-04-12 17:38

Buburuza mea -Golf 3
 
10 Attachment(s)
Masinutza mea:
Golf 3 din 96
Cumparata de la niste mosnegi din germania prin 2008 cu 60.000km si carte de service. momentan are 95.000km
Motor 1.6 benzina
Culoare Visiniu sidefat.
AC
Jenti Aliaj
Capota Foliata
Grila fata si stalpi portiere foliate cu fibra de carbon
Lumina interioara albastru
Bord foliat cu fbra de carbon cu manere portiere
Afisaj bord ( KM/h, Turatie, temp, rezervor) schimbate cu unele DIY
Inchidere centralizata cheie DIY
Faruri Angel Eyes, cu fundal negru si xenon 6000 pe scurta si halogen lunga
Geamuri Foliate spate 100% negre si pe fata transparente pt UV.
Sistem audio schimbat: radioul Pioneer si boxe fata spate+bord
Volan schimbat

Pe viitor:
semnalizatoare cu proiectoare noi
Triple cu leduri
Capota vopsita cu aerograf
Tapiterie interior schimbata

BT 21 RZV 14-04-12 14:02

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
salut! faina jucarie :D . aerograful unde il faci?

csl_89 14-04-12 14:13

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
ms
eu singur o sa mi-l fac. Duc capota la un vopsitor sa mi-o vospeasca neagra si desenul il fac eu dupa care ma duc sa mi-l lacuiasca tot vopsitorul.

BT 21 RZV 14-04-12 14:21

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Quote:

Originally Posted by csl_89 (Post 4981079)
ms
eu singur o sa mi-l fac. Duc capota la un vopsitor sa mi-o vospeasca neagra si desenul il fac eu dupa care ma duc sa mi-l lacuiasca tot vopsitorul.

super tare sa ne tii la curent, sunt tare curios cum iese, parca ma mananca si pe mine :D :D :D

csl_89 14-04-12 14:25

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
o sa va tin la curent oricum asta prin vara o sa se intample

BT 21 RZV 14-04-12 14:28

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Quote:

Originally Posted by csl_89 (Post 4981098)
o sa va tin la curent oricum asta prin vara o sa se intample

ma gandeam eu ca la vara ca sa se usuce bine vopseaua, am vazut ca te ocupi de detailing auto poate stii cumva la cine imi pot reface tapiseria auto?

csl_89 14-04-12 14:31

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
in ce sens sa repari.. e textil/piele, e rupta/ uzata/murdara... da mai multe detalii eventual un pm sa nu umplem topicul aici

blu3cr1m3 14-04-12 14:34

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Foarte frumoasa masinuta. Sa o stapanesti sanatos !

csl_89 14-04-12 14:38

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
mersi

vaseaddv 05-05-12 10:47

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Imi pare rau de ce s-a intamplat.. nu imi venea sa cred cand am vazut in ziar : http://www.gazetabt.ro/accident-patr...vezi-foto.html

csl_89 05-05-12 14:50

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
mda... asta e... de acuma sa vad daca o mai fac ca e cam distrusa, sa vad cum o scot la capat cu asigurarea, ca el a iesit vinovat ca nu s-a asigurat la schimbarea sensului de mers, eu nu aveam nici o vina, eu eram deja intr-o depasire regulamentara...

vaseaddv 05-05-12 16:10

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
I se poate intampla oricui.. bine ca nu ai patit nimic grav. Masini se mai gasesc..

csl_89 05-05-12 16:23

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
mai mult mie ciuda ca am bagat atata timp si bani in ea... masina era bibelou, o bataie sau un sunet naspa nu se auzea la gropi... Fix lunea trecuta am schimbat toata suspensia cu bucsaraia pe fata.... nou nout Monroe

vaseaddv 05-05-12 18:00

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Mare pacat.. dar odata ce a fost implicata intr-un accident nu mai este masina de dinainte indiferent de ce ai face.

bcs_bt 09-08-12 16:26

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Quote:

Originally Posted by csl_89 (Post 5010692)
eu nu aveam nici o vina, eu eram deja intr-o depasire regulamentara...

bai rahatule, nu tie rusine sa zici asa ceva? ce viteza aveai de ai rasturnat masina aia cu rahatul tau de golf?

zi mersi ca avea ala casco si nu s-a complicat sa faca recurs ca ieseai vinovat fara drept de apel in urma expertizei si aveai de muncit toata viata sa repari masina omului!

csl_89 09-08-12 17:07

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
ma mucea tu cine ai fi ma rog :))
ai fost acolo sa stii ce a fost? ce viteza poti avea cu un golf 1.6 benzina n treapta a treia ? Da na nu toti stiu fizica, centru de grutate, inaltime etc :))
Dca vrei poti rasturna un jeep in viraj si cu mana nu cu masina :))
Taca-ti fleanca, te ai trezit si tu acuma :))Si nu ma lua cu rahatule ca iti arat eu ce rahat pot fi :))
Si pun pariu ca rahatul ala de golf arata cu mult mai bine decat masina ta chiar daca ar fi din 2009 daca ai asa ceva

A si pt informatia ta a facut si recurs, dar degeaba :) 2 legi a incalcat atunci, documenteaza te care-s ca sa nu faci si tu accident ca el :p

bcs_bt 09-08-12 18:57

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Quote:

Originally Posted by csl_89 (Post 5132026)
ma mucea tu cine ai fi ma rog :))
ai fost acolo sa stii ce a fost? ce viteza poti avea cu un golf 1.6 benzina n treapta a treia ? Da na nu toti stiu fizica, centru de grutate, inaltime etc :))
Dca vrei poti rasturna un jeep in viraj si cu mana nu cu masina :))
Taca-ti fleanca, te ai trezit si tu acuma :))Si nu ma lua cu rahatule ca iti arat eu ce rahat pot fi :))
Si pun pariu ca rahatul ala de golf arata cu mult mai bine decat masina ta chiar daca ar fi din 2009 daca ai asa ceva

A si pt informatia ta a facut si recurs, dar degeaba :) 2 legi a incalcat atunci, documenteaza te care-s ca sa nu faci si tu accident ca el :p

ca sa nu te mai dai interesant poti sa stii ca am premii nationale la fizica asa ca stiu foarte bine ce si cum! deci ce am zis in postul anterior ramane valabil! asa ca in continuare esti un rahat si erai vinovat in situatia aia! cat despre masina mea nu iti fa tu griji, nici nu ai sa o "observi" in oras(ca nu sunt cocalar gen hsd), dar nici nu ai sa ai vreo sansa in fata mea ;)

csl_89 09-08-12 21:01

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Nu se cunoaste ca ai diplome de orice fel... Ca vb ca unu de la tara:)) veze ti comportamentul , ca nu esti tu nu stiu ce pe aici....

bcs_bt 09-08-12 21:23

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
omule, de obicei nu stau sa dau lectii, dar daca tie ti se pare ca eu vorbesc ca la tara iti recomand cu caldura (si tie si celorlalti din hsd) un abecedar! peste vreo 3,4 ani, cand reusiti sa il intelegeti, puteti trece mai departe la carti precum Car hacks&mods for dummies, asta daca stiti limbi straine....

csl_89 09-08-12 21:47

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
ma, nu stiu cine e nou pe aici si se leaga de toata lumea eu sau tu? eu zic sa o lasi mai moale cu jignirile ca nu esti tu mare zmeu pe aici... Din partea noastra poti sa si pleci ca nu prea contribui cu nimic.... si sa te duci pe un alt forum care sa te bage cineva in seama cu respect :))

bcs_bt 09-08-12 21:55

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Quote:

Originally Posted by csl_89 (Post 5132303)
ma, nu stiu cine e nou pe aici si se leaga de toata lumea eu sau tu? eu zic sa o lasi mai moale cu jignirile ca nu esti tu mare zmeu pe aici... Din partea noastra poti sa si pleci ca nu prea contribui cu nimic.... si sa te duci pe un alt forum care sa te bage cineva in seama cu respect :))

eu venisem cu ganduri pasnice, dar cand am vazut ca pe forumul asta sunt numai cocalari si idioti, normal ca am inceput sa va iau la impins vagoane...
iar din ce am vazut nu mai fusese de mult timp activitate aici cata am facut eu in seara asta asa ca puteti sa imi multumiti, copii ;)

csl_89 09-08-12 21:58

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
aici ai curaj, dar ia vino sa ne iei la impins vagoane si in realitate daca esti asa hater mare si tare, sau numai gura e de tine?

bcs_bt 11-08-12 15:29

Re: Buburuza mea -Golf 3
 
Quote:

Originally Posted by csl_89 (Post 5132326)
aici ai curaj, dar ia vino sa ne iei la impins vagoane si in realitate daca esti asa hater mare si tare, sau numai gura e de tine?

acuma o dai pe k1? parca erai tare la volan, vroiai curse? hotaraste te baietel:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 08:06.

- Copyright 2026 4Tuning