Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/304949-e30-325i-m20b25-coupe-12-1985-mtechnic-1-a.html)

dani_br 21-02-12 20:11

E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
11 Attachment(s)
Salutare asta e cel de al 2-lea urs al meu e de ceva timp la mine, masina e bucureseanca la origine mai bagabonata de fel au mai calarito si altii:lol:.

Ca detalii tehnice:

-Pachet complet Mtechnic 1(fusta fata, fusta spate, eleron, pragurii, volan)
-janate dezent r16 9j et 15 anvelope TOYO
-articulatie noua schimbata in toamna ( 900 ron)
-suspensie sport 60-40 TA-TECHNIX
-proectoare noi (350 bucata)
-servo directie
-lsd 3,91
-bara intre amortizoare fata
-scaune recaro
-geamuri electrice
- check control
-radiator de 2.5 diesel+ electro ventilator
-xenon faza scurta
-crom line

Bagabonata bucuresteanca a primit anu asta motor de 2,5 12voltii ea avea 2000 12 volti (de la dan ysr baiat de nota 10), jantele, distantiere de 20mm nemontate in poze, articulatie si suspensie nou era cam barcuta.
Sa pus o fusta fata buna pe fata sau incadrat si proectoarele si cam atat ursu sta la garaj ca nu ii place la zapada .

marius_WDI 21-02-12 21:26

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Salut, frumoasa masina...bafta cu ea.Ce model Dezent sunt jantele??. Sunt 12 valve , nu volti :P... salut

dani_br 21-02-12 21:30

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by marius_WDI (Post 4892432)
Salut, frumoasa masina...bafta cu ea.Ce model Dezent sunt jantele??. Sunt 12 valve , nu volti :P... salut

Nu stiu ce model sunt jantele , mi-au placut ca mergeau la urs fara distantiere si aveau buza mare , asa ii alint eu voltii:rolleyes2

marius_WDI 21-02-12 21:46

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Aha, scuze atunci cu voltii :P... oricum vin bine jantele, suspensia nu este reglabila nu?

dani_br 21-02-12 22:23

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by marius_WDI (Post 4892477)
Aha, scuze atunci cu voltii :P... oricum vin bine jantele, suspensia nu este reglabila nu?

Nop suspensia e fixa am fost prost influentat cand am cumparat(mia zis cineva ca nu e stralucita ca niste prostii si am luat fixa).

ps
La ursul alb ii pun fixa :lol:

Radu. 22-02-12 00:12

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Bafta cu ambele :lol: cum o fi sa ai doua.:oops:

dani_br 22-02-12 00:19

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by Radu. (Post 4892677)
Bafta cu ambele :lol: cum o fi sa ai doua.:oops:

Mmmm bine e cu 2,5 e senzatie ptr saracii, nu e v8 sa ti se faca pielea gainii dar e ptr saracii, din cel alb am de gand sa fac ceva frumos , 2,5-ul cred ca va sta la garaj anu asta doar esiri in nopate sa mai circule benzina:oops:

Radu. 22-02-12 00:22

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Las' ca motoru ala e in mintile lui, ultima oara cand l-am vazut/auzit mergea ceas.

dani_br 22-02-12 00:24

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by Radu. (Post 4892684)
Las' ca motoru ala e in mintile lui, ultima oara cand l-am vazut/auzit mergea ceas.

hmm tu ai fost in sera aia cu e46-le ala grii

Radu. 22-02-12 00:35

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Nu, n-am fost eu.De care seara vorbesti ?

Nastase Bogdan 22-02-12 06:20

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Dani, dar masina ta are un alt topic deschis...care e rostul sa mai deschizi inca unul la aceeasi masina:?:

Ma gandeam ca deschizi pentru ursul polar, acolo e de urmarit evolutia de la cum l-ai cumparat pana cum vrei sa-l faci:idea:

Oricum, bafta cu amandoua:-)

dani_br 29-02-12 14:22

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
SE VINDE 2000 E SAU SE DA LA SCHIMB CU MASINA MAI DE CRIZA


se incepe alt proect si sunt nevoie de banii

Tzzantaru 29-02-12 15:16

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Daca tot vinzi masina nu dai kitu ala de mtech1?

dani_br 29-02-12 15:22

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 4907171)
Daca tot vinzi masina nu dai kitu ala de mtech1?

Ce farmec ar mai avea fara Mtechnic 1? dar daca il vrei imi dai 700 e si el al tau complet tinad cont ca e foarte rar , si nu se poate copia

Tzzantaru 29-02-12 16:39

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Ahahahahahahaha.Bine , e foarte foarte rar si are copy protection.Pastreaza-l si eventual il vinzi peste 10 ani cu 5000 de euro.

zepolikahhh_ 29-02-12 17:24

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
:))))))))

Marian_nebunu 29-02-12 21:49

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 4907299)
Ahahahahahahaha.Bine , e foarte foarte rar si are copy protection.Pastreaza-l si eventual il vinzi peste 10 ani cu 5000 de euro.

:lol: :lol: :lol: s-a fabricat doar pentru iel !!! acel m tech 1

zepolikahhh_ 29-02-12 21:50

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
poate are protectie anti-fraier si naaaa,nu merge copiat.
Pune l la vanzare cu 1000 de euro,nu te lua dupa fraierii astia.:lol:

DEVIL's Style 29-02-12 22:09

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Stati asa ma , sa mi aduc popcornul si cu berea ! :lol:

PS : altul care isi prezinta masinile ca sa le vanda . Patetic !

zepolikahhh_ 29-02-12 22:11

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Eu zic sa l lasati pe baiat in pace cu kitul lui,pana la noi lamuriri cand vine JimGod.
Sigur stie el vreo smecherie la kitu asta de iti scade consumu cu 3 litri.

Marian_nebunu 29-02-12 22:14

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by zepolikahhh_ (Post 4907984)
Eu zic sa l lasati pe baiat in pace cu kitul lui,pana la noi lamuriri cand vine JimGod.
Sigur stie el vreo smecherie la kitu asta de iti scade consumu cu 3 litri.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hai maaaaaaaaaa ce e asa de greu sa intelegi ca un m3 consuma 10% in oras ???

e acelasi lucru ca acel 2.8 benzina la drum lung cu 5,6 % !!! e chiar atat de greu sa crezi ??

de 700 de euro imi cumpar urs :D !!! si de 350 de euro pun kitul m tech din fibra "COPIAT"

316i 01-03-12 09:38

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4907997)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hai maaaaaaaaaa ce e asa de greu sa intelegi ca un m3 consuma 10% in oras ???

e acelasi lucru ca acel 2.8 benzina la drum lung cu 5,6 % !!! e chiar atat de greu sa crezi ??

de 700 de euro imi cumpar urs :D !!! si de 350 de euro pun kitul m tech din fibra "COPIAT"


OMFG. ROTFL. Priceless. :lol:
+3 :peace::pistoles:

mihaimmm 01-03-12 10:56

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by zepolikahhh_ (Post 4907984)
Eu zic sa l lasati pe baiat in pace cu kitul lui,pana la noi lamuriri cand vine JimGod.
Sigur stie el vreo smecherie la kitu asta de iti scade consumu cu 3 litri.

+1
:lol::lol::lol:

dani_br 01-03-12 14:54

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4907916)
:lol: :lol: :lol: s-a fabricat doar pentru iel !!! acel m tech 1

Nu ma Marean nu sa facut doar pentru mine , dar putini il au, si ca nu se poate face din fibra tu ar trebui sa stii si ar mai trebui sa stii ca elementele de urs prefacelift sunt mai greu de gasit ca esti destept .

Mai viseasa la ursul ala la 500 care sa porneasca si sa mai si meraga.
Quote:

Stati asa ma , sa mi aduc popcornul si cu berea !

PS : altul care isi prezinta masinile ca sa le vanda . Patetic !
Patetic esti tu ca te bagi ca cornuta in seama

Marian_nebunu 02-03-12 19:51

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by dani_br (Post 4908943)
Nu ma Marean nu sa facut doar pentru mine , dar putini il au, si ca nu se poate face din fibra tu ar trebui sa stii si ar mai trebui sa stii ca elementele de urs prefacelift sunt mai greu de gasit ca esti destept .

Mai viseasa la ursul ala la 500 care sa porneasca si sa mai si meraga.


Patetic esti tu ca te bagi ca cornuta in seama

ma costa 350 de euro un motor care porneste si trage grav pe caroseria aia !!!

500 masina plus 350 motorul ...cum facem ? ca acel kit de m al tau este 700 de euro(pretul cerut de tine) !!!

nu Visez la nici un urs.... imi cumpar si maine urs, nu vad rostul !!

prefer sa am o masina tare sa merg zi d zi decat sa alerg un ursulet !!!(care momentan nu o am,insa in viitorul apropiat o voi avea )

dani_br 02-03-12 21:05

Re: E30 325i m20b25 coupe 12/1985 Mtechnic 1
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4911097)
ma costa 350 de euro un motor care porneste si trage grav pe caroseria aia !!!

500 masina plus 350 motorul ...cum facem ? ca acel kit de m al tau este 700 de euro(pretul cerut de tine) !!!

nu Visez la nici un urs.... imi cumpar si maine urs, nu vad rostul !!

prefer sa am o masina tare sa merg zi d zi decat sa alerg un ursulet !!!(care momentan nu o am,insa in viitorul apropiat o voi avea )

Am zis baiatului 700 ca sa intelega ca nu e de vanzare kitul ,in privinta motorului ai dreptate de restul ma indoesc sincer stiu cati bani am bagat eu in ultimile 5 luni si... nus disperat sa vand masina daca se da bine daca nu ramane afara din joc acum sunt concentrat pe ursu alb.


All times are GMT +2. The time now is 08:53.

- Copyright 2026 4Tuning