Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Styling Club (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/301684-styling-club.html)

VRS 31-01-12 18:27

Styling Club
 
Fiind un pasionat de masini modificate si impreuna cu inca cativa prieteni din orasul meu natal si anume Baicoi am deschis un club auto ale carui insemne le purtam cu mandrie. La inceput am fost un club dedicat unui grup auto, dar fiindca aveam multe cereri de inscriere am decis si scoatem acea "interdictie". Incet cu incetul am reusit sa obtinem si cateva sponsorizari si ne-am extins pe plan national.
Target-ul clubului este participarea la cat mai multe competitii si show-uri dedicate pasionatilor de masini modificate.

Primul nostru premiu este luat de userul ar99wob, locul 3 la cursa de la drag racing Arad.

Va asteptam in comunitatea noastra si odata cu aderarea voastra in club sa purtati alaturi de noi, insemnele Styling Club cu mandrie!

tng 31-01-12 21:48

Re: Styling Club
 
Bun venit! De preferat e sa pui poze direct aici pe forum, nu prin alte linkuri, se pot "uploada" foarte usor.
Fa-ne o scurta prezentare a membrilor, masini, modificari.. etc
Multa bafta!

VRS 01-02-12 12:38

Re: Styling Club
 
10 Attachment(s)
Membrii:
- Costi - Skoda Octavia I, 1.9TDI 130hp, modificari facute in germania la Milotec
- Edutzu - VW Golf 5 GTI, 2.0TFSI 270hp, stopuri LED, grila fara emblema, pleoape Matting, subwoofer 600W
- Emy - VW Golf 5 GT, 2.0TDI 150hp
- Andi - BMW 525d, 2.5D 190hp, pachet M5
- BMW 320d, 2.0D 170hp, pachet M3
- Bobi - Hyundai Santa-Fe, 2.3 170hp
- Alex - Hyundai Santa-Fe, 2.3 170hp
- Sabin - BMW 320d E46, 150hp, stopuri led, bad-boy
Acestia sunt doar o parte dintre membrii din Baicoi si imprejurimi. In tara:
- Ovi - VW Golf 5 GTI, 2.0TFSI 350hp, masina modificata de REVO Oradea
- Andrei - Seat Leon Cupra R, 1,8T 400hp, masina modificata de REVO Bistrita
- Vio - Skoda Octavia II RS, 2.0TFSI 370hp, masina modificata de REVO Bucuresti
- Kamei - VW Golf 4, 1.9TDI 131hp, faruri custom, prelungire bara fata-spate, jante etc.
- Alex - Seat Leon, 1.6 101hp, jante, faruri angel-eye, stopuri led etc.
- Guess - BMW 318i Cabrio, jante, stopuri etc.
- Bebe - Dacia Logan 1.4MPI, kit exterior
Si mai sunt dar nu am timp sa-i prezint pe toti.
Sper sa ne vedem la expozitii si la legale!

Andraey 01-02-12 14:35

Re: Styling Club
 
Vad ca acceptati numai masini de brand si puternic modificate, asta e principalul criteriu dupa care se face parte din acest club !? Adica numai puterea conteaza sau aveti si alte criterii ?

VRS 01-02-12 15:17

Re: Styling Club
 
4 Attachment(s)
Nu conteaza masina, fie stock, fie modificata, brand-ul nu conteaza. Acelea sunt poze cu cele mai puternice masini din club. Avem si o Dacie 1300 cu sistem audio decent adica sa nu se inteleaga ca ala are 1300 sau Logan si nu are ce cauta in club. Singurele masini care nu sunt prea ok pt club sunt cele care au tot felul de abtipilde cu sponsori(sparco, brembo etc.) lipite pe masina sau daca au macar sa aibe ceva special, un sistem audio, modificari pe la motor, exterior, interior sa aiba o modificare ca sa atraga privirile, sau alta categorie fiind cea cu n embleme de exemplu masina chevrolet cu emblema de audi sau vw, sau care pun pe masinii embleme de ///M sau AMG... in rest toate masinilie sunt bine-venite la noi in club fie ca sunt axate doar pe un segment de tuning de ex. modificari la motor iar la exterior stock, interior frumos dar sistemul audio stock. Acel Santa-Fe are pozitie pe led si un tun mic de bass de 100W deci nu e modificat iar la motor este stock, neumblat.

Andraey 01-02-12 15:28

Re: Styling Club
 
Ma gandeam ca fiind din Baicoi pot "ajuta" si eu clubul cu una alta ... M-am uitat printre poze, am recunoscut cateva masini si chiar cunosc si unii dintre posesori:D
Eu sunt axat pe modificari audio, am un sistem de 1000wRMS - 3500w max care compenseaza motorul mic de pe masina :)))
Asadar ce trebuie sa fac !?:oops:

P.S : Ma poti contacta pe PM sau Y!M andraeygodlike !

VRS 01-02-12 15:31

Re: Styling Club
 
Ti-am dat add pe Y!M

Rulez 01-02-12 19:34

Re: Styling Club
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 4858648)
- Emy - VW Golf 5 GT, 2.0TDI 150hp

Am eu mai multe poze cu masina lui EMY :

https://img408.imageshack.us/img408/5258/dsc07882m.jpg

https://img811.imageshack.us/img811/3096/dsc07786r.jpg

https://img33.imageshack.us/img33/6536/dsc07793t.jpg

https://img43.imageshack.us/img43/6526/dsc07845x.jpg

https://img20.imageshack.us/img20/7345/dsc07823d.jpg

M-am uitat si eu prin poze , majoritatea masinilor le stiu de prin oras , pe EMY il cunosc personal de vreun an si ceva .. I-am tot fotografiat masina .
Interesanta ideea cu clubul , bafta cu el , mi-ar placea si mie sa ma alatur dar masina mea nu e modificata pentru nici una dintre cele specificate si deocamdata nu am permis ,doar ce ma mai ocup cu fotografii din cand in cand ( foarte amator , folosesc un SONY DSC-H2 -"pentru mai multe poze vizitati linkul de la semnatura") poate va pot ajuta cu ceva :) .

Bafta cu clubul auto si daca o fii dupa ce mi-oi lua permis , m-as baga si eu in el :D .

tomita 01-02-12 19:44

Re: Styling Club
 
Quote:

Originally Posted by Rulez (Post 4859311)
Am eu mai multe poze cu masina lui EMY :

https://img408.imageshack.us/img408/5258/dsc07882m.jpg

https://img811.imageshack.us/img811/3096/dsc07786r.jpg

https://img33.imageshack.us/img33/6536/dsc07793t.jpg

https://img43.imageshack.us/img43/6526/dsc07845x.jpg

https://img20.imageshack.us/img20/7345/dsc07823d.jpg

M-am uitat si eu prin poze , majoritatea masinilor le stiu de prin oras , pe EMY il cunosc personal de vreun an si ceva .. I-am tot fotografiat masina .
Interesanta ideea cu clubul , bafta cu el , mi-ar placea si mie sa ma alatur dar masina mea nu e modificata pentru nici una dintre cele specificate si deocamdata nu am permis ,doar ce ma mai ocup cu fotografii din cand in cand ( foarte amator , folosesc un SONY DSC-H2 -"pentru mai multe poze vizitati linkul de la semnatura") poate va pot ajuta cu ceva :) .

Bafta cu clubul auto si daca o fii dupa ce mi-oi lua permis , m-as baga si eu in el :D .

Asta e vecin cu mine in Paulesti

VRS 01-02-12 20:09

Re: Styling Club
 
@Rulez Te asteptam in club, poti fi fotograful nostru:D. Ti-am adaugat id-ul si vorbim mai multe acolo;).

Rulez 01-02-12 21:24

Re: Styling Club
 
Ok , vorbim pe acolo ;) ..

alexone 02-02-12 10:14

Re: Styling Club
 
Felicitari pentru initiativa. Unele masini le stim de la ||.
Multa bafta in continuare.

VRS 02-02-12 12:55

Re: Styling Club
 
Multumim;) Si voua multe "succesuri" si sa ne intalnim la competiti:D.

VRS 05-02-12 12:46

Re: Styling Club
 
Saptamana asta voi da drumul site-ului clubului.

StreetLegal 10-02-12 23:38

Re: Styling Club
 
Calumea....Seatul albastru 11 CSX Ce motor si cati cai are?

VRS 11-02-12 08:42

Re: Styling Club
 
1.9TDI de 90hp.

DONU' 11-02-12 20:57

Re: Styling Club
 
Fortzaaa!
Hai bafta! Va asteptam la legale la DragRacingEvents!
Vad ca ati racolat ceva masini si de prin tara!

VRS 12-02-12 10:03

Re: Styling Club
 
Da:D. Multumim, sper sa ne intalnim la legale;)

DONU' 12-02-12 14:50

Re: Styling Club
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 4876915)
Da:D. Multumim, sper sa ne intalnim la legale;)

Ma gasiti la Start! :peace:
Nenea cu microfonu'! :drunk:

Nossa, nossa
Assim você me mata
Ai, se eu te pego,
Ai, ai, se eu te pego :pelvic_th :pelvic_th :pelvic_th :pelvic_th :pelvic_th

VRS 12-02-12 19:35

Re: Styling Club
 
:))))))))

Rulez 13-02-12 09:08

Re: Styling Club
 
Caterinca maxima DONU' :lol::lol: .

VRS 15-03-12 22:14

Re: Styling Club
 
2 Attachment(s)
Sa-l salutam pe cel mai nou membru al clubului: Mihai - Ferrari 458 Italia

Rulez 16-03-12 23:02

Re: Styling Club
 
Mamaa .. cum poate sa arate 8) .

VRS 23-03-12 18:02

Re: Styling Club
 
2 Attachment(s)
Reprezentand clubul pe plan international, ii uram bun venit lui silviu avand pe 4tuning nick-ul "///carbon" - Audi R8

jakal 24-03-12 13:13

Re: Styling Club
 
am vazut cateva masini stranse aseara la covrig acolo....nu stiu daca erati voi....am trecut mai repejor asa , nu am mai oprit....eram la datorie..:D

Rulez 24-03-12 14:36

Re: Styling Club
 
S-ar fii anuntat pe topic aici daca era ceva .. cred :D.

Andraey 25-03-12 11:03

Re: Styling Club
 
Dadeam eu recital cu muzicuta d-aia se adunase lumea :)))!
De obicei acolo ne strangem si bem o cafea, aseara a fost parcarea plina :D

VRS 25-03-12 11:15

Re: Styling Club
 
Eu din pacate n-am putut sa ajung aseara ca am avut masina demontata, toata fata, as fi venit, dar dupaia se ofticau aia ca ii fac la liniute ca nu mai aveam aripi, bara fata, doar capota si farurile atat:))

L.E. Intalnire Styling Club, orele 18-19, la Covrig. Va asteptam.

Andraey 25-03-12 12:03

Re: Styling Club
 
I'll be there :lol:

VRS 25-03-12 21:31

Re: Styling Club
 
Frumoasa intalnirea, in jur de 7 masini, cam o ora am fost fericiti dupaia si-au facut aparitia politistii si ne-au cam taiat avantul. Au stat langa noi pe toata durata intalnirii:(((. M-am grabit si am uitat aparatul foto acasa.

L.E. Per total eu sunt multumit, mai ales de faptul ca am dat mass doar pe mess si ca n-am dat telefoane.

bmw_motorsport 25-03-12 22:00

Re: Styling Club
 
felicitari pt club
am vazut cateva masini si vineri seara pe la 'cocean'
bafta

Rulez 26-03-12 08:30

Re: Styling Club
 
Imi pare rau ca nu am putut ajunge .. dar e cam greu sa vin in Baicoi ..
Daca se tine prin Ploiesti , ma prezint si eu si asigur eu cateva poze :) .

alexone 26-03-12 09:25

Re: Styling Club
 
Quote:

Originally Posted by Rulez (Post 4950084)
Imi pare rau ca nu am putut ajunge .. dar e cam greu sa vin in Baicoi ..
Daca se tine prin Ploiesti , ma prezint si eu si asigur eu cateva poze :) .

Daca faci poze la "cocean" posibil sa ai probleme mari ...

Seal 26-03-12 10:56

Re: Styling Club
 
Nu recomand asa ceva. Cel putin din partea mea nu doresc sa vad poze cu masinile mele mai ales la asa ceva.

eMH 26-03-12 11:30

Re: Styling Club
 
Baiatul se refera la intalnirile clubului, nu la "treaba".

Rulez 26-03-12 22:08

Re: Styling Club
 
Ma refer la poze cu masinile clubului ,intalniri unde stam de vorba alea alea :), 2-3 poze pentru fiecare masina .. atat .. nu alte prostii ;) .

VRS 01-04-12 12:12

Re: Styling Club
 
Posibil ca azi sa se amane intalnirea din cauza "caldurii" de afara.

VRS 01-04-12 14:25

Re: Styling Club
 
Intalnire Styling Club, ora 18:30, in fata la Covrig Baicoi. Va asteptam!


All times are GMT +2. The time now is 06:16.

- Copyright 2026 4Tuning