![]() |
Styling Club
Fiind un pasionat de masini modificate si impreuna cu inca cativa prieteni din orasul meu natal si anume Baicoi am deschis un club auto ale carui insemne le purtam cu mandrie. La inceput am fost un club dedicat unui grup auto, dar fiindca aveam multe cereri de inscriere am decis si scoatem acea "interdictie". Incet cu incetul am reusit sa obtinem si cateva sponsorizari si ne-am extins pe plan national.
Target-ul clubului este participarea la cat mai multe competitii si show-uri dedicate pasionatilor de masini modificate. Primul nostru premiu este luat de userul ar99wob, locul 3 la cursa de la drag racing Arad. Va asteptam in comunitatea noastra si odata cu aderarea voastra in club sa purtati alaturi de noi, insemnele Styling Club cu mandrie! |
Re: Styling Club
Bun venit! De preferat e sa pui poze direct aici pe forum, nu prin alte linkuri, se pot "uploada" foarte usor.
Fa-ne o scurta prezentare a membrilor, masini, modificari.. etc Multa bafta! |
Re: Styling Club
10 Attachment(s)
Membrii:
- Costi - Skoda Octavia I, 1.9TDI 130hp, modificari facute in germania la Milotec - Edutzu - VW Golf 5 GTI, 2.0TFSI 270hp, stopuri LED, grila fara emblema, pleoape Matting, subwoofer 600W - Emy - VW Golf 5 GT, 2.0TDI 150hp - Andi - BMW 525d, 2.5D 190hp, pachet M5 - BMW 320d, 2.0D 170hp, pachet M3 - Bobi - Hyundai Santa-Fe, 2.3 170hp - Alex - Hyundai Santa-Fe, 2.3 170hp - Sabin - BMW 320d E46, 150hp, stopuri led, bad-boy Acestia sunt doar o parte dintre membrii din Baicoi si imprejurimi. In tara: - Ovi - VW Golf 5 GTI, 2.0TFSI 350hp, masina modificata de REVO Oradea - Andrei - Seat Leon Cupra R, 1,8T 400hp, masina modificata de REVO Bistrita - Vio - Skoda Octavia II RS, 2.0TFSI 370hp, masina modificata de REVO Bucuresti - Kamei - VW Golf 4, 1.9TDI 131hp, faruri custom, prelungire bara fata-spate, jante etc. - Alex - Seat Leon, 1.6 101hp, jante, faruri angel-eye, stopuri led etc. - Guess - BMW 318i Cabrio, jante, stopuri etc. - Bebe - Dacia Logan 1.4MPI, kit exterior Si mai sunt dar nu am timp sa-i prezint pe toti. Sper sa ne vedem la expozitii si la legale! |
Re: Styling Club
Vad ca acceptati numai masini de brand si puternic modificate, asta e principalul criteriu dupa care se face parte din acest club !? Adica numai puterea conteaza sau aveti si alte criterii ?
|
Re: Styling Club
4 Attachment(s)
Nu conteaza masina, fie stock, fie modificata, brand-ul nu conteaza. Acelea sunt poze cu cele mai puternice masini din club. Avem si o Dacie 1300 cu sistem audio decent adica sa nu se inteleaga ca ala are 1300 sau Logan si nu are ce cauta in club. Singurele masini care nu sunt prea ok pt club sunt cele care au tot felul de abtipilde cu sponsori(sparco, brembo etc.) lipite pe masina sau daca au macar sa aibe ceva special, un sistem audio, modificari pe la motor, exterior, interior sa aiba o modificare ca sa atraga privirile, sau alta categorie fiind cea cu n embleme de exemplu masina chevrolet cu emblema de audi sau vw, sau care pun pe masinii embleme de ///M sau AMG... in rest toate masinilie sunt bine-venite la noi in club fie ca sunt axate doar pe un segment de tuning de ex. modificari la motor iar la exterior stock, interior frumos dar sistemul audio stock. Acel Santa-Fe are pozitie pe led si un tun mic de bass de 100W deci nu e modificat iar la motor este stock, neumblat.
|
Re: Styling Club
Ma gandeam ca fiind din Baicoi pot "ajuta" si eu clubul cu una alta ... M-am uitat printre poze, am recunoscut cateva masini si chiar cunosc si unii dintre posesori:D
Eu sunt axat pe modificari audio, am un sistem de 1000wRMS - 3500w max care compenseaza motorul mic de pe masina :))) Asadar ce trebuie sa fac !?:oops: P.S : Ma poti contacta pe PM sau Y!M andraeygodlike ! |
Re: Styling Club
Ti-am dat add pe Y!M
|
Re: Styling Club
Quote:
https://img408.imageshack.us/img408/5258/dsc07882m.jpg https://img811.imageshack.us/img811/3096/dsc07786r.jpg https://img33.imageshack.us/img33/6536/dsc07793t.jpg https://img43.imageshack.us/img43/6526/dsc07845x.jpg https://img20.imageshack.us/img20/7345/dsc07823d.jpg M-am uitat si eu prin poze , majoritatea masinilor le stiu de prin oras , pe EMY il cunosc personal de vreun an si ceva .. I-am tot fotografiat masina . Interesanta ideea cu clubul , bafta cu el , mi-ar placea si mie sa ma alatur dar masina mea nu e modificata pentru nici una dintre cele specificate si deocamdata nu am permis ,doar ce ma mai ocup cu fotografii din cand in cand ( foarte amator , folosesc un SONY DSC-H2 -"pentru mai multe poze vizitati linkul de la semnatura") poate va pot ajuta cu ceva :) . Bafta cu clubul auto si daca o fii dupa ce mi-oi lua permis , m-as baga si eu in el :D . |
Re: Styling Club
Quote:
|
Re: Styling Club
@Rulez Te asteptam in club, poti fi fotograful nostru:D. Ti-am adaugat id-ul si vorbim mai multe acolo;).
|
Re: Styling Club
Ok , vorbim pe acolo ;) ..
|
Re: Styling Club
Felicitari pentru initiativa. Unele masini le stim de la ||.
Multa bafta in continuare. |
Re: Styling Club
Multumim;) Si voua multe "succesuri" si sa ne intalnim la competiti:D.
|
Re: Styling Club
Saptamana asta voi da drumul site-ului clubului.
|
Re: Styling Club
Calumea....Seatul albastru 11 CSX Ce motor si cati cai are?
|
Re: Styling Club
1.9TDI de 90hp.
|
Re: Styling Club
Fortzaaa!
Hai bafta! Va asteptam la legale la DragRacingEvents! Vad ca ati racolat ceva masini si de prin tara! |
Re: Styling Club
Da:D. Multumim, sper sa ne intalnim la legale;)
|
Re: Styling Club
Quote:
Nenea cu microfonu'! :drunk: Nossa, nossa Assim você me mata Ai, se eu te pego, Ai, ai, se eu te pego :pelvic_th :pelvic_th :pelvic_th :pelvic_th :pelvic_th |
Re: Styling Club
:))))))))
|
Re: Styling Club
Caterinca maxima DONU' :lol::lol: .
|
Re: Styling Club
2 Attachment(s)
Sa-l salutam pe cel mai nou membru al clubului: Mihai - Ferrari 458 Italia
|
Re: Styling Club
Mamaa .. cum poate sa arate 8) .
|
Re: Styling Club
2 Attachment(s)
Reprezentand clubul pe plan international, ii uram bun venit lui silviu avand pe 4tuning nick-ul "///carbon" - Audi R8
|
Re: Styling Club
am vazut cateva masini stranse aseara la covrig acolo....nu stiu daca erati voi....am trecut mai repejor asa , nu am mai oprit....eram la datorie..:D
|
Re: Styling Club
S-ar fii anuntat pe topic aici daca era ceva .. cred :D.
|
Re: Styling Club
Dadeam eu recital cu muzicuta d-aia se adunase lumea :)))!
De obicei acolo ne strangem si bem o cafea, aseara a fost parcarea plina :D |
Re: Styling Club
Eu din pacate n-am putut sa ajung aseara ca am avut masina demontata, toata fata, as fi venit, dar dupaia se ofticau aia ca ii fac la liniute ca nu mai aveam aripi, bara fata, doar capota si farurile atat:))
L.E. Intalnire Styling Club, orele 18-19, la Covrig. Va asteptam. |
Re: Styling Club
I'll be there :lol:
|
Re: Styling Club
Frumoasa intalnirea, in jur de 7 masini, cam o ora am fost fericiti dupaia si-au facut aparitia politistii si ne-au cam taiat avantul. Au stat langa noi pe toata durata intalnirii:(((. M-am grabit si am uitat aparatul foto acasa.
L.E. Per total eu sunt multumit, mai ales de faptul ca am dat mass doar pe mess si ca n-am dat telefoane. |
Re: Styling Club
felicitari pt club
am vazut cateva masini si vineri seara pe la 'cocean' bafta |
Re: Styling Club
Imi pare rau ca nu am putut ajunge .. dar e cam greu sa vin in Baicoi ..
Daca se tine prin Ploiesti , ma prezint si eu si asigur eu cateva poze :) . |
Re: Styling Club
Quote:
|
Re: Styling Club
Nu recomand asa ceva. Cel putin din partea mea nu doresc sa vad poze cu masinile mele mai ales la asa ceva.
|
Re: Styling Club
Baiatul se refera la intalnirile clubului, nu la "treaba".
|
Re: Styling Club
Ma refer la poze cu masinile clubului ,intalniri unde stam de vorba alea alea :), 2-3 poze pentru fiecare masina .. atat .. nu alte prostii ;) .
|
Re: Styling Club
Posibil ca azi sa se amane intalnirea din cauza "caldurii" de afara.
|
Re: Styling Club
Intalnire Styling Club, ora 18:30, in fata la Covrig Baicoi. Va asteptam!
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:16. |
- Copyright 2026 4Tuning