Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   STICKER BOMB (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/299090-sticker-bomb.html)

RideTheRiddle 17-01-12 17:59

STICKER BOMB
 
Am deschis threadul la sectiunea divertisment pentru ca sunt aproape sigur ca multe comentarii o sa starneasca rasul :-)
Ideea este urmatoarea:
Ce parere aveti despre sticker bombing? Doresc sa stiu si eu ce v-a facut pe toti sa adoptati un stil pe care mult adulatii de pe stanceworks il folosesc atunci cand lovesc masinile, le zgarie etc si vor sa amane putin vopsitul?

dRR-XWX 17-01-12 18:03

Re: STICKER BOMB
 
pai cum!?? eu sa nu fiu la moda?

chyryCRY 17-01-12 18:19

Re: STICKER BOMB
 
Am vazut stikerbomb de la Matiz la dacie la trabant si tot asa ... Ai dreptate avem o mentalitate de turma ... ! acum sa nu mai folosesc stikerele ca vad stikerbomb in tot bucurestiul !?

mareo 17-01-12 19:05

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by RideTheRiddle (Post 4832303)
Doresc sa stiu si eu ce v-a facut pe toti sa adoptati un stil pe care mult adulatii de pe stanceworks il folosesc atunci cand lovesc masinile, le zgarie etc si vor sa amane putin vopsitul?

O situatie nefericita,aripa a iesit alta nuanta,momentan am amanat vopsitul integral din motive financiare,din aceasta cauza am ales o solutie temporara - stickerbomb-ul.

RideTheRiddle 17-01-12 19:08

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by mareo (Post 4832432)
O situatie nefericita,aripa a iesit alta nuanta,momentan am amanat vopsitul integral din motive financiare,din aceasta cauza am ales o solutie temporara - stickerbomb-ul.

:shock::shock::shock: nu pot sa cred, un om normal !!!!

SAX1987 17-01-12 19:11

Re: STICKER BOMB
 
Linia e foarte subtire intre ceva care arata bine si un pom de craciun!!

Riddle : ce te-a apucat ?:D vrei sa-ti faci aripa la balena da nu esti sigur :rolleyes2 ?

RideTheRiddle 17-01-12 19:45

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4832461)
Linia e foarte subtire intre ceva care arata bine si un pom de craciun!!

Riddle : ce te-a apucat ?:D vrei sa-ti faci aripa la balena da nu esti sigur :rolleyes2 ?

doamne fereste, momentan masina e intreaga, nu are nevoie de nimic sa acopere. vreau doar sa stiu ce parere au colegii nostri de forum despre sticker bomb, si de ce adopta ei acest stil, atata tot

Gorby 17-01-12 21:40

Re: STICKER BOMB
 
1 Attachment(s)
Bombele astea cu abţibilduri sunt la fel ca lipitul altor zeci de abţibilduri pe geam, toate înghesuite într-un colţ care, de obicei, nu prea au legătura cu maşina sau cu fenomenul auto în general.
Exemplu: arc tg de 30, sudez balcoane, beau apă plată, iubesc poliţaii pe la spate, sor-mea e brunetă, am bandă de 5 mega la net etc.

Da, ştiu, urâtorii o sa urască (?)

https://img11.imageshack.us/img11/7607/pgv4h9ob.gif

Darius DMS 22-01-12 09:19

Re: STICKER BOMB
 
1 Attachment(s)
DE CE??/ E criza :lol: si nu exista bani de o vopsire ca la carte :((...ex: fostul bike al unui prieten!

UNHleaSHD 22-01-12 09:31

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4832339)
Am vazut stikerbomb de la Matiz la dacie la trabant si tot asa ... Ai dreptate avem o mentalitate de turma ... ! acum sa nu mai folosesc stikerele ca vad stikerbomb in tot bucurestiul !?

Se numeste trend. Tu de ce ti-ai luat masina? Ca toata lumea are! Esti doar o alta oaie din turma.

Jink 22-01-12 11:59

Re: STICKER BOMB
 
1 Attachment(s)
mie mi se pare ca arata foarte bine..
:arrow:

Tazmaniak 22-01-12 12:59

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by UNHleaSHD (Post 4840257)
Se numeste trend. Tu de ce ti-ai luat masina? Ca toata lumea are! Esti doar o alta oaie din turma.

Ai vrut tu sa zici ceva...dar nu prea ti-a iesit comparatia.:-)

UNHleaSHD 22-01-12 13:52

Re: STICKER BOMB
 
Am zis si mi-a si iesit.

Tazmaniak 22-01-12 14:00

Re: STICKER BOMB
 
Deci tu ti-ai luat masina ca si altii au, nu ca ar fi o necesitate nu ? 8) Smecherie..

chyryCRY 22-01-12 14:31

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by UNHleaSHD (Post 4840701)
Am zis si mi-a si iesit.

Bati campii ! compari cumparatul unei masini cu un trend ... pe bune ... imi pun stikerbomb ca se vede frumos ca imi place si ca asa vreau ... cui nui convine sa nu se uite ...

ca e bine ca e raw gusturile nu se discuta ... decat in cazurile extreme!

RIcKO 22-01-12 14:35

Re: STICKER BOMB
 
1 Attachment(s)
un sticker-bomb dinasta as vrea si eu :)))))))))

RideTheRiddle 22-01-12 14:43

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4840774)
un sticker-bomb dinasta as vrea si eu :)))))))))

te rog frumos fara pornografie sau stickerografie cum s-o numi :lol:

RIcKO 22-01-12 14:45

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by RideTheRiddle (Post 4840786)
te rog frumos fara pornografie sau stickerografie cum s-o numi :lol:

E doar o alta intrebuintare a sticker-bombelor :))))))

b01uxd 22-01-12 15:57

Re: STICKER BOMB
 
2 Attachment(s)
eu zic ca daca nu se exagereaza cu suprafata pe care lipesti stikerele , arata chiar ok

Jink 22-01-12 20:40

Re: STICKER BOMB
 
de unde pot face si eu rost de stickere? :-)
vreau sa-mi "stickbomb-uiesc" bicicleta..

SAX1987 22-01-12 20:42

Re: STICKER BOMB
 
Si eu vreau sa-mi pun pe carcasa de la calculator :rolleyes2

retro_renault 22-01-12 21:06

Re: STICKER BOMB
 
E un trend interesant acesta cu stickerbomb, ideea ar fi ca scoate in evidenta anumite elemente / parti componente sau mascheaza unele defecte, in cazul altora este folosit doar pentru impactul vizual (da o nota de funky masinii), in orice caz cred ca este potrivit doar in corelatie cu o masina oldschool, retro, usor rat look sau stanced, pe o masina complet stock arata putin "nelalocul lui". Parere personala !

Jink 22-01-12 21:28

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by retro_renault (Post 4841496)
E un trend interesant acesta cu stickerbomb, ideea ar fi ca scoate in evidenta anumite elemente / parti componente sau mascheaza unele defecte, in cazul altora este folosit doar pentru impactul vizual (da o nota de funky masinii), in orice caz cred ca este potrivit doar in corelatie cu o masina oldschool, retro, usor rat look sau stanced, pe o masina complet stock arata putin "nelalocul lui". Parere personala !

aprob!

CUMPAR STICKERE, de preferat sa aiba o mica legatura cu viata urbana (firme de skate/bmx, monster, DC , element etc..) :oops:

Darius DMS 22-01-12 21:31

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by Jink (Post 4841547)
aprob!

CUMPAR STICKERE, de preferat sa aiba o mica legatura cu viata urbana (firme de skate/bmx, monster, DC , element etc..) :oops:

de ce nu ti le faci frate??iesi mult mai ieftin si te scoti cu mia multe stckere:???::rolleyes2

UNHleaSHD 22-01-12 21:32

Re: STICKER BOMB
 
Si cum anume le-ar face?

B XX ADI 22-01-12 22:31

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by UNHleaSHD (Post 4841556)
Si cum anume le-ar face?

la cineva care imprima stickere...e cam prea logic:)...doar ca sunt niste preturi de te doare capul...se cere 5 lei pt un rahat de sticker de 5 cm patrati...iar o carte sticker bomb costa 100 ron...unde ai peste 250 stickere...

UNHleaSHD 23-01-12 08:48

Re: STICKER BOMB
 
Ba nu e cam prea logic. Exista FIRME SPECIALIZATE, nu cineva.

chyryCRY 23-01-12 13:00

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4841690)
la cineva care imprima stickere...e cam prea logic:)...doar ca sunt niste preturi de te doare capul...se cere 5 lei pt un rahat de sticker de 5 cm patrati...iar o carte sticker bomb costa 100 ron...unde ai peste 250 stickere...

Am cumparat carte stikerbomb2 dupa amazon cu 9lire ;)) 280de stikere ...
Sunt multi care imprima stikere si iesi mai bine cu ,,,[Colant] ...

Darius DMS 23-01-12 14:41

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4841690)
la cineva care imprima stickere...e cam prea logic:)...doar ca sunt niste preturi de te doare capul...se cere 5 lei pt un rahat de sticker de 5 cm patrati...iar o carte sticker bomb costa 100 ron...unde ai peste 250 stickere...

iti faci al imprimanta frate,ce e asa greu??..iei foaie a 4a autocolant,o pui in locasul special pentru foi,tragi imaginea cu stikere,mergi,lipesti pe ce ai de lipt..dupa asta,mergi la o librarie si cauti autocolant transparent si iti iei cat vrei,ca iti ai faci cateva foi a 4a...simplu ca buna ziua!!..cel putin asa a facut tovarasu cu bikeul de pe prima pagina..si a tinut pana l-a vandut!!!si inca tine!!

Jink 23-01-12 15:05

Re: STICKER BOMB
 
darius, din cate stiu iti trebuie imprimanta laser pentru autocolant.. dar nu bag mana in foc..

Darius DMS 23-01-12 15:10

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by Jink (Post 4842770)
darius, din cate stiu iti trebuie imprimanta laser pentru autocolant.. dar nu bag mana in foc..

nu iti trebuie nimic frate..si cu imprimanta din 1996 iti iese..garantez...doar cumperi de la librarie foi autocoloante albe si foaie autocolanta transparenta..mergi frumos acasa,verifici tusul din imprimanta sa vezi daca ai destul si color si daca ai,ii dai drumul..pui foaia alba autocolant in locasul special,faci ce faci la calculator si ii dai sa iti imprimeze iamginea cu stickere..dupa ce a imprimat-o ,o lasi putin sa se usuce tusu pe ea(minim 20 secunde,chiar mai putin)..dupa,aplici foaia transaprenta si voila: ai stiker bomb a4..di tot asa faci pana acoperi bikeu...simplu!!!..bafta!

B XX ADI 23-01-12 16:11

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by UNHleaSHD (Post 4842101)
Ba nu e cam prea logic. Exista FIRME SPECIALIZATE, nu cineva.

imi cer scuze domnule unhleashd pentru ca gandesc mai liber si nu asa fix... ce ai spus tu acum cu firma specializata e ca si cum ai spune de ce sa imi fac singur de mancare acasa cand pot sa ma duc la restaurant...greu cu filozofia asta, am vazut si mai sus ceva dar imi era lene si lene si lene sa comentez ceea ce ai spus.

Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4842550)
Am cumparat carte stikerbomb2 dupa amazon cu 9lire ;)) 280de stikere ...
Sunt multi care imprima stikere si iesi m-ai bine cu ,,,[Colant] ...

stiu doar ca am zis si eu o solutie care te scuteste sa lipesti fiecare sticker manual ( desi asta este farmecul) poti face la cineva sau la o FIRMA SPECIALIZATA cu colant... ( astept sa iti vad masina sitckerita, cu niste table pe 15 cu cauciucuri mici si da-le un rosu mat inchis )

Jink 23-01-12 19:12

Re: STICKER BOMB
 
mi-am cumparat astazi cartea sticker bomb 2 287 stickere. (100 ron)
o fac 50/50 cu un prieten si ne facem bicicletele asa.
revin maine cu poze , eventual un filmulet. 8)

VaLeX 24-01-12 11:01

Re: STICKER BOMB
 
De ce mi-am stickarit tot brodul? (elementele de plastic ma refer)
Pentru ca de fiecare data cand intru in masina , ma face sa zambesc, e o placere pentru mine sa vad culorile si figurinele acelea pe bord (sau in alt loc daca ar fi fost). Nu le-am pus ca si-a pus x sau y, le-am pus pentru mine si tot ce fac la masina fac pt. placerea mea. E adevarat ca ne inspiram din ce in ce mai mult din afara, am avut si abtipilde puse pe luneta , insa am observat ca se raspandise in toata tara si pe masini care nu aveau nici o legatura cu ele (aici mentalitate de turma , cand iti pui ceva pe masina ca are si vecinul , chiar daca nu are nici o treaba cu masina).
Nu sustin , nu incurajez STICKER BOMB , nici nu`l urasc. Cine vrea sa-si puna , o face pentru el ...nu pt. cineva de pe forum sau altcineva. Acum tine de gusturi si de modificarile care sunt/vor urma , cat si de stilul abordat.

asta`i parerea mea despre STICKER BOMB

chyryCRY 24-01-12 17:01

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 4844225)
De ce mi-am stickarit tot brodul? (elementele de plastic ma refer)
Pentru ca de fiecare data cand intru in masina , ma face sa zambesc, e o placere pentru mine sa vad culorile si figurinele acelea pe bord (sau in alt loc daca ar fi fost). Nu le-am pus ca si-a pus x sau y, le-am pus pentru mine si tot ce fac la masina fac pt. placerea mea. E adevarat ca ne inspiram din ce in ce mai mult din afara, am avut si abtipilde puse pe luneta , insa am observat ca se raspandise in toata tara si pe masini care nu aveau nici o legatura cu ele (aici mentalitate de turma , cand iti pui ceva pe masina ca are si vecinul , chiar daca nu are nici o treaba cu masina).
Nu sustin , nu incurajez STICKER BOMB , nici nu`l urasc. Cine vrea sa-si puna , o face pentru el ...nu pt. cineva de pe forum sau altcineva. Acum tine de gusturi si de modificarile care sunt/vor urma , cat si de stilul abordat.

asta`i parerea mea despre STICKER BOMB

Big Like ! +1 bravo

Jink 24-01-12 17:10

Re: STICKER BOMB
 
3 Attachment(s)
dupa aprox. 1h de munca, 140 de stickere :arrow: :twisted:

chyryCRY 24-01-12 17:12

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by Jink (Post 4844898)
dupa aprox. 1h de munca, 140 de stickere :arrow: :twisted:

Haha foarte tare ... dor imi e de zilele in care eram si eu biker ;))

Jink 24-01-12 18:58

Re: STICKER BOMB
 
2 Attachment(s)
mini-update :oops:
am curatat-o , si am mai pus un sticker peste ala mare si galben din spate ca nu-mi placea :(

biscuite_umf 24-01-12 20:51

Re: STICKER BOMB
 
Quote:

Originally Posted by Jink (Post 4843250)
mi-am cumparat astazi cartea sticker bomb 2 287 stickere. (100 ron)
o fac 50/50 cu un prieten si ne facem bicicletele asa.
revin maine cu poze , eventual un filmulet. 8)


Si asa mi-am consumat eu cele 140 de stickere : https://www.youtube.com/watch?v=EoCME...U8IrXZQTng8zwA :d

rs-dey 24-01-12 20:57

Re: STICKER BOMB
 
Foarte tare,pe bune.


All times are GMT +2. The time now is 02:42.

- Copyright 2026 4Tuning