Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   Bmw E36 Laguna Seca (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/290856-bmw-e36-laguna-seca.html)

AlexGufy 26-11-11 15:00

Bmw E36 Laguna Seca
 
10 Attachment(s)
Pun si eu cateva poze cu noua mea masina,asa cum era odata...

AlexGufy 26-11-11 15:04

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
5 Attachment(s)
Acum cateva poze cand au inceput modificarile....
-Motor 2.0 24v,M52
-Interior de piele Recaro
-Volan MOMO Corse
-bara fata M bara spate M
-Proiectoare,ploapa luneta,ploapa faruri
-Traseu evacoare 2.5.....etc.

AlexGufy 26-11-11 15:05

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
2 Attachment(s)
Dupa vopsit!

AlexGufy 26-11-11 15:10

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
17 Attachment(s)
Dupa ansamblat...in prima faza a fost echipata cu niste jante BBS RC..

AlexGufy 26-11-11 15:12

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
6 Attachment(s)
Am schimbat jantele cu niste jante Rondel Aluet...

Sparkle_81 26-11-11 15:15

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
1 Attachment(s)
Belea !

AlexGufy 26-11-11 15:16

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4741595)
Belea !

ms,ms

booy_90 26-11-11 15:28

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Frumoasa "pisi" a ta.Sa ai grija d ea si km kt mai multi ;)

DaNn.ZyX 26-11-11 17:56

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Şmecheră culoarea,jantele...dar totuşi de ce nu ai păstrat RC-urile să le fi vopsit interiorul laguna seca şi buza polish?
Baftă in continuare cu mîtza arată intr-un mare fel !:dance:

vali vtk 26-11-11 18:35

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
De ce pragurile sunt montate invers???? :?:

B94BAX 26-11-11 18:50

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by vali vtk (Post 4742048)
De ce pragurile sunt montate invers???? :?:

buna intrebare...eu sincer nu observasem......dar dupa un "better look" asa sunt...oricum...arata bine masina...felicitari!

CazyRoll 26-11-11 19:06

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
wows, lsb e culoarea mea favorita la bmw ( indiferent de model). Ar trebui sa iti lasi bbsurile alea , si sa i faci un polish neaparat la faruri si stopuri ( o sa se vada diferenta :) ). In rest big up, asteptam niste poze profi:)

ozn_yakuza 26-11-11 19:46

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by AlexGufy (Post 4741591)
Am schimbat jantele cu niste jante Rondel Aluet...

bravo..foarte misto masina..am admirat o si pe bazar la vanzare...merita.bafta in continuare cu ea.

AlexGufy 27-11-11 15:59

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Jantele le-am schimbat ca le-am facut praf....am sudat 2 pe fata si am preferat sa le dau.....pragurile nu sunt montate invers,asa sunt ele daca va uitati mai bine o sa observati ca sunt pana sus in babdou....multumesc mult pt aprecieri!

Maniak22 27-11-11 16:37

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by AlexGufy (Post 4743656)
Jantele le-am schimbat ca le-am facut praf....am sudat 2 pe fata si am preferat sa le dau.....pragurile nu sunt montate invers,asa sunt ele daca va uitati mai bine o sa observati ca sunt pana sus in babdou....multumesc mult pt aprecieri!

Frumoasa pisica.... dar pragurile tot invers sunt :D

krone 27-11-11 16:44

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4743732)
Frumoasa pisica.... dar pragurile tot invers sunt :D

+1
intrebare ce diamentru au tipsurile ptr toba?ms

Sparkle_81 27-11-11 19:55

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by AlexGufy (Post 4743656)
....pragurile nu sunt montate invers,asa sunt ele daca va uitati mai bine o sa observati ca sunt pana sus in babdou...

Sunt invers !

AlexGufy 27-11-11 21:37

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by krone (Post 4743753)
+1
intrebare ce diamentru au tipsurile ptr toba?ms

sincer nu stiu ce diametru au.....am traseu de 2.5 si tipsurile sunt cu o idee mai mari!

Marian_nebunu 28-11-11 10:09

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
o masina frumoasa....

mai laso cativa cm :D sa arate mai bine :D !!!

B94BAX 28-11-11 10:42

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by AlexGufy (Post 4743656)
Jantele le-am schimbat ca le-am facut praf....am sudat 2 pe fata si am preferat sa le dau.....pragurile nu sunt montate invers,asa sunt ele daca va uitati mai bine o sa observati ca sunt pana sus in babdou....multumesc mult pt aprecieri!



ca o gluma....inseamna ca restul masinilor le au invers?!
invers ...ne invers....e frumoasa...

krone 28-11-11 11:01

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4744243)
Sunt invers !

ca sa te convingi scoate dopurile ptr cric si vezi daca poti sa`l bagi:)

AlexGufy 28-11-11 11:53

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by krone (Post 4745437)
ca sa te convingi scoate dopurile ptr cric si vezi daca poti sa`l bagi:)

bai sa sti ca esti destept pe bune.....sa sti ca nu am unde sa le bag.........:))))))....te-ai trezit sa vb ca sa nu taci....daca tu ai niste praguri obijnuite asta este treaba ta.......o sa fac o poza cu masina pe cric si dupaia sa nu mai vb u cu multe pisici la activ!

m1n1maL 28-11-11 12:58

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
salut frumusica pisica auzi unde ai vopsito si cat tea costat ca mar interesa si pe mn ms.......nice work

cosmin_mano 28-11-11 13:06

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
1 Attachment(s)
Se vede clar in poze ca nu sunt praguri M oem. Sunt puse corect, pragurile urca pe lateralu masinii (partea din spate),pana la bandou.

krone 28-11-11 17:14

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by AlexGufy (Post 4745538)
bai sa sti ca esti destept pe bune.....sa sti ca nu am unde sa le bag.........:))))))....te-ai trezit sa vb ca sa nu taci....daca tu ai niste praguri obijnuite asta este treaba ta.......o sa fac o poza cu masina pe cric si dupaia sa nu mai vb u cu multe pisici la activ!

uite cum se aprinde cunoscatorul...pune tu praguri de M originale nu copiate invers si vezi daca mai dau la gauri...si spre surprindere ta sa stii ca am praguri d e "IEM" si ai dreptate nu am multe pisici la activ...am UNA si buna!(iti atasez si poza sa nu zici ca numai tu esti singurul din univers care are praguri "smechere")

Sparkle_81 28-11-11 18:18

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by cosmin_mano (Post 4745644)
Se vede clar in poze ca nu sunt praguri M oem. Sunt puse corect, pragurile urca pe lateralu masinii (partea din spate),pana la bandou.

Gata, acum ne-ai luminat; nu am observat ca pragurile sunt replici .

Belea culoarea !

SB09HMM 30-11-11 12:46

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
cu sau fara praguri aftermarket ...e belea pisica, vorba lu mareeanu , umpic mai jos botu ar ”coafa-o” muuult mai bine, bafta cu ea si pe viitor cand te da banii afara din casa punei praguri de Iem sa nu i:lol:ti mai sara lumea in cap :)))

AlexGufy 03-12-11 08:40

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by m1n1maL (Post 4745632)
salut frumusica pisica auzi unde ai vopsito si cat tea costat ca mar interesa si pe mn ms.......nice work

am vopsito la o cunostinta....pe mine ma costat 600E cu totu

AlexGufy 03-12-11 08:43

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Quote:

Originally Posted by SB09HMM (Post 4750193)
cu sau fara praguri aftermarket ...e belea pisica, vorba lu mareeanu , umpic mai jos botu ar ”coafa-o” muuult mai bine, bafta cu ea si pe viitor cand te da banii afara din casa punei praguri de Iem sa nu i:lol:ti mai sara lumea in cap :)))

ideea este urmatoarea ca praguri de "iem" toata lumea are...deci dc sa nu fiu eu mai special........;)

AlexGufy 22-12-11 14:09

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
5 Attachment(s)
Cateva poze noi cu jante noi si eleron!

Sparkle_81 22-12-11 14:11

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Eu as fi lasat grila neagra si jantele vechi ! Oricum, vopseaua e belea !


Voie buna !

AlexGufy 20-04-12 10:32

Re: Bmw E36 Laguna Seca
 
Sa vandut se poate inchide!


All times are GMT +2. The time now is 16:00.

- Copyright 2026 4Tuning