![]() |
Idei de tuning pt vw-urile noastre
M-am gandit sa deschid un topic referitor la asta !
Pt ca apar intrebari tot mai multe de genul ''ajutor'' , '' cum sa fac asta '' .. In speta .. pe langa comandatul din cataloage si montarea relativ usoara a kiturilor pe masina , de ce sa nu dam idei celor care vor sa isi modifice vwurile Spre exemplu , un haion acoperit , un stergator pe mijloc , un stop modificat sunt genul de idei simple pe care le puteti oferii altora ! exemple concrete .. ? astept propuneri !? vrei sa stii cum se face , pune o intrebare aici si in masuura cunostintelor t-i se v-a raspunde! ce merge pe o broscuta .. cum se folosesc elementele de pe o generatie pe alta , ce e kitsh ce nu .. altceva decat vedem zilnic in revistele sau pe siturile de specialitate! am gasit un mk3 interesant dpdv estetic .. : https://forum.4tuning.ro/showpost.php...0&postcount=89 LASATI KITURILE DEOPARTE !! E VORBA EFECTIV DE IDEI , MODIFICARI , DO IT YOURSELF SI CHESTII INEDITE |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
5 Attachment(s)
Salut
Iata chitul de la MS Design pentru Golf 5, anul acesta am reusit sa o termin cap coada. Anul viitor sper ma apuc de interior. Daca doriti mai multe detalii va stau la dispozitie. |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
am astepta de mult threadul asta si vin si cu o intrebare, cum se face stergatorul in mijloc? eu am renuntat din motive.....financiarela un kit de la bonrath dar am auzit si am vazut home made.imi poate expilica cineva cum se face?
ms anticipat |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Quote:
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
1 Attachment(s)
Quote:
merge si DIY .. o sa revin cu mai multe in weekend! al meu asa era :( cand am luat masina ! dar nu e mare filozofie .. |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
2 Attachment(s)
update scurt :
mk4 dashboard in mk2 -> ''Interior Fully functional Mk4 dashboard with full loom Fully functional climate control (less air con) Toad Ai606 Cat1 alarm with total closure and shock sensing 42Draft design gauge pod with VDO boost and Exhaust gas temp gauges (most important on TDI) Mk2 GTI 16v interior Electric Windows Remote central locking Full custom fitted Mk3 pedal box and steering column'' |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
wow,arata beton :D
cand revii cu sfaturi pt stergator? astept |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Imi cer scuze daca sunt offtopic, dar am un mare semn de intrebare. Exista cineva care a modificat motorul 2.0 tdi? Exceptand soft-ul. Si daca da, as aprecia si niste detalii.
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Bordu kiar vine bine bine din cate vad s-a potrivit kiar perfect.
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
5 Attachment(s)
Salut ,vin si eu cu o idee ,nu este cine stie ce dar este putin altfel
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
frumos golf. ce motor ai pe el ?
salut dan |
Faruri Angel Eyes si stopuri Golf IV
4 Attachment(s)
Pentru preturi si detalii PM
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Modificari ce le puteti face singuri fara prea multe cunostinte /scule si cu minim de investitie (unele):
* inlocuirea luminilor de bord (cu leduri-becuri in culoarea preferata) * vopsirea interiorului * inlocuirea grilei originale cu una sport ; * montarea de hamuri de competitie in locul centurilor ; * schimabarea farurilor cu clear-glass sau angel-eyes ..... si lista poate continua ! Pt modificarile de caroserie trebuie sa aveti un tinichigiu priceput si multa imaginatie ! Si pt siguranta pt modificarile la ''electric'' cereti si parerea electricianului pt a nu avea surprize neplacute ! Piese si componente de tuning sunt pe piata apropae orice si la toate preturile ! Nu v-a fie groaza sa va apucati de schimbat una alta pe la VWuri ! Este una dintre cele mai apreciate marci pt tuning ! bafta! |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
salut , o idee am aplicat-o eu pe masina , ce ziceti!!!!!
https://i70.photobucket.com/albums/i8...slights003.jpg |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Salutari!Am shi io o rugaminte!Nishte idei de jante pt mk1 dar nu prea scumpe shi "gasibile" in tara posibil sau shi in bv shi daca pot schimba delcoul pe unu de Seat mai vechi cica e mai bun!......
Voi ce ziceti?? |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
forte marfa unele si chiar e cel mai usor de tunarit wv in general e super tare masinutza
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
2 Attachment(s)
Quote:
te-ai gandit bine cu topicul asta;) e frumos golful ala 3 dar totusi mi se pare foarte ciudat la partea din spate. vreau si eu sa-i fac haionul intr-un mod mai deosebit, mai ales k e un pik stramb, sper sa pot sa-l indrept, dak nu o sa-l schimb. as vrea sa fac clean si ft putin prelungit peste stopuri. Ori sa astup d tot semnalele, ori sa fac o forma inclinata, arata mai "suparata"/"incruntata". cum tre sa fac asta?la o anumita distantza de stop? portbagaj se deschide cu electromagnet pt usa? k pare diferit mecanismul fatza d golf 2. am incercat sa fac cate o poza sa va facetzi o idee. P.S. dak prelungesc capota, fara sa mai las vreo gura d aerisire intre faruri, o sa am probleme? tre sa mut radiatorul? |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
sa ma anunti si pe mine cum iese ! ;)
Am vazut un golf 2 cu plafonul scurtat (inaltimea de la pamant ma refer ) foarte cool arata ! este unu si pe net ! o sa il caut |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Quote:
bafta |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Quote:
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
As dori sa stiu daca merg pe Bora 2004 jante de Passat 2005 ???
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
vreau si eu o adresa unde sa gasesc spoilere de passat b5.tuning
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
sal ppl...am si eu un Polo 1.4 luat d curand si ma gandeam sa skimb cate cv la el dar sunt km planta in domeniu deocamdata,asa k va rog p voi sa-mi spuneti care dintre idei sunt bune,s merita si care nu...ma gandeam la niste jante d 16",folie,stopuri mai d doamne ajuta k astea sunt km d rasu lumii...si poate un LCD cu DVD,montat p plafon...
si dc aveti si alte idei pls impartasiti,numa sa se incadreze intr-o 1000 euro :D...10x |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Quote:
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Salutare lume!!!! Ama un Passat din 91 B3 si m-ar interesa niste idei ca e cam greu cu tuningul frumos pt aceasta masina. Va multumesc aniticipat!
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
B90 sun pune o poza sau mai multe cu masina ta si poate te ajut cu ceva poze sa ai o idee macar
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
1 Attachment(s)
[/CODE][/QUOTE]
Quote:
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
3 Attachment(s)
Si acum si pozele originale si reale :D:D:D
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Quote:
ai putea sa incepi cu lucruri simple, sa dai stikerele jos d p ea, ala cu RO d p portbagaj, alea din partbriz, scrisul cu passat, sa curetzi scrisul d la suportul d nr. snt lucruri marunte care dau un aspect placut masinii. inegreste stopurile! etrierii rosii las-o mai jos schimba roatele, mai mari, mai late.si pana le schimbi degreseazale p astea inceark sa ii faci o mask fara emblema. si dak tot te apuci d sudat la ea, las-o si peste faruri. si sa ne zici cum se vede dupa ce faci astea! |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
vopseaua e exfoliata pe capota? sau bate lumina aiurea?
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Nu man nu e exfoliata.E doar murdara de la ploile astea de 5 minute si mult praf.O spal si peste cateva ore e la fel.Asta e tara noastra cu are proaspat si f curata.
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
1 Attachment(s)
Fratilor de unde gasesc sa cumpar si eu farurile astea ???
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
[QUOTE=CJ-01-WOB;658308]
am gasit un mk3 interesant dpdv estetic .. : https://forum.4tuning.ro/showpost.php...0&postcount=89 Golful e din romania sau din afara ??....ca imi place ideea cu "lambo doors" ;) |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Extern of course!
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Quote:
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
[QUOTE=derby-iasi;938480]
Quote:
mie imi place ideea cu stopurile bad boy look8) |
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
sal!se face usor prelungirea capotei peste faruri?ma intereseaza la un seat ibiza 2004 sau passat.2002 ptr ai da un bad boy look. .am vazut la alte modele de autoturisme si mi-a placut ,dar la seat nu am vazut deloc!ce ma sfatuiti?
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Salutari la toti! Cine stie unde pot gasi piese de la Wolfsburg Edition pentru JETTA IV...
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
Quote:
|
Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
salut.Asta ma intereseaza si pe mine.Am un golf 3 gt din 97.Vreau sa ii prelungesc si eu capota peste faruri si as vrea sa o fac singur.Daca ati mai facut vreunul asa sau daca stiti in bucuresti pe cineva care face va sunt recunoscator sa imi dati detalii.Ms mult.
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:55. |
- Copyright 2026 4Tuning