Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Club Golf (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/2882-club-golf.html)

maryo 09-12-04 08:35

Club Golf
 
5 Attachment(s)
Multi dintre noi au astfel de masini!
Aici putem discuta despre Golf-uri in general!
Am avut 3 golfuri pana acum si am fost foarte multumit!De 24 ore sunt posesorul unui Golf III TDI-90 cai!
Ceva mai jos aveti si poze cu masina-sper sa va placa!Tot ce are pe ea este original,inclusiv suspensie sport Koni!
Cand benzina se va face mai ieftina promit sa-i pun un motor VR6!
:wink: :wink: :wink:

rews 09-12-04 09:35

frumoasa masina ..cred ca a costat ceva banishori...oricum se vede ca e intretinuta.....bafta shi nu ii da in cap prea mult

VFFtuning 09-12-04 14:36

FRUMUSICA MASINUTA!!!!!
poate ne spui mai multe despre ea.

si........
sa te bucuri sanatos de ea!!!! :joy:

Bogdan_16v 09-12-04 15:18

maryo, benzina nu se va ieftini, in schimb se va scumpi motorina pana la nivelul benzinei si n-o sa mai renteze... :wink:
S-o stapanesti sanatos!

tng 09-12-04 16:40

Cat ai dat pe el?
Si eu sunt interesat de un golf3 pt la primavara.

Gabi_323i 09-12-04 17:30

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
maryo, benzina nu se va ieftini, in schimb se va scumpi motorina pana la nivelul benzinei si n-o sa mai renteze... :wink:
S-o stapanesti sanatos!

singurul avantaj este ca dieselul consuma mult mai putin decat un benzinar :)

maryo, absolut superba masina :shock: sa o stapanesti sanator, ai dat-o la schimb? :)

TheSinner2 09-12-04 20:35

satz traiasca golfu si satz cada coada de randunica ca e pacat :) frumoasa masina

Gabi_323i 09-12-04 23:00

am vazut masina azi live,pot sa zic ca am ramas placut impresionat :D

dogarel 10-12-04 20:52

3 Attachment(s)
Ma prezint si eu la vorbitor :D

lolek 10-12-04 21:24

maryo very very nice golfu tau ... da daca era si pe benzina era super

dogarel imi place ca se aude toba ta erai la semafor la spital si eu eram la fff mare departare si auzem un sunet moarfa ... cand ma uit erai u da nu m-ai vazut ii dadeai :))

CT-87-ADY 10-12-04 22:07

Da este superb golfu` tau maryo!
Sa`l stapaneshti sanatos si fara incidente neplacute! :) -cum park tzi`am mai zis pe undeva....
Eu am pus pozele la: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=110873#110873 -9poze!
Nu mai stau sa le pun si aici k dureaza mult k imi merge netu` prost :(
Deocamdata este stock k doar ce am luat`o...
maryo u k ai avut tot Golf III GT... zi`mi cateva despre modelu` asta
\"+\", \"-\" , consum eventual pe cine a facut... pe cine nu... :D
Merci!

maryo 11-12-04 08:36

Re:
 
Am avut un Golf III GT din 96!
O super masinutza- la mers lejer in oras imi lua cam 9-9,5.La cum mergeam eu consuma cam 11.
Afara la 120 consuma 6,4 iar la 170 cam 8-8,4!
Am ramas incantat de masina- nu am avut nici un fel de problema cu ea si din punct de vedere al intretinerii nu necesita multi bani!
O singura piesa a cazut-REGULATORUL de relanti pe care am dat 5 milioane-cred ca e una din cele mai scumpe piese de la ea!
Sper sa-ti placa noua masina si daca te mai pot ajuta cu sfaturi - cu mare placere!
Ca minusuri- o masina care NU este de liniutze(parerea mea) pentru ca trage bine de la 100Km incolo!Cam putini cai(90) si lasa de dorit injectia MONOPUNCT-care este foarte fiabila dar cam atat.....
In rest nu am nimik de reprosat acestui tip de golf...






Quote:

Originally Posted by \"CT-87-ADY\"
Da este superb golfu` tau maryo!
Sa`l stapaneshti sanatos si fara incidente neplacute! :) -cum park tzi`am mai zis pe undeva....
Eu am pus pozele la: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=110873#110873 -9poze!
Nu mai stau sa le pun si aici k dureaza mult k imi merge netu` prost :(
Deocamdata este stock k doar ce am luat`o...
maryo u k ai avut tot Golf III GT... zi`mi cateva despre modelu` asta
\"+\", \"-\" , consum eventual pe cine a facut... pe cine nu... :D
Merci!


maryo 11-12-04 08:39

Re:
 
Am dat pe masina un alt GOLF III GT cu ceva imbunatatiri-A/C .....
Deci pretul unei astfel de masini este in jur de 5500-6000 euro!
Daca mai are si muzica buna mai sare putin pretul!Sunt destul de scumpe pentru ca la intretinere sunt foarte ieftine!
Cam atat pot sa-ti zic!Trimite PM daca vrei mai multe sfaturi si cand te hotarasti sa cumperi masina da un telefon-poate o vedem impreuna!
Pana acum am avut 3 Golf-uri si am fost multumit de ele!
:P :P :P




Quote:

Originally Posted by \"tng\"
Cat ai dat pe el?
Si eu sunt interesat de un golf3 pt la primavara.


maryo 11-12-04 08:43

Re:
 
Are motor 1,9 TDI- 90 cai!
Tot ce are pe ea este MOMO si Rieger(unul din fostii proprietari a avut o slabiciune pentru masina asta - ii multumesc :wink: :D :D )
Mai urmeaza sa-i pun piele pe ea si muzica - pentru ca are o rapandula de casetofon acum si 4 boxe obosite!
Are filtru de aer sport(care trebuie sa-l curat)!
Nu a fost lovita niciodata si culoarea este impecabila!
Cam atat despre masinutza mea!





Quote:

Originally Posted by \"VFFtuning\"
FRUMUSICA MASINUTA!!!!!
poate ne spui mai multe despre ea.

si........
sa te bucuri sanatos de ea!!!! :joy:


CT-87-ADY 11-12-04 08:48

Sunt interesat sa cumpar un GOLF III GTI 16v 150CP, dak auzitzi sau vedetzi ceva sa datzi un p.m. pls!
K sunt Rare astea si nu se gasesc mai deloc... :(

maryo 11-12-04 09:00

Stiu ca era unul de vanzare prin banu Manta!
Ma interesez-stiu ca masina era full si era RACHETA!Fugea de rupea asfaltul!
Nu stiu daca o mai are- daca aflu ceva iti dau un PM!Era din 97 parca si era Full Options-piele,clima-tot ce vrei!

CT-87-ADY 11-12-04 10:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"maryo\"
Stiu ca era unul de vanzare prin banu Manta!
Ma interesez-stiu ca masina era full si era RACHETA!Fugea de rupea asfaltul!
Nu stiu daca o mai are- daca aflu ceva iti dau un PM!Era din 97 parca si era Full Options-piele,clima-tot ce vrei!

O.K! Merci mult... ashtept raspuns.. :D

tng 11-12-04 14:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"maryo\"
Am dat pe masina un alt GOLF III GT cu ceva imbunatatiri-A/C .....
Deci pretul unei astfel de masini este in jur de 5500-6000 euro!
Daca mai are si muzica buna mai sare putin pretul!Sunt destul de scumpe pentru ca la intretinere sunt foarte ieftine!
Cam atat pot sa-ti zic!Trimite PM daca vrei mai multe sfaturi si cand te hotarasti sa cumperi masina da un telefon-poate o vedem impreuna!
Pana acum am avut 3 Golf-uri si am fost multumit de ele!
:P :P :P

Am inteles,e... daca e ceva o sa-ti dau un PM,momentan nu am banii necesari.

CT-03-ART 11-12-04 14:29

ashteptatzi modificarile la golful lui dogarel... sa vedetzi ce o sa iasa din el...

tng 11-12-04 16:09

Ce fel de modificari,interioare sau exterioare ?

ok,asteptam-asteptam... :wink:

dogarel 11-12-04 18:32

Modificari as vrea sa fac peste tot.
Am de gand sa ma bag si in motor: axa cu came, chip si alte cele.
La exterior ceva mai fin cam ca la maryo doar ca vreau sa-mi pastrez pleoapele (deci o sa schimb doar grila) si eventual niste jante mai mari.
Cat despre interior poate alte scaune si pedalierul.
Optiuni sunt foarte multe, timp si bani sa fie :D .

CT-87-ADY 11-12-04 22:57

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"dogarel\"
Modificari as vrea sa fac peste tot.
Am de gand sa ma bag si in motor: axa cu came, chip si alte cele.
La exterior ceva mai fin cam ca la maryo doar ca vreau sa-mi pastrez pleoapele (deci o sa schimb doar grila) si eventual niste jante mai mari.
Cat despre interior poate alte scaune si pedalierul.
Optiuni sunt foarte multe, timp si bani sa fie :D .

eh... la mine doar BANI k timp`u nu`i probl. la mine! :D

darkager 26-12-04 22:51

2 Attachment(s)
salutare mishto mashini .... deh am shi eu un golf1 gti 110CP .... puteti sa imi ziceti shi mie ce sa ii fac sa ii mai adaug niste martzoage? :oops:

maryo 27-12-04 12:22

Deci
Din ce am auzit de la cineva care are un golf 1-suporta destul de multe verificari dar ideal ar fi sa discuti cu un mecanic despre asta!
Stiu ca se poate schimba axa cu una sport,evacuare si altele!
Sfatul meu ramane oricum - MECANIC specializat!- e cel mai bine!

darkager 27-12-04 13:07

dar ceva care sa nu necesite mana unui mecanic? shi bineinteles nu costuri super mari :lol:
10x

maryo 27-12-04 14:30

Eu la mecanica nu prea ma pricep!
Ce pot sa-ti spun acum-poate tu te pricepi-eu mi-am pus singur un filtru de aer si mi-am desfacut injectia la fosta masina pentru a pune un regulator de relanti!
Din astea nu prea se castiga cai putere!
:lol: :lol: :lol:
Din cate stiu tu ai o injectie mecanica-poate merge sa-i schimbi injectoarele,cu unele cu debit mai mare........nu stiu prea bine asta!
:oops:

darkager 27-12-04 15:40

merci pt. sfaturi . :D dar daca esti un adevarat domn mi-ai putea spune de unde pot face rost de un filtru de aer (mai aproape ca locatie de HD) shi daca pot pune orice model shi cam cat ar costa (un pret estimativ) 10x again (scuze de offtopic) :wink:

maryo 27-12-04 16:37

Daca ajungi in Bucuresti ai mai multe optiuni!
Una ar fi sa-ti pui filtru de aer din Vitan-pretul 500-700000 lei!
Daca vrei ceva de firma stiu ca oscileaza intre 50-150 euro!
Nu e mare lucru sa-l pui-se aude ft misto si nici pretul nu cred ca este exagerat!Filtrele de genul asta se spala si se refolosesc fara probleme!
Mai aproape de Hunedoara chiar nu stiu- sorry!

darkager 28-12-04 12:17

maryo iti multumesc mult pt ajutor... raman dator cu o bere :lol: (cu prima ocazie) :wink:

maryo 28-12-04 15:39

Mai bine un suc!
Nu beau bere de nici o culoare(daca beau o bere cad sub masa)!
:)

darkager 29-12-04 22:24

Bine mane s-a facut :wink: :wink: inchin eu o bere pt. tine :drunk:

dogarel 04-01-05 19:59

Daca nu gresesc in Hunedoara se gaseste firma Horguem tuning. Au ei filtre de aer Simota care sunt bunicele. eu am luat unul de la ei cu care am mers vreo 500-1000 de km. Acum am trecut la un Raid cu heat shield :twisted: . Macar pentru sound merita sa schimbi filtrul de aer.

maryo 05-01-05 00:28

Dap!
Asa e!Sa vezi cum face un VR6 cu un filtru adevarat!
:twisted: :twisted: :twisted:

darkager 06-01-05 06:19

Horguem... :( am cautat pe net shi imi da numai adresa din Oradea:

SC HORGUEM SRL
Str. Splaiul Crisanei nr. 13
Bl. B5, ap. 12
Oradea , 3700

Stie careva unde e in HD? (adresa) :( :( :?:

dogarel 08-01-05 17:53

Ooooops. Am gresit eu. Firma e in Oradea si atat. Mie mi-au trimis prin posta filtrul. el mai bine ar fi sa ii suni si sa vb cu ei despre toate detaliile.

darkager 08-01-05 22:09

:lol: :lol: ok mane mc mult.... :wink:

darkager 21-01-05 10:15

pentru cine e interesat ... datele tehnice pt motoru de 2000 GTi 16v

Engine:

Type.....4-cyl in-line gasoline, dual overhead cam, 16 valves
Bore.............................................. ....82.5 mm
Stroke............................................ ....92.8 mm
Displacement....................................2 L (1984 cc)
Compression ratio......................................10.8:1
Horsepower (SAE net)...........................134 @ 5800 rpm
Maximum Torque (ft-lb).........................133 @ 4400 rpm
Factory Performance:

Top Speed...................................201 kph (125 mph)

Acceleration:
0- 80 kph (50 mph)....................................5.7 sec
0-100 kph (62 mph)....................................7.6 sec
Other:

Wheels........2 ATS Style No. 10, 2 MB Motoring MB 6 - 15 x 7
Tires......................BF Goodrich Comp T/A 3 205/50ZR-15
Gear Ratios....................3.45/2.12/1.44/1.13/0.91/R3.17
Final Drive............................................. .3.67

darkager 21-01-05 10:25

as dori shi eu datele de la motorizarea de 1.6 gti 8v daca le are cineva ...... ceva de genu cum am postat eu mai sus plz help :( :(

[T3m]b3|| 21-01-05 10:30

Mai avetzi 1 golfist pacy....
Uite ji prototiptilu ;) https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...er=asc&start=0

maryo 22-01-05 09:16

Bine ai venit!
:)


All times are GMT +2. The time now is 04:17.

- Copyright 2026 4Tuning