Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - dog99 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/287144-machete-lucru-dog99.html)

dog99 07-11-11 15:43

Machete in lucru - dog99
 
9 Attachment(s)
incepem cu cateva machete terminate;)

dog99 07-11-11 15:57

re: Machete in lucru - dog99
 
6 Attachment(s)
bun,acum mai este in lucru dacia de dubai :D un break in 3 culori(culorile frantei) si 2 cabriolete :-)

FatX 07-11-11 17:49

Re: Machete in lucru - dog99
 
omg!!! sunt super micutele :) ai gusturi bune
bafta in continuare si voiam sa te intreb de unde ai breakul?

lusian 07-11-11 19:39

Re: Machete in lucru - dog99
 
trabantul e de la deagostini??? dacia break de unde e ?
LE: nazdravane machetele;))

discfata 08-11-11 09:45

Re: Machete in lucru - dog99
 
foarte tare

DanyFCS 08-11-11 09:50

Re: Machete in lucru - dog99
 
Sper sa nu se supere dog ca am raspuns in locul lui ........dacia brek e de pe ebay;)

dog99 08-11-11 09:50

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by FatX (Post 4697591)
omg!!! sunt super micutele :) ai gusturi bune
bafta in continuare si voiam sa te intreb de unde ai breakul?

mersi. ebay
Quote:

Originally Posted by lusian (Post 4697997)
trabantul e de la deagostini??? dacia break de unde e ?
LE: nazdravane machetele;))

da,deagostini. ebay
Quote:

Originally Posted by discfata (Post 4699287)
foarte tare

mersi

coshco 08-11-11 15:18

Re: Machete in lucru - dog99
 
superrrr tareeee.
bravo
inca un "diliman" ca mine care s-a apucat de deagostini

dog99 23-11-11 10:38

Re: Machete in lucru - dog99
 
1 Attachment(s)
a iesit de la vopsit :-)

cata_golf 23-11-11 19:28

Re: Machete in lucru - dog99
 
Cum pot desface suruburile acelea dreptunghiulare de la dacie?

FED express 24-11-11 12:25

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 4736268)
Cum pot desface suruburile acelea dreptunghiulare de la dacie?

Sunt triunghiulare mi se pare...
Cauta in piata la tine seturi de surubelnite pentru telefoane.O sa gasesti surubelnita ce-ti trebuie.

cata_golf 24-11-11 12:29

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 4737421)
Sunt triunghiulare mi se pare...
Cauta in piata la tine seturi de surubelnite pentru telefoane.O sa gasesti surubelnita ce-ti trebuie.

ok ms..

johny BOY 24-11-11 12:35

Re: Machete in lucru - dog99
 
da' remorca, remorca de unde e? Dacia de Dubai cu ce e facuta asa?

dog99 25-11-11 14:52

Re: Machete in lucru - dog99
 
10 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by johny BOY (Post 4737437)
da' remorca, remorca de unde e? Dacia de Dubai cu ce e facuta asa?

remorca defapt era o rulota la scara mai mica.

curatata vopseaua,slefuita cu 2000 si polish.

ceva poze.
inca nu e gata,proiectoarele au fost mutate sub bara fata.

iar la cealalta am schimbat scaunele cu unele mai dragute si am adaugat ceva detali pe la fetele de usi la volan schimbatoe etc.

dog99 29-11-11 16:02

Re: Machete in lucru - dog99
 
10 Attachment(s)
schimbat jantele de pe dacie cu buza mica buza mare si trase un pic anvelopele:-).
iar la break repozitionat proiectoarele.

bmwh548 29-11-11 16:05

Re: Machete in lucru - dog99
 
Incearca sa faci pozele mai clare, e pacat sa nu se vada bine rezultatul.

lusian 29-11-11 16:07

Re: Machete in lucru - dog99
 
Frumusele. :cool::cool::cool:

dog99 29-11-11 16:08

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 4748219)
Incearca sa faci pozele mai clare, e pacat sa nu se vada bine rezultatul.

corect.sper sa imi iau un aparat cat mai curand;)
Quote:

Originally Posted by lusian (Post 4748222)
Frumusele. :cool::cool::cool:

mersi

strada 29-11-11 16:40

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by dog99 (Post 4748224)
corect.sper sa imi iau un aparat cat mai curand;)


mersi

Salut.Frumoase modele.Daca se poate spune-ne si noua provenienta jantelor de pe dacia 1300(maro,cred)MUltumesc.

dog99 29-11-11 21:52

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 4748303)
Salut.Frumoase modele.Daca se poate spune-ne si noua provenienta jantelor de pe dacia 1300(maro,cred)MUltumesc.

mersi. jantele sunt de la maisto 1/64 all stars

don_eduardo37 30-11-11 16:49

Re: Machete in lucru - dog99
 
Na ca mi-ai luat-o inainte cu 1300-le cu alta culoare...ce e drept ala maro e si singurul care-mi place....e si chestia ca-mi place foarte clean....
Trabant cabrio am vazut cred scos direct cabrio, vazusem in Piatra Neamt la o librarie, pe cutie scria top gear....tot 1:43 era parca. Am vrut sa merg sa il iau daca e trabant dar mi-am luat o Volga... .
Imi place mult Break-ul albastru care sincer e super beton cum l-ai aranjat...sper ca neclaritatea e de vina la poza respectiva:rolleyes2...

bmwh548 30-11-11 18:07

Re: Machete in lucru - dog99
 
Daca scria Topgear nu e Trabant, probabil e cabrio-ul folosit de James May pentru proba de masino-barca (nu mai tin minte ce model era exact).

don_eduardo37 30-11-11 19:05

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 4750794)
Daca scria Topgear nu e Trabant, probabil e cabrio-ul folosit de James May pentru proba de masino-barca (nu mai tin minte ce model era exact).

Era tot in 2 usi, tot faruri rotunde, din lateral parea trabant, si era ..... ROZ:lol:....daca mai ajung in oras, trec pe acolo si ma uit;).

Auras 26 03-12-11 00:19

Re: Machete in lucru - dog99
 
Foarte reusite :shock:

darck_angel64 11-12-11 21:52

Re: Machete in lucru - dog99
 
frumos dar foarte migalos, cred :D

aditzaa 14-12-11 20:23

Re: Machete in lucru - dog99
 
Salut!A iesit bine breck-ul dar prinderea la remorca este prea mare incearca sa o modifici pentru ca este foarte groasa.

Dacia maro a iesit foarte bine dau bine si jantele alea pe ea.
Bafta dog in continuare!

dog99 15-12-11 11:26

Re: Machete in lucru - dog99
 
6 Attachment(s)
noutati.

discfata 15-12-11 16:25

Re: Machete in lucru - dog99
 
ffffff tare!!
imi poti spune din ce faci proiectoarele?

dmo.mihai 04-01-12 15:08

Re: Machete in lucru - dog99
 
hai cu dacia de dubai ca sunt curios cum va iesi la final

2010 04-01-12 20:23

Re: Machete in lucru - dog99
 
Arata tare bine vitrina aia..

cristea_rotitza 25-01-12 06:44

Re: Machete in lucru - dog99
 
ti-ai tras parc auto sau esti dealer dacia,glumesc,imi place ce faci dar nu as avea rabdare,caut si su o macheta cu golf 3 in 2 usi si nu gasesc pe niciunde.bafta in continuare

dog99 10-02-12 14:53

Re: Machete in lucru - dog99
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by discfata (Post 4779411)
ffffff tare!!
imi poti spune din ce faci proiectoarele?

stric alte machete :)
Quote:

Originally Posted by dmo.mihai (Post 4807180)
hai cu dacia de dubai ca sunt curios cum va iesi la final

o sa pun poze,e criminala
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4807833)
Arata tare bine vitrina aia..

mersi;)
Quote:

Originally Posted by cristea_rotitza (Post 4845860)
ti-ai tras parc auto sau esti dealer dacia,glumesc,imi place ce faci dar nu as avea rabdare,caut si su o macheta cu golf 3 in 2 usi si nu gasesc pe niciunde.bafta in continuare

imi permite serviciu din cand in cand timp liber ca altfel nu cred ca stateam eu sa bibilesc la ele


se lucreaza intens :D

dog99 17-02-12 08:50

Re: Machete in lucru - dog99
 
3 Attachment(s)
se lucreaza

alin-007 17-02-12 21:34

Re: Machete in lucru - dog99
 
Se vede cine pune suflet in crearea unor machete unice ;);) Foarte frumoase bafta in continuare ;):) :twisted:

aditza579 18-02-12 12:31

Re: Machete in lucru - dog99
 
Arata extraordinar de bine ambele in combinatie cu jantele acealea bling-bling! Gordina este "traforata" de tine sau este veritabila? Spor la treaba!

dog99 24-02-12 17:10

Re: Machete in lucru - dog99
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alin-007 (Post 4886051)
Se vede cine pune suflet in crearea unor machete unice ;);) Foarte frumoase bafta in continuare ;):) :twisted:

multumesc
Quote:

Originally Posted by aditza579 (Post 4886710)
Arata extraordinar de bine ambele in combinatie cu jantele acealea bling-bling! Gordina este "traforata" de tine sau este veritabila? Spor la treaba!

este originala,doar lasata si roti.


in lucru

cata_golf 24-02-12 17:44

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by dog99 (Post 4896856)
multumesc


este originala,doar lasata si roti.


in lucru

Cat ai dat pe spray-ul cromat?ca azi am inceput sa-mi curat o dacie..si mi-ai dat o idee buna :D,se daca si o vopsea normala?sau are nevoie de tratamente speciale inainte de vopsire?

dog99 25-02-12 16:42

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 4896915)
Cat ai dat pe spray-ul cromat?ca azi am inceput sa-mi curat o dacie..si mi-ai dat o idee buna :D,se daca si o vopsea normala?sau are nevoie de tratamente speciale inainte de vopsire?

e curatata vopseaua si polisata ;)

cata_golf 25-02-12 17:06

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by dog99 (Post 4900392)
e curatata vopseaua si polisata ;)

aa.interesant..ai polishat-o cu masina de polish...?sau...?

dog99 26-02-12 11:51

Re: Machete in lucru - dog99
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 4900431)
aa.interesant..ai polishat-o cu masina de polish...?sau...?

o masina de polizat proteze dentare


All times are GMT +2. The time now is 08:46.

- Copyright 2026 4Tuning