![]() |
Machete in lucru - coshco
2 Attachment(s)
incerc sa transform dacia de la deagostini ..................
|
re: Machete in lucru - coshco
salut zimi si mie te rog cum ai scos banda aia cu CASTROL si cea cu michelin?
|
re: Machete in lucru - coshco
salut .sunt colantele de la alte machete
mai bine zis , sunt autocolante din acelea pe folie care se dezlipesc in apa |
re: Machete in lucru - coshco
proaste tare stergatoarele alea...vad ca si la tine unu a disparut;))
|
re: Machete in lucru - coshco
l-am rupt din greseala
incerc sa-l lipesc la loc. la fel si oglinda |
re: Machete in lucru - coshco
oricum un proiect reusit dupa parerea mea;))
|
re: Machete in lucru - coshco
revin cu toate detaliile si cu poze noi . este in stadiul final
|
re: Machete in lucru - coshco
foarte frumoasa.
La cati tuneaza daci pe aici nici unu nu sa gasit sa schimbe culoarea? Sa fiu eu primu? |
Re: Machete in lucru - coshco
initial am vrut sa-i schimb culoarea (chiar in atelierul de vopsitorie) , insa mi-a spus cineva , ca fiind la o scara asa mica , vor fi acoperite majoritatea liniilor de contur (usi , capota , portbagaj )
cand am desfacut-o am vazut ca puteam sa -i desfac si geamurile |
Re: Machete in lucru - coshco
Quote:
Tocmai dasta incerc eu sa vada daca iese + ca am si 3 acasa:)) |
Re: Machete in lucru - coshco
3 Attachment(s)
ASADARRRRRRRRR
Hai sa dau si descrierile necesare am luat una bucata Dacia 1300 ce-mi veni ? impreuna cu alti doi colegi sandilai....... beluloidu si malastauru - hai s-o facem de rally okeyyyyyyyyyyyyy |
Re: Machete in lucru - coshco
si-apuca-te de ia de pe un mitz evo 6 - rollcage-ul
dupa aceea chinuie-te de desfa suruburile care prind caroseria (sunt triunghiulare si nu gaseam surubelnita ) am vazut ca rotile de pe Dacie nu au nici o treaba cu rally in initial le-am luat tot de pe evo (dar erau cam mari) , asa ca le-am pus pe cele care sunt acum , dar o sa le schimb |
Re: Machete in lucru - coshco
3 Attachment(s)
ceva poze
|
Re: Machete in lucru - coshco
1 Attachment(s)
Am rămas uimit și profund impresionat de ceea ce ți-a ieșit și poza asta. :dance:
|
Re: Machete in lucru - coshco
another one:rolleyes2
|
Re: Machete in lucru - coshco
Quote:
|
Re: Machete in lucru - coshco
Quote:
a tremurit aparatu........ |
Re: Machete in lucru - coshco
Sfatul meu este să faci mai multe poze din care să selectezi doar cele mai bune și care crezi că se poate înțelege ceva din ele...
|
Re: Machete in lucru - coshco
Quote:
maine o sa postez tot ce am facut mai bun cu tremuriciu. le cer ajutorul sandilailor aia 2 de mai sus, care m-au ajutat |
Re: Machete in lucru - coshco
9 Attachment(s)
poze mai clare
|
Re: Machete in lucru - coshco
Daca nu veneau astia de la Deagostini cu daciile lor dadea faliment programu "rabla"
Dacioara ta e buna de un Paris-Dakar:)) |
Re: Machete in lucru - coshco
1 Attachment(s)
Uite o idee....eu am lasat-o de roate bine, i-am dat barile jos, stergatoarele din greseala....oglinda cel putin o mai am, nu pe masina bineinteles.... insa am avut reactia :o cand au vazut-o pe la avatar.....deci diferenta intre asta modificata si aia originala....app, am 3 dacii si an luat si trabi, abia astept sa apara oltcit care cred ca sigur apare....4 imi iau:twisted:
Deci poza : |
Re: Machete in lucru - coshco
2 Attachment(s)
Quote:
Quote:
|
Re: Machete in lucru - coshco
a mea nu e gata....clar e ca aia va fi vopsita in 2 culori, deci aici intra tot tacamul, finisat, vopsit.... oricum arata frumos masinuta, cred ca un topic pentru dacia DeAgostini ar merge pe aici sa arate fiecare ce a facut, bine rau....
Aceeasi treaba cu rotile am facut-o si eu, dar eu m-am dus in sus cu gaura pana am dat in lonjeroane cu cauciucul si a trebuit sa le tai pe alea....si in spate am taiat si din roti o idee in zona unde intra tija metalica sa imi intre roata sub aripi si sa se invarta....;) |
Re: Machete in lucru - coshco
3 Attachment(s)
Cum naiba ai facut camber wheels :O:O:O?!Ca de suspensie LoW stiu si eu,ca vreau pe a mea sa o fac in stilul ala ciudat...LoW 'n' SloW...deja am taiat pe fata arcurile:D
|
Re: Machete in lucru - coshco
1 Attachment(s)
Quote:
Uite, am facut o schita nu prea reusita dar sper sa zica suficient, deci tija se indoaie foarte usor, daca o indoi mult nu mai reusesti sa pui rotile...;) |
Re: Machete in lucru - coshco
[QUOTE=don_eduardo37;4679896]Da, ultimul off-topic pe topicul colegului, am sa fac si eu unul cat de curand.... rotile le-am facut asa prin formarea unui unghi pe tija rotilor fix la jumatate, dar un unghi foarte mare daca e sa luam unghiul de 180 de grade cand tija e orizontala....cand fac topicul am sa pun niste poze sa vezi sa stii ce ai de facut daca n-ai inteles....
Uite, am facut o schita nu prea reusita dar sper sa zica suficient, deci tija se indoaie foarte usor, daca o indoi mult nu mai reusesti sa pui rotile...;) nu mi-se pare o idee prea buna,pentru ca acuma rotile nu se mai invart.parerea mea,este ca atunci cand modifici o macheta,trebuie sa fie perfect functionala,asa cum vine din fabrica. |
Re: Machete in lucru - coshco
o sa revin cu alte poze
nu e nevoie sa fie indoit neaparat axul rotilor acum i-am pus alte roti,dar am pastrat axul rotilor vechi si i-am coborat garda la sol , prin decupare in interior |
Re: Machete in lucru - coshco
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Machete in lucru - coshco
Quote:
Vezi ca se poate...?! |
Re: Machete in lucru - coshco
Quote:
|
Re: Machete in lucru - coshco
5 Attachment(s)
gataaaaaaaaa .............. varianta finala pentru DACIA RALLY
am coborat garda la sol cred ca i-am gasit si rotile potrivite |
| All times are GMT +2. The time now is 05:58. |
- Copyright 2026 4Tuning