![]() |
Cielo hatchback - Underconstruction
M-am gandit sa v-o prezint si voua pe ANA mea ... pentru inceput cateva poze ... din momentul in care a ajuns la mine pana in prezent !
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
9 Attachment(s)
... merge greu uploadul ...
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
7 Attachment(s)
nu sunt in ordine ... mai multe vor urma cand vor mai aparea modificari :lol:
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
arata foarte bine,si modificarile sunt finute ,felicitari si bafta in continuare
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Zici ca e Kadet......
Nu e rau ce ai vrut tu sa faci dar pare vopsita cu spray-ul.... |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
este vopsita cu sprayul :lol: , in zonele unde au fost sudate elementele , dupa ce termin partea de tinichigerie sa zic asa , va primi o vopsea complet , pana atunci umblu cu ea patata :oops:
dar dupa cum zice si titlul ... este under construction :-) |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Quote:
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
bb-ul este mai lung decat linia laterala a masinii , asa am vrut sa iasa , dar acum ma tot bate gandul sa cobor si aripa peste semnale pana in drept cu bb-ul
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Ar merge alte jante Borbet A16 cu buza lustruita.
La bara spate confectioneaza un suport ca nr sa stea impregnat in bara. Muta nr partrat(tip B) pe fata si nr de pe fata pe spate (tip A). O finala sport ceva mai groasa?:lol::D Bafta.;) |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Multumesc pentru aprecieri !
Ceea ce se vede in poze este toba originala cu un tips ... :oops: , momentan am montat pe ea o toba sport , va urma si poza cu ea :) numarul tip B este pus acolo provizoriu , pana reusesc sa modific bara . |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
jantele dau cam aiurea pe alb, chit ai bagat grupa mare pe haionul ala, trebuia sa finisezi mai bine cu fibra, in rest foarte faina, bafta in continuare
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
5 Attachment(s)
Intre timp Ana ma cam suparase ... urmarile sunt prezentate in poze :D
Urmeaza sa intram in legalitate cu el si dupa aceea incep modificarile ... :twisted: |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Motor de executive, banuiesc....! Cel de 90cai? Cat te-a dus distractia? Se misca bine? :D
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Este motor de Nexia , 90 CP 16V A15MF cu tot cu , cutie de viteze F16 , putin peste 3000 ron a fost distractia + ca mai urmeaza la RAR , dar inca nu stiu exact cat :oops: .
Motorul trage mult mai bine decat precedentul , dar din pacate vremea nu ma lasa sa il testez la capacitate maxima :sad: |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
3000 de ron? Nu mai bine puneai un SFI de banii aia? Zic si eu... Acum daca pentru tine conteaza mai mult sa fii legal, ai dreptate cu motoru. In orice caz, sa-l stapanesti sanatos! :D
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Ai schimbat tot in el de te-a dus la 30 de batoane????
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
NU ! la el am schimbat doar distributia , ulei cutie , ulei motor 100% sintetic , filtru ulei , tampoane motor si inca , cateva maruntisuri gen curea trapezoidala , etc . Aceste piese fiind undeva in jur de 1000 ron restul pana la putin peste 3000 au constat in pret motor , cutie de viteze , calculator,instalatie electrica + manopera intr-un service agreat R.A.R .
Dupa cum am mentionat mai sus motorul urmeaza sa fie omologat , din aceasta cauza montajul nu se putea face " la negru " ! PS. Nu te gandi ca iei motorul si il inlocuiesti asa repede ...fara cheltuiala ! PS. Motorul se putea schimba linistit si fara piesele enumerate , mai putin tamponul dreapta care era rupt si necesita inlocuire , dar am preferat sa fac acum aceasta investitie in distributie si schimburi de ulei :) |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
felicitari pentru masina , frumoasa are si un prieten una la fel sa bagat bani in ea mai mult pe parte sub capota motor de la 0 etc si Clean exterior , revopsit un gri de Peujeot ...:D
felicitari pentru masina inca 1 data ! |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
15 Attachment(s)
mai sterg si eu praful pe aici ...
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
cost?
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
Arata foarte bine , felicitari
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
salut,vad ca ai faruri cu lupa de unde ai facut rost de ele?
|
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
6 Attachment(s)
@plopy cost ... 3500 ron doar vopsitul ... nu mai pun la socoteala si partea de tinichigerie , etc
@c.octavian ... farurile le-am luat sh , am cautat destul de mult timp pana am gasit ! |
Re: Cielo hatchback - Underconstruction
3 Attachment(s)
sa mai sterg putin praful pe aici ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:35. |
- Copyright 2026 4Tuning