Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   LifeStyle & (I)legale & intalniri (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri.html)
-   -   curse ilegale (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri/283-curse-ilegale.html)

catalin rs4 07-01-04 00:15

curse ilegale
 
ce parere aveti despre cursele ilegale?? :lol:va plac nu va plac? :lol: :P

aicad 07-01-04 10:18

Hmm curse ilegale ? Nu am auzit de asa ceva pana cum al noi in tzara! am inteles ca se fac in strainatate dar la noi nu! La noi se prepara masini se alearga lumea dar numai la curse legale care momentan nu se desfasoara! Nu cred ca ar fi o idee buna sa organizam ilegale si la noi in tzara pentru ca deja politia cerde ca facem asa ceva si cum sunt 4-5 masini tunate/netunate la un loc hop si ei cu amenda pt deranjarea ordinii publice si etc. stiti voi! poate ca acum iarna o sa ne acuze ca batatorim zapada. :) :D :lol: :wink: :roll:

catalin rs4 07-01-04 11:20

sunt si la noi in tara curse ilegale destule :lol: cel putin la tm dar nu tot timpul mai mult vara :lol: normal ca nu este un lucru bun dar sincer mie imi plac ilegalele :lol: :P :wink:

aicad 07-01-04 14:57

Super tare o sa vin si eu la voi in Tm sa vad! :)) :D :o :) :P :D :D

catalin rs4 07-01-04 15:54

lol poti sa vi dar numai cand sunt eu in tara ca numai cam atunci se fac asta vara a fost destul de frumos am facut cu m5 subaru :lol: yamaha r1 a fost destul de fain dar au fost vremuri si mai bune :shock: :shock:

Gabi 07-01-04 17:57

Cred ca viata curselor ilegale s-a cam dus... Din vina cui?

ESPinoza 07-01-04 18:01

a turnatorilor nu? :?:

catalin rs4 07-01-04 19:16

mai mult ca sigur din vina turnatorilor dar asta putini stiu :wink:

Gabi 07-01-04 19:23

A lor... si nu numai...Politistii au invatat locurile preferate ale celor care se trag ilegal si nu mai e asa de usor...

ESPinoza 07-01-04 20:45

lol :) nu putem da vina pe polististi :) ca asta e treaba lor 8)

catalin rs4 07-01-04 20:45

da cam asa este in tm sunt mai multe locuri dar in locul unde era cel mai fain sa stricat drumul :( nu mai este cum era inainte in fine inainte era de 100 de ori maifain pe vremea cand aveam vr6 faceam zilnic concursuri adica in fiecare sera se adunau pe putin intre 15-30 de masini :lol: :lol: :lol:

catalin rs4 07-01-04 20:54

da cam asa espi ai dreptate chiar daca nas vrea sati dau dreptate dar asa este din pacate bine ca merge spaga la noi ca altfel nu stiu ce mas face :lol: :lol: :lol:

woff-woff 07-01-04 21:02

Mmmmm ilegale?
cine cum unde? cand..
hahahaha...hai sa vb in gura mare sa ne auda tot poporu` ca noi santem tari shi sme` shi in seara asta o facem lata..
bah ce dreaq ...daca se mai face ceva nu o sa mai auda toata lumea......o face pe blat shi basta!! nu shtii in cine sa mai ai incredere...auziii ca venii vcb de incredere....yo intr-o seara am sunat vre-o 10 preteni shi am org ceva ,ceva intim sa-i zic asa.....ne-am intalnit intr-un bar shi numai bine ce ne beam cafelele...ca de` berea nu facea parte din plan ..hop ! la o juma` de ora cine credetzi ca era in parcarea de vis avis....garcea sa traitzi`..!!!:)) acu` yo pa cin` sa dau vina ca am vb numai cu cei mai apropiatzi.....yo nu alerg ca de...deocamdata nu am cu ce ...( am in posesie un tico cu un potentzial nebanuit.....asa zic yo da` tot o pramatie e shi v-a ramane indiferent de ce motor ii voi pune..)...asaaaa...shi cum am ieshit din bar ..na`belea ca a venit shi carnatu` ala cu fiola....deci ce sa mai zic....ganditzi shi voi la rece shi in viitor avetzi mare grija cu cin` va inhaitatzi..:))



respecte maxime B30 PEP ( TICO )

catalin rs4 07-01-04 21:17

nu mai tin minte exact :lol: dar credca era unul argintiu daca nu ma insel sau? :lol: tu ce masina aveai pe vremea aia un kadett combi albastru? :lol: eu aveam golf vr6 nu? ce mai vremuri faine erau :lol: :lol: :lol:

catalin rs4 07-01-04 21:48

da si mie mia placut golful meu era destul de frumos am bagat bani la greu in masina aia :lol: stiu cu o manta galbena ai facut atunci nu? :lol: il stiu pe dan cum sa nu stiu si glfu ii foarte frumos arata bine de tot :lol: a fost a lui bsd acuma el ce masina are? :lol: :lol: :lol:

catalin rs4 07-01-04 22:03

ce fain de voi :lol: subaru ii destul de tare dar mie nu prea imi place sasti ca integrale nu sunt asa de scumpe si sunt masini foarte faineimi plac foarte mult si mie :lol: am gasit un opel calibra turbo 4x4 la 2200 fain facut :lol: :lol: :lol:

catalin rs4 07-01-04 23:09

da cand aveam golful am vazut o lancia integrale in timisoara era una martini de ralui :lol: :lol: :lol: sunt masini adevarate :lol: :lol:

TNos 08-01-04 10:01

HHH,de ce nu incerci,nu trebuie neaparat sa castigi,dar daca ai rezultate bune cu masina asa cum e si te vede cineva poate gasesti si sponsori seriosi,daca ei cred ca ai potential,si asta se vede din condus nu din ce masina ai,poate ajungi si tu la o echipa sau sponsori tari,cum am zis mai sus!

Anonymous 08-01-04 15:27

de cand particip doar o singura data am luat locul 8 ca am avut penalizari in rest locul 2,3 sau I si crezi ca am primit vreun sponsor??? mi-am facut o mapa cu prezentarea masinii a concursurilor si locurilor obtinute ca sa ma prezint cu ceva la sponsori...si tot degeaba mai ales ca-s din tm daca eram in BUC era altceva dar aici nu am sanse....o sa mai incerc cate ceva in 2004 si anu asta o sa ma bat serios ptr titlu de camp judetean( in 2003 am iesit pe 4 la general din 8 etape am participat la 4 numa)...in fond oricum ma dau de placerea mea :lol:

catalin rs4 08-01-04 16:09

looool seba nam stiut ca esti asa de bun lasa ca am sa vin sati fac galerie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

catalin rs4 08-01-04 19:16

nu stiu ce modificari are are 204 cp cred cai serie :lol: era joasa pusa si ci genti pe 17 :lol:

Gabi 08-01-04 19:30

Referitor la HF vs. Subaru... imi dau si eu cu parerea ;)
Daca ai o HF ca a lu' Andronic, n-ai nici un fel de problema in fatza unui Subaru. Bag mana in foc pentru asta.

Cat despre sponsorii inexistenti ai lu' Seba... stiu si eu cum sta treaba. Am prieten care e bagat in raliu... si e bagat adanc, in CNR, si tot nu face rost de sponsori. Bine... rezultatele apar greu, dar ma gandesc ca asta se datoreaza si lipsei acute de bani pentru pregatirea corespunzatoare a masinii.

b99sha 09-01-04 00:29

Re: hh
 
Quote:

Originally Posted by \"TM-90-HHH\"
cata nu stiu daca erai pe acolo....era F***** cu bmw negru FR* BO** cu cupel negru si XAC cu gsi se alineaza ei la un start iar din spate venea un neamtz cu nr de augsburg care nu sria ce se petrece...in fine tipu era cu un rs4 ca si al tau plin de bagaje si portbagaj deasupra ...si-i vede pe astia ca pleaca la cox si incepe si el s-o calce...trece de bos*....trece de XAc si au trecut deja de intrare la aerop si urma drumu spre rem....de unde nu s-a mai vazut dar sigur a trecut si de FR# ...dupa ce s-au intors inapoi nu le venea sa creada ca i-a luat audi aveau for vreo 100m si mai era si un mos carunt la volan dar era RS4 :lol: :lol: :lol:

Lool. Radeam aici de unul singur...K-n filme si-alta nu... :lol:

Bine k nu era trabant... (stiti bancul, nu?)

b99sha 09-01-04 00:31

Quote:

Originally Posted by \"TM-90-HHH\"
bsd-u are un mertzan 124 argintiu...manta era una rosie TM 04 Mhh inainte s-o vanda prop[rietaru si un kadett gsi alb dar diesel a lu iuli...poate-i stii
alaltaseara am fost cu toti la stadion ca a dat prima zapada si ne-am dat cu frana :lol: :lol: ma da stiu ca meserias se mai invartye o intergala...s-a invartit staici cu subaru...belea...pan la urma cred ca revin la vechea mea iubire delta hf...ce zici eu cred ca putin modificata iu face fatza lu subaru la o liniutza....ce zici?

V-am vazut pe Antena...cate amenzi ati luat si pt. ce??
Chiar marfa Subaru!!! Si explicatia de ilegala \"pai dak am crescut si nu mai am sanie...\" :lol:

catalin rs4 10-01-04 20:40

ce ce ? despre ce masina este vorba aici?? :lol: :lol: :lol:

TNos 11-01-04 12:36

care hf?ce motor avea?ce avea facut pe el?

B12ZMD 12-01-04 08:06

LANCIA HF DELTA INTEGRALE
acum nu pot sa-mi dau cu parerea despre ea pt ca nu am detalii tehnice exacte, dar in mod SIGUR la vremea ei de maxima glorie ('80-'90) rupea rally, street, tot :twisted:

Gabi 12-01-04 08:10

HF & 205 faceau parte din Grupa B, cea care a fost \"interzisa\" pentru viteza excesiva

TNos 12-01-04 09:36

stai ca la raliu si alte competitii ma pricep putin,cum adica grupa B a fost interzisa pe viteza excesiva?nu era concurs,cum dracu e viteza mare si la consurs?ma unde ajunge lumea asta?

Anonymous 12-01-04 10:08

Am mai scris pe undeva, erau masini de sute de cai si sute de Kg :D ... Nu aveau limita la greutate sau putere, tot ce se cerea era sa fie produse in minim 200 exemplare parca. Gandeste-te, ceva de genul 400Cp 600 Kg sau 700 Cp si 1100Kg, mai pui si tractiunea integrala si cele mai avansate metode tehnice de la ora aia si iti dai seama despre ce era vorba. Datorita greutatii foarte mici a masinilor, nu era posibil folosirea unor norme de siguranta prea stricte, si dupa cateva accidente grave (bestiile erau foarte greu de stapanit), culminand cu cel al lui Henri Toivonen (chiar pilot pe Lancia Delta S4) din 1986, organizatorii au decis anularea campionatului.
Se intentiona si introducerea Grupei S (masini asemanatoare, dar limitate la 300CP si 10 exemplare), dar a fost anulata odata cu grupa B.
Oricum, Lancia Delta e masina cu cele mai multe campionate mondiale de raliu castigate, si anume 6 ;) .

GSi 12-01-04 10:08

Iar eu nelogat ....

th1nk3r 12-01-04 10:11

Grupa B si proiectul de grupa S au consacrat cele mai tari masini 4x4, dar s-a ajuns la performante din ce in ce mai aproape de limita. In '86 in Raliul Portugaliei un Ford RS200 a omorat 3 oameni, si apoi in mai in Raliul Corsicii a murit Toivonen. A fost ultimul an pentru grupa B in WRC.
A urmat o revolutie tehnica ce a dus la situatia de azi, revolutie asemanatoare cu impunerea masurilor de securitate in F1 de dupa accidentul lui Ayrton Senna.

Pentru o istorie mai completa a grupei B vezi si http://www.stormloader.com/groupb/history.html

catalin rs4 12-01-04 13:13

mama gsi tu uiti mereu sa te logezi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

GSi 12-01-04 17:08

tre sa iau niste lecitina :D .... sunt suparat ca am baia de ulei sparta :(

catalin rs4 12-01-04 18:03

eh lasaca o lipesti tu :lol: si eu miam spart baia de ulei la golf de 2 ori :lol: :lol: :lol:

Gabi 12-01-04 18:05

Si pe langa Delta mai era Quttro S1, nu ?

GSi 12-01-04 18:08

o shimb da-o naibii ... 800 de mii baia si inca 400 de mii uleiul (ca e luat pe naspa ;) ).

GSi 12-01-04 18:10

Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Si pe langa Delta mai era Quttro S1, nu ?

Da, aia a fost a 2-a implementare a sistemului quattro, ca prima data masina era prea greoaie .. oricum quattro a fost primul sistem de integrala introdus, au fost pionieri la faza asta ;) .

catalin rs4 12-01-04 18:15

am vazut un s1 live arata bestial masina :lol: nu prea ma pricept eu la raliu dar stiu ca a fost tare si s1 sau?? gabi tu te pricepi mai bine :lol: :P

GSi 12-01-04 18:23

Cam toate au fost masini tari :D ... Peugeot 205 T16, Ford RS200, etc. Aveam un filmulet dintr-un S1 pe o etapa de macadam (inclusiv cu niste imagini de la pedale, sa vedeti ce usor pisca tipu' acceleratia si cum zbura masina), da e pe un CD acasa, il aduc saptamana viitoare daca il mai gasesc.


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2024 4Tuning