![]() |
Kitch-uri made in SM
1 Attachment(s)
Spunt sigur ca ati vazut si voi prin oras masini "modificate" cu tot felul de chestii aiurea sau mai bine zis kitch-uri. Cred ca era timpul s apara si un asemenea thread, pentru ca material pentru el o sa fie destul. O sa incep eu cu o masina surprinsa intr-o parcare din 17. rezolutzia nu e chiar cea mai buna si poate nu se vad toate elementele de pe ea .... dar daca ati fi vazut-o pe viu cred ca ati fi fost de aceeasi parere cu mine ... si anume ca e un kitch.
mai puneti si voi poze ... |
Re: Kitch-uri made in SM
:D cum arata chestia aia de pe porbagaj...poate proprietarul masinii crede ca asa arata un eleron si so gandit sa isi puna si el una la bani marunti
|
Re: Kitch-uri made in SM
si atunci cutile alea galbene .... de la ouale kinder ... u know ... pt ce anume or fi acolo ?
si o groaza de leduri si luminitze .... si-o impodobit omu` bradu` de craciun ? si are si cadouri ? :lol: |
Re: Kitch-uri made in SM
Buna idee thread-ul acesta :D
Si pe mine ma enerveaza astia la culme cu masinile lor "tuining" :hahano: ...... |
Re: Kitch-uri made in SM
Ahaaaa !!!!! :)
|
Re: Kitch-uri made in SM
Haideti baietii sa mai acem si alte poze... eu unul abia astept :)
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
2 Attachment(s)
inca o dacie:D ...
|
Re: Kitch-uri made in SM
4 Attachment(s)
am revenit si eu cu ceva material nou ...
cu ceva munca s-ar putea ajunge la ceva mai fain ... dar asa deocamdata intra mai mult la categoria kitch .... parerea mea |
Re: Kitch-uri made in SM
intradevar nu arata bine dar mai mult de-aia vii se pare doar pt ca ii dacie dar eu am vazut aicea masini straine mai naspa ca asta
|
Re: Kitch-uri made in SM
Under VT...pe ala cu dacia albastra il cunosc,masina a facut-o pt.fratele lui mai mic care nu prea ii in materie de tuning....asa ca nu va legati ca mie prieten...
|
Re: Kitch-uri made in SM
@ Raul: dak faci o masina pentru frate-tau, nu ii dai pe mina o dacie veche, cu chestii care pot sa te impunga sau sa te taie iesind din ea. eventual o faci mai sigura. scuza-ma ca imi permit, dar am si eu o surioara. si nu as trimite-o niciodata "cu o petarda spre Luna". Ca mi-e draga.
|
Re: Kitch-uri made in SM
Raul eu am postat masina la masinile tari din sm chiar daca nu ii nush ce...si mio mutat cineva postul aici la Kitch-uri din sm...
|
Re: Kitch-uri made in SM
poate fratesau sa bucurat ca i-a pus 2 spoilere si 2 praguri....decat fara,poate ii multumit cu atata daca nu o mai avut bani de mai mult....Under cred ca a fost mutat postul...bine zici,poate nu le place la toata lumea....ca ii dacia
|
Re: Kitch-uri made in SM
sa nu fim copii. nu pentru ca e dacia. dar mi se pare penibil sa lasi baba cu carnea flescaita, sa o dai cu farduri si vopsele, eventual mai pui niste gablonturi pe ea, si ii spui fata mare.
NU VREAU SA JIGNESC PE NIMENI, imi expun parerea. In primul rind, dupa cum spui tu, o faci mai sigura. parte din "mai sigura" inseamna sa fie frinele si centurile macar cum trebuie. nu spun ca a facuto treaba rea cu spoilerele, dar, dupa mine, un spoiler pus fara sa cobori un pic masina, arata ca si cum ai avea un paianjen pe post de masina. Am mai vazut de astia care vin sa te manince cu cite un spoiler cit china. 2. Pragurile nu sunt in linie cu spoilerele. Asta nu era treaba de bani, era treaba de finete. 3. Ai pus spoilere, nu o lasi cu niste capace din plastic argintiu. Mai, mie nu imi place. Asta nu imi place si gata. Poate nu am de ce, si poate sunt pozele de vina. Nu stiu. Dar nu imi place. |
Re: Kitch-uri made in SM
Eu vad masina in fiecare zi la unio si stiu al cui e...si sincer arata mult mai bine decat o dacie normala,are si ceva muzica...nu toata lumea isi permite sa cheltuiasca 2000E numa pe exterior mai ales pe o dacie poate el ii multumit si cu atata...acuma daca la cineva nu ii place ii partea a doua depinde si de gusturi
|
Re: Kitch-uri made in SM
bunul gust nu tine de bani, Under VT.
|
Re: Kitch-uri made in SM
gusturile nu se discuta......
|
Re: Kitch-uri made in SM
@ Juana: oh, ba da. Aici tocmai asta e topicul threadului. Gustul indoielnic al unuia sau al altuia in materie de modificari aduse masinii sale.
|
Re: Kitch-uri made in SM
Quote:
|
Re: Kitch-uri made in SM
nu am scris ca au fost cheltuiti 2000E pe exteriorul masini...nici vorba stiu ca a fost facuta din bani putini...eu am scris ca nu toata lumea isi permite sa cheltuiasca atatia bani...poate nici el si de aia nu arata asa grozav sau poate nu vrea sa bage mai multi bani intro dacie...
|
Re: Kitch-uri made in SM
ala albastru???
|
Re: Kitch-uri made in SM
da .. bineinteles ca ala albastru`. mai este vre-un alt oltcit modificat asa sa se vada ?
si daca lucra mai bine la el poate iesea ceva fain .... ca mie imi plac masinile alea si dak le faci mai cu gust poate iesi ceva foarte fain |
Re: Kitch-uri made in SM
daca de ala ii vorba,ii ok,ii fainut....numa gentile alea ar trebui schimbate....
|
Re: Kitch-uri made in SM
C Oltcit? Poze? Asa e dak nu mai ies toata ziua din birou...
|
Re: Kitch-uri made in SM
da ce faci la birou?aha...cu secretara aia care ai pus-o pe net:)
|
Re: Kitch-uri made in SM
1 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...1&d=1166209756 Stiu ca aicea se pun doar kitch-uri din sm dar eu va arat 1 kitch din Portugalia,are 3 roti si ii "tuning" :chainsaw:
|
Re: Kitch-uri made in SM
1 Attachment(s)
logan cu capapc de mercedes:D
|
Re: Kitch-uri made in SM
asta ii la ordinea zilei:):)...
|
Re: Kitch-uri made in SM
Oltcitu albastru este al meu si dupa mine arata si merge chiar foarte bine, doar ca inca nu e gata, ca de obicei problema banilor, legat de jante, nu o sa ii pun jante ci capace, asta e, nu vreau sa dau 600E pe jante si cauciucuri, cel putin nu acuma. Poze cu oltcitu sant la masinile si userii nostrii, normal ca arata mai bine cu jante, telescoape sport si lasata mai jos cu vreo 10 cm, dar ,,drumurile noastre toate" nu imi permit, nu vreau sa imi las spoilerul prin nu stiu ce groapa, iar citch, oricum, din orice unghi ma uit la ea, nu e.
|
Re: Kitch-uri made in SM
Important este sai placa proprietarului si apoi conteaza parerea celorlati.Aproape in fiecare zi vad olcitu pe langa unio acolo la rds.Toba nu prea arata bine cred ca iar trebui un capat nou daca se poate :)
Numai bine. |
Re: Kitch-uri made in SM
E la pagina 8
|
Re: Kitch-uri made in SM
2 Attachment(s)
:)) toate dumele inscrise pe dacia asta....renault...GTI..berlina...lanturi ...::D :D :D
|
Re: Kitch-uri made in SM
ce sa zic :)
|
Re: Kitch-uri made in SM
ai de capu meu....asta ii de show cred:):)....ce de buline are pe capace si bara spate:):)...
|
Re: Kitch-uri made in SM
iti dai seama ca in sat la el ii un baiat de gasca nuu?poate ii rebelu satului
|
Re: Kitch-uri made in SM
ii campion pe sate cu bestia lui...:)))=)))=)))
|
Re: Kitch-uri made in SM
Quote:
plus ca de cind o pus abtibildu' cu Berlina omu' sta mai comod in ea si i se pare ca are spatiu mai mult...... |
Re: Kitch-uri made in SM
Quote:
|
Re: Kitch-uri made in SM
Quote:
|
Re: Kitch-uri made in SM
dacia... ,,powerd by M"
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:08. |
- Copyright 2026 4Tuning