Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/277678-bmw-e30-325t-65-laf-astept-provocari-pinan-500hp.html)

LAFv8 10-09-11 18:36

bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
astept provocari ptr distracti:lol:

jakal 10-09-11 23:39

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 4577517)
astept provocari ptr distracti:lol:

gata....incepe circul....:))
s-a nervozat tiganul.....:lol:

sineta 11-09-11 09:41

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
daca ajung la arad pe 18.......ma bag eu e30 25t....:D:D

LAFv8 11-09-11 11:08

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by sineta (Post 4578326)
daca ajung la arad pe 18.......ma bag eu e30 25t....:D:D

cu cea mai mare placere;)

BAMBAKE 12-09-11 09:59

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
scuze pt interventia proasta, dar tu ai toate chestiile alea mentionate la semnatura, adica: 2.0, 2.5T, 2.7, 3.2(m3 vechi), 3.5i, 4.0 si una "bonus" rea?

on: frumoasa masina si am auzit numai lucruri bune desprea ea + ca tu esti un super baiat.

cRbL 12-09-11 13:09

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Aia e lista lui de jucarii :lol:

B138ALX 13-09-11 22:33

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 4577517)
astept provocari ptr distracti:lol:

Sunt putine masini care trag bine gen Haplea,Nemilos,M3( active custome tuning)etc...... pnm M3 are acelas timp cu al tau..........Totusi ar fi frumos daca va-ti da asa cum erea inainte intr-o oare care masura de decenta.....k acum din 30 masini, se dau 5 si restu lumii spargatori de seminte!!!!

Ricardinho 14-09-11 02:37

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by B138ALX (Post 4583995)
Sunt putine masini care trag bine gen Haplea,Nemilos,M3( active custome tuning)etc...... pnm M3 are acelas timp cu al tau..........Totusi ar fi frumos daca va-ti da asa cum erea inainte intr-o oare care masura de decenta.....k acum din 30 masini, se dau 5 si restu lumii spargatori de seminte!!!!

Ce sa zic am fost bagat in provocare in necunostinta de cauza. Nu stiu noul LAF ca motorizare cum e, am auzit doar ca e fosta masina a lu Covei, inseamna k e teapana... Ma dau cand o sa ne hotaram vorbim si poate aranjam de una mica sau ne vedem la tulcea in octombrie si aia e ... Cel mai bun sa castige. Eu nu imi bag masina la provocari , eu nu mi-o laud, las rezultatele sa-si spuna cuvantul cel mai frumos asa ... Va salut , cu respect pe toti
Legat de M3-ul meu daca trage sau nu trage , pot spune ca trage pe gustul meu si dovada este locul 2 la profi la ap3 acum cateva luni la tulcea...al 2-lea dupa ionut nsl...deci ... si precizez e ASPIRAT ...

B138ALX 14-09-11 12:49

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 4584303)
Ce sa zic am fost bagat in provocare in necunostinta de cauza. Nu stiu noul LAF ca motorizare cum e, am auzit doar ca e fosta masina a lu Covei, inseamna k e teapana... Ma dau cand o sa ne hotaram vorbim si poate aranjam de una mica sau ne vedem la tulcea in octombrie si aia e ... Cel mai bun sa castige. Eu nu imi bag masina la provocari , eu nu mi-o laud, las rezultatele sa-si spuna cuvantul cel mai frumos asa ... Va salut , cu respect pe toti
Legat de M3-ul meu daca trage sau nu trage , pot spune ca trage pe gustul meu si dovada este locul 2 la profi la ap3 acum cateva luni la tulcea...al 2-lea dupa ionut nsl...deci ... si precizez e ASPIRAT ...

Nu Razvane nu e vb k tu sa iti lauzi masina,este suficient sa ti-o laude alti si sa va respecte pt timpul,stresul,investitia si munca pe care a-ti depus-o ca masinile voastre sa ajunga la stagiu asta......

LAFv8 15-09-11 14:26

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by BAMBAKE (Post 4580210)
scuze pt interventia proasta, dar tu ai toate chestiile alea mentionate la semnatura, adica: 2.0, 2.5T, 2.7, 3.2(m3 vechi), 3.5i, 4.0 si una "bonus" rea?

on: frumoasa masina si am auzit numai lucruri bune desprea ea + ca tu esti un super baiat.

multumesc

LAFv8 15-09-11 14:28

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by B138ALX (Post 4583995)
Sunt putine masini care trag bine gen Haplea,Nemilos,M3( active custome tuning)etc...... pnm M3 are acelas timp cu al tau..........Totusi ar fi frumos daca va-ti da asa cum erea inainte intr-o oare care masura de decenta.....k acum din 30 masini, se dau 5 si restu lumii spargatori de seminte!!!!

pai cu nemilosu mam dat ,el sa dat cu mai multi deci facem socoteala.nemilosu batut:lol:

LAFv8 15-09-11 14:31

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 4584303)
Ce sa zic am fost bagat in provocare in necunostinta de cauza. Nu stiu noul LAF ca motorizare cum e, am auzit doar ca e fosta masina a lu Covei, inseamna k e teapana... Ma dau cand o sa ne hotaram vorbim si poate aranjam de una mica sau ne vedem la tulcea in octombrie si aia e ... Cel mai bun sa castige. Eu nu imi bag masina la provocari , eu nu mi-o laud, las rezultatele sa-si spuna cuvantul cel mai frumos asa ... Va salut , cu respect pe toti
Legat de M3-ul meu daca trage sau nu trage , pot spune ca trage pe gustul meu si dovada este locul 2 la profi la ap3 acum cateva luni la tulcea...al 2-lea dupa ionut nsl...deci ... si precizez e ASPIRAT ...

despre care m3 este vb?masina este in alta configurati de ce era la iustin.astept si vreau sa vedem cum stau:lol:cat ai scos la tulcea ?

LAFv8 15-09-11 15:02

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by B138ALX (Post 4583995)
Sunt putine masini care trag bine gen Haplea,Nemilos,M3( active custome tuning)etc...... pnm M3 are acelas timp cu al tau..........Totusi ar fi frumos daca va-ti da asa cum erea inainte intr-o oare care masura de decenta.....k acum din 30 masini, se dau 5 si restu lumii spargatori de seminte!!!!

ala na fost un timp cu succes ptr mine,finca eram 2 insi in masina si gumele foarte prapadite cu un unghi foarte cracanat:lol:masina este mult mai bine pregatita si nu mai merg pe 1bar si merg pe 1,3 si sar putea pina la tulcea sa fim mult mai sus in boost:lol:;)

B138ALX 15-09-11 15:15

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 4587231)
ala na fost un timp cu succes ptr mine,finca eram 2 insi in masina si gumele foarte prapadite cu un unghi foarte cracanat:lol:masina este mult mai bine pregatita si nu mai merg pe 1bar si merg pe 1,3 si sar putea pina la tulcea sa fim mult mai sus in boost:lol:;)

Sa te auda Dumnezeu si sa fie cat iti doresti u si sa traga pe masura,iti dai seama k nu e vb de polemici aici si sper din tot sufletul k la legale fiecare sa scoate-ti timpul dorit si sa va ajute si masinutele.......:)..........eu din pacate mai am de asteptat putin timp:((

sTAILLL 15-09-11 19:50

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
configuratia actuala e mai puternica decat inainte cand era la iustin?

Ricardinho 16-09-11 01:33

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 4587231)
ala na fost un timp cu succes ptr mine,finca eram 2 insi in masina si gumele foarte prapadite cu un unghi foarte cracanat:lol:masina este mult mai bine pregatita si nu mai merg pe 1bar si merg pe 1,3 si sar putea pina la tulcea sa fim mult mai sus in boost:lol:;)

Cand ai fost tu n-am fost la Tulcea ... Portocaliu este M3-ul Laf-ule, uite-te pe topic la mn daca vrei sa-ti faci o idee , daca nu trec pe la tn sa stam la un pahar de vb la garaj , poate gasesc 2-3 acarete sa-mi completez bandourile :)) ... Ai de coupe ? sus pe plafon si dreapta spate la aripa ... ??

Gandeste-te ca aveam slickuri praf erau beton dupa ce le incalzeam parca erau 2 pietre, si eu nebun ca le-am luat ... Si pe VHT 1-2-3 stateam pe loc, patinam in toate abia apoi prindeam aderenta ... cu idioteniile alea cam 13.2 , cu unele bune 12.7 ... cu gume de strada, bine ca am semi-slick noi cam 12.9 .. pe acolo cam asa... Dar nu am nici un fel de turbin / compressor :) ... ASPIRAT de la mama natura :P ..
Ce sa zic bafta multa in tot ce ti-ai propus cu acest urs .. Sa-ti traga asa cum iti vrea inima , ca de mult tot astepti ceva pe sufletu tau, am dreptate ???
Si cum prindem amandoi timp si suntem liberi , ne dam si apoi "invinsul" da o bere ok ? :)

LAFv8 24-09-11 20:14

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 4588238)
Cand ai fost tu n-am fost la Tulcea ... Portocaliu este M3-ul Laf-ule, uite-te pe topic la mn daca vrei sa-ti faci o idee , daca nu trec pe la tn sa stam la un pahar de vb la garaj , poate gasesc 2-3 acarete sa-mi completez bandourile :)) ... Ai de coupe ? sus pe plafon si dreapta spate la aripa ... ??

Gandeste-te ca aveam slickuri praf erau beton dupa ce le incalzeam parca erau 2 pietre, si eu nebun ca le-am luat ... Si pe VHT 1-2-3 stateam pe loc, patinam in toate abia apoi prindeam aderenta ... cu idioteniile alea cam 13.2 , cu unele bune 12.7 ... cu gume de strada, bine ca am semi-slick noi cam 12.9 .. pe acolo cam asa... Dar nu am nici un fel de turbin / compressor :) ... ASPIRAT de la mama natura :P ..
Ce sa zic bafta multa in tot ce ti-ai propus cu acest urs .. Sa-ti traga asa cum iti vrea inima , ca de mult tot astepti ceva pe sufletu tau, am dreptate ???
Si cum prindem amandoi timp si suntem liberi , ne dam si apoi "invinsul" da o bere ok ? :)

gata sef acum te recunosc,face adv ptr o bere da o dai sigur:lol:))) da sef cu cea mai mare placere;)saptamana ce vine trb sami vina un coupe,astept si eu cu a mea finca lam lasat la maer pe dyno de sambata ,a fost cam incarcat si el dar saptamana ce vine este gata,si asa nam mai iesit cu ia pe str de 1 sapt si ma suna toti ca a auzit ca ma batut magaru.deci mananc bataie si cu ea in garaj:lol:

Iulian GTO 26-09-11 15:16

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Daca ajungi la Tulcea,as vrea sa vad cum stam...ca tot vb lumea ...prin cartier!!!

gaju 26-09-11 15:22

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
iulica,dar tu nu ai 500 de cai............

Iulian GTO 27-09-11 05:45

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by gaju (Post 4607660)
iulica,dar tu nu ai 500 de cai............

:D tdi 101 cu soft!!!.....deci e pana in 500,nu depaseste!

LAFv8 28-09-11 14:29

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 4607647)
Daca ajungi la Tulcea,as vrea sa vad cum stam...ca tot vb lumea ...prin cartier!!!

ce vb lumea?da cu cea mai mare placere,zimi cand?

LAFv8 28-09-11 15:47

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by gaju (Post 4607660)
iulica,dar tu nu ai 500 de cai............

daca nu este pe bani ,provoc si masini pinan 1000cp:lol:

LAFv8 28-09-11 15:54

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 4607647)
Daca ajungi la Tulcea,as vrea sa vad cum stam...ca tot vb lumea ...prin cartier!!!

vb prin cartier, este vb scoasa de u,ca asa vb si cand aveam v8 ,le spuneai la toti ca ce sati faca tie lafu cal bati rau;)si cand neam intalnit pe a2 am venit dupe tine ai oprit in parcare si iai deschis capota ca si cum aveai prob;)eu veneam dupe u sa rez prob pe care u leo spuneai la toti ca ma bati,iar acum daca din nou vb lumea prin cartier iti rsp ca ptr cartier ca te spulber din ori ce pozitie:lol:))))))ne dam cand vrei u;)bafta cu masinutza ta

Guwy 28-09-11 21:00

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 4611722)
vb prin cartier, este vb scoasa de u,ca asa vb si cand aveam v8 ,le spuneai la toti ca ce sati faca tie lafu cal bati rau;)si cand neam intalnit pe a2 am venit dupe tine ai oprit in parcare si iai deschis capota ca si cum aveai prob;)eu veneam dupe u sa rez prob pe care u leo spuneai la toti ca ma bati,iar acum daca din nou vb lumea prin cartier iti rsp ca ptr cartier ca te spulber din ori ce pozitie:lol:))))))ne dam cand vrei u;)bafta cu masinutza ta

Hahaha pe ei Daniel , prin " cartier " :D !

scorpio GL 28-09-11 22:26

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Are cineva traducerea?

LAFv8 28-09-11 22:55

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by scorpio GL (Post 4612578)
Are cineva traducerea?

la ce te referi ca nu intelegi?ca poate doar eu iti pot traduce.

Guwy 28-09-11 22:59

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by scorpio GL (Post 4612578)
Are cineva traducerea?

Se vorbeste prin cartier ? Este vorba scoasa de tine asa vorbeai si cand aveam v8 montat pe masina ca ce o sa-i faci tu lu' LAF-ul , ca o sa-l bati rau si cand ne-am intalnit pe a2 am venit dupa tine , tu te-ai oprit in parcare si ai ridicat capota ca si cum ai avea probleme , eu venisem dupa tine sa rezolvam problema care o spuneai la toti ca ma bati iar acum daca tot vorbeste lumea prin cartier iti spun ca te spulber din orice pozitie .
Ne dam cand vrei tu , bafta cu masinuta ta !
Nu vad ce era asa de greu de inteles ...

Andreea13 29-09-11 00:27

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
IE greu cu orgoliile astea....

FXA- 29-09-11 01:33

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Andreea13 (Post 4612784)
IE greu cu orgoliile astea....

Sunt tipic romanesti toate astea, in loc sa se uite fiecare doar in curtea lui, se uita in ale altora ca ce naiba, nu ne mai laudam si noi un pic, nu mai suferim putin, nu mai barfim putin? E o problema la nivel national si nu doar in sportul asta.

Lolo_1983 29-09-11 02:01

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
salut dani la tn gasesc o caroserie coupe sau cabrio inmatriculata ro sa-ti dau bani pe ea

LAFv8 29-09-11 07:28

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Andreea13 (Post 4612784)
IE greu cu orgoliile astea....

bai fratiilo terminativa cu inteligentza asta scrisa si corectata doar in fata calculatorului .aici sunt doar provocari cu baieti care au masini nu cu toti astia inteligenti pe tastatura,vedetiva de treaba voastra ca nu am vb urat la nimeni.dupa voi cum ati vrea sa fiu corect inteles si sa scr aici la provocari?vrei sa te dai cu mineeee.stati dracu linistiti in banca voastra.

Iulian GTO 29-09-11 07:31

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Ce timpi scoti pe 0-402m,de zici ca spulberi ?

kimi 29-09-11 07:41

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 4612944)
Ce timpi scoti pe 0-402m,de zici ca spulberi ?

Cred ca la anu nu vor mai exista curse noaptea..Ne vom vedea in Victoriei cu bonurile in buzunar, si care are cel mai mic timp castiga....

LAF e de moda veche, ca si mine ca si multi altii..Cine trece primul linia de sosire a castigat...

Iulian GTO 29-09-11 07:50

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Nu inteleg de ce toata lumea a luat foc,eu doar am lansat provocarea din simplu mod ca am mai lucrat la masina si vroiam cum stau fata de o masina puternica si bine cotata!Daca e ne dam asa cum sunt cei "de moda veche"...La Verde de la semafor si cine trece primul da o bere!!!:D

kimi 29-09-11 07:58

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 4612974)
Nu inteleg de ce toata lumea a luat foc,eu doar am lansat provocarea din simplu mod ca am mai lucrat la masina si vroiam cum stau fata de o masina puternica si bine cotata!Daca e ne dam asa cum sunt cei "de moda veche"...La Verde de la semafor si cine trece primul da o bere!!!:D

Iulica eu nu am luat foc, ca nu am de ce..Nu am o masina cu care sa ma pot pune langa unu din voi la start..Chestia cu timpii ma scoate din minti atata tot..

Asta cu berea merge..Daca e pot pierde si eu o bere in favoarea ta :lol::lol::lol:

LAFv8 29-09-11 11:19

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 4612974)
Nu inteleg de ce toata lumea a luat foc,eu doar am lansat provocarea din simplu mod ca am mai lucrat la masina si vroiam cum stau fata de o masina puternica si bine cotata!Daca e ne dam asa cum sunt cei "de moda veche"...La Verde de la semafor si cine trece primul da o bere!!!:D

da iulik ne dam si la semafor,dar daca ai mai facut ceva la masina nu prea poti sa-ti dai seama de dif ca nici masina mea nu mai este de 12,6.finca atunci la tulcea cand am scos timpu asta eram cu prob ,turbina mie imi facea la 5000boost si la 6,300 imi taia injectia simi mai dadea drumu la 5000ture,deci acum este si la mine sper o dif buna finca am lucrat mult mai mult la ia si trag si eu sperante la mai bine.asta nu inseamna ca nu-ti accept provocarea ,nu vezi ca lumea provocarea asta o ia de mahala:lol: si vorba asta nu este de rau este ptr provocare ,TE SPULBER DIN ORICE POZITIE:lol:))))hai sa vedem care da berea;)

LAFv8 29-09-11 11:27

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by kimi (Post 4612992)
Iulica eu nu am luat foc, ca nu am de ce..Nu am o masina cu care sa ma pot pune langa unu din voi la start..Chestia cu timpii ma scoate din minti atata tot..

Asta cu berea merge..Daca e pot pierde si eu o bere in favoarea ta :lol::lol::lol:

nici eu nu am fost obijnuit cu timpi finca tot timpul am fost pe a2.da mi-sa parut o super treaba ceva mult mai marfa adica evoluam si noi:lol:deci trb sa ne obijnuim cu viitorul ptr drag racing:lol:

LAFv8 29-09-11 11:30

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by Iulian GTO (Post 4612944)
Ce timpi scoti pe 0-402m,de zici ca spulberi ?

deci cu prob care ti-am scr mai jos am scos 12,6. u la ce timp te astepti ca scoti? ne dam la fel full slik si gol :twisted:

scorpio GL 29-09-11 16:56

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Dupa cum banuiam a incurcat LAF-ii .Iulian se referea la LAF-ul negru care sta la el in cartier. Oricum nu conteaza si ramane in picioare provocarea.Tot 12,6 a scos si el, numai ca la Arad.

LAFv8 29-09-11 20:36

Re: bmw e30 325T.B.65.LAF.astept provocari pinan 500hp
 
Quote:

Originally Posted by scorpio GL (Post 4614017)
Dupa cum banuiam a incurcat LAF-ii .Iulian se referea la LAF-ul negru care sta la el in cartier. Oricum nu conteaza si ramane in picioare provocarea.Tot 12,6 a scos si el, numai ca la Arad.

da ma nui nici o problema sa terminam cu rautatile:D
on topic: provocarea ramane in picioare, ne vedem la tulcea!!!!!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 01:59.

- Copyright 2026 4Tuning