Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Pe o straduta in Bucuresti, amarata si plina de gunoi ... (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/2776-straduta-bucuresti-amarata-plina-gunoi.html)

Geo 02-12-04 09:56

Pe o straduta in Bucuresti, amarata si plina de gunoi ...
 
5 Attachment(s)
Sa nu innebunesti ? De placere sau de oftica ? :lol:

Gabi_323i 02-12-04 10:47

e destul de vechi asta :D
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...illete+vertigo

27nov2003 :D :D :D

Geo 02-12-04 10:54

Se poate, insa pozele astea au ajuns la mine cu titlul de noutati, in plus, ideea era ca \"uite strada si aurolacii, si uite masina\"... ma intreb daca proprietarul este venit in vizita in RO, si sta in viluta aia...

Bogdan_16v 02-12-04 11:15

Eu cred ca din banii de spalat parbrize si-au tras aurolacii masina... :lol:

EvLSant0S 02-12-04 11:50

Am surprins-o cu mult inaintea ta pe magheru ;)

tng 02-12-04 17:11

Uitati-va la poza a 2-a..cat de joasa e masinutza asta fata de peugeot`u ala rosu 205(care totusi e o masina mica ca dimensiuni). :? :)

Ford_V6 05-12-04 17:33

HA HA HA . . . .eu cand am vazut-o prima data prin Bucuresti am zis ca e BAT-Mobilul . . . . . . Sa mor de stiam ce aratare e . . . .

BIZ 05-12-04 18:11

bine bine si ce marca e :?: :D ... sa imi dau una daca stiu :P :lol:

UniculSGM 05-12-04 19:16

Ford, mai mult ca sigur este Bat-Mobilul. Ma intreb pe unde e Bat-Man?

Ford_V6 05-12-04 19:37

Este un Gillete Vertigo . . . . . .

Un aparat de ras ce mai . . . . . MACH 3

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bogdan_16v 05-12-04 20:51

Ai vrea tu sa te barbieresti cu asa ceva... :lol: http://www.autoindex.org/model.plt?no=1620&ass=

alex_maxx 05-12-04 21:09

...ma intreb cat costa o masinuta k asta ....si cine o fi proprietarul....cati ponei are...detalii...detalii!!

alex_maxx 05-12-04 21:16

....merci Bogdan...am obsv prea tarziu mesajul tau :D....cum o fi sa prinzi 100 in 3,2 sec :D ??

.....vine iarna ....daca da o zapada k lumea asta are sanse sa nu isi mai gaseasca masina a doua zi sau sa stea vreo ora sa o dezgroape....

...daca trec aia cu dezapezirea pe langa el s-a dus dracu :D:D:D

B12ZMD 06-12-04 09:22

NASPA !!!
mai bine imi iau oltcit din nou ! :lol: :lol:

DonHacker 11-12-04 18:53

:)
 
De tot *** masina aia...no offence

Ad3lina 13-12-04 12:12

daca nimereshte vro groapa, s-a dus... numa` slalomuri face asta prin Ro... io zic ca bijuterii din-astea, sau orice mashinutza cu garda mai joasa, n-au ce cauta in tzarishoara noastra:D

DonHacker 15-12-04 18:03

:)
 
o mare prostie sa aduci asa ceva in romania,asta e numai de fite

Gabi 15-12-04 19:12

DonHacter, baiatu' cu cosu' pe nas. Ne lamuresti si pe noi, umilii utilizatori ai forumului 4tuning, de ce este atat \"de ***\" piesa asta de colectie ? Poate pentru ca te uiti la ea si vezi sa-ti smulgi acel fir de par care-ti atarna din colectia de cosulete pe care le detii ?

Baietelu' de 13 ani, mai bine-ai tace din gura, pentru ca deja ai depasit limita de prostie admisa pe forumu' asta.

Vertigou' asta a fost una dintre cele mai rapide masini de serie de pe glob, dar tie ti se pare de ***.

Te invit la Craiova sa-ti dau sa testezi una bucata Dacia 1321 - fabricata in anul 1900 toamna, cu motor pe folie (cum contemporanii nostrii, Parazitii parafrazau la un moment dat), 374,32(5) cp si un torque de 1400 Nm/10435 rpm - sa vezi performante frate, nici nu se compara cu un Vertigo :roll: Dar te rog frumos, tine bine de secretul pe care tocmai ti l-am impartasit tie si tuturor celorlalti useri ai formului, c-am promis ca nu mai spun la nimeni.

Cineva sa-mi dea un AK-47 ca am drum la Oradea :evil:

Bogdan_16v 15-12-04 19:17

Gabi, da' imi spui si mie ce face nenea asta cand da de gropi? O ia in mana(la propriu)? :lol:
Si tocmai tu care erai asa de retinut sa ii foc asa de repede? Ntz, ntz, ntz... :wink:
Sincer, mi-ar placea asta ca masina de oras...da' orasul sa fie asfaltat bine :D

EvLSant0S 16-12-04 07:42

Re: :)
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
o mare prostie sa aduci asa ceva in romania,asta e numai de fite

vorbesti in necunostiinta de cauza , asa ca mai taci dreacu din gura , stii tu ca de asta a adus-o ? nu stii.... asa ca mai taci dreaq din gura.... omu a adus-o ptr altceva.... asa ca ... abtine-te , vorbesti MULT si PROST

Hondarul 16-12-04 09:28

Bah nene... Acum la drepte, ce faci cu aia in Romania ??? Mai sunt si Gallardo, si Scaglietti, dar nu sunt asa de joase mah... Ce faci, mergi numai pe Magheru si Kisselef ??? In fine, daca omul e plin de bani, isi permite s-o si beleasca sau s-o tina numai de sambata seara...

Fiecare cu parerea lui, nu trebuie s-o judecam pe a altuia.

Bogdan_16v 16-12-04 10:07

Exact, in sensul asta a fost facuta afirmatia...in cazul de fata, iti tb un trailer sa faci ca Gica Popescu, cand isi scoate Modena afara din oras cu el...Sariti ca lupii degeaba...

Gabi 16-12-04 13:08

Bogdan: masina-i periculos de joasa, da' asta nu inseamna, frate, ca-i naspa.

PS: am luat foc asa repede pentru ca personaju' asta eminescian m-a scos din sarite RAU de tot !!!

tng 16-12-04 18:34

offtopic 981 pompierii repede ca arde Gabi :lol: :wink:

MC Mate 17-12-04 10:43

Masina e in zona strazii Tunari, pe niste stradute de iti rupu o masina inalta.Nu am vazuto nici o data mergand, am vazuto doar in zona benzinariei Joe & Sun parcata.Pe turometru masinii apar doar 7.000 de ture dar nici o liniuta rosie :D .

EvLSant0S 17-12-04 11:10

cati dintre voi stiu de ce si-a cumparat-o omu ??? astept....

Hondarul 17-12-04 17:16

Lumineaza-ne mah atotstiutorule...

Presupun ca nu si-a luat-o ca nu are cu ce sa care porcul de la tzara si nici ca sa care bradul de Craciun cu ea...

Bogdan_16v 17-12-04 17:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
cati dintre voi stiu de ce si-a cumparat-o omu ??? astept....

Da chiar, oare de ce? :roll: Probabil ca nu avea omul cu ce sa care pungile de la Carrefour...

daflyer_oradea 18-12-04 02:13

Probabil ca are multi bani sau e colectionar...si din greseala atrecut prin bucuresti...ce atatea comantarii?masina e super beton...am vazut asha ceva nmai in poze din reviste pana acum...felicitari ca si-o permite si pacat ca o rupe prin bucuresti
Oricum ca sa fiu la obiect...e super tare!!! :shock: :shock: :shock:

EvLSant0S 18-12-04 13:35

omul vrea sa deschida reprezentata lotus in romania , asa ca mai shut the fuck up.... ce *** sariti pe mine... :roll: :roll:

Hondarul 18-12-04 17:09

Zi-mi si mie care-i legatura kit-carului cu Lotus... :wink:

EvLSant0S 18-12-04 19:16

iti dau logul .. sa vezi care-i treaba ;)

Bogdan_16v 18-12-04 22:23

Poate ne lamuresti si pe noi ceilalti, mai amaratzi, ce legatura are sula cu prefectura(adica o exotica belgiana motorizata V6 Alfa Romeo cu o reprezentanta Lotus).

daflyer_oradea 19-12-04 01:13

chiar ca nu vad legatura..ce logo si ce reprezentanta lotus?
explica, plz !!!

Gabi 19-12-04 01:53

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
Poate ne lamuresti si pe noi ceilalti, mai amaratzi, ce legatura are sula cu prefectura(adica o exotica belgiana motorizata V6 Alfa Romeo cu o reprezentanta Lotus).

Proprietarul, daca intr-adevar era proprietarul, spunea ca la http://www.sarmis.ro se pot vedea modelele Lotus si acel Vertigo, care erau, chipurile, prin intermediul reprezentantei Lotus, masini de vanzare, in Romania.

Alta explicatie eu nu gasesc.

Pentru lamuriri, folositi cu incredere functia Search :wink:

EvLSant0S 19-12-04 01:55

nu te lamuresc deloc bogdane , crezi ce vrei , si-a luat-o de fitze si cu asta basta ;) bine ?

Bogdan_16v 19-12-04 11:04

Era doar o curiozitate, pe care n-o aveam doar eu, insa merci frumos pt lamurire, arunci o afirmatie si o lasi in pom...n-ar fi prima oara...
Gabi, poate asa e, sau poate nu... http://www.gilletvertigo.com/frb/history.htm ... http://www.chez.com/gillet/fmain.htm ...ma intreb cati din Ro ar cumpara asa ceva...porneste de la peste 100.000 E...

EvLSant0S 19-12-04 18:45

\"norocos ca tata a luat un lotus si un gillet, pt ca vrea sa deschida reprezentanta lotus.........\" mai mult nu dau din log.... asta e , crezi ce vrei... lamurit ?

alexufo 20-12-04 01:21

ale_maxx in 2,3 sec nu stiu cum e dar am fost cu masina ce prinde 4,1 si nu am cuvinte sa explic cum a fost

Hondarul 20-12-04 09:41

Asta prinde in 3,9 secunde suta... Pt ca are 700 kg si un motor de Cosworth parca de 300 si ceva...


All times are GMT +2. The time now is 14:52.

- Copyright 2026 4Tuning