![]() |
Placute inmatriculare
M-ar interesa de unde pot cumpara placute de inmatriculare cu spatii mari intre litere . Mersi!
|
Re: Placute inmatriculare
De la politie am auzit eu.
|
Re: Placute inmatriculare
e de platit vre o taxa in plus dak e spatziu mai mare intre litere sau e in acelasi caz in care ar fi una obisnuita ?
|
Re: Placute inmatriculare
cum sta treaba cu numerele facute din autocolant? dealea plasticate micutze...unde se pot face?
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
la orice firma de productie publicitara ... dar sunt illegale .. adica daca te prinde cu ele .. iti da amenda ;) |
Re: Placute inmatriculare
hmm ok mersi asta vroiam sa stiu daca is legale sau ilegale:D
|
Re: Placute inmatriculare
pt numerele din autocolant sau orice altceva care difera de stat iti iei amenda si iti ia si talonul pe care o sa ti-l restituie dupa ce te prezinti la candiano cu numerele stas,cat despre numerele cu litere despartite oficial nu ai cum sa le faci ,doar dak cunosti pe la politie sau unde se fac numerele ... baietii cer de la 1.5mil in sus pt un set de placute facute despartit
|
Re: Placute inmatriculare
Arata bine pe masina !
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
in nici un caz ce aberezi tu acolo... |
Re: Placute inmatriculare
Concret.Unde imi fac ?
|
Re: Placute inmatriculare
concret nu cred ca o sa gasesti raspuns pe forum...:D
intreaba printre prieteni , e imposibil sa nu stie cineva...;) |
Re: Placute inmatriculare
Placutele tale sunt dintr-acelea cu litere departate?
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
@300ZX : concret poti sa-ti faci dak cunosti pe cinevea la candiano ori la udriste sau cum ti-am zis sunt baieti care mai fac treaba asta dar o sa-ti ceara cu 500 de mii mai mult decat se ia "normal".sau mai simplu dak mai pierzi timpu pe la pescarus sau pe unde se mai strange lumea de aici de pe forum intreaba-l si tu pe primul care il vezi cu numere despartite ;) |
Re: Placute inmatriculare
Si eu as fi interesat. Cine ma poate ajuta 100% sa-mi dea PM.
|
Re: Placute inmatriculare
Mersi pentru informatie !
|
Re: Placute inmatriculare
eu stiam ca numerele despartite si cele cu wst & stuff sunt nr pt pile ca sa te lase politia in pace....
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
|
Re: Placute inmatriculare
eu asa stiam de la persoane de la R.A.R ... acum tot ce se poate dar oamenii pareau ca spun adevarul si mai am si verificat si numerele in cauza nu le poti lua....decat cu pile
|
Re: Placute inmatriculare
Numerele cu wst spp si alte chestii d-astea au fost rezervate pt politie , spp si alte institutii guvernamentale .... dar daca faci rost de nr cu wst sau spp sau etc stai lin ca nu poti sa treci pe langa MILITIE cu 200 la ora sau pe rosu sau ... lista poate continua.Scoate-ti niste aberatii mai mari ca voi ... auzi si tu "taxa pt nr despartite" ....
|
Re: Placute inmatriculare
man te opresc dar iti dau doar buna ziua , trust me ca nu sunt doar legende...
|
Re: Placute inmatriculare
wST chiar sant numere care sant pt astea care sant prin guvern.interne.
|
Re: Placute inmatriculare
1 Attachment(s)
se dau doar la smecheri :lol:
nah, cine vrea sa-mi dea PM sa le fac legatura cu cineva (~50E e distractia). |
Re: Placute inmatriculare
La ce se dau ?
Se dau cu 500.000 lei vechi in Constantza la preferential ! Trebuie sa specifici ca vrei cu caractere despartite ... mare c@c@t ... |
Re: Placute inmatriculare
Pe o masina am WPS si pe alta despartite si pe aia cu ele despartite si cu autocolant IPA mi-am luat amenda pentru 65 kmh in Dreajna de la un gabor din categoria "suferinzi pe smecherii de Bucuresti"... Cand le-am luat eu erau destul de putine si mai vedeam gaborii cum se schimbau la fata cand le vedeau, dar acum sunt atat de multe incat au devenit banale, am vazut pe taxiuri, pe masini de scoala, pe dube si chiar pe o masina din-aia cu cos de urcat pe stalpi :D :D :D
|
Re: Placute inmatriculare
mi-am facut si eu in seara asta numere despartite... imi plac ca se vad mai misto, nu cred ca o sa fie mai indulgenta militia cu mine din cauza numerelor...
eu e-am facut ca imi place cum da pe masina....:lol: 150ron |
Re: Placute inmatriculare
apropo se da ameneda ca sunt numere atipice? chiar daca sunt facute de udristei?
|
Re: Placute inmatriculare
nu, n-are nimeni nici o treaba. si o sa-ti iei toate amenzile la fel cu o dacia modificata. eu am WBW cu litere despartite pe un mondeo negru stock, model din care au si la guvern vreo 20 cu aceleasi numere (WBW), pe mine m-a mai ajutat...
|
Re: Placute inmatriculare
:)))))))))))))))) =))))))))))))))))))) :)))))))))))))))))))) atat am avut de zis
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
|
Re: Placute inmatriculare
Bah baieti aberati cu gabori ce iau pozitie de drepti si alte dastea.Iti faci numere atipice salut talon ...sau umbli doar cu dovada verificarii tehnice sa nu aiba ce-ti lua ...bineinteles amenda si puncte..lasati-le mah asa ca sunt alte elemente de styling mai dragute
|
Re: Placute inmatriculare
ba baieti va zic sigur de la rude din politie ca numerele alea le faci cu un mic adaos de 100RON care nu e taxa oficiala (nu cereti chitanta :) ) iar legat de numerele cu WSP WPS WPR WST WTS WPP e mare vrajeala ca ai indulgenta.le-a avut politia pana acum 1 an si apoi au aparut pe alte masini.acum 1an politia a renuntat la ele in favoarea celor cu B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.
|
Re: Placute inmatriculare
salut ! de unde pot achizitona si eu niste placute de inmatriculare mai speciale ??
adik alte modele dak stiti vreun link unde pot sa vad toate modele !!! pls !!! |
Re: Placute inmatriculare
copii voi m-atzi bagat in ceatza de ce inseamna numerele alea de sunt asa dorite??? SPP am inteles dar in rest...WSP WPS WPR WST WTS WPP B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.(cum atzi zis voi mai incolo)
ce inseamna au vro insemnatate??? |
Re: Placute inmatriculare
Quote:
|
Re: Placute inmatriculare
SRI ! Tare frate stiti tot ce misuna prin bucuresti ...
|
Re: Placute inmatriculare
daca imi iau placute cu caractere despartite si de exemplu mai scriu ceva in tre ele (ex numele meu e david iau nr dvd despatite si in spatiile alea mai mari scriu un a si un i) ce mi sar putea intampla,in afara de o amenda ?!?
|
Re: Placute inmatriculare
ai 16 ani , n-are ce sa se intample, doar dosar penal si nu mai dai de carnet never ever !
|
Re: Placute inmatriculare
ma refer dupa ce iau carnet,imi iau masina etc,atunci mam referit la ce se poate intampla nu acuma !!!
|
Re: Placute inmatriculare
Pune mana pe decret si vezi ce se intampla ! Si pana atunci du-te pe la orele de limba romana la scoala.
|
Re: Placute inmatriculare
Intrebare de baraj: nu stiti de unde pot sa cumpar un aparat de facut numere personalizate? :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:50. |
- Copyright 2026 4Tuning