Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   BMW tuning (https://forum.4tuning.ro/138-bmw-tuning.html)
-   -   Bmw-uri modificate din Romania (https://forum.4tuning.ro/138-bmw-tuning/270295-bmw-uri-modificate-romania.html)

andrei.s 23-07-11 16:16

Bmw-uri modificate din Romania
 
7 Attachment(s)
Am deschis acest thread pentru a vedea bmw-uri modificate din Romania. Incepe eu cu cateva poze.

andrei.s 24-07-11 16:10

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
7 Attachment(s)
Am mai gasit cateva poze.:D

zodaga 06-08-11 10:39

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
6 Attachment(s)
ce ziceti de al meu?doritorilor pot sa le fac si lor acelasi kit,deocamdata a mea e prima!va place?

da_joint 06-08-11 11:52

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Genial,eu sper sa ramana prima si ultima asa,e unikat. Mai bine distrugi matritele,ti-ar placea sa vezi altele pe strazi ca a ta?

cred ca ar merge si un eleron sa para mai agresiva,asa cu barile alea pare neterminata la spate.parerea mea..nu t supara

abby3325 06-08-11 16:22

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 4510512)
Genial,eu sper sa ramana prima si ultima asa,e unikat. Mai bine distrugi matritele,ti-ar placea sa vezi altele pe strazi ca a ta?

cred ca ar merge si un eleron sa para mai agresiva,asa cu barile alea pare neterminata la spate.parerea mea..nu t supara

+1 :rockon:

Caius TM 07-08-11 07:50

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
aproximativ cam la ce pret ajunge un kit exterior tuning cum ai tu ? eu sunt fan body-kit ; wide-body ; tot ce tine de body, corp, trup, fizic..
multumesc.
P.S. grilele asa le-ai vrut tu? una chrom, una cu negru?

LE: ce propulsor are avionu?

zodaga 07-08-11 10:07

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4511645)
aproximativ cam la ce pret ajunge un kit exterior tuning cum ai tu ? eu sunt fan body-kit ; wide-body ; tot ce tine de body, corp, trup, fizic..
multumesc.
P.S. grilele asa le-ai vrut tu? una chrom, una cu negru?

LE: ce propulsor are avionu?

un kit ca al meu e la 500 euro,montat pe masina ,nevopsit,iar grilele nu am avut inca bani sa le schimb(am ramas somer in timp ce faceam masina)iar ca motor are vanus-ul de 2 litri si aproape 170 de caluti

zodaga 07-08-11 10:09

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by abby3325 (Post 4510899)
+1 :rockon:

ai dreptate cu eleronul,dar m-a ajuns criza si pe mine si inca nu am terminat masina,o sa mai pun poze cu ea in timp ce mai fac cate ceva la ea,iar de suparat nu am de ce sa ma supar,tot timpul mai multe pareri sunt mai bune decat una singura

myky99 07-08-11 14:25

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4511787)
un kit ca al meu e la 500 euro,montat pe masina ,nevopsit,iar grilele nu am avut inca bani sa le schimb(am ramas somer in timp ce faceam masina)iar ca motor are vanus-ul de 2 litri si aproape 170 de caluti

misto vANUS-ul ala.... \
caiuseee..am o cutie de kit sub pat...vin-o la mine sa te fac unicat=)) wide body&soul :))

andrei.s 07-08-11 21:24

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Adevaru e ca ai o masina tare rau zodaga ;)):))

andrei.s 07-08-11 21:26

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Caius pune si masina ta aici arata foarte bine deasemenea si restu.

maverick1508 07-08-11 21:34

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4511790)
ai dreptate cu eleronul,dar m-a ajuns criza si pe mine si inca nu am terminat masina,o sa mai pun poze cu ea in timp ce mai fac cate ceva la ea,iar de suparat nu am de ce sa ma supar,tot timpul mai multe pareri sunt mai bune decat una singura

Daca tot ai lasat doar bandourile laterale macar sa le fi vopsit. Iar la lateralul barii fata ai o linie care duce in copaci, si poate scapi si de crom sa nu fie in 15 nuante masina. Spor!

Maniak22 12-08-11 07:10

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4511787)
un kit ca al meu e la 500 euro,montat pe masina ,nevopsit,iar grilele nu am avut inca bani sa le schimb(am ramas somer in timp ce faceam masina)iar ca motor are vanus-ul de 2 litri si aproape 170 de caluti

Ce ieftin!! Vreau si eu unul pe maro deschis/inchis . Se poate ?

pieseautobmw 12-08-11 18:00

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4510390)
ce ziceti de al meu?doritorilor pot sa le fac si lor acelasi kit,deocamdata a mea e prima!va place?

Cum sa pocesti in asemenea hal un BMW?
Aaaaaaa..... trebuia sa-mi dau seama dupa numarul de inmatriculare...
Banuiesc ca nu mai erau libere numere cu BOS, SEF, BOX, SEX.....

Budy_ 13-08-11 11:55

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by pieseautobmw (Post 4523437)
Cum sa pocesti in asemenea hal un BMW?
Aaaaaaa..... trebuia sa-mi dau seama dupa numarul de inmatriculare...
Banuiesc ca nu mai erau libere numere cu BOS, SEF, BOX, SEX.....

El e BeKaLi ........... =)))))))))))
:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

zodaga 14-08-11 21:42

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4522115)
Ce ieftin!! Vreau si eu unul pe maro deschis/inchis . Se poate ?

pretul e fara vopsitorie,doar montat pe masina

zodaga 14-08-11 21:48

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by pieseautobmw (Post 4523437)
Cum sa pocesti in asemenea hal un BMW?
Aaaaaaa..... trebuia sa-mi dau seama dupa numarul de inmatriculare...
Banuiesc ca nu mai erau libere numere cu BOS, SEF, BOX, SEX.....

prietene, in primul rand gusturile nu se discuta,apoi vis-a-vis de numere,de aia a ajuns romania unde a ajuns,toata lumea judeca dupa aparente si isi da cu parerea!ca sa te lamuresc,inca nu am inmatriculat masina pe numele meu,si de aia are numerele cu care am luat-o,ca proprietar e un nepot de-al lui becali nu ma priveste,am luat masina ca e raritate{citeste topicul de la inceput}astept si alte"opinii"mai avizate daca se poate si pe tema masinii,nu anumerelor de inmatriculare(topicul parca era despre masini,nu numere de inmatriculare)

myky99 14-08-11 21:48

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4526945)
pretul e fara vopsitorie,doar montat pe masina

vai de plm....:rolleyes2

zodaga 14-08-11 21:50

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by maverick1508 (Post 4513095)
Daca tot ai lasat doar bandourile laterale macar sa le fi vopsit. Iar la lateralul barii fata ai o linie care duce in copaci, si poate scapi si de crom sa nu fie in 15 nuante masina. Spor!

cum am zis,inca nu e terminata,orice opinie e binevenita si poate schimb ceva in bine la masina,merci!

zodaga 14-08-11 21:51

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by myky99 (Post 4526961)
vai de plm....:rolleyes2

????mai pe romaneste, nu prea le am pe astea cu prescurtarile pe mess

myky99 14-08-11 21:53

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4526971)
????mai pe romaneste, nu prea le am pe astea cu prescurtarile pe mess

adica ..tu chiar nu vezi ca toata lumea te ia la misto..si incearca sa iti spuna ca masina aia e urata cu spume? chiar e asa de greu de vazut asta? e un kit al dracului de urat....care nu are nici o treaba cu masina aia....... poate intelegi acum , ca vad ca nici cu subtilitatile nu le ai !

zodaga 14-08-11 22:00

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by myky99 (Post 4526975)
adica ..tu chiar nu vezi ca toata lumea te ia la misto..si incearca sa iti spuna ca masina aia e urata cu spume? chiar e asa de greu de vazut asta? e un kit al dracului de urat....care nu are nici o treaba cu masina aia....... poate intelegi acum , ca vad ca nici cu subtilitatile nu le ai !

macar nu am acelasi kyt cu alti 500 de insi,si sa difere doar culoarea,iar cat despre subtilitati cred ca esti doar invidios(parerea mea sincera)dar cum spuneam gusturile nu se discuta!?!frumoasa pisica ta,dar nu iese in evidenta cu nimic fata de altele 600 din bucuresti si majoritatea cu numere de bulgaria,parerea mea ,sper sa nu te superi!?

myky99 14-08-11 22:42

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4526990)
macar nu am acelasi kyt cu alti 500 de insi,si sa difere doar culoarea,iar cat despre subtilitati cred ca esti doar invidios(parerea mea sincera)dar cum spuneam gusturile nu se discuta!?!frumoasa pisica ta,dar nu iese in evidenta cu nimic fata de altele 600 din bucuresti si majoritatea cu numere de bulgaria,parerea mea ,sper sa nu te superi!?

invidia e viata mea..... traiesc pt a fi invidios..
crede-ma..prefer sa mai vad inca 500 ca ale mele....dar sa arate bine;) nu am problema asta...macar kit-ul de m nu da gres......e normal sa gandesti asa cand conduci ce conduci ...... nu vreau sa arunce lumea cu oua in mine ca le sperii copii cand vad masina......ca le intra crengile in ochi......

pieseautobmw 15-08-11 00:33

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4526959)
prietene, in primul rand gusturile nu se discuta,apoi vis-a-vis de numere,de aia a ajuns romania unde a ajuns,toata lumea judeca dupa aparente si isi da cu parerea!ca sa te lamuresc,inca nu am inmatriculat masina pe numele meu,si de aia are numerele cu care am luat-o,ca proprietar e un nepot de-al lui becali nu ma priveste,am luat masina ca e raritate{citeste topicul de la inceput}astept si alte"opinii"mai avizate daca se poate si pe tema masinii,nu anumerelor de inmatriculare(topicul parca era despre masini,nu numere de inmatriculare)

Raritate...ai dreptate...
Un sfat prietenesc, da jos de pe masina tot ce inseamna kit exterior facut de tine... Este foarte foarte urat... Bari patratoase si mult prea mari....plasa pusa peste toba finala...
Sper ca macar interiorul a scapat ne-tunat...
P.S : la masina asta aparentele nu inseala...
Chiar e foarte urata.

sharkylete 15-08-11 02:39

FAIL FAIL FAIL .. and... FAIL!
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4510390)
ce ziceti de al meu?doritorilor pot sa le fac si lor acelasi kit,deocamdata a mea e prima!va place?


Mie masina imi place... Nu-mi place in schimb, culoarea... Albastru` ala e urat si in contrast cu negru se face si mai urat! Dar este vorba de gusturi.. stii cum e... poate nici tie nu iti place gri .. sau verde...

P.S.: Va spun eu ca daca ar fi fost altele jentzile... era alta mancare de peste ;)


OVER and OUT!
:paper:

Budy_ 15-08-11 12:25

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4526971)
????mai pe romaneste, nu prea le am pe astea cu prescurtarile pe mess

Da..ai dreptate..e frumoasa rau..zici ca e tunata la Leepu in Bangladesh daca stii ce zic :).



- negru in combinatie cu albastru = fail
- kittu ala facut de tine = fail
- jantele alea fara embleme = urate,i-ai pus kitt ..dar nu ai jante decente.cool
- evacuarea ai mascat-o cu plasa aia = fail
- stopurile le-ai facut negre = fail
- i-ai lasat nr de la BECALI..sa vada lumea ca a fost masina a unui nepot var cu unchiu lu becali din partea lu tasu...etc.

======
Per total : TIGANIE.

Slim29 17-08-11 14:57

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
BeKaLi ai avut un golf 4 gri inainte?

Maniak22 18-08-11 16:16

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
9 Attachment(s)
Arta domle.. arta!!

marian92 18-08-11 18:15

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4533990)
Arta domle.. arta!!

Bmw-uri modificate din Romania :rolleyes2

Maniak22 18-08-11 22:18

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by marian92 (Post 4534144)
Bmw-uri modificate din Romania :rolleyes2

Poate e in Romania acum...:chick:dc stii tu sigur ca nu e ? :inyourfac

andrei44 19-08-11 16:57

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Pai nu este din Ro ca personajele din imagine erau intr-o emisiune TV pe Discovery.

zodaga 19-08-11 17:02

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by Slim29 (Post 4532122)
BeKaLi ai avut un golf 4 gri inainte?

nu am avut niciodata golf,iar numerele de inmatriculare nu sunt ale mele,asa am luat masina si inca nu am inmatriculat-o pe numele meu!!

zodaga 19-08-11 17:09

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 4527877)
Da..ai dreptate..e frumoasa rau..zici ca e tunata la Leepu in Bangladesh daca stii ce zic :).



- negru in combinatie cu albastru = fail
- kittu ala facut de tine = fail
- jantele alea fara embleme = urate,i-ai pus kitt ..dar nu ai jante decente.cool
- evacuarea ai mascat-o cu plasa aia = fail
- stopurile le-ai facut negre = fail
- i-ai lasat nr de la BECALI..sa vada lumea ca a fost masina a unui nepot var cu unchiu lu becali din partea lu tasu...etc.

======
Per total : TIGANIE.

daca ai citi topicul de la inceput ai sti ca masina nu e terminata inca,si de asemenea astept sugestii si reclamatii pentru o cat mai buna impresie generala,kitt-ul mie imi place,jantele acum sunt negre si aun toate emblemele,evacuarea inca nu o aveam si de aceea nu aveam nici gaura in plasa,acum am si o toba doar pe stanga,stopurile erau foarte mate si de aia au folie(inca nu am bani sa iau pe leduri),iar despre numarul de inmatriculare,asa am luat masina si inca nu am inmatriculat-o pe numele meu,asa cum spuneam inca nu dispun de suficienti bani sa o termin,deci orice sugestie este buna,dar in anumite limite si fara rasisme,ca nu e cool.ok!??

Maniak22 19-08-11 22:30

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by andrei44 (Post 4535813)
Pai nu este din Ro ca personajele din imagine ERAU intr-o emisiune TV pe Discovery.

ERAU bine zis.... dar masina poate fi acum si la Adunaţii Copăceni sau la Întorsura Buzăului ca tu nu ai de unde sa stii asta. Titlul topicului e BMW-uri modificate din Romania.. nu BMW-uri modificate pe teritoriul Romaniei asa ca daca un BMW are montat un fitru de aer non-OEM inseamna ca e "modificata" si e ONTOPIC chiar daca i s-a pus filtrul in orasul POLA din Croatia si masina este in Romania acum.http://ro.wikipedia.org/wiki/Pola,_Croa%C8%9Bia

Maniak22 19-08-11 22:33

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Quote:

Originally Posted by zodaga (Post 4535829)
daca ai citi topicul de la inceput ai sti ca masina nu e terminata inca,si de asemenea astept sugestii si reclamatii pentru o cat mai buna impresie generala,kitt-ul mie imi place,jantele acum sunt negre si aun toate emblemele,evacuarea inca nu o aveam si de aceea nu aveam nici gaura in plasa,acum am si o toba doar pe stanga,stopurile erau foarte mate si de aia au folie(inca nu am bani sa iau pe leduri),iar despre numarul de inmatriculare,asa am luat masina si inca nu am inmatriculat-o pe numele meu,asa cum spuneam inca nu dispun de suficienti bani sa o termin,deci orice sugestie este buna,dar in anumite limite si fara rasisme,ca nu e cool.ok!??

Eu iti sugerez sa dai tot de pe ea jos si sa o faci cum era ea cand a iesit de pe portile fabricii. :chuckel: Na acuma supara-te pe mine !!! Tu ai vrut sugestii si noi ti-am dat si chiar nu am fost rau:boogy:

Jiri1989 20-08-11 18:46

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Salut
Nu vreau sa va supar dar parerea mea este ce locul 1 este BH04ARO BMW E30 a lui Domy in topul BMW-urilor din Romania

BMW E30 "89 coupe s-a optat pentru un transplant de motor,acesta fiind inlocuit cu un motor de BMW E34 de 3.6l,avand o putere data de fabrica de 316 cai-putere.Motorul a fost modificat si convertit pentru a putea suporta o turbosuflanta Turbonetics HP 76 care la presiunea de 2 bari duce puterea motorului la 1050 cai-putere.Obiectivul pentru anul 2010 a fost atins,si anume Stage 1, care consta in 633 cai-putere si 788 nm cuplu la presiunea de 1.1 bari.Targetul pentru sezonul 2011 este Stage 2,care momentan se afla in curs de dezvoltare.Cel mai bun timp cronometrat este 11.3 s/402m.

https://www.youtube.com/watch?v=FwgVh...eature=related

Multumesc

plank 06-09-11 22:47

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
1 Attachment(s)
astept pareri :)

andrei.s 17-09-11 10:19

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Arata bine bv ;)) pune mai multe poze:d

plank 17-09-11 14:01

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
4 Attachment(s)
mai multe poze...

sharkylete 17-09-11 17:06

Re: Bmw-uri modificate din Romania
 
Este vorba de gusturi ... mie de exemplu nu imi place E36 Compact si mai ales modificat!

Nu imi place Bad boy de nici un fel pe pisica,jantele nu imi plac cu buza neagra si miezul in culoarea masinii.. si ar mai fi o gramada de controverse dar astea le face fiecare dupa cum ii place!

Culoarea in schimb este frumoasa!

O zi buna!
:paper:


All times are GMT +2. The time now is 05:12.

- Copyright 2026 4Tuning