Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona comerciala Cluj- Bazar - Servicii - Talcioc (https://forum.4tuning.ro/203-zona-comerciala-cluj-bazar-servicii-talcioc.html)
-   -   Cumpar stopuri Cielo (https://forum.4tuning.ro/203-zona-comerciala-cluj-bazar-servicii-talcioc/26598-cumpar-stopuri-cielo.html)

DACIA-Wrc 05-11-06 10:16

Cumpar stopuri Cielo
 
1 Attachment(s)
Cumpar asa ceva, s-au fabricat, exista in rusia.... care ii instare sa aduca in romania asa ceva?
daca cineva paote sa aduca sa-mi zica ca mai sunt doritori de asa ceva prin tara

cam aci se pot gasi http://www.zr.ru/news48354.html

Lao 05-11-06 10:42

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Frumoase foc astea. Sunt curios cum le-ar sta cu partea cromată, neagră.

Fixius 05-11-06 10:50

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
incerc sa vb cu un prieten care are magazin in spania, sa vad el la ce pret il are... si cum facem sa ajunga la mine..

dar nu promit nimic

DACIA-Wrc 05-11-06 11:13

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
lao tu mi-ai dat idee sa caut in rusia :P ps sunt si angel eyes-uri si lupe daca esti itneresat
fixius...m-ai face fericit de craciun sincer de-ai putea aduce asa ceva

Lao 05-11-06 11:25

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Da?! Habar n-aveam că eu ţi-am dat ideea. :D

Dacă găseşti şi reuşeşti să combini stopurile alea cu nişte faruri ca astea... yummyyy!!!

https://img230.imageshack.us/my.php?i...celift16ok.jpg

DACIA-Wrc 05-11-06 11:45

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
faruri din astea nu-mi prea plac...eu le-as combina cu faruri cu lupa
stai sa caut poza :P

DACIA-Wrc 05-11-06 11:50

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
2 Attachment(s)
pozaaaaaaa

DACIA-Wrc 05-11-06 11:50

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
faruri cu sticla clara stiu unde se gasesc
semnalizari cu sticla clara si albe stiu unde se gasesc...restu ii mai complicat :P

Lao 05-11-06 11:54

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Sincer, mi se par mai bine lucrate cele pe care le-am dat eu ca exemplu. Am trimis mail la cei cu stopurile, acum aşteptăm un răspuns. ;)

DACIA-Wrc 05-11-06 12:43

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
unde-i dat mail?
in rusia? vezi ce si cum ca-s interesat

Lao 05-11-06 14:05

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Dap, în Rusia. Le-am spus cum că am fi mai mulţi interesaţi. Oricum, linkul ăla e al unei reviste auto din Rusia, nu al unui magazin.

DACIA-Wrc 05-11-06 15:34

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
poi inseamna ca ei au ceva informatii daca au facut articolul
deci eu vreau, tu vrei...hai sa mai intrebam cateva persoane...si poate dam o comanda asa de vreo 10-20 de bucati...poate scapam de transport sau ceva taxe...sau stiu eu o mica reducere
daca au zi ceva faruri sunt interesat oricum

Lao 05-11-06 17:09

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
I-am intrebat şi de faruri. ;)

DACIA-Wrc 05-11-06 17:44

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
vreo veste buna?hai ca vine ziua lu nevastamea...si tre sa stiu, primeste cadou sau primesc eu cadou de ziua ei farurile si stopurile :D

Lao 05-11-06 20:13

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Mă eşti nebun? Hahaha! Uiţi că e duminică? ;)

DACIA-Wrc 05-11-06 21:28

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
=)) entuziasmul a fost prea mare...astept raspuns oricand
si la noapte la 3 ca-mi las calcu pornit :D
oricum ideea ii sa mai vrea cineva macar stopuri si pentru o comanda mai mare cine stie...poate s-ar putea rezolva cumva chiar sa mai zicem si la ceilalti din alte judete poate iasa si faruri

topser 06-11-06 11:57

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
intrati pe
Quote:

www.rxm.ro
gasiti acolo ceva ceva..

DACIA-Wrc 06-11-06 15:03

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
faruri cu sticla clara stiu...da vroiam ceva lupe sau angel :d
si nu mai ii bun numarul de telefon

Lao 06-11-06 19:36

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Uau! Eu habar n-aveam de farurile cu sticlă clară pt Cielo. Un lucru mă miră: cum de nu am văzut pe nici un Cielo?! Pe nici măcar unul.

Triple ca cele de Cielo am şi eu pe maşină, iar cele de Tico (cele roşii) am văzut pe un Tico.

Tare aş fi curios cum bat farurile astea de Cielo.

DACIA-Wrc 06-11-06 20:25

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
ca la logan :-P vreo veste buna cu stopurile?

Lao 06-11-06 21:58

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Să-nţeleg că la Logan bat bine?!

Dacă aveam veşti erai primul care afla. ;)

Auzi, dar dacă stau şi mă uit mai bine la farurile astea şi mai văd şi că au reglaj mecanic, mi-e să nu fie făcute pe genunchi, adică de la un far normal să-l ia vreun nea Gigi să-l spargă pentru a-l transforma. Ce zici? E ciudat că nu are reglaj electric, chiar atât de greu să fie de făcut?

B-64-KTL 06-11-06 22:16

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Faruri & semnalizari & proiectoare cu sticla clara si-a montat Radu (ERD, sper sa nu se supere ca am spus ca am vazut ca in topicul lui nu a spus nimic despre asta) si arata foarte bine.Despre stopurile lexus-style am scris si eu pe alt forum (daewoo) si am inteles ca firma care importa stopurile pt logan ar putea sa le procure si pe acestea pt cielo.Acum sa vedem ce o sa iasa ca mi-as face si eu un cadou de craciun.

Lao 06-11-06 22:26

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Asta scrie in rusă pe site-ul cu pricina:

In spite of several operations on the rejuvenation, old lady Daewoo Nexia appears by no means so svezho as younger foreign-produced brands. What to be surprised, if it is let out since 1986 as, in the essence, reversed license sedan Opel Kadett E. However, even the "change of the floor" in no way affected the performance characteristics of automobile, and even in 2006 Nexia it continues to properly serve its owners. For them company Street Storm let out a series of alternative optics, which makes it possible to somewhat modernize design. The backing lamps of series 3371 are identical with respect to form, but they are different in the style. There are versions of optical modules not only on black or white chromium, that became already traditional, but also on the uncommon red. Plastic scatterer can be tonirovannym black, red or simply transparent - present Lexus-style. The module of dimensional fire is bordered by light-emitting diodes on the contemporary technology. Complete set of two lamps costs, it goes without saying, it is more expensive than the pair of standard, but effect from their installation will pay expenditures. Model Al -3371 with the standard joints and the light-emitting diode block, for example, stands by retail $169 (complete set in the original packing). Now even and forward section "to refresh"!



Firma care aduce stopuri clare pt Logan se numeşte Street Storm.

frozzen 07-11-06 00:41

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
http://www.tuning-shop.ru/index.php?...ilter_submit=1

mai multe modele aci!!:D interesat si eu !! cel putin de varianta cu negru!cat or face 5000ruble?

DACIA-Wrc 07-11-06 09:17

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
http://www.tuning-shop.ru/index.php?...&currentPage=0

astea ar fi ok, le vreau ori pe alea de pe prima pagina primul post ori pe astea...numa sa gasim

farurile cu sticla clara is faruri normale de cielo doar ca sticla ii clara clara ca la logan.

B-64-KTL 07-11-06 12:44

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Am aflat ca firma care aduce pentru logan nu se baga sa aduca si pentru cielo.Trebuie sa gasim alta solutie...cat mai repede.

DACIA-Wrc 07-11-06 13:44

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
am gasit eu o firma prin care le-am putea aduce...da tre sa stiu exact cate bucati trebuie comandate + 1 in plus de monstra in firma si ar fi deacord sa le aduca... numa mno sa facem o lista cu cine vrea :P
da oare nu se pot comanda direct de la ei din rusia? :d

DACIA-Wrc 07-11-06 16:05

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
teoretic ii 4000 de lei vechi o rubla si ar fi 20 mil pretu pe setu de stopuri
in cazu asta....cred ca mai bine ma dau cu masina peste cap decat sa dau 20 mil pe stopuri...
adica...... ii 0.4894 lei o rubla...
astept reconfirmarea mail-ului de la rusi...daca mai stie cineva ceva sa-mi zica

B-64-KTL 07-11-06 16:18

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Nu cred ca pretul lor este 20.000.000 ca totusi pentru alte masini straine nu ajung la pretul asta.Pretul la primul model din primul post este de 169 $ deci pretul la modelele astea ar trebuie sa fie cam tot pe acolo.Cel mai bine asteptam mail-ul lor sa cedem ce si cum.

frozzen 07-11-06 16:45

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
pretu e 500RON - am folosit yahoo converter din Ruble in RON! nu ar avea cum sa fie 2000RON -ar fi un pret exagerat pt o masina ca cielo si pt o tara ca Rusia!:)

Lao 07-11-06 17:40

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Eu aş renunţa oricând la stopurile aste pentru un set de faruri cu geam clar.

frozzen 07-11-06 17:53

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
de ex : http://www.rxm.ro/upload_images/Imag...ristallamp.jpg

B-64-KTL 07-11-06 18:03

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Ok...am aflat pretul.Acum cum facem sa le aducem? Eu cred ca la banii astia sunt foarte multi doritori.

frozzen 07-11-06 18:07

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
eu unu am intrebat la mai multe firme daca au contract cu streestorm!! am trimis 2 emailuri in engleza la rusi da nu se omoara sa raspunda!daca gasim firma care sa le aduca si pretu ei de vanzare!! ar fi ceva super!:D

DACIA-Wrc 07-11-06 18:12

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
eu le-am trimis si in franceza...ca m-am gandit ca poate nu stiu engleza :P
si ma gandesc sa le scriu si in germana ca poate...daca vad ca-s interesat o binevoii sa raspunda
eu am gasit la 4000 de lei vechi o rubla ori 5000 mi-o dat 20 mil :d
la 5 milioane acuma si pun bani jos pentru 2 seturi unu de rezerva :P
farurile ci sticla clara stiu de ele de aproape 6 luni dar as vrea angel :P

frozzen 07-11-06 18:21

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
mai bine schimbam masinile :)))

just kidding!!:D

DACIA-Wrc 07-11-06 23:05

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
am un preten rus si o zis ca ei nu-ti vor raspunde decat in rusa
maine o zis ca o sa le trimita un mail cu alte detalii
o zis ca de pe site-ul ala o mai cumaprat o data pentru ceva basarabean ceva piese...da o fost problema la vama
o zis ca ar putea sa ma ajute sa mi le aduca in tara in felul urmator, in fiecare saptamana duminica cand vin in cluj sa-mi aduca o bucata daca...sunte-ti interesati...vorbim
o zis ca daca ii sa aduci 10-20-30 de bucati ii complicat pentru ca in vama trebuie data multa spaga cui trebe
chiar si daca ai factura..si cu mai multe bucati tot timpul iasa rau cu rusii
el are un alt coleg de servici care-i basarabean si o zis ca i le da lui cate o bucata si sa aduca cate 2 cand vine.... dar si asa ar dura o vesnicie pentru 10-20 de bucati
alta solutie mai buna eu n-am gasit, daca stiti voi ceva...
am mai aflat ca in odesa ar fi la un pret super mic....la juamte pretu fata de magazin...orice se paote aduce pentru orice masina oricate bucati...numa ca problema mare de tot ii la vama pentru o bucata ii ok pentru mai multe ii baiu
maine dimineata trimite un mail la rusi in rusa si-mi zice ce si cum astept sa vedem
o zis ca 5000 ruble cat ii pretu de pe site ii pret pur informativ pentru europa ii un pret(cel de pe site) pentru ei rusi este 1000-1500 ruble va incerca sa le scoata la pret pentru ei (rusii)
vedem
daca stie cineva ceva firma sau altceva concret sunt interesat
ps: lao o gasit pe site-ul ala rusesc si angel-eyes-uri pentru cielo da pretu ii pe bucata nu pe set, o sa intrebe si pentru alea sunt si lupe
sunt si proiectoare de ceata cu geam clar ai angel-eyes....ar fi mijto sa pui si angel jos in spoiler :P


asteptam raspuns de la rusi daca careva are o idee mai buna ii binevenita oricand

B-64-KTL 08-11-06 01:16

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Chiar si asa ar fi bine numai sa le putem aduce si luam pe rand cate un set...unde a gasit angel-ayes...daca se poate niste poze sau link-ul ar fi erfect sa ne facem o parere.

frozzen 08-11-06 02:37

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
Quote:

Originally Posted by DACIA-Wrc (Post 614209)
am un preten rus si o zis ca ei nu-ti vor raspunde decat in rusa
maine o zis ca o sa le trimita un mail cu alte detalii
o zis ca de pe site-ul ala o mai cumaprat o data pentru ceva basarabean ceva piese...da o fost problema la vama
o zis ca ar putea sa ma ajute sa mi le aduca in tara in felul urmator, in fiecare saptamana duminica cand vin in cluj sa-mi aduca o bucata daca...sunte-ti interesati...vorbim
o zis ca daca ii sa aduci 10-20-30 de bucati ii complicat pentru ca in vama trebuie data multa spaga cui trebe
chiar si daca ai factura..si cu mai multe bucati tot timpul iasa rau cu rusii
el are un alt coleg de servici care-i basarabean si o zis ca i le da lui cate o bucata si sa aduca cate 2 cand vine.... dar si asa ar dura o vesnicie pentru 10-20 de bucati
alta solutie mai buna eu n-am gasit, daca stiti voi ceva...
am mai aflat ca in odesa ar fi la un pret super mic....la juamte pretu fata de magazin...orice se paote aduce pentru orice masina oricate bucati...numa ca problema mare de tot ii la vama pentru o bucata ii ok pentru mai multe ii baiu
maine dimineata trimite un mail la rusi in rusa si-mi zice ce si cum astept sa vedem
o zis ca 5000 ruble cat ii pretu de pe site ii pret pur informativ pentru europa ii un pret(cel de pe site) pentru ei rusi este 1000-1500 ruble va incerca sa le scoata la pret pentru ei (rusii)
vedem
daca stie cineva ceva firma sau altceva concret sunt interesat
ps: lao o gasit pe site-ul ala rusesc si angel-eyes-uri pentru cielo da pretu ii pe bucata nu pe set, o sa intrebe si pentru alea sunt si lupe
sunt si proiectoare de ceata cu geam clar ai angel-eyes....ar fi mijto sa pui si angel jos in spoiler :P


asteptam raspuns de la rusi daca careva are o idee mai buna ii binevenita oricand


felicitari pt efortu depus! sincer si 2 bucati pe saptamana ar fi suficiente ! eu unu m-as risca la 1 pereche de stopuri si poate pe viitor si angel eyes!!
si daca zici ca pt rusi sunt preturile sub 5000 ruble e si mai parfum!!astept sa ne tii la curent cu detaliile!

DACIA-Wrc 08-11-06 09:50

Re: Cumpar stopuri Cielo
 
deci am vb cu pretenu rus o zis ca: deci 5000 ruble is 120 lei adica 1 milion 2 sute de mii de lei romenesti vechi!
Golub: deci ar veni aia un milion 200
: exact
: shi vezi ca e in Rusia
: nu vor face delivery decit pe teritoriu propriu
ii inteb daca makar in Ukraina duc asha ceva
: oricum incercam, nu?

se grabea la lucru azi dimineata...da o sa vb cu el deseara le-o scvris mail
am mai gasit cu ajutorul lui vreo 203 firme din rusia :P ...da nu o avut timp sa-mi traduca tot
asteptam sa vedem ce raspuns primim cu angel-eyes-rurile
pretu de pe site ala 5000 ruble o zis ca ii pentru ei pentru altii (alte persoane in afara de rusi) sunt alte preturi
acuma dimineata i-o intrebat si de modalitatea daca cumva fac trimiteri in romania...care ar fi nimimum de bucati/ transport
asteptam....cum o scris in rusa cum au raspuns cacati dracului cand le-am scris in engleza si franceza nimic nici un cuviintel.
ce oameni :(
lao tu ceva raspuns? sau si la tine ca la mine :d


All times are GMT +2. The time now is 23:47.

- Copyright 2026 4Tuning