![]() |
Bora 90Cp
Cati caluti pot scoate din ea .... Motorul original are 90Cp , 66Kw , si e 1.9 TDi ... si ii pot monta Nos ? sau flame trower ? Unde ma duc , si cat ma costa ?
|
Re: Bora 90Cp
bai nu mai visa!
unde e postul unde ziceai ca ai schimbat turbian..ai 150 de cai...? acum vad ca ai 113. din ce? vezi cu Nos pe TDI ca s-a mai discutat! poti scoate 120 cu chip. safe. de chip, cauta tuneri... voinea, ceky, etc..etc cam 200-250-300 E. mai departe. turbo, intercooler, alt soft. injectoare, alt soft...si tot asa! ax cu came... si deja ajungi mai sus decat crezi! fara filtru sport ca strici debitmetru. fara flame thrower ca nu e NFS aici! |
Re: Bora 90Cp
Da ma . Am vb cu cineva si mia spus ca daca ii pun CIP si nush ce pe acolo ( axe cu clame ) , nu prea ma pricep la motoare , pot ajunge la 200Cp si o viteza de 240km/h-260km/h . E adevarat ? De ce nu mere NOS si Flame ? :( Mai faceam si io impresie pe aci ... pan oras
|
Re: Bora 90Cp
nu mai vb cu toata lumea!! daca ii pui cip si ajungi la 200 de cai doar din cip, nu apuci sa iesi cu ea de pe strada! faci turbo franjuri! daca un te pricepi la motoare..fa rost si pricepe-te! citeste, ca d-aia ai net. nu sa te lauzi cu tot felul de stupizenii! daca vrei sa ajungi in locatia aia de la tine din profil, mai scoate capu' din pornoromania.com !
daca deschizi okii mai e un topic despre Nos pe TDi! dar de ce imi bat eu capu' cu toti terminatii.... :( mai spunetii si voi, ca eu deja ma plictisesc! si inca ceva! sa imi arati si mie unde e axul ala cu clame, ca eu nu il gasesc decat pe ala cu carlige si agrafe!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re: Bora 90Cp
Pare rau ca intervin dar..axe cu clame? :)))))))))))))))))) :lol::lol::lol::lol::lol:
Baiatu'..baga chip si tobe si ia o privire de racer..si atat.... ca deja la mai mult te incurci in definitii :lol: |
Re: Bora 90Cp
Ah da si special pt tine de la "cocotuning" avem noul turbo cu elice pe shapca de se pune in cap si cold air inteicu' din paie de suc unite...s-aveti cai :lol:
|
mah lasa omu..
ca nu mai avea capse sa prinda acolo viteza.. si a bagat clame.. ca's la fel de bune.. :D
da pe mine ma intereseaza.. de ce puii mei sa iti faci masina bolid de curse.. dintr-o amarata masina de familie?? sa omori motorul? sa iti pice piese din ea? ai bani sa bagi in ea? o masina este ca un sac fara posterior! iti faci si tu acolo un spoiler/eleron, ceva sa arate bine la ext si la int.. si lasa draq motoru asa cum e.. daca voiai masina de curse.. iti cumparai una special pt asa ceva!.... si nu mai trebuie sa ii pui agrafe noi!:D :shock: |
Re: Bora 90Cp
Axe cu clame :) , Flametrower pe 1.9tdi ? :-) :-) :)
P.s. Nu stiu daca ati observat dar de fiecare data cand apare ori un nou film cu masini&tuning (FnF) sau jocuri de profil (NFS) apar astfel de topicuri. Pacat. |
Re: Bora 90Cp
v-am spus ca nu pricep la motoare .......
|
Re: Bora 90Cp
Nu mai radeti de el...sunt axe cu SCAME frate asta sa nu te mai faci de *** pe viitor :d
|
Re: Bora 90Cp
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
sorry for offtopic
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
Quote:
|
Re: Bora 90Cp
Parca forumul e facut sa ne ajutam , nu sa batjocorim . Oricum m-am saturat de voi ... numa prosti ...
|
Re: Bora 90Cp
Macar noi stim ca cu clama iti prinzi paru de la pla nu actionezi supapa :)))))))))))))))
|
Re: Bora 90Cp
nu te pricepi la masini? pai si atunci de ce nu te documentezi. vrei sa -ti spunem noi tot? tu ce ai vazut in NFS vii si vrei pe bora ta ?
dupa ce PM mi-ai trimis, nici nu meriti sa mai deschid topicul asta. sa zici merci ca nu te invat gresit! |
Re: Bora 90Cp
bai frate, dar e al 'nspelea topic cu masina asta?
uite unde era PIMP si eu nu stiam... tu nu mai poti fi ajutat ! |
Re: Bora 90Cp
total de acord cu demin2609!!
frate daca ai bani cupara-ti unchiule o masina sport, la care sa nu te chinui prea mult sa o tunezi!! si cand nu stii prea mult mai bine taci, cum de altfel fac si eu deocamdata, mai citesti pe colo, pe dincolo, te documentezi, si aflii; dar faza cu ax cu clame e de rasul curcilor!! |
Re: Bora 90Cp
puteti sterge postu ...
|
Re: Bora 90Cp
puteti sterge posturile toate ale lui, chiar si contu'....
|
Re: Bora 90Cp
multi baieti au modificat dieseluri , si chiar si eu am in plan o chestie de genul asta ( la anu` )
Poti schimba turbina, un intercooler, injectoare cu un debit mai mare .. se pot face destule axul cu clame si debilmetrul lasa-le asa deocamdata :):):) |
Re: Bora 90Cp
alex, pustiu e banat. ;)
dar ramane topicul pt altii cu bora, sau TDI de 90 de cai. |
Re: Bora 90Cp
Quote:
da, deci pentru restul care nu au de gand "flame trower :) " sau nitro pe bora lor, sau tdi-urile lor.. se poate discuta pe topic |
| All times are GMT +2. The time now is 08:07. |
- Copyright 2026 4Tuning