Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 316i (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/256243-e36-316i.html)

bogdanktf 02-05-11 12:18

E36 - 316i
 
5 Attachment(s)
salut!masina o am de 7 luni,mi-am dorit de multa vreme un e36 asa k dupa destule cautari mam oprit la acest 316...Am cautat o masina kre sa arate din pct de vedere estetic cat de cat bine,si sa fie de culoare neagra.Knd am achizitionato avea niste puncte de rugina,p aripile fatza semiaripi in spate si p unul din praguri,insa acum o luna si cva am reusit sa le rezolv:) Initial nu mam gandit la un motor mai mare dar acuma parca as vrea sa incerc cva nou:D.
Masina are deocamdata suspesii sport reglabile,jante 17 simple nu cva deosebit,faruri xenon,si o finala serpisori.Urmeaza un interior complet si niste jante probabil cu buza.Cam atat..o sa pun cva poze:)

bogdanktf 02-05-11 12:52

Re: e36 316i
 
am uitat sa specific si k masina este destul de "cheala" k dotari,dispune de 2 geamuri trapa si oglinzi electrice cam atat!anul fabricatiei este 1995:D

stef_yo_ro 02-05-11 13:39

Re: e36 316i
 
Frumoasa masina, cred ca am vazut-o prin oras. M-paket ii pui?:D

bogdanktf 02-05-11 13:46

Re: e36 316i
 
ms...urmeaza m-paket dar deocamdata ma ocup de interior de scaune in special..trebuie neaparat schimbate sunt fte praff:| si un volan imi trebuie:D

bogdan.t 02-05-11 14:00

Re: e36 316i
 
arata destul de bine, dar eu zic ca ar trebuie sa-i schimbi semnalele sau sa le faci putin mai fumurii decat sunt acum... in rest, ce-ti pot ura decat bafta!

bogdanktf 02-05-11 17:28

Re: e36 316i
 
mss sa fie! mam gandit si eu sa le inchid putzin la culoare semnalele probabil k o voi face cat de curand

bogdan.t 02-05-11 17:42

Re: E36 - 316i
 
sa nu fie negre negre, doar un pic mai inchise

RIcKO 02-05-11 17:42

Re: E36 - 316i
 
sal, vezi ca am eu un volan in 3 spite de piele , 180 ron , e impecabil

P.S , arata foarte bine pisica , ti-ar sta binee cu interiorul galben :P

Maniak22 02-05-11 18:49

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4297285)
sal, vezi ca am eu un volan in 3 spite de piele , 180 ron , e impecabil

P.S , arata foarte bine pisica , ti-ar sta binee cu interiorul galben :P

Ce piețar ești tu :)):). Eu îți sugerez sa faci narile negre la ea..........

RIcKO 02-05-11 18:54

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4297476)
Ce piețar ești tu :)):). Eu îți sugerez sa faci narile negre la ea..........

+1

:D:D:D nu mahhhh ca am vorbit ieri cu el :D

bogdanktf 02-05-11 20:58

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4297285)
sal, vezi ca am eu un volan in 3 spite de piele , 180 ron , e impecabil

P.S , arata foarte bine pisica , ti-ar sta binee cu interiorul galben :P

are airbag volanul??...intradevar nu ar arata urat interiorul galben pacat de bancheta aia k nu merge la sedan;))

bogdanktf 02-05-11 20:59

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdan.t (Post 4297283)
sa nu fie negre negre, doar un pic mai inchise

asa vreau sa le fac..nu fte inchise;)

RIcKO 02-05-11 21:06

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdanktf (Post 4297941)
are airbag volanul??...intradevar nu ar arata urat interiorul galben pacat de bancheta aia k nu merge la sedan;))

nu e fara

bogdanktf 02-05-11 21:16

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4297962)
nu e fara

acu am unu cu airbag functional doar k nu e din piele si e uzat maximmm.As prefera sa iau unul sport din piele si cu airbag.ms oricum!

Maniak22 02-05-11 22:06

Re: E36 - 316i
 
Toate ca toate dar e frumos tare interiorul galben al lui Ricko.... de vadere numai zic :paper:

RIcKO 02-05-11 22:10

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4298165)
Toate ca toate dar e frumos tare interiorul galben al lui Ricko.... de vadere numai zic :paper:


ms pt reclama , :D, dau o bere

bogdanktf 02-05-11 22:12

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4298165)
Toate ca toate dar e frumos tare interiorul galben al lui Ricko.... de vadere numai zic :paper:

nici nu prea e cva de zis de vadere...sunt senzatie:D:Dnorocos tare:)

RIcKO 02-05-11 22:14

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdanktf (Post 4298182)
nici nu prea e cva de zis de vadere...sunt senzatie:D:Dnorocos tare:)

se poate spune si asa ..:D

bogdanktf 02-05-11 22:23

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4298185)
se poate spune si asa ..:D

si jantele imi plac dau fte bine p pisica ta...caut si eu cva in genu

RIcKO 03-05-11 00:27

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdanktf (Post 4298213)
si jantele imi plac dau fte bine p pisica ta...caut si eu cva in genu

hai ca ti le dau exact cu cat le-am luat , vreau sa imi iau ceva mai tare ..400 il poti intreba pe motzu sa vezi cu cat mi le-a dat

bogdanktf 03-05-11 09:28

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4298529)
hai ca ti le dau exact cu cat le-am luat , vreau sa imi iau ceva mai tare ..400 il poti intreba pe motzu sa vezi cu cat mi le-a dat

deocamdata nu dispun de atatea fonduri,si vreau sa termin interiorul ala odata k numi place deloc cum arata:D ms de oferta.acum stiu k esti dispus sa le dai si in caz k fac rost de cva maruntzi t contactez rapid:):D

bogdanktf 05-05-11 20:55

Re: E36 - 316i
 
azi am avut putin timp si mam gandit sa-i vopsesc narile la pisicuta mea:P...au iesit destul de bine sunt multumit iau schimbat putzin aspectul in bine:>:)

Maniak22 05-05-11 21:09

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdanktf (Post 4305789)
azi am avut putin timp si mam gandit sa-i vopsesc narile la pisicuta mea:P...au iesit destul de bine sunt multumit iau schimbat putzin aspectul in bine:>:)

Si eu ti-am zis asta pe prima pagina :):))

bogdanktf 05-05-11 21:13

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4305827)
Si eu ti-am zis asta pe prima pagina :):))

da am vazut...mam gandit knd am luato sa fac chestia asta da nush dc am renuntat...si acu knd ai zs tu am inceput sa ma gandesc iar la vopsit:))acu am dus.o la capat:))

Maniak22 05-05-11 22:50

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdanktf (Post 4305836)
da am vazut...mam gandit knd am luato sa fac chestia asta da nush dc am renuntat...si acu knd ai zs tu am inceput sa ma gandesc iar la vopsit:))acu am dus.o la capat:))

Ai dat direct cu vopsea peste crom?? Intreb fiindca ar putea sa ti se decojeasca vopseaua... si ar fi fost mai indicat sa matuiesti cromul cu un smirghel mai fin inainte de vopsire ca sa adere mai usor vopseaua:lol:

bogdanktf 05-05-11 22:53

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4306093)
Ai dat direct cu vopsea peste crom?? Intreb fiindca ar putea sa ti se decojeasca vopseaua... si ar fi fost mai indicat sa matuiesti cromul cu un smirghel mai fin inainte de vopsire ca sa adere mai usor vopseaua:lol:

lam matuit cu smirghel...acu sper sa tzina cat de cat.o sa vdm:D

RIcKO 05-05-11 22:54

Re: E36 - 316i
 
arunca si tu o poza 2 , sa mai vedem si noi ce lucrii , pune si cu interiorul ,,,

bogdanktf 05-05-11 23:01

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4306100)
arunca si tu o poza 2 , sa mai vedem si noi ce lucrii , pune si cu interiorul ,,,

maine fac niste poze si le postez,la interior nu ai c vedea deocamda:))chiar nimic interesant scaunele sunt praf...tot am vrut sami iau un interior da acu miam luat niste gume...

bogdanktf 06-05-11 22:46

Re: E36 - 316i
 
3 Attachment(s)
cam asa arata cu narile vopsite:D

RIcKO 06-05-11 22:52

Re: E36 - 316i
 
hai ca arata bine :D

bogdanktf 06-05-11 22:55

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4308274)
hai ca arata bine :D

msms:D

alex.jdm 06-05-11 23:06

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by bogdanktf (Post 4308261)
cam asa arata cu narile vopsite:D

Frumos...au si ele o continuitate :D

bogdanktf 06-05-11 23:10

Re: E36 - 316i
 
Quote:

Originally Posted by alex.jdm (Post 4308304)
Frumos...au si ele o continuitate :D

mda...au schimbat putin aspectul:P

bogdanktf 15-06-11 17:38

Re: E36 - 316i
 
6 Attachment(s)
nam mai postat de cva vreme asa k azi am decis sa revin cu niste poze destul de reusite parerea mea tzinand cont ca nu le prea am cu fotografiatul si editatul pozelor..am incercat si eu cva de distractie:)

tudorcluj 01-09-11 12:47

Re: E36 - 316i
 
Picioarele din poza hmm, prietena ta?:) :lol:
Succes cu masina.;)


All times are GMT +2. The time now is 19:29.

- Copyright 2026 4Tuning