Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi TT Roadster (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/25596-audi-tt-roadster.html)

RoSonic 20-10-06 14:42

Audi TT Roadster
 
4 Attachment(s)
Audi TT Roadster
Pentru TT Roadster Audi ofera doua motorizari: 2.0 TFSI (200hp, tractiune fata) si 3.2 V6 (tractiune quattro). Ambele motorizari pot fi cuplate la o cutie de viteze S-tronic cu ambreaj dublu sau la o cutie manuala cu 6 trepte.

Motorul de 3.2 V6 dezvolta o putere de 250hp la 6300 rpm si un cuplu de 320nm la 2800rpm. Acceleratia de la 0 la 100 se face in 5.9 secunde. Viteza maxima este limitata electronic la 250km/h Consumul mediu anuntat de Audi este 9.5 litri la 100km..

Cu motorizarea de 2 litri TFSI acceleratia 0-100km/h se face in 6.5 secunde, iar viteza maxima este de 237 km/h. Consumul pentru aceasta varianta este de 7.8 la 100km.

Preturile: 33800euro pentru 2.0 TFSI si 43800euro pentru 3.2V6quattro.


mihaimicron 20-10-06 15:08

Re: Audi TT Roadster
 
prea frumoasa.....e o `barbi`:D

weedboy 20-10-06 15:18

Re: Audi TT Roadster
 
sincer primu model de TT nu imi placea deloc........dar asta e dementzial e frumusica foc masinutza.....putzin zis barbi

alex-mishu 20-10-06 16:20

Re: Audi TT Roadster
 
E o masina pt fete , mica si draguta...ca aspect
ca performante e OK....

Todorutz 20-10-06 16:32

Re: Audi TT Roadster
 
o masina de femei......cu motoare destinate numai si numai barbatzilor :))...tare de tot decapotabila....si performantze la fel de tari

Eugen_TL 20-10-06 18:36

Re: Audi TT Roadster
 
mie nu mi-ar strica cu toate ca nu-s fata :)

solo24 20-10-06 19:15

Re: Audi TT Roadster
 
ar fi tare sa se ridice cum e la porche o chestie(pt a avea aderenta)dar pe aia sa fie si semnu ala de frana de mai sus
in rest frumusica masina

bakal 20-10-06 19:53

Re: Audi TT Roadster
 
sincer, mai mult imi placea vechea versiune. avea ceva a ei

VIPER_GL 20-10-06 19:57

Re: Audi TT Roadster
 
Frumoasa masina arata bine si cu acoperisul si fara...Super jucaria

BLinKY 20-10-06 21:17

Re: Audi TT Roadster
 
Ce tare e masina e suuuper tare imi place :D sper sa nu se gaseasca aspecte neplacute

AK-ZER 20-10-06 23:57

Re: Audi TT Roadster
 
nush de cand e TT-ul mashina de femei.. intradevar aspectul decapotabilei noi.. e frumushel.. da nu mi se pare de femei..

zGb 21-10-06 01:05

Re: Audi TT Roadster
 
frumoasa frate da sa-ti bagi ****-n ea ce pret obraznic are...43800cip cheala...nu va luati dupa poze ca pielea aia costa vreo 3-4 mii...cu optiuni ajungi la 55-60 de mii si cu leasing si casco de duce 80k+...da-l in cacat ca pana la urma e un rahat de tt oricat de bine arata...la banii astia iti iei 996 turbo cu putini km

B 68 VLD 21-10-06 01:39

Re: Audi TT Roadster
 
Ai fi uimit sa vezi ce ieftine sunt optionalele la TT simplu, nu roadster. Treaba este facuta sa suplineasca pretul mare al masinii. El oricum vine cu piele si o piele mai buna costa in jur de 500E ceea ce este super ok.

baloo_cs 21-10-06 02:31

Re: Audi TT Roadster
 
Super aspect...performante bune...mult mai frumoasa decat carianta veche...

Andrey` 21-10-06 11:16

Re: Audi TT Roadster
 
mai ales motoru de 2.0 L TFSI care consuma putin si alearga grav :p

fratzika 21-10-06 17:05

Re: Audi TT Roadster
 
....parca din fata e mai agresiva decat modelul precedent....cat despre motorizari...mi-ar place sa ma pot juca un pic cu ea...:lol:

Yackone 21-10-06 18:58

Re: Audi TT Roadster
 
de cand cu noua imagine de marca a lui audi...nu-mi mai place nici un model...e valabil si pentru noul tt, respectiv roadster...arata toate la fel..difera dimensiunea;)

p.s.:parere personala

STREET 21-10-06 21:47

Re: Audi TT Roadster
 
uite si cabrio:D

ceoby 25-10-06 22:12

Re: Audi TT Roadster
 
belea rau masina

DaViD TL 08-11-06 22:01

Re: Audi TT Roadster
 
vopsita in black si q un tuning kit p ea ar intoarce cateva priviri

collin_mc 07-03-07 11:24

Re: Audi TT Roadster
 
Quote:

Originally Posted by solo24 (Post 592585)
ar fi tare sa se ridice cum e la porche o chestie(pt a avea aderenta)dar pe aia sa fie si semnu ala de frana de mai sus
in rest frumusica masina

apropo... se ridica eleronu' la 120 km/h si se lasa la 80.se poate ridica si din interior oricand...


All times are GMT +2. The time now is 08:54.

- Copyright 2026 4Tuning