Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - and E30 "project" (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/254136-e36-and-e30-project.html)

Manu_88 18-04-11 23:38

E36 - and E30 "project"
 
Buna, de la un e39 am trecut la un e36 si un e30 la care tin in egala masura:)

Deocamdata e36-le imi ocupa majoritatea timpului fiind inca in stadiul de "renovare" iar e30 a devenit masina mea de zi cu zi...cel mai probabil voi vinde ursuletul dar inca nu m'am decis ce si cum.

planuri pt e36 sunt multe dar in primul rand va trebui sa aleg o culoare pentru ca nu m'am decis inca,deci sunt deschis la sugestii.

imi cer scuze pentru calitatea pozele. (sunt facute cu telefonul)

Manu_88 18-04-11 23:42

Re: E36 and E30 "project"
 
4 Attachment(s)
poze...

Maniak22 18-04-11 23:46

Re: E36 and E30 "project"
 
1 Attachment(s)
Candy red :):):)

Manu_88 18-04-11 23:50

Re: E36 and E30 "project"
 
chiar e pintre variante :)) am vazut un e36 cupe de HD cu o culoare interesanta...

Manu_88 19-04-11 00:04

Re: E36 and E30 "project"
 
2 Attachment(s)
atasez si 2 poze cu e30 ca sa aibe sens titlu:)g

Wilgax 19-04-11 11:31

Re: E36 and E30 "project"
 
Estoril-Blau, sau Avus-Blue!Parerea mea;)

Ms-02-TPI 19-04-11 12:19

Re: E36 and E30 "project"
 
vinde pisica si pastreaza ursu e foarte frumos :D

red_edition 19-04-11 13:23

Re: E36 and E30 "project"
 
Quote:

Originally Posted by Ms-02-TPI (Post 4268209)
vinde pisica si pastreaza ursu e foarte frumos :D

+1 ursuletul e frumosss!!! old school;)

lopezz 19-04-11 15:56

Re: E36 and E30 "project"
 
pastreaza ursu da pisica.. cu bani care ii bagi in pisica faci ursu asta tzipla\\


ce motoare au ?

Manu_88 19-04-11 17:12

Re: E36 and E30 "project"
 
ursu are motor 323i iar pisica 1.6i

Maniak22 19-04-11 21:41

Re: E36 and E30 "project"
 
Chiar reusit ursul cu doua faruri:) BV misto

Manu_88 20-04-11 00:59

Re: E36 and E30 "project"
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4269499)
Chiar reusit ursul cu doua faruri:) BV misto

mersi era cam "sensibil" subiectul asta si ma astepteam sa fiu criticat ca nu asa o iesit din fabrica cu doua faruri plus stemele scoase dar sincer iti spun mie imi place cum arata...mai e de lucru la el dar e pe un drum bun zic eu:)

Manu_88 20-04-11 09:45

Re: E36 - and E30 "project"
 
5 Attachment(s)
poze...

Maniak22 20-04-11 12:36

Re: E36 and E30 "project"
 
Quote:

Originally Posted by Manu_88 (Post 4269990)
mersi era cam "sensibil" subiectul asta si ma astepteam sa fiu criticat ca nu asa o iesit din fabrica cu doua faruri plus stemele scoase dar sincer iti spun mie imi place cum arata...mai e de lucru la el dar e pe un drum bun zic eu:)

Nu esti primu si nici ultimu care a facut modificarea asta:)... mie imi place e mai nervoasa asa:)

frankie_let 20-04-11 14:28

Re: E36 - and E30 "project"
 
foarte frumos ursu....planuri pentru e36?

Manu_88 20-04-11 17:27

Re: E36 - and E30 "project"
 
"frankie let" planuri pt e36 sunt destule...arunc motorul ala si pun un 2.5 24V... am o suspensie pt ea si caut ceva jante cu buza care sa se potriveasca... dar mai intai de toate sa termin cu tablaria si sa ii dau o culoare...

am o oferta buna la ea si nu stiu ce sa fac...tot muncid la ea am prins drag,dar daca o so dau imi fac ursu "boboc" :)

DonnLuca 20-04-11 18:39

Re: E36 - and E30 "project"
 
As fi interesat eu de ursulache dar tre intai sa imi dau mazdutza :lol:

Manu_88 24-04-11 20:07

Re: E36 - and E30 "project"
 
am dat matza....asa ca daca nu o sa vand cat de curand e30-ul o sa il tin si o sa-l fac ca pentru mine;)h

Maniak22 24-04-11 21:07

Re: E36 - and E30 "project"
 
Quote:

Originally Posted by Manu_88 (Post 4279361)
am dat matza....asa ca daca nu o sa vand cat de curand e30-ul o sa il tin si o sa-l fac ca pentru mine;)h

Pot sa te intreb..... daca in a 2-a pagina ai vandut pisica si ai de gand sa vinzi si ursul :):) :D ce le-ai mai facut topic ????

Manu_88 24-04-11 22:39

Re: E36 - and E30 "project"
 
poti sa interbi ce vrei tu:)
pt e 36 am primit oferta pe care nu am putut sa o refuz,asta ca sa fiu in ton cu poza ta de la avatar:)

iar e30 a ramas intradevar la vanzare dar asta doar pt cateva zile pt ca planuiesc sa il fac asa cum trebuie...daca o sa ramana la mine (cel ma probabil) o sa pastrez topicul pt el.

eu planuiam sa tin e36 dar cred ca raman tot cu batranul urs;)

Maniak22 24-04-11 22:46

Re: E36 - and E30 "project"
 
Quote:

Originally Posted by Manu_88 (Post 4279582)
poti sa interbi ce vrei tu:)
pt e 36 am primit oferta pe care nu am putut sa o refuz,asta ca sa fiu in ton cu poza ta de la avatar:)

iar e30 a ramas intradevar la vanzare dar asta doar pt cateva zile pt ca planuiesc sa il fac asa cum trebuie...daca o sa ramana la mine (cel ma probabil) o sa pastrez topicul pt el.

eu planuiam sa tin e36 dar cred ca raman tot cu batranul urs;)


Aia cu "an offer you can't refuse "mi-a placut :):)

Ce sa zic.. bafta cu ursul.... asteptam poze noi si sper sa nu-l vinzi sa te apuci de el:)

Manu_88 25-04-11 12:37

Re: E36 - and E30 "project"
 
"Maniak22" mersi,zilele astea o sa vad de un tinichigiu...vad ca esti din zona poate-mi vinzi un pont!

Maniak22 25-04-11 13:31

Re: E36 - and E30 "project"
 
Quote:

Originally Posted by Manu_88 (Post 4280316)
"Maniak22" mersi,zilele astea o sa vad de un tinichigiu...vad ca esti din zona poate-mi vinzi un pont!

Da-i un ochi pe topicul lui Caius si vezi acolo un tinichigiu bun ce i-a facut aripile la cabrio :)

TM92VIC 03-05-11 05:54

Re: E36 - and E30 "project"
 
Foarte frumos ursu te vad destul de des prin orash !

de ce nu arunci un 2.5 pe urs dak tot ai vandut pisica ? :P

bafta cu proiectu si nu`l da ca i prea frumos

Manu_88 03-05-11 23:37

Re: E36 - and E30 "project"
 
pai asa o sa fac;) gasisem un 2.5 dar nu am avut bani si l-am pierdut... saptamana asta il mai pun la punct cu tabla...
cat despre honda ta imi place tare mult frumoasa si "potenta" :)
daca ma mai vezi prin trafic da un semn si mai vb (duc lipsa de prieteni pasionati de auto:)) )

on: rog un moderator sa schimbe titlul topicului " e30 white coupe -teenage dream- "

Adryanno 04-05-11 21:28

Re: E36 - and E30 "project"
 
Arata bine ursu' . Dc vrei sa il dai ? :???:

Manu_88 05-05-11 00:13

Re: E36 - and E30 "project"
 
sincer sa fiu cu tine nu cred ca il mai dau...imi bagasera multi tot felu de idei ca e prea jos ca consuma ca e vechi ca nu stiu...tot felul...intr-un fel realizez ca nu e chiar asa de practica masina asta de mers zi de zi...dar usor usor m'am obisnuit cu ea si ba mai mult am realizat de ce ma indragostisem eu in liceu de e30....si asta e pt senzatia aia de la volan...chiar inegalabila...

Cobor mereu din el cu zambetul pe buze:)

de saptamana viitoare intra la "aranjat" si poate revopsit...dupa urmeaza interiorul.

Adryanno 05-05-11 00:51

Re: E36 - and E30 "project"
 
Eu zic sa nu il dai .. e frumos .. se poate face si mai frumos..bafta cu ursuletul..si eu mi-am dorit un e30..dar am ajuns la vw :D

red_edition 05-05-11 17:57

Re: E36 - and E30 "project"
 
un ursulet bine aranjat face cat o mie de pisici!!! apuca-te de el si nu o sa-ti para rau. bafta;)

Sebastian.C 06-05-11 00:10

Re: E36 - and E30 "project"
 
Man, al cui e Golful cabrio? Era intr-o poza...

Manu_88 06-05-11 11:56

Re: E36 - and E30 "project"
 
a fost masina mea cam un an si am dato la un prieten...din cate stiu eu o vinde...cred ca inca mai is actele pe mine e din 99 si are GPL pe 1.6 benzina...in rest nu stiu ce mai e cu ea.

Sebastian.C 06-05-11 14:45

Re: E36 - and E30 "project"
 
Ma gandeam ca poate vrea sa faca vreun ban cu ea... :) Ai un nr de telefon al lui?

Manu_88 06-05-11 19:31

Re: E36 - and E30 "project"
 
man...am vb masina e inca pe numele meu cu toate actele in regula da un mesaj pe privat cu ce "ganduri" ai si vedem... am mana libera din parte proprietarului:)


All times are GMT +2. The time now is 12:32.

- Copyright 2026 4Tuning