Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - bmw e36 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/253754-e36-bmw-e36.html)

uccin 17-04-11 08:31

E36 - bmw e36
 
10 Attachment(s)
sal m-am pricopsit cu o matza. motor 1,6 cand am luat-o arata ca in primele 3 poze,acum s-a schimbat putin .oricum cred ca o sa am parte numai de CRITICI.

ozn_yakuza 17-04-11 09:13

Re: bmw e36
 
daca masina se schimba pe viitor in bine o sa vezi ca o sa inceteze criticile...:lol:

Maniak22 17-04-11 12:22

Re: bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by ozn_yakuza (Post 4262126)
daca masina se schimba pe viitor in bine o sa vezi ca o sa inceteze criticile...:lol:

Frumoase presuri.... sunt de tabla ?

bogdan.t 17-04-11 12:30

Re: bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4262634)
Frumoase presuri.... sunt de tabla ?

off: nu fii rau :)

on: ai inceput bine, dar eu zic sa dai jos presurile alea si "proiectoarele" alea sau ce o fii de langa proiectoarele originale, sa dai jos "aerisirile" de pe capota si atunci ararata ca oricare alta si dupa sa o faci cu gust...

JusT_SaY_BoBo 17-04-11 13:13

Re: bmw e36
 
criticile sa stii ca pot fi constructive si eu unul ma bucur cand le primesc:-)
si nu stiu daca sunt critici sau sfaturi.
de ex mie nu imi plac presurile si proiectoarele alea de nici o culoare,apoi nici pionezele alea in fetele de usi nu mi se par estetice:???: materialul pare a musama dar avand in vedere ca asa ai luat masina sport la reabilitat
imi place ca i-ai scos dungile alea urate mi se pare cam ciudat(nu urat)cum ai vopsit jantele,nu cred ca mi-am imaginat vreodata modelul ala de jante vopsite negru+rosu
trimite-mi si mie un pm cu pretul de achizitie al masinii.

uccin 17-04-11 19:04

Re: E36 - bmw e36
 
si proiectoarele si presurile au disparut prizele ascund niste lovituri foarte urate.jantele vreau sa le schimb cu unele de tabla,dar foarte late sa vad cum dau daca nu le vopsesc pe astea .

Maniak22 17-04-11 21:07

Re: E36 - bmw e36
 
Sigla M din partea soferului eu a-si lipio in spate pe portbagaj ca am vazut la mai multi asa

App de unde ai matzu de pe toba ? :)

uccin 17-04-11 21:30

Re: E36 - bmw e36
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4263853)
Sigla M din partea soferului eu a-si lipio in spate pe portbagaj ca am vazut la mai multi asa

App de unde ai matzu de pe toba ? :)

este toba remus(ala este semnul)nu este matza

Maniak22 18-04-11 21:12

Re: E36 - bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by uccin (Post 4263945)
este toba remus(ala este semnul)nu este matza

Am crezut ca-i matz:)

ukyobob 18-04-11 22:21

Re: E36 - bmw e36
 
f frumoasa!! dar scapa de presuri, de prizele de pe capota si lasa decat proiectoarele ei originale, mult succes

Maniak22 18-04-11 22:49

Re: E36 - bmw e36
 
Butoanele portocalii de pe consola de langa schimbator sunt de pe Dacie nu? Am avut si eu identice pe o dacia break din 97 si sunt pentru dezaburire si stergator spate. Tu pentru ce le folosesti?

App in ce bani ai iesit cu coada de rechin de pe plafon?

uccin 19-04-11 15:58

Re: E36 - bmw e36
 
2 Attachment(s)
cum am spus proiectoarele presurile si coada de rechin au zburat.butoanele portocalii sunt puse sa astupe gaurile ca nu am avut decat doua.si o poza fara proiectoare.

Maniak22 20-04-11 18:54

Re: E36 - bmw e36
 
Ce n-ai zis ca ai motorul rosu:):) mai mai. Ti-a mai ramas in bidinea dupa ce ai dat pe jante?
Foarte misto proiectoarele....super

Supermisto si aerisirile din capota...... sunt de alea fara gauri in capota nu? Dar chestiile alea crom de pe stergatoare? De unde le ai toate astea? Misto facut asa pe gustul tau...

ozn_yakuza 20-04-11 20:41

Re: E36 - bmw e36
 
repede nitrodiluant curatat jantele bine si facute la loc argintii normale nu iti bate joc de ele sa le lasi asa.vezi ca am proiectoare pt bara ta de e 36 in stare f buna.

uccin 22-04-11 16:13

Re: E36 - bmw e36
 
1 Attachment(s)
sa las volanul original sau sa-l schimb cu asta?

bogdan.t 22-04-11 16:37

Re: E36 - bmw e36
 
lasa originalul

uccin 22-04-11 16:45

Re: E36 - bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by bogdan.t (Post 4275813)
lasa originalul

asa cred ca o sa fac,doar ca este imbracat in piele si este cam tocit.

DEVIL's Style 23-04-11 12:44

Re: E36 - bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by uccin (Post 4275819)
asa cred ca o sa fac,doar ca este imbracat in piele si este cam tocit.


Il poti reconditiona , si va arata ca nou. jantele actuale sunt frumoase dar , sa fie reconditionate , culoarea ta de pe masina imi place enorm si vad ca da bine pe ea. sa ai spor

uccin 23-04-11 20:18

Re: E36 - bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4277458)
Il poti reconditiona , si va arata ca nou. jantele actuale sunt frumoase dar , sa fie reconditionate , culoarea ta de pe masina imi place enorm si vad ca da bine pe ea. sa ai spor

app.de vopsea,nu am spus de la inceput ca este vopsita de mine.vopseaua cred ca este unicat.am un prieten vopsitor si vopseaua este facuta din multe nuante de gri si negru metalizat.MAI BINE SPUS DIN CE A RAMAS DE LA UNUL,DE LA ALTUL.
eu am cumparat numai lacul.si asa a iesit un fel de negru carbon.:lol:

Maniak22 23-04-11 21:20

Re: E36 - bmw e36
 
CE ai de gand cu jantele? Am vazut ca jantele plang dupa culoarea originala....

uccin 24-04-11 08:00

Re: E36 - bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4278248)
CE ai de gand cu jantele? Am vazut ca jantele plang dupa culoarea originala....

jantele le voi sabla la un prieten care sableaza geamuri,.dupa care le dau cu lac sa ramana la culoarea originala.dar asta o fac dupa sarbatori.

Maniak22 24-04-11 21:12

Re: E36 - bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by uccin (Post 4278549)
jantele le voi sabla la un prieten care sableaza geamuri,.dupa care le dau cu lac sa ramana la culoarea originala.dar asta o fac dupa sarbatori.

Asa mai da :D

dar daca ai renunta la tot ce e aftermarket... ar fi si mai beton:)

ukyobob 26-04-11 11:56

Re: E36 - bmw e36
 
usor . usor incepe sa arate kt mai bine, incepe sa-mi placa ,incearca sa revi kt mai mult la ce tine de originalul masini " renunta la aftermarcket" si dak faci un tuning fal cat mai finut ..spor la proiectul tau si kti mai multi km...

sRn- 26-04-11 12:11

Re: E36 - bmw e36
 
Semnalizarile fata punele folie si lor daca ai pus pe faruri ..toba sucks..cum au zis si restu proiectoarele proiectoarelor si atat.multi bani in continuare ..


All times are GMT +2. The time now is 19:08.

- Copyright 2026 4Tuning