![]() |
INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Am hotarat impreuna cu cativa baieti sa facem urmatorul lucru :
Dorim sa inchiriam o locatie /o curte ceva spatios cu posibilitati de ""DAT"" . Aici ma refer la Drift (normal)! Idee este sa ne dam LEGAL subliniez LEGAL. Inchiriem pe baza unui contract daca este nevoie , De 2 ori sau macar odata pe weekend cateva ore ..5-6 maxim(obosim), sambata-duminica sau doar o zi din astea 2 sa putem venii cu masinile sa ne dam , Sa nu ne deranjeze nimeni sa fim pe proprietate PRIVATA . Cotizam in functie de Marimea si Asfaltul pus la dispozitie ! VA MULTUMESC ! ASTEPT REPLAY-uRI/P.M-uri serioase fara PARKARI IKEA/Carrefour/s.a.m.d O hala goala , o curte fara folosintza... etc. Scuzati greselile de ortografie! Sunt f.f Obosit ! un Admin sa ma corecteze...(eventual) |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Se poate face ctr cu poligonul de la Ilioara (dar drumul e cam terminat)
Mai e un loc chira gard in gard cu poligonul Ilioara e in incinta celor de la bega parca. E destul de greu de gasit un loc cu asfalt mai bun. |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Am fost la ambele, la Iloara nici o sansa iar in partea cealalta nici n-am mai vorbit pt ca sunt transee
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Quote:
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
S-a mai cautat. Proprietarii sunt reticenti. Nu prea exista locuri. Eu personal am fost intr-un loc in afara orasului, o platforma betonata pe care urma sa se construiasca o hala. Am vorbit cu paznicii, a fost ok pana cand a venit politistul "local" din satul respectiv, mi-a zis ca se aude de nu stiu unde...
Baietii cauta in continuare, multi sunt interesati dar posibilitatile sunt reduse. |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Asta se intampla si la evenimente organizate.... sa vina un echipaj care nu are habar de ce se intampla sa spuna ca exista reclamatii.... sau ca au auzit ei un scartait de roti... !
Cat de mare este locul? Da-mi si mie niste detalii pe P.M! |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Din pacate s-a construit hala pe respectiva platforma. Propun sa ne interesam, auzisem ceva de o locatie la Urziceni...
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Subscriu acestei initiative.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Ma gandeam sa dam un anunt in ziar...
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
nu pot sa va ajut cu nimic, dar va tin pumnii pentru initiativa
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Mda...
Destul de liniste aici pe forum , deoarece nu intra cine trebuie sa vada ce trebuie vazut si luat bine in vedere fiecare aspect. Asa ca sunt cam slabe sansele sa vina un "CINEVA" sa zica pe topic/p.m "Eu am locatia" . E greu . Poate chiar FOARTE GREU ! Dar imposibil nu este ! Niciodata sa nu spui niciodata ... O venii vremea cand se v-a face ceva cu Romania, sa ne dezvoltam si noi din toate punctele de vedere. Sa nu ne mai chinuim in parcare la supermarchet sau pe piste de karting si poligoane auto ! Poate cand o sa fiu eu strabunic... |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
as avea un spatiu ptr voi dar este cam departe de bucuresti ! am o curte betonata in caracal ! daca totusi nu vi se pare departe va pot spune sigur in 2-3 zile daca va pot gazduii ! salut
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Multumim! Asteptam detalii.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
:)
Imi poti lasa p.m cu detaliile ! si un nr de tel eventual ! |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
lasama 2 zile sa vad ce rezolv ....in mod normal acolo se va construi ceva....dar cred ca se va mai intarzia putin ( gen cateva luni ) ! ca idee are vreo 80 de m lunigime si vreo 40 latime , sper sa fie de ajuns ! promit sa va dau un raspuns in cateva zile ! costuri o sa fie 0 , doar drumul pana acolo ! chiar as fii bucuros sa va pot ajuta ! salut
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
foarte tare
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
scuze ptr intarziere ! am vb si de saptamana viitoare incep lucrarile ! imi pare rau ! daca se schimba ceva este nr tau de tel mai sus , te sun ! bafta sa gasiti cat mai repede , si sincer imi pare rau ca nu am putut sa va ajut . Salut
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Nu cred ca gasim nimic, cel putin nu pe forum.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
a-ti gasit ceva pana la urma?
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Ar fi frumos sa gasim. Poate noul circuit ghimbav
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Ghimbav e vechi si e prea mic. Poate Prejmer.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Eu am un camp in spate(loc public) spatiu e destul de mare cateva hectare.Daca primaria ar misca chiuluoasa la munca s-ar face ceva si si-ar scoate si investitia fiindca sunt multi soferi de drift care bat drumul prin vecini sa se traga la ei.Daca ar exista un "sindicat" al drifter-ilor romani sau mai bine zis o comunitate extinsa poate s-ar face ceva si la noi.Cat dureaza sa torni cateva masini de asfalt?!
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Quote:
Si nu-i vorba de cat dureaza...ci de cat costa! |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
asha este ,nu e ushor cred ca o locatie deja asfaltata sau betonate ar fi perfecta , o platforma de beton intr o fosta fabrica sau ceva se gasesc dar vad ca nu se oboseste nimeni multumesc.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Am gasit pe net acest anunt, pare o locatie buna .Sper sa nu ascunda linkul adminul :)
http://anunturipenet.gsp.ro/detalii/...ta-dn1/398752/ |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Asta-i motivul pentru care nu am optat pentru drift si m-am axat pe rally-sprint si drag : lipsa unei locatii de antrenament... Daca si la voi prin Bucuresti e problema sa gasesti o locatie ce sa mai zicem noi in Ardeal :sad: Problema principala o constituie gandirea comunista care din pacate se transmite inca si la generatia noastra. Mi-am bagat multe mii de euro in masina si ma opreste politia ca "suna tare toba" :oops: Atat a inteles el cand a vazut masina... Precizez ca mergeam chiar incet sa nu atrag atentia.
Am facut muuuuulte calcule cu niste colegi de-ai mei si construirea unei piste multifunctionale costa f. f. mult iar investitia se recupereaza de mostenitorii nostri care inca sunt in scutece. Din aceasta cauza nici primariile nu dau 2 lei pe asemenea proiecte cu toate ca e rusinos pentru Romania sa nu aiba macar un miez de pista amenajata cand tarile ce ne inconjoara se bucura de asemenea locatii. Sa nu mergem mai departe de Ungaria care se bucura de Hungaroring, Mariapocs si inca altele... La noi daca te dai in locuri publice ai luat-o-n freza dar alte locatii nu ai decat strict la concursuri legale organizate cu sudoare iar edilii nostri sunt prea ocupati cu alte chestii decat cu niste "capricii" de-ale unora ca noi. Cand vad unde se duc anumite sume din fonduri europene (sa nu mergem mai departe) mi se ridica parul maciuca in cap. Cica ia badea gheroghe mii de euro sa nu sperie pasarile cu gusa rosie de pe terenul lui, sa nu coseasca, sa nu sape, sa nu puna sperietori iar altii sa nu supere nu stiu ce specie de fluturi etc. si mai sunt exemple dar mi-e prea scarba sa le insir. Sunt de acord si cu asta dar sa nu se bage nici o primarie in construirea unei piste ma cam depaseste... |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
1 Attachment(s)
Mda cam greu cu spatiu asta ce pot zice e ca nu promit dar poate pot rezolva un acord ceva in care sa va puteti da pe acest circuit poate ...
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Quote:
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
sapt viitoare sunt in TG Sec si il intreb pe Lucian dak da sau ba
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Florine ar fi tare de tot sa reusesti ceva.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Quote:
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
SKAT-KART Tg Secuiesc ...
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Si ne lasa?
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
nu :((( ca cik circuitul facut in totalitate de el cu fondurile proprii si terminat anul acesta respecta normele CIK-FIA pt karting si ca infrastructura nu permite functionareaa masinilor pe el si apoi ca asfaltu e special si ca se poate sparge usor si BLA BLA BLA mai pe scurt nu :((( asta a fost raspunsul pe 8 sept cand am avut etapa de karting acolo :|
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Haide sa va dau eu veste buna: exista un circuit in Arad, VIK se cheama, unde ne lasa sa ne dam cu masinile pentru 80 RON / zi.
Trebuie sunat si facut programare. Cum ne organizam? |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
da la VIK POWER ARAD va lasa ca pista aia de karting a iesit demoolt din standardele CIK-FIA si acolo se organizeaza si concursuri auto pe ea deci e ok si ca si circuit de drift dar problema o sa fie ca e cam departe pt cei mai din SUD
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Cautam pentru drift, nu karting, nu conteaza ca in lumea kartingului este considerat mai slab.
Duminica asta, 30.09.2012, ma duc la Bucovat, Craiova sa invat sa ma dau. Cica se poate inscrie oricine cu orice masina. |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Nu incurajez la nimic ilegal sau etc. dar oameni buni eu sunt pasionat nu am masina de drift , totusi am descoperit o locatie super smechera si poate fii folosita momentan , politia nu urca acolo este drum inchis cunosc toti baieti care lucrau acolo au sistat lucrarile momentan , asfaltul este nou curbe ft multe si stranse drumul e demential rau de tot daca sunteti interesati vreodata cand voi mai urca pe acolo filmez tot ! va puteti antrena linistiti acolo mai ales duap ora 4 in sus ! locatia se afla pe langa buzau
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Locatie ceva prin Bucuresti, cu plata bineinteles, proprietate privata sa te lase linistit sa pocnesti cauciucuri exista?
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Uita-ti in acest video este zona de care zic , nimeni nu exista pe acolo , nu este nici o casa absolut nimic. Va las un filmulet nu se vede mare lucru dar va faceti o idee https://www.youtube.com/watch?v=kharFqVTrgI
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:13. |
- Copyright 2026 4Tuning