Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Sunt versuri sau realitate? (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/2492-versuri-realitate.html)

tng 12-11-04 08:36

Sunt versuri sau realitate?
 
Masina din imaginile urmatoare se potriveste al draq de bine cu melodia BUG Mafia-40km/h

Partea nasoala e ca nu stiu ce marca e,dar poate stiti voi.Sa incepem:
\"Noroc am 260 de cai sa ma intorc\"
-la cat de mare e masinutza asta cred ca se apropie

\"Intorc admiratie de la orice rival\"
-cine nu si-ar dori asa ceva

\"Imi place genu' de masina cu prezenta scenica....animalica\"
-se incadreaza 100 % din toate pct. de vedere

\"Punde-i roti mari BBS....
-aici nu pre' se incadreaza..are capace rotative si sunt destul de dragutze

\"Pe final precizez despre cum o sa auzi si pe unde poti sa vezi, DVD normal niste ecrane-n tetiere .... vreo 4000 w putere
-sa lasam pozele sa vorbeasca....

Speedy 12-11-04 08:45

care poze :?:

tng 12-11-04 08:46

4 Attachment(s)
Pozele....

GolfuletzS 12-11-04 08:47

tng are un bmw din 90 man !:P

tng 12-11-04 08:48

Nu degeaba ai numele de Speedy???!!! :)
Nu apucasem inca sa pun pozele :)

luca 12-11-04 13:21

Nu cred ca masina aia are peste 200 de cai, iar melodia se referea la o masina sport (comparatia cu un BMW) si un V8. :lol:

tng 12-11-04 15:35

Yo unu nu stiu detalii tehnice despre acesta masina,dar la cat e de mare ma gandeam si yo.
Daca voi stiti mai multe spuneti-mi si mie.
Respect!

MMihai 13-11-04 08:55

Apropo.. ar trebui sa faca videoclip la melodia aia.. va dati sema ce marfa ar fi :D

tng 13-11-04 11:30

La chestia asta m-am gandit si yo.Nu stiu de ce s-a ales \"O Lume Nebuna...\".Nu cred ca era o problema in cautare ce masini \"facute\",mai ales cand e vorba de bucuresti.
Aste e..
Daca stiti mai mult decat mine ( :P ) despre aceasta masina vor rog sa-mi spuneti si mie.
Respect !

Øvi 13-11-04 23:49

E masina lui Zozo din Oradea , un Ford Grand Marcus din nush' ce an ...
250 cai ? lol.. are vreo 100 si ceva , TD de 2500cc parca :roll: masina aia deabia se misca 8)

La faza cu sunetul se potriveste oarecum ;)

tng 14-11-04 08:19

\"La faza cu sunetul se potriveste oarecum \" LOOOOOOL
Eu am auzit ca ar avea in jur de 8000 w.O fi adevarat?
Eu am bagat capu' in masina cand muzica era data la max timp de 10sec si ma ametzisem.Cred ca la sonorizare e cea mai tare masina din Romania.

cipi 14-11-04 19:24

NU cred ca e cea mai tare la sonorizare,nu pare prea \"incarcata\" cu aparatura audio,la Car Sound au fost masini mai puternice(audio)

MaF|OtU 14-11-04 19:43

Versurile se potrivesc bine la masina din poze .... :!:(dupa parerea mea)

Masina este beton ... a fost la un Tuning Show intr-un oras dar nu mai retin alte detalii :!:
Daca aveti si voi alte informatii spunetil-le :wink: :!:

DJ10BOD 14-11-04 19:55

E misto masina!! E prea misto masina in sine... nu neaparat cum si-a modificat-o proprietarul... Dar mi se pare tare ciudat... a bagat atzia bani in video/audio si nu si-a pus niste jante pe ea...
Oricum respect proprietarului!!

B 68 VLD 15-11-04 12:25

1 Attachment(s)
Nu este Ford Grand Marcus! Nu mai stiu ce este dar sunt sigur ca nu este Ford. Este americana masina. Am lapsus! :)

Quote:

TD de 2500cc parca
Are motor de Ford Sierra de 3000 diesel.

Quote:

Eu am bagat capu' in masina cand muzica era data la max timp de 10sec si ma ametzisem
Muzica a fost data decat la jumatate ( 4000W RMS ) pt ca atunci avea probleme cu niste statii.

Uitati-va la filmuletul acesta cu masina.

B 68 VLD 15-11-04 15:01

Mi-am amintit ce masina este. Este Oldsmobile. :wink:

MaF|OtU 15-11-04 19:19

Super filmuleztu .... super masina ...
Banuiesc ca l-ati vazut si voi ...
Ce prere aveti :?:

B 68 VLD 15-11-04 21:16

Masina imi place mult din cauza sistemului audio. Daca nu ati fost acolo live nu aveti cum sa intelegeti! :( Se auzea beton si a zis ca a dat decat 4000W RMS din 8000W RMS! :) Aia da putere fratilor. :shock: Masina a fost la intalnirea aceea de la Ploiesti cand trebuiau sa fie curse si nu s-au mai tinut!

MaF|OtU 15-11-04 21:22

Eu inteleg .... mi-a explicat unul cum a fost ...
Si cred tot ce a ce a spus ...

Stiam si eu ca a fost la o organizare deasta .... da nu am retinut unde si cand :!:
Detaliile mi le-a dat un prieten care a fost acolo 8)

GolfuletzS 16-11-04 07:26

MAMA frate cum se aude :) mishto ... imi plac si neoanele din interior se aprind dupa bass :lol:

tng 16-11-04 08:26

1 Attachment(s)
B 68 VLD masina asta e a ta?..sau ti-ai pus numele asta doar ca-ti place masina?

Despre ce e vorba in filmuletzu ala ca yo nu pot sa-l downloadez(imi da o eroare de explorer:( )

B 68 VLD 16-11-04 11:09

Quote:

B 68 VLD masina asta e a ta?..sau ti-ai pus numele asta doar ca-ti place masina?
A mea este! :lol:

Quote:

da nu am retinut unde si cand
A fost la Ploiesti, o intalnire in loc de curse.

GolfuletzS 16-11-04 11:12

Frumos Nubira alte poze ai ? :twisted:

B 68 VLD 16-11-04 11:17

Uite-te si tu la pozele de la Prisma de la indemanare de acum 2-3 saptamani cand au fost!

luca 16-11-04 11:27

Vlade tata ai ajuns vedeta, imi dai si mie un autograf? :lol:

B 68 VLD 16-11-04 12:46

Nu sunt vedeta si nici nu vreau sa ajung! Vedetele sunt altii! :wink:

Nefiind vedeta nu am cum sa-ti dau autograf, Cristi! :lol:

luca 16-11-04 13:41

Vreau autograf ! ! ! ! ! ! ! vezi ca te caut si-ti sparg rotile, si iti fur si un subwoofer, ca si asa nu am. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tng 16-11-04 18:40

o dam pe off-topic... :)

VLD`ule ya pune mey frate si u poza cu subwooferu` ala de`ti sarea eleronul la Ploiesti. :P (adica erau 2 sub,dar ala cu geam de sarea difuzorul pe Bitza-Urmatorul pas) :P

B 68 VLD 16-11-04 19:56

1 Attachment(s)
Nu are geam dar in fine. Iti pun poza cu cel kicker de 400W RMS! Si eleronu imi cam sare de la bass! :)

luca 16-11-04 20:11

Ma eu nici nu stiam unde ai statia acum o vad, de fiecare data cand ma uitam la el in portbagaj, ori era vreo cutie care nu ma lasa sa vad ori vreun pitic inghesuit pe acolo, acum vad si eu clar. :lol: :lol:

tng 16-11-04 20:20

Multumesc VLD`ule.
Nush ce am vazut yo atunci la Ploiesti ca ai geam la incinta asta..probabil eram ametzit de la atata bass. :lol: :headfones

On-topic: mai aveti ceva de spus/adaugat?

B 68 VLD 16-11-04 20:33

Cu placere, tng!

Quote:

mai aveti ceva de spus/adaugat?
Corect! :)

DonHacker 11-12-04 22:35

:)
 
1 Attachment(s)
Hai ca va zic eu tot ce vreti despre masina asta...intrebati-ma.Masina e a unuia din Oradea pe nume ZoZo care are un magazin special in AUDIO TUNING.

In primul rand masina este de vanzare pretul este de 20.000 de euro cu tot ce e pe ea si fara sonorizare e cu 11.000 de euro,masina are un motor de 110 cp are MEGA FULL OPTION (PS2,ecrane in tetiere,telefon si ......... 6000 W.Motorul este diesel de 3000 (motor de Ford),are oglinzi heliomat iar anul de fabricatie este 1985.

Dovada a tot ce am spus mai sus este urmatoare poza facute la Oradea Crazy Tuning Show III

tng 12-12-04 10:40

Asa DonHacker :peace:

N-am vazut niciodata ce are tipu` asta in porbagaj,ai tu ceva poze?

DonHacker 12-12-04 10:56

:)
 
1 Attachment(s)
Merci tng

Da,uite o poza cu portbagajul,daca mai vreti alte poze cu motor etc,spuneti :)

Hondarul 12-12-04 11:11

Da-o mah draqu de ragalie, ca daca insirui acum ce masina iti iei la 20.000 mori aici... Sa nu zic ca NSX-ul din Timisoara este la vanzare cu 20.000, cu banii astia iti iei Type-R nou, iti iei Mercedes S600 din '94 si iti bagi muzica sa cada tabla de pe Marele Marquis... Sau, iti iei un S8 de vreo 400 de cai V8 si multe altele... Da-o draqu de muzica, dar 20 de miare pt un fier din '85 care haleste 50 % si arata ca o barja de ciment nu se merita... Omul nu a reusit s-o vanda, corect ???

DonHacker 12-12-04 11:24

:)
 
Hondarul:inca nu a vandut-o,ca il tot vad cu ea pe strazi.Da` eu zic ca o sa o vanda.Oricum e o prostie sa-ti iei asa ceva,mai bine iti iei BMW-u acela seria 3 tot din Oradea(albastru,GAJ)cel cu 6 tobe cu 22.000 de euro....my opinion

tng 12-12-04 11:59

DonHacker merci pt poza.Eram tare curios sa vad prin ce difuzoare cu incinta ies cei 6000w.
:peace:

DonHacker 12-12-04 12:51

:)
 
:wink: np tng :wink:


All times are GMT +2. The time now is 15:39.

- Copyright 2026 4Tuning