Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Provocari - cine cu cine ce a facut (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/248254-provocari-facut.html)

alexone 21-03-11 15:29

Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Sectiune pentru "provocarile" locale pentru a vedea si noi rezultate cu masinile din Ploiesti care participa la diverse evenimente legale sau nu.

Exemplu:

Eu cu E30 325 vs calibra LET a lui Andu din mers ma bate ramane sa vedem pe 402 m.

Nu e topic pentru masini ce curse, etc.
Merge si ceva de genul. Azi l-am batut la semafor pe X eu cu masina mea Oltcit el cu Skoda.

P.S.: nu am nimic nici cu Oltcit nici cu Skoda ... este doar un exemplu.
P.P.S.: a se evita chestii de genul ... eu cu Ford Focus RS am batut am batut Logan stoc.

Chiar sunt curios cine ce poate.

DONU' 21-03-11 17:32

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 4188146)
Sectiune pentru "provocarile" locale pentru a vedea si noi rezultate cu masinile din Ploiesti care participa la diverse evenimente legale sau nu.

Exemplu:

Eu cu E30 325 vs calibra LET a lui Andu din mers ma bate ramane sa vedem pe 402 m.

Nu e topic pentru masini ce curse, etc.
Merge si ceva de genul. Azi l-am batut la semafor pe X eu cu masina mea Oltcit el cu Skoda.

P.S.: nu am nimic nici cu Oltcit nici cu Skoda ... este doar un exemplu.
P.P.S.: a se evita chestii de genul ... eu cu Ford Focus RS am batut am batut Logan stoc.

Chiar sunt curios cine ce poate.

Mai bine trimitem cate-o scrisoare la Politie pe Vasile Lupu.
Azi m-am dat la semafor cu ala si l-am batut, si pe ala si pe celalalt...
Frate...
Astea le discutam noi pe-afara ca baietii... ca daca le scriem aici ce rost mai are sa mai vorbim de masini pe-afara...
Propun inkiderea topicului si rezolvarea provocarilor si continuarea discutiilor pe strada.
Sunt o gramada de ochi care "conspecteaza" pe-aici. ;)

DRooPY 21-03-11 17:44

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
undeva pe la garaj cred ca mai exista acel pistol cu apa galben pe care se regasesc multe nre de inamtriculate ale victimelor facute de Kadettu de IS :p

alexone 21-03-11 18:42

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Ce postam aici raman povesti nostime de citit.
Eu iti zic ca cu al meu 350 V8 am batut un veyron. Ma crezi?

Doar noi stim de fapt care e treaba. Mai sunt topicuri asemanatoare si la alte orase si nu e nici o problema.
Atunci se poate inchide si sectiunea provocari de pe topicul principal, nu?
Macar fara detalii ... ceva de genul "victime" pe care le-am avut.

vali-05rzj 21-03-11 19:54

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
alex . nu va mai dati mari, ca daca vin eu cu ticozauru meu si cu termosu plin cu bere va bat pa toti;:

DONU' 22-03-11 01:19

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 4188640)
Ce postam aici raman povesti nostime de citit.
Eu iti zic ca cu al meu 350 V8 am batut un veyron. Ma crezi?

Doar noi stim de fapt care e treaba. Mai sunt topicuri asemanatoare si la alte orase si nu e nici o problema.
Atunci se poate inchide si sectiunea provocari de pe topicul principal, nu?
Macar fara detalii ... ceva de genul "victime" pe care le-am avut.

Si atunci ce draq sa mai povestim? Ma rog... Faceti cum vreti...

jakal 22-03-11 01:36

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
eu cu e30 2.4 D vs troleibuzul ala nou........0-1.....:lol:
sa moara baietii ce demaraj avea......:lol::lol:

alexone 22-03-11 10:05

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4189858)
eu cu e30 2.4 D vs troleibuzul ala nou........0-1.....:lol:
sa moara baietii ce demaraj avea......:lol::lol:

Trage grav rau ala electric ... cuplu maxim la orice turatie.
Mie imi da doar o masina ... dar e lungaaa rau.

eMH 22-03-11 18:34

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Eu cu Daewoo Damas (DONU il stie) :)) vs. un Piaggio Liberty (scuter). Mi-a cam dat rusinica :))

In schimb cu scuterul meu Aprilia SR de 80 cmc am batut o Dacia 1310 break :D

DONU' 22-03-11 18:38

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Eu cu Corsa am batut un M5 E60 si cand am trecut de el mi-am dat seama ca era de fapt parcat. :peace:

T@zMania 22-03-11 20:37

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
poate sunt eu tampit.....doar mie mi se pare un topic inutil???

eMH 22-03-11 21:06

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Sincer... Nu stiu daca e chiar inutil. Am mai exagerat noi cu glumele, dar in rest...

Cu Logan 1.4 am facut Golf 5 1.4, Golf 4 1.4 16v, si mi-am furat-o grav de la un Civic din 94 cu motor de 1.3 si fara catalizator. Masina oricum e si mai usoara, si mai aerodinamica, si mai multe.

DONU' 23-03-11 01:43

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 4192084)
poate sunt eu tampit.....doar mie mi se pare un topic inutil???

Si eu am spus acelasi lucru la inceput...

jakal 23-03-11 08:43

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
E30 2.4d vs 4 caini la podul inalt aseara 1-0......:D

alexone 23-03-11 09:14

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Eu cu Vectra C 2.2 benzina i-am dat rusinica pe DN unui e39 525d.
Mamaaa ce fum scotea ala cand i-a dat ...

Cu ursul mai demult am alergat un porsche boxster motor 2.7 de vreo 220 cai si cand a vazut ca ma apropiam de el a facut stanga pe o straduta laterala ...:D

VooN 23-03-11 12:13

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
O fi vazut omu' ca n-ai frane :))

alexone 23-03-11 12:41

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by VooN (Post 4193654)
O fi vazut omu' ca n-ai frane :))

:D:D:D Merg franele la ambele binisor.
Ursul are chiar semislicuri pe fata si franeaza f f bine.
In fine ... atunci nu le aveam.8)

Si-a luat o cunostinta un boxster nou de ceva timp, ma tot tin de capul lui ... sa vedem.

sittheo 23-03-11 18:38

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by VooN (Post 4193654)
O fi vazut omu' ca n-ai frane :))

asta a fost tareeeeeeeeeee...............:lol::lol::lol::lol:

Andu_focus 24-03-11 06:44

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
ce faceti mai baieti aici irositi foaie computerizata degeaba.....si app cine e ala cu Letu domne...:-D

VooN 24-03-11 16:18

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Sa inteleg ca trage Letul ?
Sa-mi spui cu ce vrei sa incerci, cu 1.5 sau cu 2.0

Andu_focus 26-03-11 00:44

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
dupa seara asta s-au descoperit niste prob gaureke in capacu de la admisie....mi-a scazut presiunea cu 4 5 psi si niste faze ca murea motoru la ralantii care urmeaza sa desc de la ce e....faza cu presiunea mi-am dat seama in drum spre casa...dupa ce am plecat de la locul faptei :sad:

alexone 26-03-11 09:40

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by Andu_focus (Post 4200570)
dupa seara asta s-au descoperit niste prob gaureke in capacu de la admisie....mi-a scazut presiunea cu 4 5 psi si niste faze ca murea motoru la ralantii care urmeaza sa desc de la ce e....faza cu presiunea mi-am dat seama in drum spre casa...dupa ce am plecat de la locul faptei :sad:

Chiar ma miram sa te bat asa de rau. Ma asteptam sa fie invers.

Andu_focus 26-03-11 10:18

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 4200970)
Chiar ma miram sa te bat asa de rau. Ma asteptam sa fie invers.

akm m-am uitat la admisie si e umezeala pe acolo...stiam k da pe undeva dar akm parca e mai multa...si oricum am simtit un soc ieri la ultima tura....mi-a dat si fum de amestec bogat porma cand am ajuns acs...treb sa rezolv treb astea si sa pun si IC ala odata...e vb de timp si bani k deobicei....la mn k deobicei e vb de cat de bn incalzesc cauciucurile si plecarea..insa ma streseaza idea cu cutia k se paote crava oricand de la burn-uri,ai vaz si u dif intre ture atunci cand erau bocna cauciucurile si cand erau cat de cat ok....:sad:

alex PH 88 NAS 26-03-11 16:29

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
pana una alta,ar fi mai bn sa o lasam asa cum a picat,sa nu mai cautam scuze:D

sittheo 26-03-11 17:57

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by alex PH 88 NAS (Post 4201784)
pana una alta,ar fi mai bn sa o lasam asa cum a picat,sa nu mai cautam scuze:D

sa fim seriosi eu cred ca let-ul ala sparge quru lui alexone e totusi raspunsul de turbo

Skma 26-03-11 18:32

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
s-au raspunsul de omida in cazul tau :lol::lol::lol:

VooN 26-03-11 20:51

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by sittheo (Post 4201991)
sa fim seriosi eu cred ca let-ul ala sparge quru lui alexone e totusi raspunsul de turbo

Pana sa-i sparga quru, raspunsul de turbo a sunat ocupat :))
Asa-i in tenis: mai pierzi mai castigi...asta e, data viitoare

alexone 27-03-11 14:34

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by sittheo (Post 4201991)
sa fim seriosi eu cred ca let-ul ala sparge quru lui alexone e totusi raspunsul de turbo

De spart curu nu cred ... chiar daca m-ar bate ar fi la o diferenta destul de mica daca nu umbla in motor.

alex PH 88 NAS 27-03-11 16:31

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
pana una alta nu a spart curu nimanui

Skma 27-03-11 18:52

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

De spart curu nu cred ... chiar daca m-ar bate ar fi la o diferenta destul de mica daca nu umbla in motor.
Acum sa fim un pic realisti nu de spart curu insa daca o aduce sa mearga perfect cum e acum si ii mai face un soft si injectoare nu cred ca mai reusesti sa-l prinzi.

Andu_focus 27-03-11 19:20

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
epic...:rolleyes2

alexone 27-03-11 20:49

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by Skma (Post 4204436)
Acum sa fim un pic realisti nu de spart curu insa daca o aduce sa mearga perfect cum e acum si ii mai face un soft si injectoare nu cred ca mai reusesti sa-l prinzi.

Cum spuneam ... cum e acum nu va fi mare diferenta. Daca umbla in ea ma va bate grav. Si a mea o sa aiba parte de ceva modificari. Lui deocamdata ii trebuie o cutie buna si niste cauciucuri si mai bune pentru a pune toata forta jos.

Ontopic ... azi cu E30 318i am fugit de un E46 320d(nu stiu cati cai - 136 sau 150 din cate stiu eu)

VooN 27-03-11 22:11

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 4204771)
. Si a mea o sa aiba parte de ceva modificari.

Schimbi bateria?? :)))

alexone 05-05-11 12:30

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Cu ursul mic de 1.8 am luat bataie de la o octavia 1.9 TDI softata si de la un Citroen VTS. Se pare ca tot cu 2.5 se face treaba. ;)

Andu_focus 05-05-11 14:05

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
numa conteaza...arata super masina:D

GiGiCarbiT 07-05-11 14:05

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
e30 m10 102 cp VS 316i e36 2-0
e30 m10 102 cp VS 318i e36 1-0
e30 m10 102 cp VS Golf 3 Orange 1.8 FARA NUMAR - 0
e30 m10 102 cp VS Cielo Ex: MOLTOBELA :)) 1-0
e30 m10 102 cp VS Tigra 1.6 1-0

Grupa Musca pe Etnobotanice 100-110cp e a mea! =)))

Se poate confirma au fost notate la trimpul respectiv pe luneta!

jakal 15-05-11 14:03

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
azi noapte....getaxu vs cainii de la benzinaria ghinea.....1-0.....:lol:

DONU' 15-05-11 18:20

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4326240)
azi noapte....getaxu vs cainii de la benzinaria ghinea.....1-0.....:lol:

Da mah, e unul latzos si cu niste ghimpi pe la cur! Ala trage grav de tot!
Dar am auzit ca daca ii pui niste Chapi are detonatii mari! (la stomac) :lol:

jakal 16-05-11 01:05

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 4326693)
Da mah, e unul latzos si cu niste ghimpi pe la cur! Ala trage grav de tot!
Dar am auzit ca daca ii pui niste Chapi are detonatii mari! (la stomac) :lol:

in noaptea le-am acordat revansa......se pare ca nu au modificat nimic....intradevar latosul cred ca are soft, ca alearga cam 100 M :lol:....deci 2-0 pe getax......:lol:

KentHD 19-07-11 14:20

Re: Provocari - cine cu cine ce a facut
 
Panarame mai sunteti :)) sa va intreceti cu cainii pe strada :)
Renault 1.6rt vs octavia 1.9tdi 3-1
Renault 1.6rt vs Cielo 1.6 1-0
Bmw e36 1.8 vs Golf 4 2.0 3-0
Renault 1.6rt vs audi a4 1.8 0-2 :(


All times are GMT +2. The time now is 01:03.

- Copyright 2026 4Tuning