Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Jante si Anvelope (https://forum.4tuning.ro/459-jante-anvelope.html)
-   -   Cumpar jante de M3 ;) (https://forum.4tuning.ro/459-jante-anvelope/24816-cumpar-jante-m3.html)

B 68 VLD 06-10-06 19:57

Cumpar jante de M3 ;)
 
1 Attachment(s)
Ma intereseaza exact jantele din poze. Vreau sa fie pe 17' si sa fie noi de preferabil. Nu dau nici un avans pt ca nu vreau sa astept. ;) Ma puteti gasi la 0723.202.531

elspa 06-10-06 20:22

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
pe 17" gasesti doar facaturi, alea originale nu se fac pe 17"
daca ma insel sorry, dar am un prieten care si-a cautat in aceeasi situatie ca tine.

B 68 VLD 06-10-06 21:41

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Si eu m-am gandit dar nu stiu cu siguranta, trebuie sa ma interesez. Am gasit 2 tipi care vand la preturi bune dar unul dintre ei (pe care de altfel il si cunosc, relativ) ma poate ajuta dar dureaza cam 2-3 saptamani iar celalalta vrea sa dau avans si nu ma bag la asa ceva pt ca nu am incredere. Mersi. ;) Eu totusi astept oferte.

B 68 VLD 07-10-06 19:48

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Still waiting

Hondarul 07-10-06 22:04

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Nu exista pe 17 de M originale. Cauta la bazarul de piese auto de pe site, nu pe forum, ca vei gasi mai multe - pe 18 si pe 19. Pe 17... ma indoiesc sa ai vreo sansa.

B 68 VLD 08-10-06 00:53

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Banuiam eu. O sa caut acolo. Mersi. Dau o bere pt ca in ultimul timp esti plin de informatii utile pt mine. :D

X-Ray-Eyes 08-10-06 15:42

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Facaturile sunt pe 17 ...
De aceea si eu am evitat sa dau o gramada de bani pe niste jante care dai cu ele in bordura si se fac praf ... Si am luat pe 18 ... ORIGINALE !
Si alea pe 18 sunt mai late pe spate si mai inguste pe fata ...

B 68 VLD 08-10-06 19:17

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
De acord cu tine. Tu cat ai dat pe jante, de unde le-ai luat? Ce cauciucuri i-ai pus, ce dimensiuni?

X-Ray-Eyes 08-10-06 20:35

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Quote:

Originally Posted by B 68 VLD (Post 579406)
De acord cu tine. Tu cat ai dat pe jante, de unde le-ai luat? Ce cauciucuri i-ai pus, ce dimensiuni?

800 Euro.
8.5 J fata cu 225/40/ZR18
9.5 J spate cu 225/40/ZR18
Le-am luat de pe un BMW E46 din Buc ( nu dau nume ca nu e frumos ) ptr ca el si-a luat jante pe 19 , tot de M , tot din Germania.

B 68 VLD 08-10-06 20:50

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Eu ma asteptam si de altfel asa mi s-a spus ca pe o janta cu latimea 8J de exemplu nu poti sa pui mai putin de 235 mi se pare. Tu ai scris bine dimensiunile alea pt ca o janta 9.5J mi se pare super lata si cauciucul prea ingust. Se poate sa gresesc eu pentru ca nu ma pricep prea bine la caracteristicile jantelor. :D

B 68 VLD 11-10-06 16:36

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Inca valabil.

MM05XDF 11-10-06 16:52

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
iti aduc eu daca vrei jante pe 17
8J17 5x120 et47 Cromo Look
pret 95.20+tva
Iti dau si factura daca vrei
Sunt noi impachetate in cutii
Au valve si prezoane.
In maxim 2 saptamani poti sa le ai.




se fac si pe 16, 18, si 19

MM05XDF 11-10-06 16:58

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
pe o janta de 8j17 poti pune urmatoarele anvelope:
225-245/35R17
205-215-225-235-245/40 R17
215-225-235-245-255/ 45 R17
225-235-245-255/50 R17

dan_m3 11-10-06 17:13

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
hahaha, 255/50 17 sint cauciucuri de jeep :rolleyes2

B 68 VLD 12-10-06 02:12

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Am rezolvat. Multumesc oricum pt oferta,MM05XDF.

MM05XDF 12-10-06 09:09

Re: Cumpar jante de M3 ;)
 
Quote:

Originally Posted by B 68 VLD (Post 583296)
Am rezolvat. Multumesc oricum pt oferta,MM05XDF.


Eu iti spuneam ce anvelope poti sa pui pe janta aia si daca te uiti NU AM ZIS CA PE MASINA TA. Bineinteles ca daca pui o janta mai mare decat cea originala automat trebuie sa scada talonul la masina.


All times are GMT +2. The time now is 23:08.

- Copyright 2026 4Tuning