![]() |
E36 318IS Slow Build
14 Attachment(s)
In cele ce urmeaza vreau sa imi prezint noua achizitie si anume un E36 coupe 318 is din '95,culoare BostonBlau Metallic,geamuri electrice,oglinzi electrice,trapa electrica,ABS,inchidere centralizata,OBC 7 butoane,tapiterie piele bej(doar bancheta spate+fetele de usi)scaunele fata din material textil,jante R 15 E39 SPOKE STYLING (STYL.33)
Planuri de viitor : bara fata,spate(+diff) ///M ,o toba finala sport,schimbat luminile din interior toate pe alb(momentan am albastre:rolleyes: si nu-mi plac deloc),un alt set de jante,ceva cu buza 8j fata 9j spate..., etc Astept pareri (fie ele pro/contra) !!! Poze : Attachment 1919968 Attachment 1919969 Attachment 1919970 Attachment 1919971 Attachment 1919972 Attachment 1919973 Attachment 1919974 Attachment 1919975 Attachment 1919976 Attachment 1919977 Attachment 1919978 Attachment 1919979 Attachment 1919980 Attachment 1919981 |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
felicitari pentru achizitie!!!
eu zis sa pui lum,inile originale ale masinii si sa stai linistit cu luminile albe;) |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
|
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
frumoasa .. succes la modificari .. bani sa fie k ideei sunt cu gramda ..intotdeauna se gaseste a facea ceva ..
|
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
treaba cu luminile la e36 e ca da batai de cap si nu orisicine se baga la astfel de treaba
masina la prima vedere pare ingrijita dar trebuie sa o aduci pe linia de plutire;adu-o la stadiul original si apoi vezi ce modificari faci(ma refer la interior,geamuri spate,jantele,etc) oricum bafta cu pisica si sa azuim numai de bine |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
Cand am zis luminile din interior m-am referit la cele de pe plafon(fata+spate) care nu cred ca se schimba asa greu,la interior nu vreau sa ii fac nimic momentan,e bine asa(poate 2 scaune pe fata piele bej-dar nu acum) geamurile spate au folie oglinda care o sa dispara cat de curand,jantele trebuiesc revopsite,bara spate revopsita pt ca are vopseaua exfoliata , per total sunt foarte multumit de ea , vor veni toate la timpul lor,bani sa fie :D |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Hai ma ca e buna, panarama :)
P.S.: Inca ai sa imi dai o sticla de suc, ca aseara la 24:00 eu iti faceam tie masina in fata blocului :!::!: |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
P.S : cumpar furtun debimetru URGENT ! |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
hai sa fie cu noroc vere!
cu timpu faci tu tot ce trebe ca stau eu de capu tau:twisted: |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Super matza de inceput, deja se vede ca are potential. Spor la treaba cu ea!
|
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Sa moara BeeGees conectoru cu bmw ,,,,da folia aia jos de fapt trebuia sa ii zici lu ala de la care ai luat-o ^ frate nu o iau pana nu dai folia aia jos^ , arata bine sa ai grij de ea , ascultal pe motzu ca nu zice prostii :D poate poate la vara facem litoraul cu pisicile cine stie
|
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
ahaaa... intr-un final o vad :))) e frumoasa! s-o stapanesti sanatos!
MUlLTI Km fara incidente. si spor la modificat b-) (imi plac ideile) |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
Frumoasa masinuta...ai grija ca poti face ceva cu ea:) P.S Scapa de folia aia argintie e ORIBILA ,punei neagra(era un tip care punea cu 350 ron toata masina autorizata,daca vrei ma interesez) si punei odata toba aia sport!!!Ce BMW e ala fara toba sport:lol::lol::lol: |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
te astept pe la mine pentru un transplant de leduri...vedem noi ce culoare o da mai mine,portocaliul ala e prea monoton...poate un roz ceva? :lol:
|
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
8 Attachment(s)
Gata si cu folia oglinda...e down:lol: arata mult mai bine acum fara...sus noile nr PH 90 MRA :lol::lol::lol::lol:
Attachment 1921056 Attachment 1921057 Attachment 1921058 Attachment 1921063 Attachment 1921064 Attachment 1921065 Eleron HELLA de vanzare Attachment 1921066 Cumpar Urgent acest racord flexibil Attachment 1921067 |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Arata bine masina!
Sa o stapanesti sanatos! |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
|
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
Bravo ma, nu iti mai place la mine in fata blocului? :))) |
Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
Quote:
P.s : cu Julaikos discut doar pe parte de electrica , u esti mecanicul de okazie :)):)):)) |
re: E36 318IS Slow Build
Sa moara fata mea direct masina de "indieni" era cu folia ai pe geamuri,puteai sa te apuci de vandut telefoane pe centru :)) Frumoasa,sa o porti sanatos.
|
re: E36 318IS Slow Build
1 Attachment(s)
Quote:
L.e : de asta ce zici... "japan tunning":lol::lol::lol: Attachment 1921509 |
re: E36 318IS Slow Build
Misto masina Dan ,imi place la nebunie modelu asta in 2 usi , sa o stapanesti sanatos .
Bine ca ai scapat e folia aia , ca era groaznica :lol: . Ii trebuie poze noi , frumoasa , curata si cu numere de PH :D . |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
Tot ala treb sa ramana si la MRA:D:D:D::lol: |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
P.S Aceasta reclama este un pamflet si trebuie tratat ca atare:)):bat::woowoo: |
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
BTW, ma primiti si pe mine la foto seşăn? Dar eu fac poze cu telefonul... Dar oricum, s-ar putea sa nu imi iasa miscate ca ale altora :)) Hai ma sa lasam off-topicul, vorbim dreacu pe mess... |
re: E36 318IS Slow Build
Rog un moderator,daca vede careva acest post sa-mi schimbe si mie numele threadului din E36 - 318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA in E36 - 318 IS MontrealBlau-Metallic "PH -90- MRA"
|
re: E36 318IS Slow Build
Frumos E36-le.Sa-l stapanesti sanatos.Asteptam pozici noi, poate chiar video dar nu in ultimul rand tuning de bun gust a la OEM style.:-)
|
re: E36 318IS Slow Build
3 Attachment(s)
Quote:
Attachment 1922734 Attachment 1922735 Attachment 1922736 |
re: E36 318IS Slow Build
ba nimic nou????
un proiector niste jante nimic nimic? ce faci aici o ti tot inchisa la pastrare? iesi drecu afara cu ea ca a dat calduraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:D |
re: E36 318IS Slow Build
proiectorul stg il am pe stoc......:)
|
re: E36 318IS Slow Build
Jakale, vezi ca lui o data cu proiectorul trebuie sa ii dai si o rola de banda izoliera. Sa se frece mos craciun in el de racord flexibil :))
Bineinteles aseara, pentru a doua oara la rand, la ~12 noaptea eu stateam sa ii lipesc lui ala ca sa nu mai traga aer fals. N-are nimic, probabil o sa imi dea el ceva. Acum s-au adunat 2 sticle de cola :D |
re: E36 318IS Slow Build
panarama conectoru asta :D:D:D:D:D
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
hahaa....ce faci mah ?????? pierzi piese pe drum , al draq bmw ai luat :D:D:D:D
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
Quote:
|
re: E36 318IS Slow Build
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:42. |
- Copyright 2026 4Tuning