Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 318IS Slow Build (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/247127-e36-318is-slow-build.html)

DaNn.ZyX 15-03-11 19:45

E36 318IS Slow Build
 
14 Attachment(s)
In cele ce urmeaza vreau sa imi prezint noua achizitie si anume un E36 coupe 318 is din '95,culoare BostonBlau Metallic,geamuri electrice,oglinzi electrice,trapa electrica,ABS,inchidere centralizata,OBC 7 butoane,tapiterie piele bej(doar bancheta spate+fetele de usi)scaunele fata din material textil,jante R 15 E39 SPOKE STYLING (STYL.33)
Planuri de viitor : bara fata,spate(+diff) ///M ,o toba finala sport,schimbat luminile din interior toate pe alb(momentan am albastre:rolleyes: si nu-mi plac deloc),un alt set de jante,ceva cu buza 8j fata 9j spate..., etc
Astept pareri (fie ele pro/contra) !!!
Poze :
Attachment 1919968 Attachment 1919969
Attachment 1919970 Attachment 1919971
Attachment 1919972 Attachment 1919973
Attachment 1919974 Attachment 1919975
Attachment 1919976 Attachment 1919977
Attachment 1919978 Attachment 1919979
Attachment 1919980 Attachment 1919981

jipianu 15-03-11 19:50

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
felicitari pentru achizitie!!!
eu zis sa pui lum,inile originale ale masinii si sa stai linistit cu luminile albe;)

DaNn.ZyX 15-03-11 20:02

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by jipianu (Post 4172494)
felicitari pentru achizitie!!!
eu zis sa pui lum,inile originale ale masinii si sa stai linistit cu luminile albe;)

Mersi,si a ta e frumoasa,nu imi plac luminile originale sunt prea galbene,vreau ceva mai spre alb :|

trusca 15-03-11 20:06

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
frumoasa .. succes la modificari .. bani sa fie k ideei sunt cu gramda ..intotdeauna se gaseste a facea ceva ..

roby wws 15-03-11 20:17

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
treaba cu luminile la e36 e ca da batai de cap si nu orisicine se baga la astfel de treaba
masina la prima vedere pare ingrijita dar trebuie sa o aduci pe linia de plutire;adu-o la stadiul original si apoi vezi ce modificari faci(ma refer la interior,geamuri spate,jantele,etc)

oricum bafta cu pisica si sa azuim numai de bine

DaNn.ZyX 15-03-11 20:42

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by roby wws (Post 4172593)
treaba cu luminile la e36 e ca da batai de cap si nu orisicine se baga la astfel de treaba
masina la prima vedere pare ingrijita dar trebuie sa o aduci pe linia de plutire;adu-o la stadiul original si apoi vezi ce modificari faci(ma refer la interior,geamuri spate,jantele,etc)

oricum bafta cu pisica si sa azuim numai de bine

Mersi !
Cand am zis luminile din interior m-am referit la cele de pe plafon(fata+spate) care nu cred ca se schimba asa greu,la interior nu vreau sa ii fac nimic momentan,e bine asa(poate 2 scaune pe fata piele bej-dar nu acum) geamurile spate au folie oglinda care o sa dispara cat de curand,jantele trebuiesc revopsite,bara spate revopsita pt ca are vopseaua exfoliata , per total sunt foarte multumit de ea , vor veni toate la timpul lor,bani sa fie :D

eMH 15-03-11 20:48

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Hai ma ca e buna, panarama :)


P.S.: Inca ai sa imi dai o sticla de suc, ca aseara la 24:00 eu iti faceam tie masina in fata blocului :!::!:

DaNn.ZyX 15-03-11 20:53

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4172687)
Hai ma ca e buna, panarama :)


P.S.: Inca ai sa imi dai o sticla de suc, ca aseara la 24:00 eu iti faceam tie masina in fata blocului :!::!:

Da...cine e mai panarama ca tine , iti dau o sticla de suc , aseara chiar aveam in masina "o sticla de suc" trebuia sa zici si ti-o dadeam,azi am aruncat-o :lol::lol::lol::lol:

P.S : cumpar furtun debimetru URGENT !

motzu 15-03-11 22:48

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
hai sa fie cu noroc vere!
cu timpu faci tu tot ce trebe ca stau eu de capu tau:twisted:

Nosfer 15-03-11 22:53

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Super matza de inceput, deja se vede ca are potential. Spor la treaba cu ea!

RIcKO 15-03-11 23:07

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Sa moara BeeGees conectoru cu bmw ,,,,da folia aia jos de fapt trebuia sa ii zici lu ala de la care ai luat-o ^ frate nu o iau pana nu dai folia aia jos^ , arata bine sa ai grij de ea , ascultal pe motzu ca nu zice prostii :D poate poate la vara facem litoraul cu pisicile cine stie

dumy_walker 15-03-11 23:31

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
ahaaa... intr-un final o vad :))) e frumoasa! s-o stapanesti sanatos!

MUlLTI Km fara incidente. si spor la modificat b-) (imi plac ideile)

JuST_GiuGiu 16-03-11 08:30

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4172706)
Da...cine e mai panarama ca tine , iti dau o sticla de suc , aseara chiar aveam in masina "o sticla de suc" trebuia sa zici si ti-o dadeam,azi am aruncat-o :lol::lol::lol::lol:

P.S : cumpar furtun debimetru URGENT !

Deja ai luat-o si ai inceput sa strici pe la ea:lol::lol::lol:...
Frumoasa masinuta...ai grija ca poti face ceva cu ea:)
P.S Scapa de folia aia argintie e ORIBILA ,punei neagra(era un tip care punea cu 350 ron toata masina autorizata,daca vrei ma interesez) si punei odata toba aia sport!!!Ce BMW e ala fara toba sport:lol::lol::lol:

julaikos 16-03-11 09:25

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
te astept pe la mine pentru un transplant de leduri...vedem noi ce culoare o da mai mine,portocaliul ala e prea monoton...poate un roz ceva? :lol:

DaNn.ZyX 16-03-11 10:12

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 4173111)
Super matza de inceput, deja se vede ca are potential. Spor la treaba cu ea!

Mersi,si a ta imi place mult:)

Quote:

Originally Posted by motzu (Post 4173097)
hai sa fie cu noroc vere!
cu timpu faci tu tot ce trebe ca stau eu de capu tau:twisted:

Sa fie vere,dar de ce sa stai ma de capul meu ...esti mama??:lol::lol::lol::lol::lol:

Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4173152)
Sa moara BeeGees conectoru cu bmw ,,,,da folia aia jos de fapt trebuia sa ii zici lu ala de la care ai luat-o ^ frate nu o iau pana nu dai folia aia jos^ , arata bine sa ai grij de ea , ascultal pe motzu ca nu zice prostii :D poate poate la vara facem litoraul cu pisicile cine stie

Acum ies afara si trag de ea "cu dintii",facem,facem hai si tu mai repede cu a ta !

Quote:

Originally Posted by dumy_walker (Post 4173192)
ahaaa... intr-un final o vad :))) e frumoasa! s-o stapanesti sanatos!
MUlLTI Km fara incidente. si spor la modificat b-) (imi plac ideile)

Mersi , mai da si un buzz asa pe mess sa fi la curent cu ce se mai intampla :)):))


Quote:

Originally Posted by JuST_GiuGiu (Post 4173570)
Deja ai luat-o si ai inceput sa strici pe la ea:lol::lol::lol:...
Frumoasa masinuta...ai grija ca poti face ceva cu ea:)
P.S Scapa de folia aia argintie e ORIBILA ,punei neagra(era un tip care punea cu 350 ron toata masina autorizata,daca vrei ma interesez) si punei odata toba aia sport!!!Ce BMW e ala fara toba sport:lol::lol::lol:

Asta e...nu ma sperie pe mine un furtun , folia aia chiar acum dispare de pe masina... , ce are daca ii ia locul o folie din aia lowbuget de 12 RON de pe 23 august:)):)):lol::lol::lol: , si fara toba sport tot BMW se cheama , pana o sa fac rost de $ pt una sport ramane stock...

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4173702)
te astept pe la mine pentru un transplant de leduri...vedem noi ce culoare o da mai mine,portocaliul ala e prea monoton...poate un roz ceva? :lol:

Vin bre,ti-am zis iti trebuie o zi intreaga pentru mine la cate probe o sa te "supun":lol::lol::lol::lol:

DaNn.ZyX 16-03-11 15:35

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
8 Attachment(s)
Gata si cu folia oglinda...e down:lol: arata mult mai bine acum fara...sus noile nr PH 90 MRA :lol::lol::lol::lol:
Attachment 1921056 Attachment 1921057
Attachment 1921058 Attachment 1921063
Attachment 1921064 Attachment 1921065
Eleron HELLA de vanzare Attachment 1921066
Cumpar Urgent acest racord flexibil Attachment 1921067

GL91ANB 16-03-11 15:38

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Arata bine masina!
Sa o stapanesti sanatos!

DaNn.ZyX 16-03-11 15:52

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by GL91ANB (Post 4174570)
Arata bine masina!
Sa o stapanesti sanatos!

Mersi la fel...e doar murdara,stau intr-o zona cu mult praf,o spal,dupa 1 ora e praful pe ea :lol::lol::lol:

eMH 16-03-11 18:31

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4173818)
Vin bre,ti-am zis iti trebuie o zi intreaga pentru mine la cate probe o sa te "supun":lol::lol::lol::lol:


Bravo ma, nu iti mai place la mine in fata blocului? :)))

DaNn.ZyX 16-03-11 19:30

Re: E36-318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4174982)
Bravo ma, nu iti mai place la mine in fata blocului? :)))

Taci dreq ce te bagi ca ,chilotzii? m-ai mintit ca imi aduci scotch de hartie si ai venit cu ala de lipesti banii rupti,te tin io minte :lol::lol::lol:
P.s : cu Julaikos discut doar pe parte de electrica , u esti mecanicul de okazie :)):)):))

VladM 16-03-11 20:44

re: E36 318IS Slow Build
 
Sa moara fata mea direct masina de "indieni" era cu folia ai pe geamuri,puteai sa te apuci de vandut telefoane pe centru :)) Frumoasa,sa o porti sanatos.

DaNn.ZyX 16-03-11 20:58

re: E36 318IS Slow Build
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 4175422)
Sa moara fata mea direct masina de "indieni" era cu folia ai pe geamuri,puteai sa te apuci de vandut telefoane pe centru :)) Frumoasa,sa o porti sanatos.

Mersi ! Era okey,imi mai faceam freza dimineata ,acum am pus-o pe aragaz(folia) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
L.e : de asta ce zici... "japan tunning":lol::lol::lol: Attachment 1921509

Rulez 16-03-11 21:41

re: E36 318IS Slow Build
 
Misto masina Dan ,imi place la nebunie modelu asta in 2 usi , sa o stapanesti sanatos .

Bine ca ai scapat e folia aia , ca era groaznica :lol: .

Ii trebuie poze noi , frumoasa , curata si cu numere de PH :D .

DaNn.ZyX 16-03-11 21:52

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by Rulez (Post 4175596)
Misto masina Dan ,imi place la nebunie modelu asta in 2 usi , sa o stapanesti sanatos .

Bine ca ai scapat e folia aia , ca era groaznica :lol: .

Ii trebuie poze noi , frumoasa , curata si cu numere de PH :D .

Facem si poze ... intai sa o pun la punct sa fie ok la exterior(semnal,proiector,jantele vopsite) si pe urma ... sa curga pozele :lol::lol::lol:

JuST_GiuGiu 16-03-11 22:28

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4175638)
Facem si poze ... intai sa o pun la punct sa fie ok la exterior(semnal,proiector,jantele vopsite) si pe urma ... sa curga pozele :lol::lol::lol:

Ce faci mah,ma inseli? Care era fotografu' la YAD?
Tot ala treb sa ramana si la MRA:D:D:D::lol:

DaNn.ZyX 16-03-11 22:30

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by JuST_GiuGiu (Post 4175764)
Ce faci mah,ma inseli? Care era fotografu' la YAD?
Tot ala treb sa ramana si la MRA:D:D:D::lol:

Am zis facem...bai cap de melc,cand am zis facem m-am referit si la tine ce sari asa in sus :lol:

JuST_GiuGiu 16-03-11 23:13

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4175774)
Am zis facem...bai cap de melc,cand am zis facem m-am referit si la tine ce sari asa in sus :lol:

Deci gata se stiee....la sala sambata Mihai(eMH) va fi calcat de un 318IS de catre GiuGiu!!!! Numai la 4TUNING TV:lol::lol::lol::lol:
P.S Aceasta reclama este un pamflet si trebuie tratat ca atare:)):bat::woowoo:

eMH 16-03-11 23:31

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by JuST_GiuGiu (Post 4175914)
Deci gata se stiee....la sala sambata Mihai(eMH) va fi calcat de un 318IS de catre GiuGiu!!!! Numai la 4TUNING TV:lol::lol::lol::lol:
P.S Aceasta reclama este un pamflet si trebuie tratat ca atare:)):bat::woowoo:

Prietene, tu invata intai sa pleci de pe loc cu d-astea fara D in denumire :))

BTW, ma primiti si pe mine la foto seşăn? Dar eu fac poze cu telefonul...
Dar oricum, s-ar putea sa nu imi iasa miscate ca ale altora :))

Hai ma sa lasam off-topicul, vorbim dreacu pe mess...

DaNn.ZyX 17-03-11 14:02

re: E36 318IS Slow Build
 
Rog un moderator,daca vede careva acest post sa-mi schimbe si mie numele threadului din E36 - 318 IS BostonBlau-Metallic - 90 MRA in E36 - 318 IS MontrealBlau-Metallic "PH -90- MRA"

Wilgax 17-03-11 17:12

re: E36 318IS Slow Build
 
Frumos E36-le.Sa-l stapanesti sanatos.Asteptam pozici noi, poate chiar video dar nu in ultimul rand tuning de bun gust a la OEM style.:-)

DaNn.ZyX 17-03-11 17:35

re: E36 318IS Slow Build
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 4177578)
Frumos E36-le.Sa-l stapanesti sanatos.Asteptam pozici noi, poate chiar video dar nu in ultimul rand tuning de bun gust a la OEM style.:-)

Mersi...poze promit sa fac unele mai profi ,video nu prea am la ce pt ca are evacuarea stock,iar exteriorul trebuie pus la punct(polish,vopsit spoilerele fata+spate,jante),tuning sper sa iasa ceva de bun gust...pe viitor ma gandeam sa arate si a mea ceva de genul :D ... bani si sanatate sa fie..restul vin de la sine
Attachment 1922734 Attachment 1922735
Attachment 1922736

motzu 25-03-11 10:15

re: E36 318IS Slow Build
 
ba nimic nou????
un proiector niste jante nimic nimic?
ce faci aici o ti tot inchisa la pastrare?
iesi drecu afara cu ea ca a dat calduraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:D

jakal 25-03-11 13:27

re: E36 318IS Slow Build
 
proiectorul stg il am pe stoc......:)

eMH 25-03-11 15:01

re: E36 318IS Slow Build
 
Jakale, vezi ca lui o data cu proiectorul trebuie sa ii dai si o rola de banda izoliera. Sa se frece mos craciun in el de racord flexibil :))

Bineinteles aseara, pentru a doua oara la rand, la ~12 noaptea eu stateam sa ii lipesc lui ala ca sa nu mai traga aer fals. N-are nimic, probabil o sa imi dea el ceva. Acum s-au adunat 2 sticle de cola :D

RIcKO 25-03-11 21:19

re: E36 318IS Slow Build
 
panarama conectoru asta :D:D:D:D:D

DaNn.ZyX 25-03-11 23:16

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by motzu (Post 4198848)
ba nimic nou????
un proiector niste jante nimic nimic?
ce faci aici o ti tot inchisa la pastrare?
iesi drecu afara cu ea ca a dat calduraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:D

Aseara s-a intamplat primul cerc de cand e la mine,jante astept sa vina al 2-lea set,inchisa la pastrare nu o tin doar ca e cam greu pe criza asta si a dreq consuma mult cand o dau de-a latu':lol::lol::lol::lol:

Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4199163)
proiectorul stg il am pe stoc......:)

stiu boss doar ca am ramas fara $ momentan,te-am sunat atunci a 2 a zi dar aveai tel inchis,si s-au dus bani,cand o sa ii am te contactez daca il mai ai :)

Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4199334)
Jakale, vezi ca lui o data cu proiectorul trebuie sa ii dai si o rola de banda izoliera. Sa se frece mos craciun in el de racord flexibil :))

Bineinteles aseara, pentru a doua oara la rand, la ~12 noaptea eu stateam sa ii lipesc lui ala ca sa nu mai traga aer fals. N-are nimic, probabil o sa imi dea el ceva. Acum s-au adunat 2 sticle de cola :D

Ai...'ste chis in freza....zi ca nu ti-a placut tentativa aia de cerc,cand am dat-o pe Andreea cu capu' de geam :)):)):)):))

Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4200229)
panarama conectoru asta :D:D:D:D:D

Ce sa-i faci coane,ne adaptam si noi,e frumos cand stai asa la ~12 noaptea pe Bulevard cu rola de banda izoliera cersita pe strada si aia si se uita toata lumea ca la circ :)):)):))

eMH 25-03-11 23:47

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4200447)
Ce sa-i faci coane,ne adaptam si noi,e frumos cand stai asa la ~12 noaptea pe Bulevard cu rola de banda izoliera cersita pe strada si aia si se uita toata lumea ca la circ :)):)):))

Macar spune tot. Stai la 12 noaptea pe bulevard, lipesti rahatul ala, ii dai o gogoasa, dupa care rahatul se dezlipeste la loc. Si tragi iar pe dreapta sa il lipesti :))

RIcKO 25-03-11 23:49

re: E36 318IS Slow Build
 
hahaa....ce faci mah ?????? pierzi piese pe drum , al draq bmw ai luat :D:D:D:D

DaNn.ZyX 26-03-11 00:09

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4200496)
Macar spune tot. Stai la 12 noaptea pe bulevard, lipesti rahatul ala, ii dai o gogoasa, dupa care rahatul se dezlipeste la loc. Si tragi iar pe dreapta sa il lipesti :))

De ce ma dai ma de gol...e frumos? cand ii dadeam gogosi iti placea al dreq :)):)):))

Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4200503)
hahaa....ce faci mah ?????? pierzi piese pe drum , al draq bmw ai luat :D:D:D:D

Nu pierd vere nik pe drum ,furtunul ala e pacatos rau e rascopt,cum o dau putin de-a latu cum crapa:lol::lol::lol:

RIcKO 26-03-11 00:12

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4200523)
De ce ma dai ma de gol...e frumos? cand ii dadeam gogosi iti placea al dreq :)):)):))



Nu pierd vere nik pe drum ,furtunul ala e pacatos rau e rascopt,cum o dau putin de-a latu cum crapa:lol::lol::lol:

frati de suferinta suntem ......si mie motzu mi-a luat ceva ce in loc sa bucur de ea trebuie sa lucru la ea ..:))))))))))) s-a gandit el ca ma voi plictisii vara asta


All times are GMT +2. The time now is 11:42.

- Copyright 2026 4Tuning