![]() |
B 388 CUP
Salut! Vineri, adica ieri, am vazut in Buc o Dacia SuperNova sau Nova nu stiu exact, cu numerele de inmatriculare B 888 CUP. Daca se poate ca proprietarul sau o cunostinta sa ofere informatii despre acea masina as fii recunoscator. Era gri metalizat si avea un sunet inconfundabil :D. Merci.
P.S. Am deschis topicul si la sectiunea asta pt a fii sigur ca primesc niste raspunsuri. |
Re: B 888 CUP
3 Attachment(s)
Masina are B 388 CUP, badboy-ul este facut de mine8), ce vrei sa sti?
|
Re: B 888 CUP
Asa scuze. Asa am tinut minte :)) (888). In fine pai ce motor are? Ca mi s-a parut cam suspect :)) si avea alte oglinzi nu cele din poze, o evacuare rea de tot si mai multe :)) dar arata mai bine ca in pozele astea :D. Si caracteristici tehnice daca se poate. Si o poza foarte recenta, inclusiv cu partea din spate a masinii. Merci.
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Pot sa garantez ca avea alte oglinzi. Plus ca era cam rapida ca sa fie 1.4 stock dar daca ziceti voi, asa o fii :)). Si avea alte stopuri, adica erau rosii in totalitate. Si avea alte jante. :P
|
Re: B 888 CUP
Vad ca mi s-a sters postul, repostez deci...
Este o SuperNova 1.4 MPI foarte ingrijita, cu aer-conditionat, servo-directie, geamuri electrice pe fata si atat, in rest modificata frumos! |
Re: B 888 CUP
sa inteleg ca i-a pus servodirectie ? :???:
|
Re: B 388 CUP
3 Attachment(s)
Eu il stiu pe propietar suntem prieteni buni.
Masina are servodirectie, aerconditionat, jante pe 14, motor stok, evacuare este modificata, filtru de aer, oglinzi electrice si incalzite, geamuri electrice, poate imi mai scapa mie ceva. oricum masina trage bine. Cateva poze facute azi. Din cate stiu eu vor urma modificari la motor sau un motor de 1.6 16v de pe logan bine inteles si ala cu modificari... |
Re: B 888 CUP
2 Attachment(s)
inca doua poze cu spatele masini... nu am putut da edit.
pozele cu spatele sunt un pic mai vechi... masina are bara pe spate vopsita in culoara masina plus senzori de parcare. |
Quote:
Quote:
|
Re: B 888 CUP
@ALpinE1991
O supernova in stare buna si cu reviziile facute ca la carte, trage chiar foarte bine, chiar de are motor 1.4 limitat la 75 CP, are ambreaj mai mare cu comanda hidraulica, cutie viteze cu rapoarte scurte si o greutate redusa de 950 kg, s.a.m.d. facand 0-100 km/h in aprox 12 sec |
Re: B 888 CUP
Quote:
Relu_GTT masina nu este usurata deloc din contra sa mai adaugat foarte multe pe ea. Servodirectie de la solenza, interior de solenza dar sa pastrat bordul original, am precizat ca are si aer conditionat, jante pe 14 care nu sunt deloc usoare, motorul este in mintile lui pentru ca masina are intre 64-66 de mii de km revizile facute la timp in service, sau investit bani frumosi in masina. oricum se anunta ca curand se va apuca modificari la partea mecanica din ce am vorbit eu cu el. |
Re: B 888 CUP
pai ce am zis eu ca ar fi usurata... 950 kg e greutatea unei supernove stock
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Ce cocostârc e masina asta... cam inaltă...
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Eu n`am mesterit nimic ... am vazut masina parcata pe o strada si poti merge in picioare pe sub ea la cat e de inalta...
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
BlueAngel e scund rau de tot ... nu`ti poti imagina ... Adrian copilu` minune se uita de sus la el ...
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Nu...
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Quote:
Excluzand Logan 1.6 16V, dupa datele declarate de Dacia teoretic Supernova e cea mai rapida Dacie la 0-100, practic nu pot sa spun ceva sigur ca nu am facut teste cu toate. |
Re: B 888 CUP
Mie nu mi s`a parut a fi scurta cutia ... tot ce`i posibil ... in schimb pot spune ca masina trage excelent si sta bine rau pe curbe... am glumit cu inaltimea masinii.. e cam jos acum ;)
|
Re: B 888 CUP
Quote:
Sa aibe grija de ea si poate niste poze actuale se poate ? |
Re: B 888 CUP
Din cate sti, sunt genu` de om care munceste nu pozeaza ... o sa trec intr`o zi sa`i fac niste poze de "colectie" ...
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Quote:
Daca o sa am timp o sa fac eu poze azi... bafta ;) Masina a primit suspensie made by Ja_Rule (respect) |
Re: B 888 CUP
Iar am vazut masina ieri pe la 1 mai :)) ma uitam insistent la ea si proprietaru se intreba de unde il cunosc dar nu l-am deranjat sa ii spun de post :)) anyway, nice fucking car :O
|
Re: B 888 CUP
masina se poate vedea in zona chibrit(acolo locuieste) - pajura(pe acolo umbla mai des)
|
Re: B 888 CUP
Daca nu ma insel.....masina este asta:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=77318&hl= Am vazut-o si am stat de vorba cu propietarul undeva pe strada Cobalcescu. Era un domn simpatic.....pe la 40 de ani......acum daca a vandut-o sau fiul lui s-a mutat prin Pajura cu tot cu masina.......asta nu mai stiu. Bafta! |
Re: B 888 CUP
nu e aceeasi masina
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
ce se mai aude despre masina?:)
|
Re: B 888 CUP
1 Attachment(s)
se aude cam asa :)
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
Am vazut-o ieri si am obs ca are leduri pe spate, dar transplantul de motor s-a facut?
Si as vrea si eu poze cu interiorul.:D |
Re: B 388 CUP
are motorisca 1.4, vai ce frumos se vede cu lupe si cu capota prelungita putin
|
Re: B 888 CUP
Quote:
|
Re: B 888 CUP
dar poze cu interiorul nu ai?:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:24. |
- Copyright 2026 4Tuning