![]() |
Unde ne spalam masina?
Unde ne spalam masina, la ce pret si ce treaba se face acolo?
De exemplu eu imi spal masinile la spalatoria de pe Rudului (aproape de capat langa vulcanizari) costa 24 lei si sunt destul de multumit. Voi unde le spalati? |
Re: Unde ne spalam masina?
ai actiuni acolo ? 24 de lei ce ?
|
Re: Unde ne spalam masina?
4 Attachment(s)
24 ron doar exteriorul?Ce metoda de spalare este?
Ca o paranteza,feriti-va de spalatoriile cu perii,sunt cele mai periculoasa,dar nici cele cu spuma activa nu sunt mai prejos(chestii demostrate),spuma aia activa ataca partile cromate ale masinii,iar de indepartat mizeria nu o indeparteaza perfect,pe masina ramane ceva mizerie care la stergerea cu pielea de caprioara sau ce prostii mai folosesc ei aceasta este plimbata si de aici apare asa zisa "panza de paianjen" sau mai rau zgarieturi adanci.Multi or sa spuna ca nu ramane mizerie,pai normal ca asa pare atat timp cat masina este uda,dar ia sa incercati voi urmatoarea metoda:va duceti la spalatorie,va da cu spuma,va clateste masina cu presiune si aici va opriti,nu ii mai lasati sa va sterga masina,iar dupa uscarea apei o sa vedeti ca ramane o pelicula fina de mizerie pe masina. Exista in Ploiesti vreo spalatorie care foloseste manusa de microfribra sau blana de oaie? L.E:Ca o mica paranteza,uite cam ce folosesc eu la intretinerea masinii: |
Re: Unde ne spalam masina?
Eu spal la Paulesti (imediat dupa intersectie). Au solutii bune si au fost singurii care mi-au scos fata la pielea de pe scaunul de la sofer (am murdarit-o de la o geaca de piele). Un alt plus ar fi ca sterg masina indoor (stersul afara iarna e degeaba pt ca apa ingheata instant iar vara, in momentul cand ai scos masina afara se depune deja praf pe ea, mai ales ca majoritatea spalatoriilor sunt la strazi circulate, si cand o sterge apare efectul mentionat in postul anterior). Preturile: 20 lei interior / 20 lei exterior (la 5 spalari int/ext primesti una gratis)
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
Quote:
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
|
Re: Unde ne spalam masina?
eu o spal langa depou de tramvaie acolo unde are CRISTI BRD magazinul de piese, este 13 lei ext si 13 int si spala bine masina acolo, tot inauntru o sterg baietii nu afara, si sunt multumit
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
Costa 24 lei interior + exterior cum zicea si TNG iar membrii STREET LEGAL au reducere 19 lei interior + exterior.(Na ca am spus-o) |
Re: Unde ne spalam masina?
Eu imi spal masinile numai la VALENTINO CAFE CLUB!!!
32 RON Interior/Exterior sau poti sa o speli gratis la ei daca canti bine intr-o seara de Karaoke si castigi premiul respectiv. :peace: Reclama :lol: |
Re: Unde ne spalam masina?
Eu o spal in bariera bucov..chiar imediat cum cobori podul spre bereasca e pe stanga o spalatorie si sunt multumit :D
|
Re: Unde ne spalam masina?
pai aia e VALENTINO CAFE CLUB de care zicea si DONU'..:D
|
Re: Unde ne spalam masina?
ce tari sunteti mai baieti!
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
Vasiloiule ce mai ai de vanzare de ai intrat iar p-aici mah samsarule, mah! |
Re: Unde ne spalam masina?
la ACR....10 RON...CRIZA....:lol:
SAU LA AGIP BARIERA BUCOV....5 RON....SI MAI CRIZA:lol: |
Re: Unde ne spalam masina?
Ieftina asta cu 5 RON, unde e mai exact ca are nevoie si ursul meu de un dus.
|
Re: Unde ne spalam masina?
unde a fost benzinaria MOL actuala AGIP vis-a-vis de Ana maria pop,
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
|
Re: Unde ne spalam masina?
A intrat patronul pe forum si a vazut ca i s-a facut reclama :D
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
ii tradezi pe aia de la petrom sacale ???? |
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
Batjocuraaa! :D |
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
Te dai Vasyloiule cu mine? Ce-ai ma, ai innebunit? Vrei sa faci misto de mine? Nu ma dupa ce nu mai patinezi tu plec si eu! E bine asa? Bine. Daca era mai mica pista te ardeam (vreo 250-300 m). Asa mai ars tu rau. Oricum daca te faceam crezi ca ziceam la cineva cum ne-am dat. O ardeam si eu '' ce sa fac frate l-am halit si pe donu, dar nu mai ma dau cu el ca s-a incins asta a mea'' |
Re: Unde ne spalam masina?
te-ai dat de gol cu "s-a incins asta a mea" :lol::lol::lol: te-am prinsss
|
Re: Unde ne spalam masina?
Sa inteleg ca cel mai ieftin e cu 7 lei?
O sa incerc maine sa spal ursul albastrui la Agip ... sa vedem ce iese. P.S.: e si aproape de unde stau. |
Re: Unde ne spalam masina?
hmm..in oras o spal la "salam" in malu rosu...nu stiu cat de cunoscuta este spalatoria....si in afara orasului spre targoviste exact pe drumul principal la intrare in darmanesti...11lei exteriorul si 8 lei interiorul:)
|
Re: Unde ne spalam masina?
spala bine si la maximus pe straduta de la balif, ultima spalatorie, in capatul strazii, 22 lei int+ext si iese ca noua, prima data iti da cu degresant urmeaza jet apoi spuma iar jet ceara si o sterg bine si sufla si cu aer pe la bandouri oglinzi, etc. fac treaba buna!
|
Re: Unde ne spalam masina?
Spalatoria Harold(dupa kaufland, spre podu inalt), recomand. Spalat interior+exterior 32 lei, dar este treaba buna buna!
|
Re: Unde ne spalam masina?
http://www.vplay.ro/watch/n2uir24g/ un exemplu de spalat masina:))
|
Re: Unde ne spalam masina?
am vazut ca si la omv e 5 lei jetonu dar nush sa folosesc acareturile alea de acolo :lol:
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
|
Re: Unde ne spalam masina?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:05. |
- Copyright 2026 4Tuning