![]() |
F1 - Championship
ar da bine si un topik de genul .. pentru pasionati!
pentru inceput un link FUNNY 10nx wob 10nx eyekyu http://www.autof1.ro/index/VIDEO__UN..._DE_FORMU.html |
Re: F1 - Championship
Chiar daca nu am vazut majoritatea curselor din sezonul asta, mi se pare foarte interesanta diferenta mica dintre shumi si alonso cu doar 2 curse ramase in calendar.N-am mai vazut asa campionat strans de ani buni...
|
Re: F1 - Championship
se zice ca shumi e cel mai bun driver de f 1 din istorie
mie personal copilaria mi-a fost ghidata se Senna .. si pe shumi il respect doar din ambitia de a fi cel mai bun (asta nu inseamna ca e :twisted: ) imi placea stilul lui MONTOYA si a lui HAKINNEN ... |
Re: F1 - Championship
Eu sunt de aceeasi parere ca Shumi e cel mai tare, si sunt mare fan...e nu doar un pilot exceptional ci o fortza a naturii, dar e cam timpul sa-si puna manusile in cui si sa lase si pe altii...
Dar si eu am inceput cu Senna si Mclaren Honda, alea vremuri, alea curse...cred ca nu aveam mai mult de 7-8 ani cand au inceput sa dea F1 pe tvr imediat dupa revolutie... |
Re: F1 - Championship
Pai am inteles ca Shumi se retrage
|
Re: F1 - Championship
Asa a promis ca de sezonul viitor gata...
|
Re: F1 - Championship
cine v-a fi noul SENNA , noul PROST , noul SHUMI ?
|
Re: F1 - Championship
bai da de Damon Hill nu stiti nimic de cand o plecat de la Renault si no mai avut masina parca nu mai exista :(
Pe vremea cand concura omu asta pt renault shumi cu al sau ferrari se trageau pe ... nu avea shumi nici o sansa in fata lu ala era the second best ca sa zic asa :) cum no mai avut omu masina cum shumi o inceput sa castige . Eu personal cred ca viitorul campion va fi Montoya este de un talent mai rar asa ceva |
Re: F1 - Championship
De Damon Hill ar umbla niste zvonuri ca e "the Stig" de la Top Gear...desi cand a fost invitat intr-o emisiune acum cativa ani, el a negat totul.
|
Re: F1 - Championship
de ce nu :) adica tipul a fost o forta numa ca no dupa Williams Renault la Monaro no mai avut masina de aia o avansat shumi si o picat el :)) si el e stig de la Top Gear :)
|
Re: F1 - Championship
da ce isi baga alonso unghia in beregata duminica .....cred ca ii venea sa ii spanzure pe mecanici,tehnicieni ca a avut prb cu roata:D....acum la sfarsit
oricumdeabia astept sa vad care iese pe primu loc.....inclin sa cred ca schumacher |
Re: F1 - Championship
si cam cum sar zice schumacher nu mai ia titlu anu asta
ghinion cu 17 ture pana la finish a "parasit' cursa :D....asta e |
Re: F1 - Championship
A si declarat ca titlul nu mai este o PRIORITATE !!
|
Re: F1 - Championship
Adevarul este ca are destule campionate castigate ca sa ramana in istorie, insa unul in plus nu ar fi stricat!Ar fi fost frumos sa se retraga ca si campion si pe anul 2006!
|
Re: F1 - Championship
dupa parerea mea unul dintre cei mai talentati tineri din F1 este Montoya si tind sa cred ca daca va alege bine echipa pentru care va concura ar putea devenii urmatorul neinvins din F1
|
Re: F1 - Championship
Montoya? E bun dar e musca fara cap...nu are rabdare. Alonso e un pilot al naibi de bun. Cred ca dupa Shumi tin cu Raikkonen....daca invatza asta sa conduca masina aia pana la final fara sa o faca zob...e mai bun ca alonso.
|
Re: F1 - Championship
slab interes pe topicul asta ! daca nu merge treaba .. se apropie catre BIN:lol:
|
Re: F1 - Championship
Quote:
Pai ai rabdare sa inceapa sezonul.Acum despre ce sa discutam?Cite gagici si-a "tras" Alonso in palmares si cite aripioare si dungulite vor mai fi pe Ferrari fara schumi? Pina una alta a fost un fel de preincalzire pt. FIA GT la Bucuresti.In mai va fi prima cursa de FIA GT din Ro. |
Re: F1 - Championship
2006 Drivers Championship
Pos Driver Nationality Team Points 1 Fernando Alonso Spanish Renault 134 2 Michael Schumacher German Ferrari 121 3 Felipe Massa Brazilian Ferrari 80 4 Giancarlo Fisichella Italian Renault 72 5 Kimi Räikkönen Finnish McLaren-Mercedes 65 6 Jenson Button British Honda 56 7 Rubens Barrichello Brazilian Honda 30 8 Juan Pablo Montoya Colombian McLaren-Mercedes 26 9 Nick Heidfeld German Sauber-BMW 23 10 Ralf Schumacher German Toyota 20 11 Pedro de la Rosa Spanish McLaren-Mercedes 19 12 Jarno Trulli Italian Toyota 15 13 David Coulthard British RBR-Ferrari 14 14 Mark Webber Australian Williams-Cosworth 7 15 Jacques Villeneuve Canadian Sauber-BMW 7 16 Robert Kubica Polish Sauber-BMW 6 17 Nico Rosberg German Williams-Cosworth 4 18 Christian Klien Austrian RBR-Ferrari 2 19 Vitantonio Liuzzi Italian STR-Cosworth 1 ************************************************** ************************************************** *** 2006 Constructors Championship Pos Constructor Points 1 Renault 206 2 Ferrari 201 3 McLaren-Mercedes 110 4 Honda 86 5 Sauber-BMW 36 6 Toyota 35 7 RBR-Ferrari 16 8 Williams-Cosworth 11 9 STR-Cosworth 1 10 MF1-Toyota 0 11 Super Aguri-Honda 0 |
Re: F1 - Championship
Quote:
Raikkonen---^^^urmatorul Schumacher:!: |
Re: F1 - Championship
Am niste prieteni care joi pleaca spre Melbourne, si stau pana duminica...pretul unui bilet la cursa in peluza care este chiar langa primul viraj, unde se termina linia dreapta cu start/finish...$AUS600.Voi reveni cu impresiile lor de la cursa si poate si poze
|
Re: F1 - Championship
si eu am deja biletele cumparate pt Magni Cours...linia start sosire pt tot weekendul...mai e pana atunci dar abia astept.poze...sute:-)
|
Re: F1 - Championship
cine vine la Indianapolis ??? suntem un grup mare de romanii care mergem cu corturile :)
|
Re: F1 - Championship
In sfarsit a inceput si sezonul 2007 :D Raikkonen a obtinut victoria la Melbourne dar sa vedem lupta pana la sfarsit cu Alonso.Am citit undeva ca Ferrari ar fi folosit ceva ilegal la monoposturi :???:
|
Re: F1 - Championship
Singurul lucru ilegal in monopost putea s fie spiritul lui Schumacher care l-a facut pe Raikkonen sa castige:D
GOOO Ferrari :twisted: :twisted: :twisted: |
Re: F1 - Championship
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:17. |
- Copyright 2026 4Tuning