![]() |
Audi R8
12 Attachment(s)
Audi R8 Mult asteptatul Audi R8 isi face debutul in cadrul salonului auto de la Paris. |
Re: Audi R8
Din spate arata foarte bine, mai ales pt simetria dintre cele 4 stopuri , 4 tevi de esapament si cele 4 cercuri Audi. Dar privind din fata , farurile acelea parca stau sa cada. Interiorul arata foarte bine, iar sa scoti peste 100cp/litru dintr-un motor aspirat e de apreciat.
Imi place ca nu au mers pe o idee foarte fu-t-u-ristica |
Re: Audi R8
E foarte frumos! :)
O sa fie pus pe banda sau e doar concept? :? |
Re: Audi R8
Sper sa nu ramana doar un concept ca are cu ce se lauda masinutza asta.
|
Re: Audi R8
frumos rau... cel putin interiorul e demential
|
Re: Audi R8
VIS ....in rest no comment
se apropie de perfectiune:D parerea mea later edit..... porshe killer:D |
Re: Audi R8
Nu mai e concept!!! E de serie! Deja se pot face comenzi!
|
Re: Audi R8
doar interiorul imi place ...
|
Re: Audi R8
voi ce preferati???o sa-i faca concurenta la lamborghini gallardo, eu tot lamborghini as lua, cand zici audi la cineva care nu se pricepe, zice e, masina, o vezi pe strazi, dar lamborghini se gandeste la masina exotica. Oricum, frumos model R8 parca imi aminteste de noul TT.
|
Re: Audi R8
Spatele murcielago fata tt..dar e super masina :O
|
Re: Audi R8
daca o vad pe strada mor :D
|
Re: Audi R8
Quote:
''Vai, vai, o sa moara siderurgistii si fierarii din zona":) |
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
Frumoasa masina si plus de asta nu e f departe de concept,nu arata cine stie ce diferit...
|
Re: Audi R8
deja ma visez in interioru ala :).....arata prea smecher :D
|
Re: Audi R8
Super masina. E de apreciat ca nu au deviat mult de la concept. Motorul este superbul 4.2 FSI de pe RS4. Sa speram ca va avea si un V12...poate TDI.
|
Re: Audi R8
Superba masina ...
Ar merge totusi si un motor mai puternic ... 420 e prea putin pt look ... asta e masina de 500 cai, nu o masina cu doar 0.2 secunde mai rapida ca un rs4 ... Oricum ... superba masina ... |
Re: Audi R8
Nu difera prea mult de concept...e aproape la fel....cel mai tare e interiorul...Respect:-)
|
Re: Audi R8
mai sunt 2 proiecte de la bmw si merc tot in genul astuia, dar asta e pe departe cel mai reusit la design! au vrut sa il faca mai puternic dar au renuntat pt a nu concura gallardo! superba masina!
|
Re: Audi R8
WTF........cei cu masina asta:?: :?: :?: ......e adevarata????abia astept sa o vad zburand pe autostrada(pardon fugind pe autostrada)...........
:evil: :evil: In love with bmw:twisted: :twisted: |
Re: Audi R8
imi place cum arata ... nu e rea deloc ;)
|
Re: Audi R8
nu seamana un pic cu TT?:)
|
Re: Audi R8
daca nu ar fi atat de scumpa....poa mai mergea :)
prea mare pretul... |
Re: Audi R8
iara dau astia clasa la toti.......
bravo audi,dar parca mergea un motor mai valabil....ceva de talia lu slr sau un murcielago samd.dar cred ca v-a veni si aia cindva.:-) |
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
imi plac foarte mult ledurile de la faruri....geniala ideea...un fel de angel eyes :)).....oricum tare masina n general
|
Re: Audi R8
imi plac foarte mult ledurile de la faruri....geniala ideea...un fel de angel eyes de la audi:)).....oricum tare masina n general
|
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
cind aparusera primele poze cu ea ziceau ceva de 620 cai dar cum am mai spus e bine si asa.
|
Re: Audi R8
superba mashina.. chiar k au pastrat aproape designul conceptului lemans.. shi interiorul e de vis... un singur lucru nu imi place.. k toble de eshapament vin chiar p extremitati.. era mai fain dk vineau mai la mijlocul mashinii..
intre asta shi gallardo ..klar asha alege asta.. in fond shi gallardo e un fel de audi.. shi nu..numele face mashina.. asta arata mult mai bine.. shi mi-ar ramane shi ceva bani in buzunar aproape sigur.. cat ziceai k e..? |
Re: Audi R8
Clar R8 in fatza la Gallardo........I, Robot :)
|
Re: Audi R8
se cam termena treaba cu mashina asta ..... :D
|
Re: Audi R8
lista oficiala de preturi (cu tva la nemti) zice ~104k euro si ~111k euro cutia de viteze R-tronic:
dotari de serie cam totul ... pe site-ul .de se gaseste un pricelist si cu dotarile..inteleg prea putin nemteste ca sa traduc aici... asta e motor adevarat 4.2 aspirat 420cp...nu aberatiile alea americane...4l 200cp :lol: (6.1-liter SRT HEMI® V8 engine with 425 ********** and 420 lb-ft of torque) |
Re: Audi R8
A venit viitoru' la noi:)
|
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
:shock: sa inteleg ca ai atins un carbune fierbinte si de-aia ai sarit asa...ca ars?
se poate tine o luunga polemica pe baza motoarelor cu cilindree mare vs mica...e vorba si de conceptii, etc...dar totusi cifrele sunt cifre...si nu acceleratia 0-400m e definitoriu pt o masina sportiva...poa sa traga ca o locomotiva, dar totusi drumurile au si curbe... nu au pus motorul de 3.6 pt ca nu face parte din specificatiile dorite pt o astfel de masina. daca la proiect de vorbea de mai multe sute de cai putere se intelege ca se vrea o exotica...motor sub 4l gasesti pe TT...de ca sa dai 100k euro pe R8 care e putin mai sf... |
| All times are GMT +2. The time now is 05:39. |
- Copyright 2026 4Tuning