Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Ce sa fac? VW PASSAT model 2003 (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/24344-fac-vw-passat-model-2003-a.html)

speed_fane 28-09-06 13:05

Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Salut,
Sunt fericitul posesor al unui VW Passat model 2003, dar am o mare problema!
Masina are sistemul ei audio original format din radio-casetofon(pe el scrie VW BETA) si CD(imediat sub el)! pana aici toate bune si frumoase!
Am un buget de 30 de milioane numai pentru partea audio!

Tinand cont ca nu ma prea pricep in acest domeniu as vrea si eu niste opinii, sugestii, exemple (poate unii ati trecut prin chestia asta cu passatul vostru)!

IN primul rand vreau un mp3 player bun +boxe (masina are doar boxele fata- pe spate am doar lacasele)
- la subwoofer nu tin neaparat dar daca ar fi sa pun ce ar trebui sa aleg

-in bucuresti ce firme mi-ati recomanda!


VA multumesc pentru atentie si astept parerile voastre!

saxo 28-09-06 13:24

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
In primul rind ai o masina care e excelenta pentru muzica. Usile sunt foarte bine facute.
Eu asi face asa: Un HU de calitate+antifonare usoara usi+ sistem de 16,5 pe fata+coaxiale de 16,5 spate+ un amplificator 4x60w maxim.
Cu o instalatie bine facuta, nu cred sa mai simti nevoia de sub.

alex MG ZR 160 28-09-06 16:47

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
cea ce ti-a recomandat saxo este perfect pt cea ce vrei :)

cls21b_EVO 28-09-06 19:30

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Iar ca firma Tottal Motto , cu siguranta acolo iti vor face sistemul recomandat de saxo ;) :D
Uite aici mai multe informatii despre firma .
http://www.tottal.ro/contact%20us.html

speed_fane 28-09-06 20:16

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Am intrat pe site! din pacate luna asta am programu foarte incarcat, nu am timp de masina, dar poate pe la jumatatea lunii octombrie am sa fac o vizita la Tottal Motto! Dar acum ca am aflat ce trebuie facut, trebuie sa il conving pe taica-miu sa mergem ca momentan eu mai am de asteptat pana sa imi iau permisul!

Multumesc pentru sfat si o sa pun si eu niste poze cu ce a iesit in final!

speed_fane 29-09-06 08:48

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Oricum daca ar fi sa merg pe "sony" ce mi-ati recomanda ca hu si boxe ?

saxo 29-09-06 08:51

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Pentru Sony mergi la Falcon. Ei cunosc bine brandul si pot face o configuratie corecta.

speed_fane 29-09-06 11:57

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Schema electrica a masinii aveti idee pe unde o pot gasi? ca in ce am primit cand am cumparat masina nu este nimic concret

Swat-Cat 29-09-06 12:43

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
dar ce faci cu schema electrica???? vrei sa faci sa palpuie farurile dupa muzica???... can montezi toate astea nu foloseti nimic din masina...tragi cabluri noi.

BabyBlue_EVO 01-10-06 10:12

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
eu cred ca acest topic ar trebui mutat aici isi prezinta oamenii masinile gata facute ...... sa nu facem haos shi pe aici

saxo 01-10-06 14:25

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Corect, se muta.

flaviush 02-10-06 11:54

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Din ce am vz pe forum nimeni nu recomanda SONY! Mai bn mergi pe un Alpine sau Nakamichi! SI cum au zis si baietii dak iti boxe fata spate cu insonorizare sububul nu isi mai are rostul!! Acu ramane la decizia ta!

bad_boy2k 02-10-06 17:45

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
nu neaparat... lumea pur si simplu a observat ca sony a trecut de la fabricarea HU "de valoare", la fabricarea HU "de vanzare".

flaviush 02-10-06 23:00

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
Da cam asa e!! Yo nu am sony si nu zic nici k e bun nici invers! Dar am vz pe forum k toata lumea se fereste de hu-uri!! Si dak tot aranjeaza un passat sa puna ceva de calitate si performant!

pesteimputit 04-10-06 17:58

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
ia asta de la un om care a avut multe HU sony de la seria 3 la seria 7
sunt cel putin proaste, vorba lui rellaxxu "cele mai frumoase aparate proaste"

jenel 05-10-06 00:02

Re: Ce sa fac? VW PASSAT model 2003
 
saxo te rog sa-mi spui daca pt audiA4 avant ce merge pe fata am deja un amplif JBL cto600 470watt un subwoofer kiker daim 200cm vreau niste boxe hertz dar nu stiu daca le pot lega cu ceva tewtere si cum

si srry ca mam bagat peste topicul lu"speed fane dar avem masinile relativ asemanatoare

respect


All times are GMT +2. The time now is 07:27.

- Copyright 2026 4Tuning