Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

kyler_iulian 23-02-11 16:55

E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
salut , vreau sa prezint si eu bmw-ul meu e30 ca am vazut ca multa lume de pe aici sunt pasionati de acest model usulet. de mic copil era masina mea preferata care mereu ma gandeam ca odata trebuie sa am una si pana la urma in decursul timpului am ajuns sa am numai exemplare foarte frumoase si foarte ingrijite , in momentul de fata detin 2 bmw e30 care tin la ele destul de mult. din pacate a venit timpul cand unul trebuie sal parasesc pt ca nu mai pot ingriji 2 ursi. acum sa spunem si cam ce ursi avem: primul urs este un 325 de fabrica an de fabricatie 1986 care bine inteles nu a ramas cum sa inascut si a suferit multe modificari printre care : a primit un motor 2.5 24v, un grup blocant 4,25 carcasa mare, o cutie zf cu short shift , un filtru de aer k,n , soft wpp , si bineinteles o evacuare custom cu un sunet foarte agresiv! cam astea ar fi partea de performante din care masina rezulta undeva pe la 215cp 0-100 sub 6 sec:D masina bineinteles ca a primit si suspensii sport , bari de rigidizare fata spate si un set de jante borbet T9j toate 4. la interior mam gandit ca ar fi bine sa schimb scaunele originale cu unele de e36 din piele , un volan sport momo , si niste plasme in bord ca sa dea bine. exterior , faruri si proiectoare cu xenon , ploape , triple negre, si un chit m-techinc. cam asta este una din masinile mele care merge si arata impecabil .:lol:

lopezz 23-02-11 17:11

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
cam tragica povestea..ai poze cu ursii? si care e cel care va pleca?

kyler_iulian 23-02-11 17:25

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4113672)
cam tragica povestea..ai poze cu ursii? si care e cel care va pleca?

salut, asta e foarte greu de decis nici nu stiu ce sa fac . poate pana la urma daca nu se gaseste un client care apreciaza un e30 ingrijit , o sa ramana la mine

kyler_iulian 23-02-11 17:32

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4113705)
salut, asta e foarte greu de decis nici nu stiu ce sa fac . poate pana la urma daca nu se gaseste un client care apreciaza un e30 ingrijit , o sa ramana la mine

o sa pun si poze cu ursii si o sa prezint si cel lalt urs care este un pic mai slabut fata de primul .

lopezz 23-02-11 18:54

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4113725)
o sa pun si poze cu ursii si o sa prezint si cel lalt urs care este un pic mai slabut fata de primul .

are vreunu eleron mtechnik 1 pe el ? daca ai si vrei sa vinzi:D

kyler_iulian 23-02-11 20:08

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4114008)
are vreunu eleron mtechnik 1 pe el ? daca ai si vrei sa vinzi:D

sall am pe amandoua dar ati dai seama k nu pot sa le vand

lopezz 23-02-11 23:14

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4114255)
sall am pe amandoua dar ati dai seama k nu pot sa le vand

e ok atunci ..gasesc eu unu..

Marian_nebunu 23-02-11 23:15

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
POZE?????????????????

kyler_iulian 24-02-11 00:41

Re: bmw e30 masina de suflet - kyler...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4115034)
POZE?????????????????

o sa vina si pozele in curand , pana atunci sa prezint si cel lalt urs :masina este inascuta in 1990 prematur pt ca a iesit cu motor de 1.6 din fabrica , acum a suferit si ea ceva modificari ca nu se putea sa ramana chiar stok . ursuletul a primit un motor 2.5 12v in toate mintile lui , o evacuare borlla cu 2 iesiri , cu un sunet de monstru sacru ,suspensi k sa stea pe burta , niste jante borbet T , faruri smoke sa para mai muscle , un volan momo corse , o bara de rigidizare , un mic tuning la usile spate care nu mai au clapete si un semn M , si asa ursuletu a devenit mai URS:D

lopezz 24-02-11 00:58

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
baga poze tata:)) sa vedem bestiile

Maniak22 24-02-11 01:01

Re: bmw e30 masina de suflet - kyler...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4115238)
o sa vina si pozele in curand , pana atunci sa prezint si cel lalt urs :masina este inascuta in 1990 prematur pt ca a iesit cu motor de 1.6 din fabrica , acum a suferit si ea ceva modificari ca nu se putea sa ramana chiar stok . ursuletul a primit un motor 2.5 12v in toate mintile lui , o evacuare borlla cu 2 iesiri , cu un sunet de monstru sacru ,suspensi k sa stea pe burta , niste jante borbet T , faruri smoke sa para mai muscle , un volan momo corse , o bara de rigidizare , un mic tuning la usile spate care nu mai au clapete si un semn M , si asa ursuletu a devenit mai URS:D

Fara suparare... dar vad ca tot folosesti termenul "inascut" destul de des asa ca iti recomand sa il folosesti macar corect gen nascut nou-nascut innascut :):)
Asteptam poze:):):)

lopezz 24-02-11 01:17

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
6 Attachment(s)
poze cu unul dintre ursuleti

kyler_iulian 24-02-11 01:22

Re: bmw e30 masina de suflet - kyler...
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4115264)
Fara suparare... dar vad ca tot folosesti termenul "inascut" destul de des asa ca iti recomand sa il folosesti macar corect gen nascut nou-nascut innascut :):)
Asteptam poze:):):)

mda cred ca nu asta este asa de important , poate am gresit eu din cauza ca vb cu fff multa lume in acelas timp si sunt si ff obosit , dar in fine nu conteaza o sa fiu atent sa te corectez si eu pe tine sa vedem daca tu nu gresesti deloc

lopezz 24-02-11 01:30

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
7 Attachment(s)
si cel de-al 2-lea urs ..

Calin_CGM 24-02-11 01:35

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4115279)
poze cu unul dintre ursuleti

frumos ursu...dar ziceai ca ai chit M technik pe el....eu nu vad...si nici pe celalalt ce il ai la vanzare nu am vazut nimik de M...
bafta sa ai cu amandoi si spor la modificari in continuare...

kyler_iulian 24-02-11 01:56

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Calin_CGM (Post 4115291)
frumos ursu...dar ziceai ca ai chit M technik pe el....eu nu vad...si nici pe celalalt ce il ai la vanzare nu am vazut nimik de M...
bafta sa ai cu amandoi si spor la modificari in continuare...

ursu nu mai are pachet m am renuntat , lam facut cum mia placut mie...

Guwy 24-02-11 05:30

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4115298)
ursu nu mai are pachet m am renuntat , lam facut cum mia placut mie...

Si noi eram prosti si te credem nu ? Masinile alea nu au avut niciodata Mtech 1 sau 2 .
Cel putin la VPO tu nu i-ai facut nimic ma refer la partea estetica , la partea mecanica nu stiu ( poate decat dungile alea care dupa parerea mea sunt o foarte mare tiganie si sunt puse total aiurea fara nici un farmec ) , ce este pe el este meritul lu' KYL-ul ( vopsitul , farurile , motorul 2.5 12valve si jantele Borbet T etc. ) asa ca nu mai mintii , nu este frumos .
Te felicit pentru ei dar nu mai mintii ca au avut nu stiu ce si ca le-ai facut tu nu stiu ce cel putin la VPO , la celalalt urs nu ma pot exprima fiindca nu stiu cui i se meritul pentru motor si celelalte modificari , insa pot spune clar ca nu au avut niciodata pachete ///Mtech pe ei .

Guwy 24-02-11 06:56

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
7 Attachment(s)
Uite poze cu ele cand nu erau la tine si vroiam sa te mai intreb de unde acei 215 CP ?
Din soft , tobe si filtru de aer ? Daca ai 200 sa spui saru'mana , gandeste-te ca motorul ala avea 192 Cp cand a iesit pe poarta fabricii , de atunci si pana acum au trecut cateva sute de mii de km si au mai murit din ei .
Daca nu ma crezi pe mine , faci un dyno test si ai sa te convingi singur .
Sa nu crezi , ca am ceva cu tine dar nu imi plac " infloriturile " , din contra te felicit pentru curajul si puterea de a avea 2 ursi insa cat de bine Ii intretii nu pot sa stiu .
Rog un moderator sa lipeasca cele doua posturi , nu am mai putut sa dau edit .

kyler_iulian 24-02-11 10:56

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4115396)
Uite poze cu ele cand nu erau la tine si vroiam sa te mai intreb de unde acei 215 CP ?
Din soft , tobe si filtru de aer ? Daca ai 200 sa spui saru'mana , gandeste-te ca motorul ala avea 192 Cp cand a iesit pe poarta fabricii , de atunci si pana acum au trecut cateva sute de mii de km si au mai murit din ei .
Daca nu ma crezi pe mine , faci un dyno test si ai sa te convingi singur .
Sa nu crezi , ca am ceva cu tine dar nu imi plac " infloriturile " , din contra te felicit pentru curajul si puterea de a avea 2 ursi insa cat de bine Ii intretii nu pot sa stiu .
Rog un moderator sa lipeasca cele doua posturi , nu am mai putut sa dau edit .

deci sa lamurim treaba , eu nu am precizat ca masinile sunt facute de mine in totalitate , si cel putin de vpy nu am spus ceva ca ar avea pachet M. eu am spus despre masina cum a venit din fabrica si pe urma ce modificari a suferit. dar nu am spus ca eu am facut masinile de la 0 . si cat despre vpy cand lam luat de kyl lam luat decat vopsit si cu jante [care au fost schimbate] asa cum este acum si cu motorul 2.5 12v atat, in rest masina nu avea absolut nimic!!. si cat despre cel lalt urs daca tu nu crezi ca masina are in jur de 215cp te astept sa vezi ce poate dar acum pacat ca este zapada. motorul ala de pe masina a fost pus de un prieten de-al meu adus personal din germania de pe o pisica care avea 160 000km absolut reali , deci mai mult k sigur cei 192cp stok erau la locul si + ce are facut eu zic ca bate la 215cp. cat despre intretinere doresc si la alti sa poata tina 2 ursi si in conditiile care ai tin eu .

kyler_iulian 24-02-11 11:33

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4115396)
Uite poze cu ele cand nu erau la tine si vroiam sa te mai intreb de unde acei 215 CP ?
Din soft , tobe si filtru de aer ? Daca ai 200 sa spui saru'mana , gandeste-te ca motorul ala avea 192 Cp cand a iesit pe poarta fabricii , de atunci si pana acum au trecut cateva sute de mii de km si au mai murit din ei .
Daca nu ma crezi pe mine , faci un dyno test si ai sa te convingi singur .
Sa nu crezi , ca am ceva cu tine dar nu imi plac " infloriturile " , din contra te felicit pentru curajul si puterea de a avea 2 ursi insa cat de bine Ii intretii nu pot sa stiu .
Rog un moderator sa lipeasca cele doua posturi , nu am mai putut sa dau edit .

si te rog frumos sterge pozele care le-ai pus ca nu am nevoie sa-mi arate altcineva cum a fost masina , stiu destul de bine ce masini am. eu zic ca cel mai important ar fi daca cineva cauta un e30 intretiunut si nu a gasit . dupa cum am spus trebuie sa vand unul , si k sa vada lumea ca amandoi ursi sunt in stare perfecta iam pus pe amandoi la vanzare , [care se vinde] , mie imi este greu sa decid.

last_don 24-02-11 11:53

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
In primul rand tin sa te felicit pt capacitatea de a detine 2 ursi frumosi si aparent bine intretinuti.

O mica problema ar fi la ursul vpy care are niste impuritati..1. Coada de rechin nu`si are deloc locul pe un urs 2. Sigla ///M cade ca o nuca in perete 3. folia de pe luneta la fel... da in kitsch..ar arata mult mai bine fara ele

Celalalt urs e frumos foc dar la fel are niste mici defecte..1. Nuca schimbatorului parca e o doza de bere turtita, 2. Pedalele alea sunt pFFF....jalnice :( 3. Nasul ala umflat nu prinde bine deloc..

Nu ti`o spun cu nume de rau si nici nu vreau sa sune a critica :) e doar un sfat pozitiv pe care vreau sa ti`l impartasesc.

In rest totul e de bine, spor in continuare si probabil ai ajuns la cea mai buna solutie prin vanzarea unui urs..ai mult mai multe de oferit daca detii doar unul. cheers :-)

PDV_1989 24-02-11 12:05

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Frumosi aman2 ursi,

Nu-mi dau seama care este treaba cu ursul PAG dar vreau sa zic ca ursul ala a avut montat m tech 2 de fibra.

PDV_1989 24-02-11 12:57

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
4 Attachment(s)
Rog un moderator sa uneasca posturile pentru ca nu am putut da edit

Cateva poze cu m tech-ul pe PAG.

kyler_iulian 24-02-11 14:07

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by last_don (Post 4116244)
In primul rand tin sa te felicit pt capacitatea de a detine 2 ursi frumosi si aparent bine intretinuti.

O mica problema ar fi la ursul vpy care are niste impuritati..1. Coada de rechin nu`si are deloc locul pe un urs 2. Sigla ///M cade ca o nuca in perete 3. folia de pe luneta la fel... da in kitsch..ar arata mult mai bine fara ele

Celalalt urs e frumos foc dar la fel are niste mici defecte..1. Nuca schimbatorului parca e o doza de bere turtita, 2. Pedalele alea sunt pFFF....jalnice :( 3. Nasul ala umflat nu prinde bine deloc..

Nu ti`o spun cu nume de rau si nici nu vreau sa sune a critica :) e doar un sfat pozitiv pe care vreau sa ti`l impartasesc.

In rest totul e de bine, spor in continuare si probabil ai ajuns la cea mai buna solutie prin vanzarea unui urs..ai mult mai multe de oferit daca detii doar unul. cheers :-)

ce sa zic treaba cu impuritatile era normal sa apara in viziunea altora , e logic ca fiecare vede o masina in stilul lui , eu nu ma supar deloc pt ca fiecare e liber sa-si spuna parerea. poate o sa incerc sa mai schimb cate ceva care cred eu ca nu ar da bine pe masini , codita de rechin adevarat ca nici eu nu am fost prea incantat cand am puso dar acum ce sa mai fac, daca o iau se poate lua cu tot cu vopsea, treaba cu sigla M a fost in ideea de a da un aspect de coupe la masina , multi au zis ca e marfa , multi ca nu da bine, e normal . orcum multumesc pt sfaturi.

kyler_iulian 24-02-11 14:18

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 4116277)
Frumosi aman2 ursi,

Nu-mi dau seama care este treaba cu ursul PAG dar vreau sa zic ca ursul ala a avut montat m tech 2 de fibra.

ms , da aici este ursu cand avea m-tech pe el din fibra ;)

Guwy 24-02-11 14:24

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4116096)
deci sa lamurim treaba , eu nu am precizat ca masinile sunt facute de mine in totalitate , si cel putin de vpy nu am spus ceva ca ar avea pachet M. eu am spus despre masina cum a venit din fabrica si pe urma ce modificari a suferit. dar nu am spus ca eu am facut masinile de la 0 . si cat despre vpy cand lam luat de kyl lam luat decat vopsit si cu jante [care au fost schimbate] asa cum este acum si cu motorul 2.5 12v atat, in rest masina nu avea absolut nimic!!. si cat despre cel lalt urs daca tu nu crezi ca masina are in jur de 215cp te astept sa vezi ce poate dar acum pacat ca este zapada. motorul ala de pe masina a fost pus de un prieten de-al meu adus personal din germania de pe o pisica care avea 160 000km absolut reali , deci mai mult k sigur cei 192cp stok erau la locul si + ce are facut eu zic ca bate la 215cp. cat despre intretinere doresc si la alti sa poata tina 2 ursi si in conditiile care ai tin eu .

Probabil ca tu nu ai mers cu un urs 2.5 24valve si aproximativ 220 CP sa vezi ce inseamna , impresia asta de masina foarte puternica ti-o lasa grupul acela foarte , foarte scurt care Ii permite motorului sa urce repede in ture si zici ca ai o bestie , nu contest un e30 2.5 24valve este o masina puternica dar nu atat de puternica pe cat o crezi tu .
Motorul este montat la Braila de Patic , iar ca sa reusesti sa ma convingi pe mine ca ai 215 Cp din ce ai spus tu acolo e imposibil , stau de ceva ani buni cu nasul in ursi si am montat fel si fel de motoare pe e30 de la 1.6 pana la 2.8 ( sa nu crezi , ca ma laud sau sunt vreun foarte mare mecanic , am facut toate astea din pasiune pentru acest tip de masina si cine ma cunoaste stie ca sunt pasionat de e30 pana peste cap ) + ca am condus multe e30-uri cu motoare intre 1.6 m40 - 4.0 v8 si stiu cu ce se mananca CP .
Ca sa te convingi pe tine , nu pe mine poti face un dyno test si te vei intrista cand vei vedea fisa , ca nu ai acei 215 CP .
Aaa si inca ceva vezi ca plasmele , xenoanele , jantele si tobele tot de P@tic_sefu ( user pe 4tuning ) sunt puse .
MINCIUNA ARE PICIOARE SCURTE ! ! !

optimus 24-02-11 14:25

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4115396)
Uite poze cu ele cand nu erau la tine si vroiam sa te mai intreb de unde acei 215 CP ?
Din soft , tobe si filtru de aer ? Daca ai 200 sa spui saru'mana , gandeste-te ca motorul ala avea 192 Cp cand a iesit pe poarta fabricii , de atunci si pana acum au trecut cateva sute de mii de km si au mai murit din ei .
Daca nu ma crezi pe mine , faci un dyno test si ai sa te convingi singur .
Sa nu crezi , ca am ceva cu tine dar nu imi plac " infloriturile " , din contra te felicit pentru curajul si puterea de a avea 2 ursi insa cat de bine Ii intretii nu pot sa stiu .
Rog un moderator sa lipeasca cele doua posturi , nu am mai putut sa dau edit .

PAG-ul a fost cumparat de la Braila in lunile AUGUST-DECEMBRIE de la un bait de etnie RROMA care intodeauna a avut masini sport si cand lam vazut eu in August era exact asa cum il prezinti tu deci....

jakal 24-02-11 14:37

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
asa stiam si eu de PAG.....a fost la braila...
baiatul care i-a montat motorul acolo, initial vroia sa ia de la mine un 2,5 12v dar vad ca a trecut la 24v... chiar ma sunase sa ii dau cateva sfaturi de electrica pt ca nu reusea sa il pornea....eu i-am spus ca sint paralel la electrica.....dar vad ca i-a dat de cap.....

oricum sa il stapanesti sanatos pe cel la care te hotarasti sa ramane la tine...

te astept la start cu 24v cand o permite vremea.....cu al meu 12volti....:)

sal.....

optimus 24-02-11 14:41

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4116658)
asa stiam si eu de PAG.....a fost la braila...
baiatul care i-a montat motorul acolo, initial vroia sa ia de la mine un 2,5 12v dar vad ca a trecut la 24v... chiar ma sunase sa ii dau cateva sfaturi de electrica pt ca nu reusea sa il pornea....eu i-am spus ca sint paralel la electrica.....dar vad ca i-a dat de cap.....

oricum sa il stapanesti sanatos pe cel la care te hotarasti sa ramane la tine...

te astept la start cu 24v cand o permite vremea.....cu al meu 12volti....:)

sal.....

HMMMM cum auzi urs 2500cm , iti sta gandu numai la dat pedala:D

bmw_motorsport 24-02-11 15:26

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
corect...cel mai bun dyno il gasesti la noi la ploiesti:lol:...ai cu ce sa te masori...de la 80 de cai la 600+...grupuri de toate felurile...softuri la fel....cu sigurantza gasim si ceva pt tine;)

Marian_nebunu 24-02-11 17:15

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by bmw_motorsport (Post 4116786)
corect...cel mai bun dyno il gasesti la noi la ploiesti:lol:...ai cu ce sa te masori...de la 80 de cai la 600+...grupuri de toate felurile...softuri la fel....cu sigurantza gasim si ceva pt tine;)

dar in urcare !!!

mai intai cu Jakalu,daca bati pe Tigan,apoi poti sa visezi sa il bati pe Medelin !!!!:D:D:D:D

detroit muscle 24-02-11 17:39

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
iulian eu te felicit pentru toate lucrarile facute,parerea mea este ca sunt facute cu bun gust.sincer mie personal imi plac mult amandoua si daca o sa iau permisu mai repede si o sa fac si rost de bani mai repede ma jur ca o sa cumpar eu primu urs ca am vazut ca este la vanzare.daca poti si vrei da-mi un pm cu id-ul tau si sa vorbim mai multe.bafta si SUPERBE MASINILE

kyler_iulian 24-02-11 17:47

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4117167)
iulian eu te felicit pentru toate lucrarile facute,parerea mea este ca sunt facute cu bun gust.sincer mie personal imi plac mult amandoua si daca o sa iau permisu mai repede si o sa fac si rost de bani mai repede ma jur ca o sa cumpar eu primu urs ca am vazut ca este la vanzare.daca poti si vrei da-mi un pm cu id-ul tau si sa vorbim mai multe.bafta si SUPERBE MASINILE

id meu este kyler_iulian.

kyler_iulian 24-02-11 17:54

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4116638)
Probabil ca tu nu ai mers cu un urs 2.5 24valve si aproximativ 220 CP sa vezi ce inseamna , impresia asta de masina foarte puternica ti-o lasa grupul acela foarte , foarte scurt care Ii permite motorului sa urce repede in ture si zici ca ai o bestie , nu contest un e30 2.5 24valve este o masina puternica dar nu atat de puternica pe cat o crezi tu .
Motorul este montat la Braila de Patic , iar ca sa reusesti sa ma convingi pe mine ca ai 215 Cp din ce ai spus tu acolo e imposibil , stau de ceva ani buni cu nasul in ursi si am montat fel si fel de motoare pe e30 de la 1.6 pana la 2.8 ( sa nu crezi , ca ma laud sau sunt vreun foarte mare mecanic , am facut toate astea din pasiune pentru acest tip de masina si cine ma cunoaste stie ca sunt pasionat de e30 pana peste cap ) + ca am condus multe e30-uri cu motoare intre 1.6 m40 - 4.0 v8 si stiu cu ce se mananca CP .
Ca sa te convingi pe tine , nu pe mine poti face un dyno test si te vei intrista cand vei vedea fisa , ca nu ai acei 215 CP .
Aaa si inca ceva vezi ca plasmele , xenoanele , jantele si tobele tot de P@tic_sefu ( user pe 4tuning ) sunt puse .
MINCIUNA ARE PICIOARE SCURTE ! ! !

deci ori tu nu citesti ce am scris ori nu vrei sa intelegi , am spus si repet masinile nu sunt facute de mine de la bun inceput !!!!. TU O TI VAGA CU CHESTIA CU MINCIUNI , INTELEGE ODATA CA EU VB DE URSI CUM A AVENIT DIN FABRICA SI CE A SUFERIT CU TIMPUL . si k sa te multumesc o sa pun masina pe dino sa vedem ce iese.

kyler_iulian 24-02-11 18:00

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4116658)
asa stiam si eu de PAG.....a fost la braila...
baiatul care i-a montat motorul acolo, initial vroia sa ia de la mine un 2,5 12v dar vad ca a trecut la 24v... chiar ma sunase sa ii dau cateva sfaturi de electrica pt ca nu reusea sa il pornea....eu i-am spus ca sint paralel la electrica.....dar vad ca i-a dat de cap.....

oricum sa il stapanesti sanatos pe cel la care te hotarasti sa ramane la tine...

te astept la start cu 24v cand o permite vremea.....cu al meu 12volti....:)

sal.....

sa vedem care ramane , orcum astept caldura si daca nu vand ursul pag o sa vada multi cunoscatori de pe aici ce poate masina. imi place si ursul tau si am auzit ca trage destul de bine pt 2.5 12v , orcum eu sunt fan 12v

detroit muscle 24-02-11 18:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4117188)
id meu este kyler_iulian.

mersi mult.vorbim pe mess si aici pe tema threadului creat de tine.sunt alaturi de tine;)

ady_viteza 24-02-11 19:47

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Nici eu nu cred in cei 215 cai:D...insa ca sa ma convingi cand vine caldura dai o fuga la Ploiesti si faci niste teste dyno cu noi...suntem cativa care abia asteptam o noua provocare:D

PS N-ai dat nici acum ursul gri??...acum un an jumate am fost la tine sa-l probez si arata destul de bine....ii mai trebuiau niste mici probleme rezolvate dar in mare era ok.

kyler_iulian 24-02-11 20:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
[QUOTE=ady_viteza;4117634]Nici eu nu cred in cei 215 cai:D...insa ca sa ma convingi cand vine caldura dai o fuga la Ploiesti si faci niste teste dyno cu noi...suntem cativa care abia asteptam o noua provocare:D

PS N-ai dat nici acum ursul gri??...acum un an jumate am fost la tine sa-l probez si arata destul de bine....ii mai trebuiau niste mici probleme rezolvate dar da si eu astept sa vad masini noi la start , cat despre ursu gri lam vandut dupa ce ai venit tu de lai vazut , pe urma regretam imi parea raw si am facut tot posibilul sal recuperez. problemele de care sti tu sunt rezolvate de mult , plus ca acum 1 luna a primit chit ambreaj nou , un nou grup si ulei motor schimbat. masina merge impecabil decat ca acum mi-a aparut o problema la caseta de directie [pierde lichid]:sad: si cred ca trebuie sa schimb si bucsile la punte cum ai facut si tu . in rest masina e tun. ce sa faci e greu cu 2 sa bagi bani in amandoua !

kyler_iulian 24-02-11 21:03

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4117298)
mersi mult.vorbim pe mess si aici pe tema threadului creat de tine.sunt alaturi de tine;)

ms pt sustinere , orcum stai linistit ca nu sunt genul sa bag toate vorbele in seama , e ceva normal sa se comenteze tot felul de pareri si tot felul de vb despre masini de baieti care nici macar nu ma cunosc si nu stie cate masini am avut si ce fel masini .

kyler_iulian 24-02-11 21:12

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by optimus (Post 4116641)
PAG-ul a fost cumparat de la Braila in lunile AUGUST-DECEMBRIE de la un bait de etnie RROMA care intodeauna a avut masini sport si cand lam vazut eu in August era exact asa cum il prezinti tu deci....

da este adevarat masina o am de la braila si in mare parte acolo a fost facuta . dar cred ca iti dai si tu seama ca nu mai este exact cum am luato .


All times are GMT +2. The time now is 09:04.

- Copyright 2026 4Tuning