Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault Clio S 1 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/240361-renault-clio-1-a.html)

aramissxd 14-02-11 20:59

Renault Clio S 1
 
3 Attachment(s)
Salut lumea. Sa va prezint si eu masina mea. Renault Clio S 1992, negru, 1.4, 170.000km , umpic atinsa de grinda , dar pe viitor o remediez :D

IS-02-VGE 14-02-11 21:04

Re: Renault Clio S 1
 
tiai puso si tu pe veronica pe 4tuning nebunele;));)),poate vor fi multe modele pe viitor si in iasi.

aramissxd 14-02-11 21:06

Re: Renault Clio S 1
 
da :D o sa fie:D

bib_andrey 14-02-11 21:51

Re: Renault Clio S 1
 
Frumoasa ! ;)

aramissxd 15-02-11 20:31

Re: Renault Clio S 1
 
ms. o sa fie si mai frumoasa de atata , totu e sa am rabdare :D

Japo 16-02-11 17:45

Re: Renault Clio S 1
 
Quote:

Originally Posted by aramissxd (Post 4088544)
ms. o sa fie si mai frumoasa de atata , totu e sa am rabdare :D

si finante :) nu ?

aramissxd 18-02-11 14:25

Re: Renault Clio S 1
 
o sa fie :))

aramissxd 21-02-11 22:39

Re: Renault Clio S 1
 
2 Attachment(s)
pun in joc alocatia si o fac :))) niste poze pe timp de iarna :))

jungle_ 24-02-11 23:18

Re: Renault Clio S 1
 
Si eu am avut editia speciala "s" de clio 1. 1.4 de 80 de cai nu 75.....cutia scurta, suspensii mai rigide decat celelalte......daca e in mintile lui, micutul Energy de 1.4 face ravagii. Ca victime amintesc BMW psiscuta, 1.6 105 cai, Logan 1.6 16 v, Peugeot 106 Rally.Oricum reusit model, imi placeau la nebunie si scaunele cu profil sport.;).Daca nu te deranjeaza sa iti poluez topicul pot posta niste poze cu pitica...

aramissxd 25-02-11 12:14

Re: Renault Clio S 1
 
nu poluezi cu nimica. chiar as vrea posesori de clio 1 s sa posteze si ei ptr ca ne ajuta reciproc daca se poate :D

m`am uitat si eu pe net si exact cum ai zis 80 de cp, pe carte la mn zice 57 kw 76bhp.. si 155 maxim speed dar eu nu prea cred asta..

am mai avut un clio 1 1.2 IS-08-BSM este si pe forum :D si scria 150 km maxim :)) si avea 47 kw... sa imi spui si mie datele care le ai trecute
poate a mele is puse la betie :)))

Krp.andrei 25-02-11 16:17

Re: Renault Clio S 1
 
clio 1 S din '95... 57 kw "viteza max constructiva 175 km/h.. :joy:

aramissxd 25-02-11 19:49

Re: Renault Clio S 1
 
:D interesant... creca era beat/beata aia care a facut cartea :)))

de 57 stiu... dar m`am uitat pe net la un articol cu toate motoarele de la renault... din 90 pana in 2000 cred.. si zice toate tipurile de motoare

am sa caut si am sa`l pun :D

jungle_ 25-02-11 19:59

Re: Renault Clio S 1
 
Si eu m-am uitat la vremea respectiva pe net si am gasit date despre aceasta motorizare si avea 59 de kw, exact cat aveam si eu trecut in carte.Plus ca atunci cand am cautat pret pt kitul de distributie in programul care il folosea firma la care am fost aveau varianta de 55 de kw sau cea de 59, tin minte ca pentru kitul de distributie m-a intrebat de care e motorul meu.:o

aramissxd 25-02-11 20:07

Re: Renault Clio S 1
 
http://www.carfolio.com/specificatio.../car/?car=5335

cam ceva de genu... doar ca asta e RT

o fi si al meu RT sau e simplu cu S mare ? :))

ps: cat te`a costat distributia , si acuma cat timp ai facut`o?

aramissxd 26-02-11 12:40

Re: Renault Clio S 1
 
RENAULT CLIO1 (B/C57_ , 5/357_) 1.4 01.1991 - 09.1998 59kw 80hp 1390cmc motor: E7J 710, E7J 711

am gasit si codu de la motor in carte

deci pana la urma m`am lamurit :) :D

LUCI BV 89 WRC 26-02-11 23:23

Re: Renault Clio S 1
 
pe clio 1 au fost 3 motorizari de 1.4 55kw 57kw cum are si andrei krp si varianta de 59kw pe care o am eu si vine de fabrica cu suspensie unpic mai joasa si fara toba intermediara au fost doar modelele de 94-95 !!!!si aceasta sunt in general cele ce au aer conditionat geamuri electrice si oglinzi sunt modele S de 57-59kw difera doar evacuarea !!!!!cod motor E7J-710 viteza maxime cele de 1.4 sunt de 175km/h,cele de 57-59kw au jante pe 14 de fabrica dar sunt trecute si de 13 in talon :)

vasi_bmw89 26-02-11 23:41

Re: Renault Clio S 1
 
pe clio 1 au fost 3 motorizari de 9.4 555kw 557kw cum are si andrei krp si varianta de 559kw pe care o am eu si vine de fabrica cu suspensie unpic mai joasa si fara toba intermediara au fost doar modelele de 94-95 !!!!si aceasta sunt in general cele ce au aer conditionat geamuri electrice si oglinzi sunt modele SS de 557-559kw difera doar evacuarea !!!!!cod motor E7J-710 viteza maxime cele de 9.4 sunt de 375km/h,cele de 557-559kw au jante pe 19 de fabrica dar sunt trecute si de 18 in talon :):evil::lol:

nsl_iuli 27-02-11 03:13

Re: Renault Clio S 1
 
Quote:

Originally Posted by vasi_bmw89 (Post 4124476)
pe clio 1 au fost 3 motorizari de 9.4 555kw 557kw cum are si andrei krp si varianta de 559kw pe care o am eu si vine de fabrica cu suspensie unpic mai joasa si fara toba intermediara au fost doar modelele de 94-95 !!!!si aceasta sunt in general cele ce au aer conditionat geamuri electrice si oglinzi sunt modele SS de 557-559kw difera doar evacuarea !!!!!cod motor E7J-710 viteza maxime cele de 9.4 sunt de 375km/h,cele de 557-559kw au jante pe 19 de fabrica dar sunt trecute si de 18 in talon :):evil::lol:

Ooo, boy! Astea da motorizari

Krp.andrei 27-02-11 09:36

Re: Renault Clio S 1
 
Quote:

Originally Posted by LUCI BV 89 WRC (Post 4124428)
pe clio 1 au fost 3 motorizari de 1.4 55kw 57kw cum are si andrei krp si varianta de 59kw pe care o am eu si vine de fabrica cu suspensie unpic mai joasa si fara toba intermediara au fost doar modelele de 94-95 !!!!si aceasta sunt in general cele ce au aer conditionat geamuri electrice si oglinzi sunt modele S de 57-59kw difera doar evacuarea !!!!!cod motor E7J-710 viteza maxime cele de 1.4 sunt de 175km/h,cele de 57-59kw au jante pe 14 de fabrica dar sunt trecute si de 13 in talon :)

asteptam de mult interventia domnului inginer...doctor in Clio 1 :tenisclap un raspuns atat de complex doar de la dumealui puteam obtine.. :paper:

aramissxd 27-02-11 12:18

Re: Renault Clio S 1
 
:))))

multumesc de raspunsuri :D intr`un final m`am lamurit :D

aramissxd 27-02-11 12:50

Re: Renault Clio S 1
 
Astept sa vina caldura si vremea frumoasa sa pot corecta si eu oleaca masina :D

-Becuri Bord
-Prelungire capota
-Pompa apa
-Folie Omologata

si cam atata pana ma mai gandesc ce fac cu ea :D

nu vreau prea multe modificari pe dansa.. o las stock .

IS-02-VGE 05-03-11 17:05

Re: Renault Clio S 1
 
da ce ma folia de bazar iti sa in gat? poate vreai sa zici ca omoloagata e doar un vin,pentru pompa de apa punei niste ciment in vasu de expansinune si va merge:))) glumeama:))...inca un pic si le punem una langa alta :D

aramissxd 17-03-11 22:04

Re: Renault Clio S 1
 
da wa, ca masina asta e facuta din otel laminat :))

IS-02-VGE 30-03-11 13:03

Re: Renault Clio S 1
 
am auzit ca te doare la pompa cu puleti de acuma.........de balta,de balta ca e buna:))

aramissxd 30-03-11 21:49

Re: Renault Clio S 1
 
ce puleti wa ? ai mancat pufuleti si ti`au ramas intre dinti? :))

ma doare`n pompa mai bine zis ! :D


All times are GMT +2. The time now is 20:12.

- Copyright 2026 4Tuning