Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Suie-ti masina la etaj (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/23843-suie-masina-etaj.html)

CarGoVroom 19-09-06 13:53

Suie-ti masina la etaj
 
O idee:

1.Bagi masina intr-un container
2.Faci rost de o macara zdravana.
3.Decupezi din balcon si montezi niste usi care sa se deschida spre exterior
4.Integrezi un sistem de prindere a container-ului de balcon
5.Ridici container-ul cu macaraua, deschizi balconul, faci legatura pct4, deschizi apoi container-ul si conduci masina pana in camera.

Alte idei? Sau dezvoltata ideea mea?

BLinKY 19-09-06 18:47

Re: Suie-ti masina la etaj
 
POi la ce iti trebe tie masina in apartament nu stiu, dar.... hai k iti mai dau o idee
nu o poti dezamsambla si o iei pe bucati??

CarGoVroom 19-09-06 19:59

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by ScAcKi (Post 559845)
POi la ce iti trebe tie masina in apartament nu stiu, dar.... hai k iti mai dau o idee
nu o poti dezamsambla si o iei pe bucati??

well...e o idee buna...doar ca eu ma gandeam cum poti sui o masina intreaga in apartament ;)

ct77pia 19-09-06 20:16

Re: Suie-ti masina la etaj
 
daca stai pe linga un pot se rezolva usor ma ofer eu sa ti-o parchez

MaTzA 19-09-06 20:34

Re: Suie-ti masina la etaj
 
si pana la urma la ce-ti trebuie masina in apartament??? aaa...cred k m-am prins...dk stai in pat...ti-e cald/frig , ploua/ninge ti-e lene sa te duci sa inchizi geamul...i-ti pui geamuri electrice pe "masina" si faci comanda din pat ... sau...sa te vada lumea nene k ai masina :D si dk tot vrei...dc nu montezi doar o laterala... pt fatada si atat

axxro 19-09-06 20:50

Re: Suie-ti masina la etaj
 
.......si care'i faza?........

BASU 20-09-06 00:12

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by MaTzA (Post 559998)
si pana la urma la ce-ti trebuie masina in apartament???

hai ca iti zic eu de ce, in bucuresti ( nu zic in ce zona ca peste tot e la fel ) daca ajungi acasa seara pe la 22 nu prea mai gasesti loc unde sa iti parchezi masina :x
i hate this

CJ-01-WOB 20-09-06 01:14

Re: Suie-ti masina la etaj
 
iti bagi ca si swartzy .. 2-3 hummere in casa

CRyS` 22-09-06 08:08

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Ce neeeebuniie!Doar sa fii prea nebum sa faci asa ceva :)Si nu ii vad rostu!Am zis`o la un prof de la Politehnica si a zis ca prea sclintit la cap baiatu!

Gabi 22-09-06 08:12

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Mie mi-ar fi usor; stau la parter! :lol:

CarGoVroom 22-09-06 16:47

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by MaTzA (Post 559998)
si pana la urma la ce-ti trebuie masina in apartament???

dude...unde am scris ca EU vreau sa-mi sui masina in apartament?...mi-a placut ideea si am vrut sa vad ce nascocesc cei de pe forum...

intrebarea mea pt tine ar fi...dk ai vrea neaparat sa-ti sui masina in apartament (nu te gandi la ce e necesar bla bla) cum ai face-o?

GolfuletzS 22-09-06 16:51

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 560674)
Mie mi-ar fi usor; stau la parter! :lol:

nu`i corect eu stau la 8 :evil: :evil: :evil: :evil:

MaTzA 22-09-06 19:28

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by GolfTuning (Post 561242)
nu`i corect eu stau la 8 :evil: :evil: :evil: :evil:

eu stau la 10...senzatii tari pana la parter...:D

dexter_20 23-09-06 11:20

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Pai la cat de inventivi sunt hotii de masini in ziua de azi iti trebuie un sistem de alarma si mai inventiv si ce e mai inventiv decat sa iei masina in casa? Inca o metoda....luata di Star Trek:teleportarea. Una mai realista: spargi o bucata mai mare din perete, pui o usa de garaj in loc,faci un lift de la parter la tine si eu zic ca ar fi rezolvata treaba. Dar costurile ar fi mari,ca sa nu mai zic de spaga ce iti trebuie pt aprobarile de rigoare de la primarie si cine mai stie de unde. Daca da cineva astel de aprobari....

Psycho 23-09-06 17:00

Re: Suie-ti masina la etaj
 
ba voi suntetzi normali :) ... ati luat-o pe carari :)

X-Ray-Eyes 24-09-06 02:56

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by CarGoVroom (Post 559964)
well...e o idee buna...doar ca eu ma gandeam cum poti sui o masina intreaga in apartament ;)

Vorbeste cu David Copperfield !!!

CarGoVroom 25-09-06 09:37

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by X-Ray-Eyes (Post 562996)
Vorbeste cu David Copperfield !!!

:lol: :lol: ...sau cu Godzilla cand mai trece prin bucuresti :D

steaua23 25-09-06 21:14

Re: Suie-ti masina la etaj
 
la cum arata unele strazi ... as putea baga mana in foc ca circula des prin bucuresti ;))

florin_cars 27-09-06 01:06

Re: Suie-ti masina la etaj
 
sigur nu are Clone mai multe?

X-Ray-Eyes 27-09-06 01:33

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by florin_cars (Post 566573)
sigur nu are Clone mai multe?


Nu ... a trecut prin Timisoara inainte sa ajunga la Bucuresti ... si la Bucuresti a jucat tzontzoroiu de sunt atatea hartoape ...

iasi_drifter 27-09-06 02:08

Re: Suie-ti masina la etaj
 
poate vad ca incep sa apara garaje la parterurile blocurilor cel putin... asta ar fi tare de tot. ca apartamente de la parter transformate in magazine am vazut. :lol:

florin_cars 27-09-06 03:08

Re: Suie-ti masina la etaj
 
pai..avand in vedere pretul unui apartament la parter..impartit in 3/4 garaje...si avand in vedere pretul garajelor..nu se merita conversia asta imobiliara ..e chiar falimentara:???: :twisted:

Alexutzzz 27-09-06 03:22

Re: Suie-ti masina la etaj
 
cel mai prost topic din ISTORIA 4tuning;)

iasi_drifter 27-09-06 11:18

Re: Suie-ti masina la etaj
 
alexutzzz: CORECT :D

florin_cars: pai daca omul are apartament cu 4 camere la parter, nu-i trebuie decat maxim 3, dar n-are garaj... :D

CarGoVroom 28-09-06 20:57

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

apartamente de la parter transformate in magazine am vazut. :lol:
deci e un inceput :D . poate mai rentabil dk iti contruiesti un garaj pe bloc

CarGoVroom 28-09-06 21:03

Re: Suie-ti masina la etaj
 
salvati bucurestiul...parcari pe bloc :???:

iasi_drifter 28-09-06 21:34

Re: Suie-ti masina la etaj
 
nu poti pe bloc ca deranjezi penthouse-urile directorilor :D. ca sa nu mai dau si alte motive...

CarGoVroom 29-09-06 13:50

Re: Suie-ti masina la etaj
 
1 Attachment(s)
atunci cre k ideea lui dexter ar fi cea mai buna...cu liftul...like this:

florin_cars 29-09-06 18:08

Re: Suie-ti masina la etaj
 
nebunule :lol: :lol:

(!8Y_M 30-10-06 17:05

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by CarGoVroom (Post 559500)
O idee:
Alte idei? Sau dezvoltata ideea mea?

Am vazut la tv acum un an... un tip de pe ns unde.... venea cu masina acasa.. erra beat tut.... si s-a "gandit sa o parcheze " numai ca avea viteza prea mare... asa ca a intrat in casa personala.. ns cum, dar la etaj...si asa i-a venit ideea sa refaca peretele, dar sa lasa masina infipta in el.. pe dinafara e masina si inauntru e perete... E PE BUNE. desi pare minciuna.. masina era rosie.....

MaTzA 30-10-06 17:09

Re: Suie-ti masina la etaj
 
poate k acum un an era reluare de acum cativa ani buni...chestia asta o stiu de o gramada de timp ;)

(!8Y_M 30-10-06 17:10

Re: Suie-ti masina la etaj
 
3 Attachment(s)
Ca tot vb voi de parcat masini.. ce, unde si cum... astea, aici, asa:D

florin_cars 30-10-06 20:45

Re: Suie-ti masina la etaj
 
masina aia rosie de care ai zis tu..intr-adevar a fost acum cativa ani la tv, stirea si nu a intrat cu ea in casa...ci a facut un accident proprietarul cu AUDI 80(butoias) din care a scapat cu viata ..si drept "multumire" a taiat-o in 2..si partea buna...spatele, a fixat-o la etaj..pe perete..afara :wink:

(!8Y_M 31-10-06 14:46

Re: Suie-ti masina la etaj
 
Quote:

Originally Posted by florin_cars (Post 605040)
masina aia rosie de care ai zis tu..intr-adevar a fost acum cativa ani la tv, stirea si nu a intrat cu ea in casa...ci a facut un accident proprietarul cu AUDI 80(butoias) din care a scapat cu viata ..si drept "multumire" a taiat-o in 2..si partea buna...spatele, a fixat-o la etaj..pe perete..afara :wink:

Se pare ca stii mai bine ca mine... io am vazut o segventa mai de mult... si nici nu mai stiam sigur....


All times are GMT +2. The time now is 12:56.

- Copyright 2026 4Tuning