![]() |
parerea voastra pls
2 Attachment(s)
Bine vam gasit :) , Ca user nou pe acest forum nu stiu cum sa incep. Un mic ajutor vreau, daca se poate.
Imi puteti da un sfat ce culoare sa o fac,dacia din imagine? De o saptamana ma gandesc, fara rezultat insa. Si niste sfaturi ce ar mai trebui sa pun pe ea.;) Thx. |
Re: parerea voastra pls
fa-o in doua culori. partea de sus pana la linia de p mijlocul usilor o culoare inchisa gen negru sau gri sobolan si partea d jos deschisa : alb gri deschis iar acea linie sa ti-o faca cineva intr-o culoare aprinsa rosu portocaliu galben
|
Re: parerea voastra pls
parerea mea...fao cameleon...ar arata super fain...a vopsit tata in service una cameleon si a iesit belea de tot...Razvan daca ai intrebari zi aici...pe adresa asta...https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/23374-golan-10-15-tunat-inceput.html e umpic cam scump...dar merita.Razvan
|
Re: parerea voastra pls
ai gresit cumplit de tot sa dai gauri in spoiler ca sa montezi plasa aia...off off trebuia prinsa in chit de fibra si in nici un caz cu suruburile alea grosolane.Mai bine intrebai inainte.Banuiesc ca intentionezi sa ascunzi suruburile alea sau nituri ce dumnezeu sunt. Oricum trebuia sa nu iti faci probleme ca prinderea la bara pe fata era suficienta,ti-o tinea armatura. La mine sta in 2 suruburi si armatura
|
Re: parerea voastra pls
Pai nu sant suruburi frate sant popnituri,cu saibe de 5...o sa pun fibra acelasi material ca si bara si no sa se mai vada, o sa montez pe plasa halogene de plastik usoare. ;)
in doua culori o sa fie, negru metalizat, cu alb pe laterale si bari, si un strat de lac. si un desen misto pe capote, sper sa nu fi murit pictoru meu ;) |
Re: parerea voastra pls
plasa aia o prindei lejer cu chit de fibra si nu ti-ar fi facut probleme in veci chiar daca puneai proiectoarele alea asa cum zici tu care o sa le pun si eu ca le cam duc dorul celor vechi :D
|
Re: parerea voastra pls
ai facut o mare tiganie din bara aia... nu inteleg de ce trebuia sa o modifici? se vede ingrozitor de urat si mai ales prinderea....
parerea mea? ai incercat ceva frumos dar ti-a iesit pe invers.... sorry... ps. sa vezi bara lui dac-ul .... |
Re: parerea voastra pls
ai ma nu mai fiti asa de rautaciosi ca nu se vad chiar asa de urat acele popnituri
sfatul meu e sa nu lasi asa la grila ca pare cam urat rau de tot doar plasa mai bine pui plasa in grila cum are si dacul si tau ca daca mult mai bine in rest numai bine apropo am vazut ca pe spate ai scos manerele tiai luat vreun sistem sa iti deshida usa sau "manual"??? |
Re: parerea voastra pls
1 Attachment(s)
Nici o problema ca baietii ma critica pentru pop_nituri , cand va fii gata voi posta poza sa vedeti de ce am montat plasa cu pop_nituri.. Cat despre usi, nici una nu va avea maner.. vor fii toate 4 electronice.. Apropo mi-am fac plan sa bag 5000 euro in masina, pana acu am bagat: 2000, .ai este mult pana e gata. Deci sper sa fie prima dacie cu ecrane in tetiere, ecran pe bord, gps ...muzica. Apropos de muzica. Mi adus un prieten 2X Sony Xplod amplifer 1X400 adik 800 watt + doua lazii sony xplod de 1200 adik 2400 numai bass imi ajunge??? Sau sa mai pun?
Casetofon am un dvd pioner 4x50 watt organic, + 4 difuzoare sony xplod rotunde pt usi si 2 ovale pt spate. parerea voastra, imi ajung muzicantii???? Motorizarea VA FII Renault 25 turbo pe benzina v6 luat de pe vechea masina a lu taicameu ce sta in germania. am pus o poza sper sa se vada. Salutare |
Re: parerea voastra pls
si cam in cat timp crezi ca vei termina masina ca sunt fff curios ce vrei sa faci spor la treaba in continuare si se pare ca vrei sa il depasesti pe tau aaaa???
|
Re: parerea voastra pls
nu vreau sa depasesc pa nimeni.... cer sfaturi celor care se pricep, daca deranjej nu mai postez.
|
Re: parerea voastra pls
nu deranjezi chiar vrem sa vedem ce stii sa mai faci
|
Re: parerea voastra pls
Quote:
iar parerea mea sincer ma bucur ca mai exista alte pers care modifica dacia si mai ales cum vrei u asa ca eu voi urmai fff mult threadul tau si poate te voi si ajuta cu ceva dar daca nu eu sigur se vor gasi altii multa bafta la tuning |
Re: parerea voastra pls
sunt si eu curios cum va decurge proiectul tau
bafta si sper sa ne tii la curent |
Re: parerea voastra pls
Quote:
si sa fie fara supare pe ce ai dat u pana acum 2000 de europeni??? |
Re: parerea voastra pls
masina e faina ......fa-o toata alba inafara de capota(neagra)......iar sita de la spoilere puteai sa o prinzi pe dinauntru cu chit de masina......in rest no coment dar chestia cu motor V6 pe ea mi se pare cam deplasata ideea......motoru e destul de greu iar tablaria pe dacie lasa de dorit......daca ar avea sasiu ar mai merge.....parere personala.....las baieti care se pricep mai bine sa vina cu ideei si propuneri!!!!
|
Re: parerea voastra pls
la exterior vedem noi ce o sa apara, sa vina sgm sa ne zica cum stai cu motorul ala de r25
|
Re: parerea voastra pls
super a iesit masina. daca tot vrei sa investesti atat in ea fao unicata. parerea mea este sa o vopsesti portocaliu si pe capota sa ii pui o folie care imita carbonul. si cu niste geamuri ionozate sigur o sa fii unicat:peace:
|
Re: parerea voastra pls
incearca ceva 9 ce vrei u orice
|
Re: parerea voastra pls
ce parere ai de un negru mat? toata masina? cred ca ar da bine
|
Re: parerea voastra pls
punei si o masca belea la faruri si e cam gata....e mai mijto asa cum e!si ceva neoane in praguri si interior de preferat la albul tau merge un neon rosu!si apoi......bucurate de ea!:)
|
Re: parerea voastra pls
fao portocaliu cu negru delimitate pe mijloc cu o dunga argintie. sus portocaliu negru jos. cu niste jenti meserie si lasata la pamant o sa rupa gura targului
|
Re: parerea voastra pls
Ce se mai aude in legatura cu masina???Ai reusit sa pui V6 pe ea???Mai pune poze pls sa vedem si noi cum mai arata acum.
|
Re: parerea voastra pls
de ce ai facut capota neagra mai sant destule la fel? asteptam v6e.
|
Re: parerea voastra pls
te ai hotarat ce culoare o faci ???
|
Re: parerea voastra pls
cred ca s-a dat la fund...
|
Re: parerea voastra pls
cand vor mai sosi si alte noutati sa mi se dea un pm pana atunci topicul e closed
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:40. |
- Copyright 2026 4Tuning