Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   cele mai vechi e30-uri din ro!!!! (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/233021-vechi-e30-uri-ro.html)

tmDNSe30 14-01-11 23:11

cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Ma mistuie o curiozitate mare de ceva timp stau si ma gandesc care is cei mai vechi ursi(e30)din Romania deci care or iesit la actiune de muuuult timp daca se poate si niste poze cu "batranei" multumesc mult:oops:

rdy4ever 15-01-11 17:27

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
pai sigur trebuie sa exista destule si din 82, mai batrane nu se poate.

tmDNSe30 15-01-11 18:51

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Nu la aia ma refer am intales ca txa este un exemplu ma refer o legenda...nu anul fabricatiei ziceam care circula si se da de ani buni cu el

tmDNSe30 16-01-11 12:18

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
haide chiar nimeni nu stie :( hai cu legendele :X:X

rdy4ever 16-01-11 17:27

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
pai atunci trebuia sa spui "cei mai vechi posesori de e30"
nu pre se gasesc... majoritatea sunt pusti care abia au luat carnetul.

316i 16-01-11 21:47

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Una e daca vrei "legende" si alta sunt proprietari de ursi care ii au de ex. din '96 de cand aveau 90.000km. :D Si care inca-i au si care inca merg cu ei. Ca mine.
Din a doua categorie se gasesc ceva oameni.

tmDNSe30 07-12-11 22:25

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
legende....nimeni nu stie ex:txa,dgh,mtj poze ceva detalii... sunt masini care merita o atentie in plus;)

316i 07-12-11 23:48

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
DGH are ursul din 2004, daca nu ma insel, de ex.

tmDNSe30 08-12-11 00:20

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by 316i (Post 4765781)
DGH are ursul din 2004, daca nu ma insel, de ex.

pai na nu prea stiu de aceea vreau sa aflu/invat mai multe...scz pt greseala

26WRC 16-01-12 14:41

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
1 Attachment(s)
cine isi aminteste de BMW urile astea, insemna ca e... BATRAN!:-)

flr&vec

Guwy 16-01-12 19:53

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC (Post 4829971)
cine isi aminteste de BMW urile astea, insemna ca e... BATRAN!:-)

flr&vec

FLR si VEC :D

tmDNSe30 16-01-12 23:17

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC (Post 4829971)
cine isi aminteste de BMW urile astea, insemna ca e... BATRAN!:-)

flr&vec

ma bucur ca sa gandit cineva sa posteze:D

tmDNSe30 16-01-12 23:18

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
vrem mai multe poze de genu:oops: multumesc wrc

brandex 18-01-12 23:22

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
1 Attachment(s)
..........................

bix 18-01-12 23:32

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC (Post 4829971)
cine isi aminteste de BMW urile astea, insemna ca e... BATRAN!:-)

flr&vec

VEC-u si FLR iar poza este in Alexandria (prezent si eu)

26WRC 20-01-12 18:21

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
2 Attachment(s)
baneasa 2005

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/zWMaMg-da9g" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tmDNSe30 21-01-12 23:30

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
am o intrebare pt baietii din bucuresti masina lui machedonu ursuletu MTJ mai exista sau ce sa intamplat cu el??mai are cineva poze cu el???

bix 22-01-12 21:24

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
masina exista, se lucreaza la ea...cand va fi gata o sa o vezi cu siguranta :D

tmDNSe30 22-01-12 23:14

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by bix (Post 4841537)
masina exista, se lucreaza la ea...cand va fi gata o sa o vezi cu siguranta :D

multumesc de raspuns BIX se pare ca mai sunt unii oameni cumsecade pe forumu asta....imi poti da un id de mess pe privat sa te mai intreb unele lucruri daca doresti si nu deranjez :oops:

zepolikahhh_ 23-01-12 01:21

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
asa se intampla cand vrei sa te dai prieten cu altii :lol:

tmDNSe30 23-01-12 01:53

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by zepolikahhh_ (Post 4841868)
asa se intampla cand vrei sa te dai prieten cu altii :lol:

da am observat daca nu esti de a lor nu te baga in seama.......

ZerO_CooL 23-01-12 01:53

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
20 Attachment(s)
Cativa dintre ursii vechi...
Pe langa ei, mai erau cativa... NIZ-ul, care acum cred ca e B 92 TIR, ABM-ul - primul cu motor de 3.5, parca... FDC, BJP. Cei mai dragi mi-au fost PYF-ul, DSD-ul si NSL-ul.

zepolikahhh_ 23-01-12 01:57

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by tmDNSe30 (Post 4841876)
da am observat daca nu esti de a lor nu te baga in seama.......

era mai mult valabila pentru tine.Asa vorbesti de parca l-ai cunoaste pe ala.
Nu mai stati la colt si spuneti povesti cu ursuleti ca nu va face oldschool.

tmDNSe30 23-01-12 01:59

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
[QUOTE=ZerO_CooL;4841877]Cativa dintre ursii vechi...
Pe langa ei, mai erau cativa... NIZ-ul, care acum cred ca e B 92 TIR, ABM-ul - primul cu motor de 3.5, parca... FDC, BJP. Cei mai dragi mi-au fost PYF-ul, DSD-ul si NSL-ul.[/QUO TE]

Apreciez ZerO_CooL pentru ce ai facut si iti multumesc in acelasi timp se pare ca pe alta pagina am deranjat cu o astfel de intrebare despre un anume ursulet din buc....

tmDNSe30 23-01-12 02:01

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by zepolikahhh_ (Post 4841879)
era mai mult valabila pentru tine.Asa vorbesti de parca l-ai cunoaste pe ala.
Nu mai stati la colt si spuneti povesti cu ursuleti ca nu va face oldschool.

da ce am spus????e un lucru rau in afla mai multe despre o masina care iti place?pentru ce exista forum??de ce unii imi pot raspunde frumos si altii nu ce am spus asa de rau?

ZerO_CooL 23-01-12 02:12

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
[QUOTE=tmDNSe30;4841881]
Quote:

Originally Posted by ZerO_CooL (Post 4841877)
Cativa dintre ursii vechi...
Pe langa ei, mai erau cativa... NIZ-ul, care acum cred ca e B 92 TIR, ABM-ul - primul cu motor de 3.5, parca... FDC, BJP. Cei mai dragi mi-au fost PYF-ul, DSD-ul si NSL-ul.[/QUO TE]

Apreciez ZerO_CooL pentru ce ai facut si iti multumesc in acelasi timp se pare ca pe alta pagina am deranjat cu o astfel de intrebare despre un anume ursulet din buc....

Mi-a facut placere sa vad topicul asta si sa-mi aduc aminte de ursii de la care a pornit pasiunea mea pentru E30.

tmDNSe30 23-01-12 02:21

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
[QUOTE=ZerO_CooL;4841890]
Quote:

Originally Posted by tmDNSe30 (Post 4841881)

Mi-a facut placere sa vad topicul asta si sa-mi aduc aminte de ursii de la care a pornit pasiunea mea pentru E30.

Si mie imi face mare placere tocmai din aceeasi cauza dar unii nu intaleg chestia asta pentru ca ei au e36SUPER MASINA:rolleyes2

Guwy 23-01-12 05:44

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by ZerO_CooL (Post 4841877)
Cativa dintre ursii vechi...
Pe langa ei, mai erau cativa... NIZ-ul, care acum cred ca e B 92 TIR, ABM-ul - primul cu motor de 3.5, parca... FDC, BJP. Cei mai dragi mi-au fost PYF-ul, DSD-ul si NSL-ul.

Niz-u a fost primul e30 in care m-am plimbat si totodata primul care m-a invartit pana mi s-a facut rau :)) =)) , era vecinul meu si imi aduc aminte si acum ( prin '97 - '98 s-a intamplat asta ) chiar daca eram doar un copil ... era ceva de vis atunci , sa nu mai zic ca mai avea tot pe atunci si un e36 coupe 2.5 negru cand am vazut-o am zis ca e nava spatiala :)) =)) , PYF-ul daca nu ma insel a fost a lu' Mitica , Zagu parca statea la Dristor unde este acum shaormeria .
Pacat de NIZ ca nu a nimerit pe maini bune ca era o masina tare ... nelovita , neruginita dar cum s-a intamplat cu majoritatea masinilor bune s-a cam ales praful de ea , acum o luna era pe la Ady Oprisan l.. dar nu mai arata asa cum mi-o aduc eu aminte chiar daca au trecut ceva ani peste ea de cand nu am mai vazut-o eu cu siguranta daca era la Alex nu ajungea in halul acela .
Imediat dupa ce a vandut-o Alex am inteles ca a ajuns pe la niste tigani sau nu stiu ce de carau cartofi cu ea ( aia au distrus-o cel mai rau ) , dupa care a ajuns la Ionut care a restaurat-o , iar dupa aceea daca nu ma insel la un baiat de aici dupa forum sTAILL .

tmDNSe30 23-01-12 15:12

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4841919)
Niz-u a fost primul e30 in care m-am plimbat si totodata primul care m-a invartit pana mi s-a facut rau :)) =)) , era vecinul meu si imi aduc aminte si acum ( prin '97 - '98 s-a intamplat asta ) chiar daca eram doar un copil ... era ceva de vis atunci , sa nu mai zic ca mai avea tot pe atunci si un e36 coupe 2.5 negru cand am vazut-o am zis ca e nava spatiala :)) =)) , PYF-ul daca nu ma insel a fost a lu' Mitica , Zagu parca statea la Dristor unde este acum shaormeria .
Pacat de NIZ ca nu a nimerit pe maini bune ca era o masina tare ... nelovita , neruginita dar cum s-a intamplat cu majoritatea masinilor bune s-a cam ales praful de ea , acum o luna era pe la Ady Oprisan l.. dar nu mai arata asa cum mi-o aduc eu aminte chiar daca au trecut ceva ani peste ea de cand nu am mai vazut-o eu cu siguranta daca era la Alex nu ajungea in halul acela .
Imediat dupa ce a vandut-o Alex am inteles ca a ajuns pe la niste tigani sau nu stiu ce de carau cartofi cu ea ( aia au distrus-o cel mai rau ) , dupa care a ajuns la Ionut care a restaurat-o , iar dupa aceea daca nu ma insel la un baiat de aici dupa forum sTAILL .

wow frumoase amintiri guwy cred ca ai cateva sa ne povestesti si noua cand ai timp bineintales cel putin eu as citi cu mare placere:oops:

bix 25-01-12 03:56

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
idi-ul ti l dau degeaba ca nu stau pe mess...tot aici ma gasesti mai repede

Quote:

Originally Posted by ZerO_CooL (Post 4841877)
ABM-ul - primul cu motor de 3.5, parca...


cred ca ai vrut sa spui AVP-ul

Billy c25xe 25-01-12 13:21

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
1 Attachment(s)
Stiu ca vedeam cand eram la liceu boboc , pe mihai bravu si in dristor foarte des 2 ursi care m-au marcat , unul era verde cu botul portocaliu si flacarile se extindeau pe laterale si un urs crem cu borbet a pe el .

Stiu ca acum ceva vreme am vazut printre blocuri , langa parcul tineretului un urs crem cu borbeturi a abandonat si ma gandeam , oare o fi masina aia , ce o vedeam in copilarie ? Habar nu am , oricum astia 2 mereu cand ii vedeam , nu mergeau mai niciodata incet si urlau tobele de iti provoca mancarimi :twisted:

Am cautat putin si acesta este ursul crem despre care vorbeam mai sus

bix 25-01-12 15:19

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by Billy c25xe (Post 4846392)
unul era verde cu botul portocaliu si flacarile se extindeau pe laterale

era a lui Cristi cu CRY la numar...

tmDNSe30 25-01-12 16:52

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Billy c25xe (Post 4846392)
Stiu ca vedeam cand eram la liceu boboc , pe mihai bravu si in dristor foarte des 2 ursi care m-au marcat , unul era verde cu botul portocaliu si flacarile se extindeau pe laterale si un urs crem cu borbet a pe el .

Stiu ca acum ceva vreme am vazut printre blocuri , langa parcul tineretului un urs crem cu borbeturi a abandonat si ma gandeam , oare o fi masina aia , ce o vedeam in copilarie ? Habar nu am , oricum astia 2 mereu cand ii vedeam , nu mergeau mai niciodata incet si urlau tobele de iti provoca mancarimi :twisted:

Am cautat putin si acesta este ursul crem despre care vorbeam mai sus

acesta este ursu verde despre care vorbesti cred:-)

OdorogLGV 25-01-12 17:39

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
ha...chiar bun acest thread!!mi-am adus aminte cand se faceau legalele pe chei-ul Dambovitei....ce vremuri!!!chiar daca eram copil pe acea vreme,nu exista sa lipsesc:))...erau masini frumoase,dar total diferite de ceea ce este acum!cum trec anii...:sad:

Billy c25xe 25-01-12 19:29

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
Quote:

Originally Posted by tmDNSe30 (Post 4846759)
acesta este ursu verde despre care vorbesti cred:-)

Da da , acesta este inculpatul :oops:

GTII 25-01-12 21:08

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1327494610 are cineva mai multe poze cu ursu ala din partea stanga? :X

morpheusmaster 25-01-12 21:48

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
E chiar frumos ce se intampla pe acest topic si carcotasii ar trebui tinuti la distanta. Cei care stiu mai bine, BIX, FLR, VEC & many others au putea posta asa pe scurt de cine'si mai aduc aminte cand pe unde...e chiar frumos de citit cum a inceput totul.

In ziua de azi nici ursii nu mai sunt ce au fost si nici proprietarii lor, din pacate. (marea majoritate)

tmDNSe30 25-01-12 22:28

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
1 Attachment(s)
Multumesc Morpheusmaster pentru cuvintele frumoase spuse si eu as vrea ca,carcotasii sa se abtina si toti cei care nu intaleg rolul acestui topic


ON:o poza cu CRY

optimus 26-01-12 00:00

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
3 Attachment(s)
Ursu B 66 ZAG era impresionant la vremea lui , acum a ajuns paragina

tmDNSe30 26-01-12 18:44

Re: cele mai vechi e30-uri din ro!!!!
 
haideti cu legendele!!!


All times are GMT +2. The time now is 19:33.

- Copyright 2026 4Tuning