Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand la comanda masini noi si SH din import (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/232386-comanda-masini-sh-import.html)

roby wws 11-01-11 20:47

la comanda masini noi si SH din import
 
5 Attachment(s)
Autovehicule la comanda,o gama larga(nu conteaza anul sau modelul atat timp cat consider eu ca masina merita adusa)atat masini noi de la reprezentanta cat si SH;masini avariate,masini aduse ptr recarosare,etc...la orice comanda ferma autoturismul va sosi in 3 pana la maxim 7 zile...autovehiculele au provenienta din germania,olanda,franta si UK...ptr alte intrbari va stau la dispozitie

si ptr cei care sa intreaba de ce postez tocmai acum cand taxele se scumpesc,le spun ca criza ne face sa ne cautam clienti mai intens,ne facem raclama pe unde putem.
eu unul aduc masini doar de 3 ani,dar unchiul meu are o experienta bogata(eu lucrez ptr el)


Volkswagen T5 1.9TDI 5-speed,2005-8.000euro adus acasa
Opel Astra 1.4 Caravan Edition,Dotarii Top,2007- 7500 euro adus acasa
BMW 318d touring Edition Exclusive,2005-8.500 euro adus acasa

motorulro 11-01-11 20:52

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
un 206 cc pe la 4500 ? dar 1.6 vreau ..

roby wws 11-01-11 21:59

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by motorulro (Post 3976292)
un 206 cc pe la 4500 ? dar 1.6 vreau ..

se gaseste,an in jur de 2001-2002,intre150-180.000 km,dotari de baza,motor 1.6...acum depinde si de ce iti doresti(daca esti hotarat iti pot da o estimare completa si la masina si la bani)

motorulro 11-01-11 22:08

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
de unde esti ?

roby wws 12-01-11 17:17

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by motorulro (Post 3976602)
de unde esti ?

Ploiesti

ochiu 12-01-11 18:28

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
SAL MA INTERESEAZA UN BMW 525 D n 2002 pt recarosare ,al meu l-am zdrobit.da-mi un pret si cu volan pe dreapta si pe stanga.

roby wws 12-01-11 18:57

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by ochiu (Post 3979181)
SAL MA INTERESEAZA UN BMW 525 D n 2002 pt recarosare ,al meu l-am zdrobit.da-mi un pret si cu volan pe dreapta si pe stanga.

volan pe stanga,an 2002-2003,140.000 km in sus,clima,piele,navi,jante 16,6 airbag-uri,+binecunoscutele abs,esp,dispozitiv aniti-demaraj electric,etc de la 6.000 in sus(masina care arata incredibil si garantez ca ruleaza bine)...iti pot gasi si ceva mai ieftin dar acum depinde si ce vrei mai exact:de ex sa fie berlina sau touring

iar ptr anglia iti pot da un ex am adus unul in noiembrie doar ca era 530d din 2001model SE:abs,inchidere,jante M,cruise control,trapa electrica,cotiera dubla,imobilizator,semipiele,geamuri electrice,airbaguri pasageri si laterale,senzori de parcare,proiectoare ceata,si mai sunt cateva care nu imi mai amintesc 3500 lire adus acasa

te astept ptr alte detalii(ce este mai sus este pur informativ,acum daca esti interesat si in functie de ce vrei iti pot faca o oferta exacta)

numai bine din partea mea

sorinelil 12-01-11 19:09

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
Salut Un passat model >2001 climatronic , 5 sau 6 trepte Tdi cu comp bord ? la ce bani ? Stima

roby wws 12-01-11 19:22

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by sorinelil (Post 3979337)
Salut Un passat model >2001 climatronic , 5 sau 6 trepte Tdi cu comp bord ? la ce bani ? Stima

poi unul gen 2003,ABS, inchidere centralizata, scaune electrice si incalzite, geamuri electrice, ESP, Imobilizator, servo, cui de tractare , airbaguri pasageri si laterale,1.9tdi 131cp cutie manuala de la 5000 in sus(acum depinde ce vrei mai exact,pretul poate diferi,cat de pretentios esti la aspectul general,etc)

iar ptr anglia tot 1.9tdi confortline,cam aceleasi dotari,an 2002+taxele achitate si service facut de curand,am gasit deja una la 3600 lire adus acasa.

bafta si te astept ptr alte nelamuriri

roby wws 13-01-11 20:02

Re: Oferta auto noi si SH din import
 
10 Attachment(s)
up la oferta sapt care vine o sa am un drum in Anglia deci mai astept comenzi...
oferta la masini din Uk(ptr pasionatii de drift)bmw328i sport edition full la 2500 lire adus acasa
opel calibra model 95,motor 2.0let,piele,cu elemente custom la 2700 adus acasa
vauxhall astra z20let 2 usi, Automatic, Coupe, Leather Pack includes Full leather trim + Electrically heated front seats + Front seat side impact airbags, 4 disc CD autochanger, Full service history, Air conditioning, ABS, Alloy wheels, Cruise control, Folding rear seats, Immobiliser, Passenger airbag, Rear armrest, Rear headrests, Sports seats, Traction control, Alarm, Drivers airbag, Electric door mirrors, Front electric windows,etc,cu taxe incluse pana in mai 3000 lire adus acasa

+plus un golf 4 1.4 edition,an 2000,km putin peste 97.000km(carte service care atesta acest lucru),dotari:Klima,Servo, geamuri electrice,ESP,ABS,Airbaguri pasageri

Nick.Ptm 13-01-11 21:06

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Salut Ce pret are golful roby ?

ullise 14-01-11 01:04

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
vreun e36 m pachet fara acte, fara nimic la bani cat mai putini aduci? Eventual 2 bucati ca sa fie rentabil si cu transportul (asta daca vin pe platforma)

50RIN 14-01-11 01:30

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Un fiat stilo coupe pana in 150.000km..1.2 , 1.4 , 1.6 sa arate ok ca aspect?

bobi007 14-01-11 10:23

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
SALUT
M-AR INTERESA UN MERCEDES SPRINTER 8+1 CU LOCURI ANI 95-97.MA INTERESEAZA PRETUL.ACCEPTATI SI VARIANTE,EU AM UN FOCUS DIN 2002 DAR AM NEVOIE DE UN MICROBUZ.AS FI INTERESAT SI DE UN TRANZIT.
MULTUMESC ANTICIPAT.

lamneth76 14-01-11 19:57

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Salut.Sa zicem ca doresc o masina care sa fie adusa din Olanda pe langa pretul ei(2500 euro) cat m-ar mai costa ca si bani incluzand actele+transport+comisionul tau?

roby wws 14-01-11 23:46

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by Nick.Ptm (Post 3983021)
Salut Ce pret are golful roby ?

golful 4 este 4.200 euro(taxa la noi in jur de 500 euro)

Quote:

Originally Posted by ullise (Post 3983733)
vreun e36 m pachet fara acte, fara nimic la bani cat mai putini aduci? Eventual 2 bucati ca sa fie rentabil si cu transportul (asta daca vin pe platforma)

da se poate daca imi lasi o sapt sa iti caut cele mai bune oferte(acum pretul depinde de provenienta,in anglia le gasesc mai repede si mai ieftine dar transportul este un pic mai scump ca germania,oalnda,franta)...un pret aproximativ(2 masini dotarii standard)2000 lire din anglia si 2200 euro germania.te astept ptr mai multe detalii

Quote:

Originally Posted by 50RIN (Post 3983769)
Un fiat stilo coupe pana in 150.000km..1.2 , 1.4 , 1.6 sa arate ok ca aspect?

un model destul de ingrijit,anii 2001-2003,km ceruti de tine,dotarii de baza,un singur proprietar,carte service, undeva la 3.000euro

Quote:

Originally Posted by bobi007 (Post 3984300)
SALUT
M-AR INTERESA UN MERCEDES SPRINTER 8+1 CU LOCURI ANI 95-97.MA INTERESEAZA PRETUL.ACCEPTATI SI VARIANTE,EU AM UN FOCUS DIN 2002 DAR AM NEVOIE DE UN MICROBUZ.AS FI INTERESAT SI DE UN TRANZIT.
MULTUMESC ANTICIPAT.

sprinter undeva intre 4-5.000,dar ptr 8+1 locuri iti pot recomanda vito,mult mai bun si mai util(iti pot recomanda unul din uk,eu personal am adus unul si am fost f multumit de el,de la 3.000 lire+acte valabile inca 6 luni).imi pare rau dar nu ma intereseaza focusul.
iar transit cam acelasi ptreturi ,chiar mai ieftin.

Quote:

Originally Posted by lamneth76 (Post 3985912)
Salut.Sa zicem ca doresc o masina care sa fie adusa din Olanda pe langa pretul ei(2500 euro) cat m-ar mai costa ca si bani incluzand actele+transport+comisionul tau?

ti-am trimis pm

roby wws 16-01-11 23:44

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
7 Attachment(s)
oferta sapt:
BMW 316ti compact 2005,Limousine,142,000 km,85 kW (116 PS) Manual,ABS, jante aliaj, inchidere centralizata, scaune electrice si incalzite, geamuri el, ESP, carte service la zi, senzori parcare, directie asistata el ,airbaguri pasageri si laterale-pret 7.000 euro adusa acasa(masina impecabila atat optic cat si mecanic)

BMW X3 2.0d 2005 73,000 km Diesel 110 kW (150 PS) Manual,dotari ca si cele de mai sus+4*4 pret 10.000 euro


Audi Q7 V12 TDI quattro tiptronic Limousine,2009 120,000 km Diesel 368 kW (500 PS),(masina modificata la porsche interauto,masina mai mult de prezentare)pret 19.000euro home deliver

Audi A8 3.0 TDI quattro,2005 168,000 km Diesel 171 kW (232 PS) Automatic,ABS, jante aliaj, inchidere centralizata, Cruise control, scaune el si incalzite, geamuri el, ESP, 4*4, carte service la zi, Immobilizer, full piele, navigatie, senzori parcare, faruri xenon , 6 airbaguri pret 17.000 adusa acasa
+
Fiat Punto Evo -2010 de la 7.000 euro
Volkswagen Scirocco 2.0 TSI DSG 2009 de la 12.000 euro
Hyundai Coupe 2.0 GLS 2009 de la 8.000 euro

DEVIL's Style 17-01-11 10:12

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by roby wws (Post 3992660)
oferta sapt:
BMW 316ti compact 2005,Limousine,142,000 km,85 kW (116 PS) Manual,ABS, jante aliaj, inchidere centralizata, scaune electrice si incalzite, geamuri el, ESP, carte service la zi, senzori parcare, directie asistata el ,airbaguri pasageri si laterale-pret 7.000 euro adusa acasa(masina impecabila atat optic cat si mecanic)

BMW X3 2.0d 2005 73,000 km Diesel 110 kW (150 PS) Manual,dotari ca si cele de mai sus+4*4 pret 10.000 euro


Audi Q7 V12 TDI quattro tiptronic Limousine,2009 120,000 km Diesel 368 kW (500 PS),(masina modificata la porsche interauto,masina mai mult de prezentare)pret 19.000euro home deliver

Audi A8 3.0 TDI quattro,2005 168,000 km Diesel 171 kW (232 PS) Automatic,ABS, jante aliaj, inchidere centralizata, Cruise control, scaune el si incalzite, geamuri el, ESP, 4*4, carte service la zi, Immobilizer, full piele, navigatie, senzori parcare, faruri xenon , 6 airbaguri pret 17.000 adusa acasa
+
Fiat Punto Evo -2010 de la 7.000 euro
Volkswagen Scirocco 2.0 TSI DSG 2009 de la 12.000 euro
Hyundai Coupe 2.0 GLS 2009 de la 8.000 euro

Iti dau un sfat si te rog sa nu mi iei in nume de rau : orienteazate spre altceva ca meserie , ca asta nu e de tine , cum sa fii atat de naiv incat sa crezi ca un q7 se poate vinde cu 19 mii de euro , e masina de 80 de mii pe putin ! cat despre audi si bmw ul x3 am gasit anunturile de pe mobile de.

Bmw ul ala x3 greu as crede ca se vinde cu 9000 de euro negociabil , tu il dai cu 10 mii huh? plus ca mai rupi si acolo la negociere vreo 500-800 de euro ...deci trebuie sa iasa ceva nu?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...02&origin=PARK

Sa ne uitam si la a8 , hmm ..la fel aceeasi schema !

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...33&origin=PARK

Scirocoo cu 12 mii? doamne , esti nebun....

Singurul tau anunt corect :

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...72&origin=PARK

In rest , sunt tepe de pe net la care vad ca au "priza" la tine! dar nah ...prost e cel care da , nu cel care cere , mai bine ai spune ca aduci masini din afara si pui cat este partea ta si atat , decat sa incerci manevre de genul asta ! mi ar fi frica sa mi las banii pe mana ta , mie ca ii pierzi prin naivitatea de care dai dovada , sper sa nu te superi :)

roby wws 18-01-11 17:51

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 3993399)
Iti dau un sfat si te rog sa nu mi iei in nume de rau : orienteazate spre altceva ca meserie , ca asta nu e de tine , cum sa fii atat de naiv incat sa crezi ca un q7 se poate vinde cu 19 mii de euro , e masina de 80 de mii pe putin ! cat despre audi si bmw ul x3 am gasit anunturile de pe mobile de.

Bmw ul ala x3 greu as crede ca se vinde cu 9000 de euro negociabil , tu il dai cu 10 mii huh? plus ca mai rupi si acolo la negociere vreo 500-800 de euro ...deci trebuie sa iasa ceva nu?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...02&origin=PARK

Sa ne uitam si la a8 , hmm ..la fel aceeasi schema !

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...33&origin=PARK

Scirocoo cu 12 mii? doamne , esti nebun....

Singurul tau anunt corect :

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...72&origin=PARK

In rest , sunt tepe de pe net la care vad ca au "priza" la tine! dar nah ...prost e cel care da , nu cel care cere , mai bine ai spune ca aduci masini din afara si pui cat este partea ta si atat , decat sa incerci manevre de genul asta ! mi ar fi frica sa mi las banii pe mana ta , mie ca ii pierzi prin naivitatea de care dai dovada , sper sa nu te superi :)

nu-i nici o suparare,stai linistit,dar daca erai mai atent vedeai ca pozele sunt puse clar cu scop informativ(eu unul cred ca pozele informative sunt binevenite ptr ca si vizitatori sa isi faca o impresie despre produs in sine)
doi la mana la majoritate preturilor vei vedea ca scrie "de la",un pret concret il va primi clientul dupa ce va avea o discutie cu mine si vom fii amandoi hotarati exact asupra modelului si a dotarilor
trei al mana normal ca ma folosesc de mobile ptr a prezenta clientilor masina pe care o doresc dar asat nu insemana ca vand masinile de acolo(acele anunturi sunt doar o baza pe care clientul isi da aceptul sau nu,nu insemna ca voi aduce exact aceea masina...daca erai un client interesat si imi cereai detalii vedeai felul in care lucrez si numai aparea aceste intrebari si acuzatii)
patru la mana e problema mea ce preturi afisez,nu cred ca ai cerut un sciroccola si nu ti-l am adus la pretul la care ne-am inteles
si daca te interesai anume de audi(cum au facut alti printr-un simplu pm) vedeai ca sunt mult mai multe de zis(masina vine dintr-un mediu non-eu,este vb si de un t.v.a,+plus altele care nu are rost sa ti le insir aici numai ca se pierd timp sau sa fac posturi degeaba ca si tine)
oricum iti multumesc ptr interes si te astept si cu alte nelamuriri;)

DEVIL's Style 18-01-11 18:05

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
ca si potential client , cel care ma va ajuta sa mi gasesc o masina buna , trebuie sa dea dovada de profesionalism si transparenta ! Daca nu as cunoaste cum sta treaba cat de cat , as fi putut crede ca as fi putut cumpara un q7 12 tdi la pretul de 20 de mii de euro , crezi ca ar fi corecta aceasta mica denaturare? personal eu cred ca nu ! pana la urma fiecare trebuie sa traim din ceva ! eu caut spre exemplu un bmw alpina d3 ....imi poti oferi niste date mai concrete? si nu ma refer neaparat la ce masini sunt pe mobile , ci daca prin sursele tale din germania este vreun alpina d3 uitat pe acolo la un pret corect , daca ma intelegi! nu e un test sau alte tampenii , chiar caut un model de asta pentru ca imi indeplineste niste conditii esentiale : un motor 2.0 biturbo de 200 de cai [ taxe mai mici la impozit si asigurare , iar motorul dezvolta o putere egala cu a unui 3.0d al zilelor noastre ]

roby wws 18-01-11 18:24

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 3998364)
ca si potential client , cel care ma va ajuta sa mi gasesc o masina buna , trebuie sa dea dovada de profesionalism si transparenta ! Daca nu as cunoaste cum sta treaba cat de cat , as fi putut crede ca as fi putut cumpara un q7 12 tdi la pretul de 20 de mii de euro , crezi ca ar fi corecta aceasta mica denaturare? personal eu cred ca nu ! pana la urma fiecare trebuie sa traim din ceva ! eu caut spre exemplu un bmw alpina d3 ....imi poti oferi niste date mai concrete? si nu ma refer neaparat la ce masini sunt pe mobile , ci daca prin sursele tale din germania este vreun alpina d3 uitat pe acolo la un pret corect , daca ma intelegi! nu e un test sau alte tampenii , chiar caut un model de asta pentru ca imi indeplineste niste conditii esentiale : un motor 2.0 biturbo de 200 de cai [ taxe mai mici la impozit si asigurare , iar motorul dezvolta o putere egala cu a unui 3.0d al zilelor noastre ]

daca era sa ai nevoie de un model cu volan pe drepta te puteam ajuta imediat,asa ptr germania trebuie sa am ceva timp sa caut ca nu sunt masini pe care le gasesti oriunde(cele mai bune optiuni in ziarele locale si reviste de specialitate)si ca pret cred ca de undeva de la 25.000,ca an 2006-2007,si akum depinde daca ai pretentii la sedan sau estate?
daca esti interesat da-mi mai multe date aici sau pm si se rezolva

DEVIL's Style 18-01-11 19:21

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by roby wws (Post 3998419)
daca era sa ai nevoie de un model cu volan pe drepta te puteam ajuta imediat,asa ptr germania trebuie sa am ceva timp sa caut ca nu sunt masini pe care le gasesti oriunde(cele mai bune optiuni in ziarele locale si reviste de specialitate)si ca pret cred ca de undeva de la 25.000,ca an 2006-2007,si akum depinde daca ai pretentii la sedan sau estate?
daca esti interesat da-mi mai multe date aici sau pm si se rezolva

OK ! ma intereseaza sedanul si fara volan pe dreapta [ personal masinile cu volan pe dreapta le consider pericole prin prisma stilului de condus din romania ! restul detaliilor le discutam pe privat !

roby wws 19-01-11 22:20

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
10 Attachment(s)
Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI
Caroserie: combi/dubiţă(5 Locuri)
Km. parcurşi: 192.000 km
Data primei înmatriculări: 10/2006
Putere: 103 kW (140 CP)
Carburant: motorina
Consum carburant: 6,0 l/100 km(Mixt)
Culoare exterior: argintiu metalizat

Dotare vehicul: * ABS* airbag* airbag copilot* airbaguri laterale *climatizare * computer de bord* control tracţiune* ESP* geamuri cu acţionare electr.
* instal. climatiz. automată* închidere centralizată* Radio/CD * scaune acţionate electric * servodirecţie* sistem antifurt * sistem de navigaţie
* suport plafon* tempomat

pret 12.000 euro(taxa in jur de 1.500)

Skoda Octavia 1,9 TDI Praktiker 4x4
Caroserie: combi/dubiţă(2 Locuri)
Km. parcurşi: 120.000 km
Data primei înmatriculări: 02/2004
Putere: 74 kW (101 CP)
Carburant: motorina
Culoare exterior: albastru

Dotare vehicul* 4x4* ABS * airbag * airbag copilot * climatizare * computer de bord* control tracţiune * geamuri cu acţionare electr. * închidere centralizată* jenţi aluminiu* Radio/CD* servodirecţie* sistem antifurt* sistem de alarmă

pret 8.000 euro

Audi TT Coupe 1.8 TFSI
Caroserie: coupé(4 Locuri)
Km. parcurşi: 5.300 km
Data primei înmatriculări: 01/2010
Putere: 118 kW (160 CP)
Carburant: benzină
Consum carburant: 7,0 l/100 km(Mixt)
Culoare exterior: alb metalizat


Dotare vehicul* ABS* airbag* airbag copilot* airbaguri laterale* computer de bord* ESP* faruri cu xenon * faruri de ceaţă* geamuri cu acţionare electr.* instal. climatiz. automată * închidere centralizată* jenţi aluminiu * Radio/CD* servodirecţie* sistem antifurt* sistem de alarmă * tempomat * tuning

pret:35.000 euro

Mercedes-Benz ML 320
Caroserie: vehicul de teren(5 Locuri)
Km. parcurşi: 130.000 km
Data primei înmatriculări: 01/2000
Putere: 160 kW (218 CP)
Carburant: benzină
Consum carburant: 11,0 l/100 km(Mixt)
Revizie tehnică periodică: 12/2011
Culoare exterior: albastru metalizat


Dotare vehicul * 4x4 * ABS* airbag* airbag copilot* airbaguri laterale* climatizare * control tracţiune* dotare piele* ESP* faruri de ceaţă* geamuri cu acţionare electr.* încălzire scaune* închidere centralizată * jenţi aluminiu
* Radio/CD* scaune acţionate electric* servodirecţie* sistem antifurt* tempomat * trapă

pret 11.000 euro

ptr restu v-am dat pm

roby wws 22-01-11 21:39

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
ptr cei care mi-au dat pm:
1.da ofer si inmatriculare in bulgaria
2.da am schimbat volanul de pe dreapta pe stanga(eu si inca un prieten,operatia a durat cam o saptamana,lucrat numai seara cate 2 ore);costul operatiei a fost aproape 350 euro;si singura problema mai mare a fost cu angrenajul pedalelor,in rest a mers ca uns.
3.nu pot oferi inca aceasta operatiune descrisa mai sus(eu l-am ajutat pe prietenul meu si am vrut sa vad cat de grea e operatiune si ce impune practic),dar va pot recomanda unor baietii care fac asta (odata ce fac rost de un garaj mai spatios o sa ofer si aceasta optiune la masinile aduse din anglia)
4.da se poate merge si sa iti alegi personal masina(noi oferind doar suportul juridic,pretul difera in functie de zona)
5.ptr unele masinile din anglia pot oferi si acte valabile ptr a se circula in Romania ptr o anumita perioda
6.preturile ptr un bmw 328i,an97,packetM,piele,clima,jante,etc intre 2.000-2.500,si ptr urs 320i din '90,15" bbs,mtech,spalator faruri,automat,f ingrjit,o mapa de chitante de la piese si service,2.000 lire adus acasa(acte valabile,mot 1 an si taxele inca 7 luni)

plus sunt in cautarea unui spatiu garaj,unde sa pot lucra la 2 masini concomitent,m-ar interesa in zona fosturilor grajduri de la corbeanca daca cunoaste cineva,daca nu in zona buc-ploiesti

roby wws 25-01-11 19:23

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
9 Attachment(s)
oferta zilei:
Bmw 328i M-sport's pack din fabrica,an 97,culoare hellrot red(2).
Specificatii:trapa pe 2 directi,clima.geamuri el fata si fluture spate,modul confort al geamurilor,inchidere,scaune sport semipieleFull M3 kit,sistem de alarma bmw original,buton portbagaj pop-up.etc etc..
Masina este dotata cu jante 17inch Alpina,evacuare scorpion cat-back,suspensie sport,si alte cateva nimicuri...poze gasiti mai jos(ptr alte poze va rog sa ma contactati)
pret:4.000euro neg(masina are si mot si taxele valabile ptr acest an)

Ford Focus C-Max Trend 1,6 TDCi:combi/dubiţă(5 Locuri),164.000 km,Pi:12/2007,80 kW (109 CP),motorina
Specificatii:* ABS* airbag* airbag copilot* airbaguri laterale* climatizare* computer de bord* ESP* geamuri cu acţionare electr.* instal. climatiz. automată* încălzire scaune* servodirecţie* sistem antifurt
pret 7.500 euro

BMW 318 i:4/5 uşi(5 Locuri),174.000 km,PI:01/1996,85 kW (116CP),benzină
Specificati:* ABS* airbag* airbag copilot* computer de bord* faruri de ceaţă* închidere centralizată* servodirecţie* sistem antifurt* trapă
pret:2.000euro sau 2.700(inscrisa in bulgaria)

Volkswagen Golf 1.4 Comfortline:4/5 uşi,104.500 km(carte service ,stampila la zi),PI:08/1998,55 kW(75CP) benzină
Specificatii:* ABS* airbag* airbag copilot* climatizare* geamuri cu acţionare electr.* închidere centralizată* servodirecţie* sistem antifurt
Pret:4.500euro(taxa undeva la 500 de euro)

Ptr inscrieri in bulgaria mess:roby_tanaru_bavarez,transport platforma-650 euro.

Nick.Ptm 25-01-11 23:13

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
omg un golf din 98 5000 de euro ? :|

roby wws 26-01-11 19:10

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by Nick.Ptm (Post 4021092)
omg un golf din 98 5000 de euro ? :|

Fiecare are dreptul la propria pare dar multi abuzeaza de ea comentand in necunostiinta de cauza:daca ti-e ti se pare mult o masina cu putin peste 100.000 km(dovediti prin acte,nu prin vb sau mai stiu eu ce teste)cu un motor economic si fiabil,cu un aspect ireprosabil,o masina care fata de altele a beneficiat de un garaj s.a.m.d
Scuza-ma ca nu are spoiler fata nfs,jantele pe 18",eleron sa tina puterea aia imensa pe asfalt,crom cel putin 40%,schimbator si pedale sport vitan,si vopsea tricolorul dar cu sclipici,nu asa oricum...
Am avut ocazia sa ajung prin diferite colturi ale Europei,sa imi fac ceva prieteni dar ca romani asa fuduli nu am vazut decat in franta:numai ei si noi iesim la buticul din spatele blocului cu masina sa vada baieti ce torpila avem si sa claxonam fetiilii care ies din liceu,dar cand evb de drumuri lungi 2.5 acasa si o luam la picior ca dehhhh benzina scumpa,masina papa...
Cand o sa prindem si noi nevoie de o masina economica si pretabila la viata de zi cu zi,si masinile unicat ptr competiti si distracti nocturne sau in week-end-uri?

Oricum sunt bucuros de atractia asta asupra thread-ului(stiti cum se zice:publicitatea e publicitate indiferent daca are caracter pozitiv sau negativ)
Numai bine din partea mea!

Nick.Ptm 26-01-11 22:04

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
roby sa nu crezi ca am zis cu rautate sau daca asa sa inteles sorry . Si eu caut un golf ( si poti cauta in mesajele de mai sus ca te-am intrebat despre un golf 4 ) insa credeam ca este ceva ma ieftin. Vroiam sa fie de prin 2000 -2001 .Insa daca astea sunt preturile cred ca mai am de asteptat cateva luni :D .

roby wws 26-01-11 22:13

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by Nick.Ptm (Post 4024245)
roby sa nu crezi ca am zis cu rautate sau daca asa sa inteles sorry . Si eu caut un golf ( si poti cauta in mesajele de mai sus ca te-am intrebat despre un golf 4 ) insa credeam ca este ceva ma ieftin. Vroiam sa fie de prin 2000 -2001 .Insa daca astea sunt preturile cred ca mai am de asteptat cateva luni :D .

ti-am zis ca nu m-am suparat doar am explicat de ce pretul golfului este atat,normal ca se gasesc si mai ieftin,dar nu cu acelasi specificatii(este o masina care cel putin 5 ani nu o sa ai probleme)+ca este deja adus decat sa vii sa il ridici de la mine:D
da-mi mai multe detalii despre ce vrei:am inteles anul 2001,motor,varianta de caroserie,dotari minime,si ce buget ai? si o sa iti dau un rasp exact

roby wws 27-01-11 20:24

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
16 Attachment(s)
Honda Civic 1.4i-DSi Sport
Date:25.500 km,1339, an: 2007, 61 kW (83 PS) , Milano Red
Specificatii:ABS, geamuri el, oglinzi el, ESP, Garantie, clima,inchidere centralizată,jante de aliaj, servodirecţie,airbag-uri faţă şi lateral
pret 13.000euro

Honda Civic 1.4i LS
Date:96.109 km,1396,66 kW (90 PS) ,an:2003, silber metallic
Specificatii:ABS, Dispozitiv antidemaraj electric, Garanţie, Geamuri electrice, Închidere centralizată, Jante de aliaj, Servodirecţie, Trapă decapotabilă , Airbag-uri faţă şi lateral
pret:6.000euro

BMW 325i Avus
Date:coupé,170.000 km,PI:11/1995,141 kW (192 CP),negru
Specificatii: ABS,airbag,climatizare,computer de bord,control tracţiune,faruri cu xenon,faruri de ceaţă,geamuri cu acţionare ,electr. încălzire scaune,închidere centralizată,jenţi aluminiu,Radio/CDservodirecţie,sistem antifurt,sistem de alarmă,trapă
Pret:1.800 euro

Mercedes-Benz C 180 Classic
Date:Berlină,PÎ 02/2002,150.000 km,Benzină 95 kW (129 CP),manuală
Specificatii:ABS, dispozitiv antidemaraj electric, ESP, geamuri electrice, inchidere centralizată, jante de aliaj, manual de service, regulator de viteză, servodirecţie,trapă decapotabilă ,airbag-uri faţă şi lateral
Pret:7.000euro

BMW 520i LPG
Date:4/5 uşi,164.000 km,PI:08/2002,125 kW (170 CP),silber metalic metalizat
Specificatii:ABS,airbag,airbag copilot,climatizare,computer de bord,control tracţiune,ESP,faruri de ceaţă,geamuri cu acţionare electr.,instal. climatiz. automată,închidere centralizată,jenţi aluminiu,Radio/CD,senzor parcare,servodirecţie,sistem antifurt,sistem de alarmă,sistem de navigaţie tempomat.
Pret:6.000euro

+inmatriculare bugaria si in curand vom oferi si switch rhd to lhd

roby wws 31-01-11 20:48

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
18 Attachment(s)
Acum oferim si garantie ptr autoturismele aduse(va astept ptr mai multe detalii cu privinta la garantie).
Up la oferta:
Volkswagen Golf 1.4 Comfortline
Date:4/5 uşi,99.000 km(carte service cu stampila la zi),PI:05/2004,55 kW (75 CP)
Specificatii:ABS,airbag,airbag copilot,climatizare,control tracţiune,ESP,geamuri cu acţionare electr.,instal. climatiz. automată, închidere centralizată,jenţi aluminiu,Radio/CD,servodirecţie,sistem antifurt,tempomat.
Pret 9.000euro

BMW M3
Date:coupé,90.000 km(revizie completa de 1.500 km),PI:02/2001,252 kW (343 CP),argintiu metalizat
Specificatii:ABS,airbag,airbag copilot,airbaguri laterale,computer de bord,control tracţiune,dotare piele,ESP,faruri cu xenon,faruri de ceaţă,geamuri cu acţionare electr.,instal. climatiz. automată,încălzire scaune,închidere centralizată,jenţi aluminiu,Radio/CD,scaune acţionate electric,senzor parcare,servodirecţie,sistem antifurt,sistem de alarmă,sistem de navigaţie,trapă
Pret:15.000euro

Opel Astra gtc 1.8 16v
Date:Limousine,PI:05/2005,152.550 km,92 kW (125 CP)
Specificatii:ABS, inchidere central., cruise control,geamuri electrice, ESP, imobilizator, servodirectie , airbaguri fata si laterale,computer de bord,faruri de ceaţă,dotare piele
Pret:6.000euro(prezinta o mica atingere pe pasajul de la aripa stanga spate)

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI
Date:PI:06/2007 ,169,000 km ,Diesel,103 kW (140 PS),Manuala
Specificatii:ABS, inchidere centralizata, cruise control, scaune incalzite si electrice , geamuri electrice, ESP, full service history, imobilizator, navigatie, filtru de particole, servo , 6airbaguri
Pret:9.000euro

Volkswagen Golf 1.6 Edition
Date:caravan, PI:02/2002,101,000 km(istorie service la zi),77 kW (105PS) Manuala
Specificatii:ABS, jante aliaj, inchidere centralizata, geamuri elec., ESP,imobilizator, servo,trapa,airbaguri fata si laterale
Pret:5.000euro

Audi A3 1.6 Sport
Date:PI:07/2002,150,000 km,75 kW (102 PS)
Specificatii:ABS, inchidere centralizata,climatronic, geamuri electrice, ESP, , imobilizator,servo,computer bord,grila badgeless,evacuare sport,4airbaguri
Pret:5.000euro

SiLoTh 01-02-11 11:41

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
un e36 316i pentru recarosare cam cat ar ajunge??

roby wws 01-02-11 17:57

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by SiLoTh (Post 4041381)
un e36 316i pentru recarosare cam cat ar ajunge??

Salut,pretul tine si de ce vrei: (motor,dotari,km,etc).trimite-mi mai multe detalii sa pot sa iti dau o estimare cat mai exacta,si spune-mi si ce buget ai aproximativ.
Poti sa imi rasp aici sau pe p.m,cum doresti

Numai bine de la mine.

shakalu 01-02-11 20:21

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Golf 5 GTI , 4 usi, DSG, Climatronic, Scaune incalzite ? pret?

Banii se dau in avans ?

roby wws 03-02-11 19:38

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
15 Attachment(s)
@shakalu ai p.m
Up la oferte:
S.U.V---Hyundai Tucson 2.0 CRDi
Date:Km. parcurşi:64.000 km,PI:08/2005,Putere:83 kW (113 CP),Carburant:motorina
Specificatii:ABS,airbag,airbag copilot,airbaguri laterale,climatizare,computer de bord,control tracţiune,dotare piele,ESP,faruri de ceaţă,geamuri cu acţionare electr.,instal. climatiz. automată,încălzire scaune,închidere centralizată,jenţi aluminiu,Radio/CD,servodirecţie,sistem antifurt,sistem de alarmă,tempomat
Pret:11.000euro

Sportiv---Ford Mustang CABRIO V6
Date:Cabrio,Km. parcurşi:83.000 km,PI:07/2005,Putere:154 kW (209 CP)
Specificatii:climatizare,geamuri cu acţionare electr.,închidere centralizată,
jenţi aluminiu,servodirecţie,tempomat,piele,control tracţiune,ABS,airbag fata,radio/CD,decapotare elect.,cruise control,documentatie full service,cutie automata.
Pret:13.000euro

Eco---Toyota Aygo
Date:Km. parcurşi:117.000 km,PI:10/2005,Putere:50 kW (68 CP),Carburant:benzină,CC:998 cm³
Specificatii:ABS,airbag,airbag copilot,airbaguri laterale,climatizare,
geamuri cu acţionare electr.,închidere centralizată,Radio/CD(aux ptr ipod),servodirecţie,sistem antifurt.
Pret:4.500euro

Limousine---Mercedes-Benz E 270 T CDI Avantgarde
Date:Caroserie:combi/dubiţă,Km. parcurşi:163.000 km
PI:10/2000,Putere:125 kW (170 CP),Carburant:motorina
Specificatii:ABSairbagairbag copilotairbaguri lateraleclimatizarecomputer de bordcontrol tracţiunedotare pieleESPfaruri de ceaţăgeamuri cu acţionare electr.instal. climatiz. automatăînchidere centralizatăjenţi aluminiuradioscaune acţionate electricsenzor parcareservodirecţiesistem antifurtsistem de navigaţietempomat
Pret:5.000euro

Special---Honda Element
Date:Caroserie:combi/dubiţă,Km. parcurşi:43.000 km,PI:12/2005,Putere:118 kW (160 CP)
Specificatii:ABS,airbag,airbag copilot,climatizare,computer de bord,ESP,faruri de ceaţă,geamuri cu acţionare electr.,instal. climatiz. automată,încălzire scaune,Radio/CD,scaune acţionate electric,servodirecţie,sistem de alarmă
Pret:13.000euro

Up si la garantie+reduceri ptr inscriere in bulgaria la masinile achizitionate de la noi

roby wws 07-02-11 21:59

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Acum oferim si masini pentru colectionari si impatimiti+asiguram consultanta si sustinere la inmatricularea lor+service specializat pentru asemenea modele.
Ford Mustang Fastback V8 289:Km rulati:90.629 km, Cc: 4638,An fabr: 1965, 165 kW (224 PS) , Cutie: Automata, Pret:17.000 euro
Mercedes-Benz SL 450 Cabrio:Km rulati:84.000 km, Cc: 4520, 165 kW (224 PS) , Cutie: Automatik, An fabr: 6/1974, Pret:14.000(masina care se prezinta exemplar,2 carti service:pe cea de a doua ultima data este de 16.07.2010)
Pontiac Firebird: PI:09/1978(An fabr:77),Km rulati:100,000 km,132 kW (179 PS) Automatic Pret:17.000euro
Porsche 356 Speedster Replica nou:Pret:25.000euro.

Upp la masini noi:
Volkswagen Polo 1.4 Highline:0 km,benzina,1.300cmc,63 kW (86 PS),euro5
Pret:15.000(masina este in tara)
Volkswagen Polo 1.2 Comfortline:0 km, Cc: 1390, 51 kW (69 PS) , benzina, euro5:14.000euro(maine pleaca spre proprietar)

Poze voi posta cat de curand cu aceste masini noi,deoarece abia am ajuns acasa.

roby wws 10-02-11 20:01

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
8 Attachment(s)
Astazi upp la ofertele din UK:
BMW 328i:Coupe,MOT-01-2012. Scaune sport ajustabile, volan reglabil,geamuri si oglinzi elect.,AC, carte service+o gramada de chitante de la intretinerea masini, servo, inchidere centralizata, ABS, jante aliaj,TC,2airbag, PAS, Service indicator, faruri ceata.Pret:2.000euro(masina livrata)-o masina perfecta ptr transformare in masina ptr competitiile drift,sau o recarosare.
1988 BMW 3 SERIES 2usi,caroserie si interior sport impecabila,la fel buna ptr o masina destinata competitiilor sau ptr recarosare.Pret:1300(masina livrata)
1999 BMW 5 SERIES:clima,cruise control,interior piele,scaune elect.,senzori parcare,CB,etc(masina vine cu service-ul facut),taxe si Mot valabile pana in iulie
Pret:2.400(masina livrata)
1999 MERCEDES-BENZ E280 Avantgarde:1 singur proprietar,istorie service la zi,interior alb impecabil,140.000km.Pret:2.500(masina livrata)
1999 HONDA HR-V 1.6 4WD:1 singur proprietar,istorie service la zi,2 usi,150.000km,scaune rabatabile spate(spatiu bun de incarcare ptr un sejur la munte,mare,firma,etc)taxe valabile.Pret:2.600(masina livrata)
1998 LAND ROVER Freelander 1.8 ES:4*4,violet camelon,doatri de baza.Pret:2.400(masina livrata)
1997 MAZDA MX-5 1.6i:convertible,cd changer,jante aliaj,scaune sport.Pret:2.100 euro(masina livrata)
1996 VAUXHALL CALIBRA 2.0i 16V:interior sport,jante aliaj,inchidere,2 chei,tot ce insemna chitante de mententa a masina in ultimi 6 ani,proprietar fata.Pret:1700(masina livrata)
1994 VOLKSWAGEN GOLF 2.8 VR6:taxe valabile,inchidere,trapa el,jante bbs originale,lipsessc badouriel de pe partea dreapta si stanga.Pret:1600(masina livrata)
1998 MITSUBISHI L200 Double Cab TD:bun ptr oameni care au nevoiede de spatiu cand circula cu masina,sau la diferite joburi(spatiu bun de incarcare):pret 2600(masina livrata)

andrey_20052002 11-02-11 07:54

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
salut as fi interesat de un ford transit basculabil cu volan dreapta cu bena din otel de 3 m lungime. an fabricatie minim 1995

roby wws 13-02-11 21:11

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
Quote:

Originally Posted by andrey_20052002 (Post 4073837)
salut as fi interesat de un ford transit basculabil cu volan dreapta cu bena din otel de 3 m lungime. an fabricatie minim 1995

Se gasesc,dar sincer sa fiu nu cred ca este rentabil de adus din anglia:preturile incep de la 4.000(model 98),dar din ce m-am interesat bena nu are chiar 3m ci 2,70 daca nu ma insel.
Eu unu ti-as recomanda un Ford FT,sau Peugeot Boxer ori Iveco din Germania sau Olanda,dar aici problema ar fi ca se gasesc foarte greu cele cu bena basculabila.

Te astept ptr detalii sau alte intrebari.

Florin&David 15-02-11 08:12

Re: la comanda masini noi si SH din import
 
sal,

ma intereseaza una din astea doua:

1. http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...93&tabNumber=1

2. http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...93&tabNumber=1

Cat ma costa adusa in tara?
Multumesc anticipat.


All times are GMT +2. The time now is 19:51.

- Copyright 2026 4Tuning