![]() |
E30 - [BUFU]
5 Attachment(s)
Ma gandeam sa va prezint si eu Ursu meu ...
Masina momentan are un motor de 2.5 12V , An - 1989 care lam si stricat ... ::twisted: (am scos biela prin piston afara) asa ca am cumparat ieri un 2.5 24V care urmeaza sa fie pus pe masina ..... In rest las pozele sa vorbeasca .... |
Re: E30 - [BUFU]
arata super masina.
daca i-ai schimba si toba finala ar fi si mai frumoasa. succes in continuare cu masinuta |
Re: E30 - [BUFU]
salut!:) masina din fata si din lateral (stg+dr) arata foarte bine!;) dar din spate, toba aceea strica tot aspectul!:( ma tot uitam la poza, si nu stiam de ce nu imi place ceva!:( si atunci am observat de toba!:) deci, in general arata bine!:) sa ai bafta la ea! si spor la munca...
|
Re: E30 - [BUFU]
stiu masina. sta foarte bn la caroserie... am si vazut-o in zona si nu stiam ca ai luat-o u...sa o stapanesti sanatos...
de ce vrei 24v si nu ramai tot la 12v? |
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
Nice car, dar sa speram ca nu o sa fie doar un alt proiect abandonat.
|
Re: E30 - [BUFU]
misto alt ursar .. imi place ca se inmultesc e30 urile .. care cat de cat se tin bine .. poate la vara se hotaraste o intalnire a e30 urilor din ro in rest .. spor la treaba cu ursoaica :twisted:
|
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
Bafta cu ursul....arata foarte bine....pune-i o finala dubla si ii vei schimba aspectul :D |
Re: E30 - [BUFU]
cand ma apuc sa ii schimb motoru ii schimb si finala ca in rest am tot traseu de inox ... am sa ii pun ceva cu doua iesiri ..
|
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
1 Attachment(s)
INCA o poza ...
|
Re: E30 - [BUFU]
Frumos urs ! bafta cu el ... 2.5 24v este mai mult decat alegerea potrivita !
|
Re: E30 - [BUFU]
Foarte frumos ursu...
Spor la treaba cu el. Salut. |
Re: E30 - [BUFU]
bafta cu ursu 8)
|
Re: E30 - [BUFU]
O sa fie tare 24v turbo, dar si-a pierdut ceva din farmec o data cu plecarea motorului 12v.
Avea ceva ce aveau ursii de la curse de acum ceva ani de zile ... sunetul inconfundabil. Sunetul ala care ii dadea tot farmecul. Apropo, ce grup ai/aveai ? Nu imi aduc aminte daca al tau era scurt sau aveai un prieten cu unu asemanator care avea un grup un pic mai scurt decat stock. |
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
|
Re: E30 - [BUFU]
Sa ai parte de el si fara incidente.La exterior arata frumos tare.Asteptam sa vedem urcat motorul pe el si pe urma sa-l vedem la treaba.Numa bene!:-)
|
Re: E30 - [BUFU]
forumos ursu sa-l stapanesti sanatos bafta la el ce planuri ai pt el?numai bine:-P
|
Re: E30 - [BUFU]
felicitari pt urs. am si eu o intrebare, merge 2.5 24v pe cutia de 2.5 12v?
|
Re: E30 - [BUFU]
Gata 12v-le Bufule?:)
Asa repede s-a dus?:( Multa bafta si succes cu 24vT! :D |
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
nu te supara, sau sa o iei in nume de rau, dar l-a cum ai dat cercurile cu ea , in halul ala, era imposibil sa nu crape motorul... :( pacat de el, dar tot rau spre bn , nu?
arata destul de bn masina! succes in ceea ce ti-ai propus |
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
Asta era aperitivul pentru un 12v.In cazul de fata, a mancat prea mult cu pofta si i s-a aplecat, un fleac.:lol: Pentru asta sunt facute, daca il tine de bibelou in vitrina nu o sa se bucure niciodata de el, si vine si 'cutremurul' si se 'sparge' bibeloul. Si na belea, ramai cu buza umflata. |
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
La el a fost o intamplare nefericita...exceptia de la regula:-) |
Re: E30 - [BUFU]
motorul s-a bulit?....eu din zgomote am grezut ca pe la grup ceva...:rolleyes2
dar vazusem si ceva flacari pe evacuare, dar nu m-am gandit asa departe.. asta se intampla cand te bucuri ca iei un 12v pe 200-300 E.... ( nu ma refer la strict la a lui BUFU )......daca ceri 500 pe un 2,5 12v zice lumea....lasa frate ca pe banii astia imi iau 24v....si posibil sa te bata un 12v....:shock: oricum daca a crapat motorul...vad ca are in plan un 24v T...deci un motiv in plus sa faca miscarea mai repede.... bafta cu masina... |
Re: E30 - [BUFU]
Ms ... baieti ... imi pare si mie rau ca sa stircat 2.5 12V dar asta e ... nu o sa mai aibe zgomotu acela de urs :twisted: .. motoru de 2.5 24V lam cumparta deja astept sa se mai incalzeasca putin ca sa ma apuc de treaba .. revin mai tarziu cu cateva poze ...
|
Re: E30 - [BUFU]
3 Attachment(s)
Doua poze cu pistonu si chiuloasa ...
|
Re: E30 - [BUFU]
asta nu a fost masina lu mojo ?
|
Re: E30 - [BUFU]
salutare faina masinuta sa-i noroc de ea si nu iti face probleme ca daca ai un 2.5 24v bun o sa fi f multumit de el :D
|
Re: E30 - [BUFU]
in sensul ca o sa traga mult mai bine decat 12v si bafta !
|
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
O sa fie urs cu inima de pisica,Sa il stapanesti sanatos si fara incidente.Bafta
|
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
|
Re: E30 - [BUFU]
Salut
Daca vroiai ceva puternic puneai un 4.2 ;) ai grija ca e la fel de pretentios 12 ca 24;) si sar putea sa dai de alte belele |
Re: E30 - [BUFU]
|
Re: E30 - [BUFU]
Foarte frumos e30-ul, si eu sunt de parere sa ii schimbi finala!...
|
Re: E30 - [BUFU]
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:36. |
- Copyright 2026 4Tuning