Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   SPL (Presiune Sonora) (https://forum.4tuning.ro/371-spl-presiune-sonora.html)
-   -   dBDrag Racing etapa nr 4 (https://forum.4tuning.ro/371-spl-presiune-sonora/23084-dbdrag-racing-etapa-nr-4-a.html)

dBDrag 05-09-06 16:10

dBDrag Racing etapa nr 4
 
In cadrul OCTOBER TUNING FESTIVAL Cluj-Napoca 2006, ce va avea loc in data de 14-15 Octombrie, se va organiza etapa cu nr 4 a competitiei dBDrag Racing.
Detaliile vor fi publicate in scurt timp.
Va asteptam.
Evenimentul este sustinut de 4tuning.ro

Ground Zero 05-09-06 20:35

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
O veste buna!
Asteptam detalii...
GZ Romanian Competition Team va fi prezenta si de aceasta data, atat in competitie cat si cu masini demo!

F.R.Sonic 06-09-06 23:27

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Si Hunedoara asteapta detalii....sper sa strangem o gasca sa fim prezentzi.
O intrebare: o sa fie si curse ceva?
sau doar db drag si tuning show:?:

B-69-TAU 06-09-06 23:49

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
si echipa hertz&audison va fi prezenta.....
speram sa producem un 7 pe scara richter...:lol:

Piry 08-09-06 15:09

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
pardon stergeti :)

Heparu_Boy 11-09-06 11:29

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Va fi cumva si vreo cursa pe aeroport? din cate am auzit eu din surse nesigure da !!

Heparu_Boy 11-09-06 11:43

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Scuze off topic --- mutati la sectiunea cluj ...

sfigmo 18-09-06 09:38

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Programul evenimentului:

Sambata 14 Octombrie:
orele 08 - 12:30 se va permite accesul participantilor si expozantilor in incinta pentru amenajare standuri;
ora 13:30 se vor deschide portile pentru publicul vizitator, va incepe inscrierea participantilor in concursul dBDrag;
ora 14:30 va incepe jurizarea masinilor inscrise in concursul dBDrag, dupa care urmeaza sesiunea de calificari;
ora 19 va avea loc concertul trupei Camuflaj;
ora 21:30 - AFTER PARTY pentru participanti la TimeCafe;


Duminica 15 Octombrie:
ora 10 se vor deschide portile pentru publicul vizitator;
ora 11:30 vor incepe etapele eliminatorii din cadrul concursului dBDrag;
ora 16 se vor ridica urnele de vot pentru numarare;
ora 17:30 va avea loc festivitatea de premiere;
Dupa terminarea evenimentului, participantii sunt invitati la Restaurantul SUN pentru o petrecere.

Va asteptam.

ugod 22-09-06 19:54

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
ceva premii ??? sau iara , noi de noi , o cupa si o strangere de mana .

B-69-TAU 22-09-06 21:27

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 561397)
ceva premii ??? sau iara , noi de noi , o cupa si o strangere de mana .

ca de obicei... ce n te-ai obisnuit inca? poate peste cativa ani....

f frumos programul....
cazare?

sfigmo 23-09-06 08:15

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Suntem inca in negocieri cu hotelul sa obtinem un pret cat mai bun...voi anunta si tarifele pentru cazare.

cls21b_EVO 23-09-06 18:21

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Tau ...vad ca ti place sa vb. prostii .
Ai uitat de Sq si Bass Race la AMC Kart ...acolo nu sa u dat premii ah ???

gydo 30-09-06 07:32

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
cine a confirmat ca va veni?
o lista, ceva....????

MANTUS 01-10-06 19:54

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Pana la urma vor fi curse sau nu?Am auzit din surse neoficiale ca locatia s-ar putea sa nu fie aeroportul ci la complexul EXPO TRANSILVANIA!!!
Ciao bao ;)

viperu 01-10-06 22:35

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
vor fi curse, dar nu cu cai putere ci cu decibeli...

gydo 02-10-06 08:39

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Mantus:
Pana la urma vor fi curse sau nu?Am auzit din surse neoficiale ca locatia s-ar putea sa nu fie aeroportul ci la complexul EXPO TRANSILVANIA!!!
Ciao bao
__________________


Da, locatia este certa: EXPO TRANSILVANIA, nu este spatiu de curse, doar de DB...:-)

MANTUS 05-10-06 20:48

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
mersi de raspuns. abia astept sa vedem ce o sa iasa ;)

ugod 06-10-06 00:01

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
pacat ca tine 2 zile ca veneam si eu ,dar nu am timp sa pierd 2 zile prin CJ , duminica mai mergea , dar si sambata e cam aiurea ..pt mine.

EUF TM 06-10-06 00:14

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
aiurea cu 2 zile nu o sa vina multa lume eu lucrez si simbata de exemplu

MANTUS 06-10-06 22:12

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Quote:

Originally Posted by EUF TM (Post 576486)
aiurea cu 2 zile nu o sa vina multa lume eu lucrez si simbata de exemplu

pai vi duminica, caci majoritatea o sa vina duminica pt ca sambata e cam zi de lucru asa ca un drum de cj nu o sa-ti strice!!!!! merita vazut

smoke 07-10-06 01:23

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
curse sunt weekendul de dupa salon.. numai libere cica.. iar salonul oricum va aduna multa lume... asa... miscati-va fundurile la Cj.. ca noi merem pe la voi :))))

tm8bnz 08-10-06 20:47

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Numai libere ? Nasol !

tune_AKj 09-10-06 21:15

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Quote:

Originally Posted by ugod (Post 576470)
pacat ca tine 2 zile ca veneam si eu ,dar nu am timp sa pierd 2 zile prin CJ , duminica mai mergea , dar si sambata e cam aiurea ..pt mine.

exact...e nasol ca e si sambata si duminica..e ok pt.cei din Cluj dar pt noi..nu prea..eu personal merg si la raliul Hunedoarei care e in 13-14..

ugod 11-10-06 00:24

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
eu unu vreau sa particip nu sa ma uit, iar la cat de bune sunt premiile , adica deloc , sa mai pierd si 2 zile pe acolo ,drum , mancare, cazare , inscriere , arunci 100 euro ca nimic , si castigi o diploma ...e putin aiurea ...parerea mea ...

PaulMIG 11-10-06 15:42

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Totushi io zic ca ii mai bine decat nimic, nu? sa speram ca intr-un viitor cat mai apropiat o sa avem competitzii de rang mai ridicat. Succes cu organizarea ;)

Piry 11-10-06 15:50

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
totusi nu inteleg...de unde ai tras concluzia ca nu sunt premii, acum discutam de etapa de DB drag si SHOW nu de cursele de saptamana viitoare.

koffa 11-10-06 22:25

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Intrebare pt organizatori .Exista posibilitatea de alimentare cu curent electric la standuri ? [consum mic 150-200 w]

sfigmo 12-10-06 07:49

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
exista daca aduci prelungitor...dar are vreo legatura cu dBDrag-ul? masinile inscrise in concursul dBDrag vor sta afara tocmai pentru a-si putea porni motoarele si incarca bateriile...vor intra doua cate doua la masuratori.
Bafta.

MS 87 PIJ 13-10-06 17:27

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Sper sa ajungem si noi pe acolo :) numai ca spectatori din pacate :sad:

johnny111 15-10-06 20:23

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Participanti putini, vizitatori multi. Noroc cu standurile firmelor de tuning (si alea doar cateva) de unde mi-am luat niste oferte, ca altfel imi banuiam dupa banii dati pe bilet.
Una peste alta, tot mai bine decat sa nu se intample nimic.

sandrei 15-10-06 20:31

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Quote:

Originally Posted by johnny111 (Post 586752)
Participanti putini, vizitatori multi. Noroc cu standurile firmelor de tuning (si alea doar cateva) de unde mi-am luat niste oferte, ca altfel imi banuiam dupa banii dati pe bilet.
Una peste alta, tot mai bine decat sa nu se intample nimic.

te rog nu induce lumea in eroare! au fost prezente aproape toate firmele de tuning din cluj si masini au fost peste 50! asa ca sa nu tragem concluzii si sa comentam asupra unui eveniment CU ADEVARAT REUSIT!

DaNuTzU' 15-10-06 21:18

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Quote:

Originally Posted by sandrei (Post 586757)
te rog nu induce lumea in eroare! au fost prezente aproape toate firmele de tuning din cluj si masini au fost peste 50! asa ca sa nu tragem concluzii si sa comentam asupra unui eveniment CU ADEVARAT REUSIT!

intradevar andrei dupa cum zici tu!!!!A FOST UN EVENIMENT SUPER REUSIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!astia carcotasi taceti dracu din gura bei asta cu bani de bilet vad ca esti din cj si adca zici ca iti pare rau ca ai dat banii pe bilet inmseamna ca nu ai nici o treaba cu tuningu!!!
FELICITARI SFIGMO!!

B-69-TAU 15-10-06 23:26

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
ceva poze de la eveniment?

Piry 16-10-06 10:59

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
da, aici https://forum.4tuning.ro/37-cluj/25260-fotografii-october-tuning-festival.html
putine, ca asa is ardelenii...zgarciti :)

gydo 16-10-06 11:47

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
8 Attachment(s)
A fost super, nu ma asteptam sa fie atatia vizitatori........mi-o spart urechile muzica doua zile intr-una, am stat intre cinci masini.........uite niste poze

alex MG ZR 160 16-10-06 12:00

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
cu cateva mici probleme la partea de db drag evenimentul a fost unul super reusit si chiar a meritat sa fac 1000 km in 2 zile. bravo sfigmo si daca ar fi cel putin un eveniment pe luna ( in tara ) asa de bine facut am ajunge departe.

B|shOp-VR6 16-10-06 13:36

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Vrem sa felicitam posesorul Skodei Octavia pentru locurile castigate. Suntem mandrii sa-l avem la noi in club. Felicitari George!

Skoda II

Locul 2 Best exterior
Locul 2 Best interior
SI
BEST CAR ! - interior - exterior - Motor!

silviu_gsi 16-10-06 16:30

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
nu stoe cineva ce masini au fost pe podium?

MS 87 PIJ 16-10-06 23:00

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Frumos si mie mia placut o fost chiar fain,dar ma asteptam la mai multe masini ,dar totusi au fost putine dar bune :D :-P

MS 87 PIJ 16-10-06 23:10

Re: dBDrag Racing etapa nr 4
 
Am vazut Skoda aceela de afara (parcat duminica) una albastra tunata mistoo rauu e ca si al meu motorizare tot dar eee mistoo si nu ot sa vb de octavia 2 Sline ul ...........mooooama mo omoratt 256 cP


All times are GMT +2. The time now is 01:26.

- Copyright 2026 4Tuning