Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   produse vieta ... unde si la ce pret (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/23006-produse-vieta-pret.html)

o_kh3 04-09-06 20:15

produse vieta ... unde si la ce pret
 
ok am fost la cora 4 tuning day si ce sa vezi mashini cu sisteme care mai de care printre care si vieta... din cate am vazut vieta mi-a placut cam cel mai mult cum se auzea...

deci de unde pot sa imi procur si eu produse VIETA si niste preturi va rog!!!


o zi buna

P.S. i-a placut cuiva cum se auzea democarul de la WIZARDS??? a simtit cineva bass din partea acelui sistem??? inafara ca urlau 6"x9"-urile alea in rest membrana de la JL-uri se ridica se lasa si bass canci...

bezz 05-09-06 00:17

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
vieta se gaseste si prin hypermarket-uri, doar head unit-uri parca, cele mai ieftine din pacate, ii gasesti si pe ******** si mai era o firma dar nu-mi aduc aminte acum :oops: .m-am uitat si la ei pe site, sunt cam pe langa blaupunkt (vorba vine) se chinuie si ei.

Bigu 05-09-06 00:59

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
offtopic... masinile de care zici tu sint facute doar sa arate. difurile acelea ar suna bestial daca ar avea o incinta corespunzatoare

o_kh3 05-09-06 10:13

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 543302)
offtopic... masinile de care zici tu sint facute doar sa arate. difurile acelea ar suna bestial daca ar avea o incinta corespunzatoare


off topic: adica tu ai baga o galagie de bani ca sa sune ca un cur????nu cred

alex MG ZR 160 05-09-06 10:16

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
produsele vieta le gasesti si la code alarm in vecinatatea la cora pantelimon, sau cauta pe situl lor adresa importatorului din romania.

Bigu 05-09-06 10:25

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
:rolleyes2 off topic again..nu cred ca e cazul sa-ti spun ca ei si-au scos banii de-mult din investitia aceea, si in primul rand un demo tb sa arate, apoi sa sune. iti zic io ca ffff putin care vad stiu si ceea ce se intampla, si adevarul e ca arata frumos si fura ochii. cei care vad zic: ce mi-as dori sa am si eu asa ceva! iti dau un exemplu pe tema aceasta: noul democar de la alpine, bmw m6, are pozitionate 2 woofere pe spoileru din spate cu bataia spre exterior, crezi ca ajuta sunetul din masina cumva? cei care au facut-o au demonstrat ca se poate si au venit cu o exclusivitate. si cu asta sper ca ai inteles ce am vrut sa spun! take care! pace! ultimul offtopic

o_kh3 05-09-06 11:24

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by alex MG ZR 160 (Post 543628)
produsele vieta le gasesti si la code alarm in vecinatatea la cora pantelimon, sau cauta pe situl lor adresa importatorului din romania.

am cautat... in oferta inafara de cateva produse printre care nu sunt incluse subwoofere,statii etc nu exista altceva..... o sa dau o fuga pana la un code alarm sa vad acolo ce au si daca au :)

o zi buna

Geo-man 05-09-06 12:55

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by o_kh3 (Post 543724)
am cautat... in oferta inafara de cateva produse printre care nu sunt incluse subwoofere,statii etc nu exista altceva..... o sa dau o fuga pana la un code alarm sa vad acolo ce au si daca au :)

o zi buna

Vieta gasesti si la Tottal Motto, 0722-221266 www.proclip.ro

C8V5S 06-09-06 15:11

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
mai poti gasii vieta la ADV, gasesti acolo date de contact si un link catre vieta.ro...cred ca sunt importatori..asa rezulta din site

WISE GUY 06-09-06 18:17

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by o_kh3 (Post 542835)
ok am fost la cora 4 tuning day si ce sa vezi mashini cu sisteme care mai de care printre care si vieta... din cate am vazut vieta mi-a placut cam cel mai mult cum se auzea...

deci de unde pot sa imi procur si eu produse VIETA si niste preturi va rog!!!


o zi buna

P.S. i-a placut cuiva cum se auzea democarul de la WIZARDS??? a simtit cineva bass din partea acelui sistem??? inafara ca urlau 6"x9"-urile alea in rest membrana de la JL-uri se ridica se lasa si bass canci...


Stimabile,

Imi permit sa fac cateva precizari! In primul rand masina pe care ai vazut-o la CORA nu era demo car WIZARDS! Doi: nu comentez in nici un fel gusturile tale in materie de muzica sau cunostintele, dar daca tot faci aprecieri publice, ar trebui sa stii ca un subwoofer in incinta inchisa nu suna in afara masinii sau mai bine zis nu-ti dai seama daca suna rau, bine, tare, incet ci doar vezi miscarea membranei, trebuie sa asculti masina inchisa tu fiind in ea dupa care te-as intreba if you can handle it. Principalul scop al unui sistem audio in masina este sa se auda bine cand esti in ea! Mai departe, daca ai vreun dubiu poti ruga proprietarul masinii sa-te ajute cu o auditie, il gasesti pe forum este teo_99, iar daca nu spor la cumparaturile de carnati si muraturi la CORA sau ai putea incerca niste tuburi, am auzit eu ca sunt cele mai meseriase si se aud belea...;-)

WISE GUY 06-09-06 18:34

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
...si in plus daca mai ai vreun dubiu, verifica acest link: https://forum.4tuning.ro/372-emma/15232-4tuning-day-sound-quality-car-audio-competition-1-2-aprilie-2006-a.html , priveste punctele de la amatori, de la profesionisti vezi si respectivul C3 cat a luat vs ceilalti si iti mai spun ca ar fi avut si mai multe puncte, dar HU este un DVD player BOSS AUDIO, o unitate mediocra dpdv al calitatii sunetului.
Asa ca pe viitor, tine minte o vorba: DACA TACEAI, FILOSOF RAMANEAI!
Cu placere oricand!
Iar daca doresti sa vezi demo-car WIZARDS te asteptam in showroom-ul nostru, pe net sau pur si simplu in semnatura mea. SUCCES!

o_kh3 06-09-06 18:35

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
nu contez calitatea produselor(JL,jensen) folosite pe acea mashina doar ca la orice subwoofer cu incinta sealed tot trebuie sa iasa ceva bass :) chiar si in aer liber... am intrebat si de o auditie si mi s-a raspuns foarte frumos cu NU!!!DDE CE???

acum nu mai am nevoie de nici o auditie :)

Quote:

Originally Posted by WISE GUY (Post 545544)
ai putea incerca niste tuburi, am auzit eu ca sunt cele mai meseriase si se aud belea...;-)

hmm daca tu ai auzit asa atunci sa mergi tu pe ele sa faci impresii in cartier :)

daca dvs credeti ca eu am comparat vieta cu JL va inselati... pur si simplu mi-a placut cum suna la cora si eram interesat sa fac rost de niste difuzoare sa ma joc cu ele ....


o zi buna

mer|in 07-09-06 14:03

unii... altiii.... dar la ce bun...
 
scrie mai jos...

mer|in 07-09-06 14:03

unii... altiii.... dar la ce bun...
 
mie imi place ca toata lumea care trece pe la un targ de tuning, sunet sau ce-o mai fi el... isi da cu parerea, da lectii, doreste auditii, creaza curente de opinie si altele care nu imi mai vin acum. Toata lumea este libera sa cumpere ce doreste... imi aduca aminte ca acum ceva timp cand am vazut prima data headunit FuhtaKi m-am amuzat teribil... in final exista branduri de consum si branduri de inalta fidelitate... nu vreau sa fac referire aici la fro marca anume... important este sa iti dai seama cum si in ce fel vrei sa iti impresionezi cartierul si daca masina pe care o pregatesti este intradevar pentru impresionat cartierul sau este facuta cu precadere pentru a participa la concursuri de profil... sincer nu inteleg de loc personajele care isi dau cu parerea despre o masina sau alta ca se aude bine sau nu. cred ca intai tre sa stea sa incerce sa isi faca o masina pt ei... chiar daca e ia si LOGAN sa treaca prin niste etape, sa ajunga la un final care pe el sa-l multumeasca... apoi...masina despre care este vb. in propozitie nu este nici p departe GATA... este intr-o continua schimbare si mai e mult de lucru la ea. REPET... rezultatul nu tre sa uimeasca pustii de cartier ci un juriu competent...

zile senine, si la mai bine...

teo911 07-09-06 19:03

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Sunt proprietarul masinii de care se tot vb. Nu stiu cine v-a invatat pe voi sa ascultati muzica din afara masinii....nu are nici o lagatura. Muzica nu o faci pt cei de pe starda ci pentru tine care esti in masina... Muzica pe care o am se aude impecabil....(DIN MASINA) daca as pune un bas reflex probabil ca s-ar auzi si de afara...dar nu aste e ideea.

o_kh3 07-09-06 19:06

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by teo911 (Post 546796)
daca as pune un bas reflex probabil ca s-ar auzi si de afara...dar nu aste e ideea.


poate si daca ai mari incintele ... ca daca pui bass reflex la incintele de pe acum e clar ce calumea o sa se auda :)

WISE GUY 07-09-06 20:21

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by o_kh3 (Post 546797)
poate si daca ai mari incintele ... ca daca pui bass reflex la incintele de pe acum e clar ce calumea o sa se auda :)

hai ca din aproape in aproape te dai de gol! cred ca trebuie sa mai stai, sa mai citesti, sa mai asculti, sa mai intrebi si dupa sa dai tu sentinte sau mai rau sa pui etichete! ....

o_kh3 07-09-06 20:41

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by WISE GUY (Post 546888)
hai ca din aproape in aproape te dai de gol! cred ca trebuie sa mai stai, sa mai citesti, sa mai asculti, sa mai intrebi si dupa sa dai tu sentinte sau mai rau sa pui etichete! ....


sa ma dau de gol??? in ce sens????

pesteimputit 07-09-06 23:01

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
in sensul ca esti paralele total cu domeniul. Dar asta e o alta discutie

o_kh3 08-09-06 00:03

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by pesteimputit (Post 547048)
in sensul ca esti paralele total cu domeniul. Dar asta e o alta discutie


as putea fi paralel... nu paralele... in primul rand poate fac pe prostul pe forum dar poate habar nu ai ca am ceva studii despre circulatia aerului si alte chestii.. plus de asta proiectez incinte (pt o firma asa ca sa nu imi zici mie sa mai invat ca nu m-ar fi ales aia daca nu as fi facut treaba buna) ... de toate felurile.... bass-reflex,sealed, band-pass (ordin 4 si 6), piramidale, sferice... multe astfel de lucruri nu cred ca ati facut la varsta care o am eu acum si daca ati facut nu cred ca v-a placut cum veneau unii mai "destepti" si va dadeau peste nas.. ca frate mai ai multe de invatat..

nu va mai lasati influentati de aspect... ci de ceea ce este inauntru

Andreea_V 08-09-06 01:52

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Curiozitatea ... ma omoara....
Pentru ce firma faci incinte acustice? Cum le calculezi? Ce realizari ai?
Ce studii detii despre circulatia aerului?

mer|in 08-09-06 09:22

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by o_kh3 (Post 547127)
as putea fi paralel... nu paralele... in primul rand poate fac pe prostul pe forum dar poate habar nu ai ca am ceva studii despre circulatia aerului si alte chestii.. plus de asta proiectez incinte (pt o firma asa ca sa nu imi zici mie sa mai invat ca nu m-ar fi ales aia daca nu as fi facut treaba buna) ... de toate felurile.... bass-reflex,sealed, band-pass (ordin 4 si 6), piramidale, sferice... multe astfel de lucruri nu cred ca ati facut la varsta care o am eu acum si daca ati facut nu cred ca v-a placut cum veneau unii mai "destepti" si va dadeau peste nas.. ca frate mai ai multe de invatat..

nu va mai lasati influentati de aspect... ci de ceea ce este inauntru

FRATE ALEA SUNT VASE COMUNICANTE SI SUNT LA FLUIDE >>> CE MAMA DB.DRAGULUI... NU AI NICI O IDEIE DESPRE CE VB ACOLO >>> DECI LASA_NE LASA_NE... CA NE PLICTISESTI <<< TE MERITA VIETA PENTRU O ASTFEL DE GANDIRE>>> PAREREA MEA!!!

GYM 08-09-06 09:22

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
o_kh3, invata-ne si pe noi sa dam gauri in tub sa ne auda lumea de afara :D

mer|in 08-09-06 09:23

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Bratilor< Asta E Dala Care Calculeaza Incinta Cu Punga De Apa>>> :)) :)) :))

mer|in 08-09-06 09:24

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by GYM (Post 547419)
o_kh3, invata-ne si pe noi sa dam gauri in tub sa ne auda lumea de afara :D

POT SA ANTICIPEZ EU UN RASPUNS>.. T ROG :) GAURA NU S FACE IN TUB CI IN MEMBRANA DIFUZORULUI>>> DECI HAI SA TERMINAM CU ACEST "HANCU" AL MELOMANILOR>>> :)

WISE GUY 08-09-06 09:24

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Ne-am emotionat pana la lacrimi!!! Ce studii ai de circulatia aerului? Ai absolvit o scoala de vara? Este mai nou materie speciala la liceu? Sau doar ai citit bine lectia la fizica, doar doar vei fi provocat la o discutie teoretica, sa arati tu cate mai stii!! Si unde efirma respectiva, in targ la vitan sau intr-o spalatorie cu pretentii de atelier de electronica auto sau poate in spatele blocului? Dar daca esti atat de bun, iti ofer eu un job intr-o firma! CAN YOU HANDLE IT?...

mer|in 08-09-06 09:26

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
Quote:

Originally Posted by WISE GUY (Post 547424)
Ne-am emotionat pana la lacrimi!!! Ce studii ai de circulatia aerului? Ai absolvit o scoala de vara? Este mai nou materie speciala la liceu? Sau doar ai citit bine lectia la fizica, doar doar vei fi provocat la o discutie teoretica, sa arati tu cate mai stii!! Si unde efirma respectiva, in targ la vitan sau intr-o spalatorie cu pretentii de atelier de electronica auto sau poate in spatele blocului? Dar daca esti atat de bun, iti ofer eu un job intr-o firma! CAN YOU HANDLE IT?...

NU CRED CA AI TU BANI SA_L CUNPERI PE MESERIASH>>> DA MA ANGAJEZ IO DACA AI CEVA LIBER>>>

bad_boy2k 08-09-06 09:44

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
nu,nu... e luat postu :D:D

pesteimputit 08-09-06 21:54

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
catalin eu zic ca te stresezi de pomana!
cat despre ce incinte faci tu la 17 ani te rog sa ma crezi ca sunt impresionat. Singurii de pe forumul asta care ma impresioneaza sunt cei care au rezultate in competitii de profil, nu cei care vorgbesc din auzite

mer|in 11-09-06 11:03

Re: produse vieta ... unde si la ce pret
 
cre ca l_am speriat pe pustiu>>> ce oameni rai>>>


All times are GMT +2. The time now is 02:54.

- Copyright 2026 4Tuning