![]() |
clio sport 182
1 Attachment(s)
noua mea mandrie..un total neasteptat clio rs..masina e din 2005,are acum 22 mii km si e mai mult decat un vis frumos..deocamdata o poza ca o am de 5 zile! daca aveti dubii in a cumpara asa ceva uitati de ele! masinutza asta e fantastica,merita sa o luati in seama!
|
Re: clio sport 182
Sa ai parte de ea, fara incidente!
|
Re: clio sport 182
sa fie!multzam!
|
Re: clio sport 182
e cumva varianta trophy???
oricum vezi ca era potrivit link-ul pe care ti l-am dat ... arata la fel ca al tau :D :D :D sa ai grija de masina...e f reusita! P.S. am vazut toate filmele posibile cu GTI-uri de la top gear :-) |
Re: clio sport 182
Quote:
e f buna si trage tare modelul ps-vezi ca tre sa o obisnuiesti cu alt stil de condus ca pana acum are 22mii km cick power :) |
Re: clio sport 182
Frumoasa masina 8) ... o adevarata ,,bomba pe roti'' si nu spun asta doar din auzite.Sa ai parte de ea.;)
|
Re: clio sport 182
ai fost cu ea prin tulcea? ca am vazut una identica si m-am uitat la ea ..f frumoasa se auzea dragutz
|
Re: clio sport 182
da,am fost! am locuit in tulcea in copilarie si mai am cunostinte pe acolo.unde ai vazut-o?eu am fost in tulcea pe 31 august si 1 septembrie
|
Re: clio sport 182
excelent!! felicitari si te invidiez :P
|
Re: clio sport 182
Daaa..pacat ca nu e gri cum ii place lui Morro! :lol:
|
Re: clio sport 182
modelul asta imi place culoarea asta cel mai mult ... sau celalalt albastru ... si cu jantele astea gri ... e super ...
|
Re: clio sport 182
felicitari pentru masinuta, o sa ai parte numai de satisfactii de la jucaria asta, o spun pentru ca si eu am un model identic si la fel cu al tau, felicitari inca odata
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
astept pareri de la posesori de clio rs:intretinere,costuri,sugestii,etc
|
Re: clio sport 182
1 Attachment(s)
vis-a-vis de intrebarea cu relantiul da si la mine este la fel, iti da impresia ca nu merge rotund la relanti si ca ar avea o scurta intrerupere, explicatia pe care mi-au dat-o cei de la renault a fost ca volanta este prea usoara si din acest motiv motorul nu prea este echilibrat la relanti .
da ne face golf V Gti , eu am incercat pe 400m cu 2 variante (dsg si manuala), ambele sunt mai rapide. pe ambele le-am cronometrat pina la suta si scot sub 6,9 usor, pe cind clio face 7,1 suta chiar si mai mult. avem intradevar un raport putere greutate mai bun insa pierdem mult la start din cauza aderentei . cum se desfasoara cursa, pleaca GTI-ul la start cu o lungime de masina si dupa aceea se pastreaza distanta constanta .Am un articol in care precizeaza ca clio sport cu cauciucuri de competitie face 6,3 suta . insa ar trebui sa ai in vedere ca masinile fac parte din clase diferite GTI-ul . Oricum ce pot sa iti spun ca rs-ul nu e o masina de liniute in schimb la jaloane sau pe traseu e senzationala si o spun prin prisma faptului ca am participat si la competitii de sprint paralel dar si la competitii gen raly. este un filmulet pe 4tuning la comunitati locale, Botosani , despre raly-ul Botosanului si ai sa vezi acolo cum se comporta RS-ul. toate cele bune |
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
de revizii ce pot sa spun, prima la 10.000, ulei, filtru de polen, filtru de ulei, 3 mil, cea de a doua la 20.000, filtru de polen, filtru de ulei, ulei, placute frina fata spate 7 mil(filtru de aer nu schimb pt. ca am kit cu inductie directa), probleme; am rupt de 2 ori buza de sub spoiler, am schimbat pe la 17.000 km motorul si cutia pe garantie bineinteles:D
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
iti recomand sa faci revizia la 10.000 km, si specificatiile la noul clio sport au venit cu revizie la 10.000 km, important e si cum mergi cu ea, daca o coxezi cu siguranta tre sa faci revizia la 10.000 daca nu fa-o la 15.000. cu motorul si cutia am avut prlb. din cauza placii de presiune care a plesnit si a busit si cutia. motorul a trebuit schimbat pt. ca mi s-au rupt urechile de prindere ale motorului de cutie.
|
Re: clio sport 182
deci a fost o problema cu placa de presiune..o fi avut un defect de fabrica sau sunt ele mai sensibile si trebuie avut grija cu ele?de obicei merg linistit cu masina,si trebuie sa zic ca e o placere sa mergi asa,ma gandeam ca tie ti-or fi zis sa faci la 10 000,indiferent de stilul de mers,de asta am fost curios
|
Re: clio sport 182
a fost defect de fabrica, iar revizia o fac la 10.000 km indiferent de stilul de condus
|
Re: clio sport 182
poti s-o faci la 12500km si asa esti sigur ca nu o faci nici chiar la limita dar nici prea devreme (cum s-ar spune, impaci si capra si piatra :) ).
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Riptor, cum iti merge masina, te dai cu ea ?
Ma gandeam la o linie, eu am un clio rs 172 din 2002. Nu m-am dat deloc cu nici un clio rs si sunt chiar curios. |
Re: clio sport 182
Aaaa, apropo, fa-ti revizia la 10 000 km ca doar e masina ta !!!
|
Re: clio sport 182
Quote:
P.S: sa o stapanesti sanatos si sa nu o vinzi ca e super masinutza! |
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Quote:
Cand ? |
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Apropo, imi place la nebunie culoare de la masina ta. Este superba !!!!!
|
Re: clio sport 182
Quote:
deci zici ca tu erai la dragonu rosu..ma gandeam sa te intreb cum dumnezeu sa fac sa dau drumu la spalatoru de faruri ca tocmai ce luasem masina si nu stiam care e treaba! da am zis ca rade lumea de mine si am tacut :) id-u de mess este ckr_gl daca vrei sa mai skimbam o vorba |
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
Quote:
Astept telefonu tau. Ciao ! |
Re: clio sport 182
Quote:
Te astept oricand si oriunde,ca sa izti pot schimba parerea 8) |
Re: clio sport 182
Quote:
Daca esti din Buc. ne vedem deseara undeva. piele_bps este id-ul meu de msg. Da-mi un semn si ne vedem deseara. |
Re: clio sport 182
Daca te uitzi atent vezi de unde sunt....;) .....
Pana atunci te mai las sa te bucuri linistit de masinutza ta. |
Re: clio sport 182
aoleu! vine gti-ul sa ne pape! :)
-ZZ-,masina ta e stock? |
| All times are GMT +2. The time now is 05:39. |
- Copyright 2026 4Tuning