Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   Old cars show in Quebec (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/22883-old-cars-show-quebec.html)

alex_g 01-09-06 20:29

Old cars show in Quebec
 
10 Attachment(s)
Aproape 100 de masini de colectie au fost prezentate in parcarea unui mare magazin.Sper sa va placa:

CJ-01-WOB 01-09-06 20:33

Re: Old cars show in Quebec
 
:pelvic_th the stingray, the red vette and the yello sharger !! :pelvic_th
frmos!



Fred si tu parca ai poze de genul
America e tzara tuturor posibilitatilor degeaba!

Seat_TDI 02-09-06 00:32

Re: Old cars show in Quebec
 
da frumos tare,imi plac clasicele au ceva special;)

draculas 02-09-06 22:30

Re: Old cars show in Quebec
 
da seat tdi au ceva special consuma mult sunt scumpe si au PUTERE

alex_g 03-09-06 14:15

Re: Old cars show in Quebec
 
11 Attachment(s)
Sunt confortabile in general masinile americane...

alex_g 03-09-06 14:42

Re: Old cars show in Quebec
 
18 Attachment(s)
Si ultimele poze de la show:

BogdanNZ 04-09-06 04:19

Re: Old cars show in Quebec
 
Toate sunt superbe dar cele doua oldies din foto 24 si 25 sunt de o frumusete rara, ne poti spune cumva ce modele sunt, poate si ani de fabr' si ceva specs.?

alex_g 04-09-06 14:52

Re: Old cars show in Quebec
 
Quote:

Originally Posted by BogdanNZ (Post 542105)
Toate sunt superbe dar cele doua oldies din foto 24 si 25 sunt de o frumusete rara, ne poti spune cumva ce modele sunt, poate si ani de fabr' si ceva specs.?

Sry dar mai multe detalii nu am,data viitoare o sa ma interesez si de specificatii.

draculas 04-09-06 23:32

Re: Old cars show in Quebec
 
mai masinile astea sunt o investitie foarte costisitoare deci eu unu ma multumesc doar sa le admir nu mi-as baga bani in asa ceva sincer sunt frumoase sunt exotice dar sunt un fel de bibelouri daca intelegi ce vreau sa spun

florin_cars 08-09-06 02:33

Re: Old cars show in Quebec
 
Quote:

Originally Posted by BogdanNZ (Post 542105)
Toate sunt superbe dar cele doua oldies din foto 24 si 25 sunt de o frumusete rara, ne poti spune cumva ce modele sunt, poate si ani de fabr' si ceva specs.?

24 - Ford 2 door sedan 1933
25 - Ford model A sau T Tudor sedan 1927-1930 cred...
specs..nu mai conteaza in mod special....sunt dja modificate...iti poti imagina specs cate vrei..eu visez deja 350-400CP :lol: :lol: :twisted:

super faine..multumiri lui WOB k m-a trimis in aceasta "zona" a forumului :)

27-FLO 16-09-06 02:15

Re: Old cars show in Quebec
 
uite un conosseur !
mai zi/ne florine :)

florin_cars 16-09-06 03:04

Re: Old cars show in Quebec
 
zic k mor...mi-am luat Rekord C 1967 2 usi...si nici pe departe nu se apropie..de aceste biju' de sus :(
oricum din cate avd MOPAR rullez, deja tot mai multi se dau pe acest "brand" sa-i zic asa...au si de ce 8)
poza 38, este bestiala mashinutza, Chevelle SS de 425CP minim parca....
imi place la V8 knd sta masina pe loc si turezi motorul, toata masina se misca intr-o parte...in directia rotirii arborelui..DAMN..cat torque trebuie pt asa ceva:twisted: :twisted: :twisted:

///V8/// 26-09-06 05:44

Re: Old cars show in Quebec
 
Quote:

Originally Posted by florin_cars (Post 555322)
zic k mor...mi-am luat Rekord C 1967 2 usi...si nici pe departe nu se apropie..de aceste biju' de sus :(
oricum din cate avd MOPAR rullez, deja tot mai multi se dau pe acest "brand" sa-i zic asa...au si de ce 8)
poza 38, este bestiala mashinutza, Chevelle SS de 425CP minim parca....
imi place la V8 knd sta masina pe loc si turezi motorul, toata masina se misca intr-o parte...in directia rotirii arborelui..DAMN..cat torque trebuie pt asa ceva:twisted: :twisted: :twisted:

nu stiu cat torque trebuie dar chestia asta de care zici tu merge mai bine la V6 3.5 a lu tata ( chrysler intrepid '93 ) decat la V8 (care presupun ca are mai mult torque)
cand accelerez la 6000 rpm si las pedala (si repet actiunea asta de cateva ori) ma simt de parca as fi cu barca pe valuri...

florin_cars 26-09-06 21:57

Re: Old cars show in Quebec
 
ala nu e 3.3L? :rolleyes2
oricum..dk ai vazut emisiunea de pe Discovery cu TOP 10 cars..ceva de genu..arata un Charger 68 R/T parca(440CID si 375CP)..filmat din coltu capotei fata...si il tura(fara sunet era filmarea) si acolo sa vezi ce miscare pe laterala facea..zici k facea cu ochiul(ochii:lol: ):twisted: :twisted: :twisted:

///V8/// 27-09-06 06:53

Re: Old cars show in Quebec
 
ba 3.3 e !!! m-am incurcat
charger 68-69 e masina mea de vis ( de cand am vazut-o in fast and furios ) dar pana mi se indeplinesc visele mai bag picioru-n ruginitura asta

draculas 05-10-06 07:54

Re: Old cars show in Quebec
 
V8 Visele tale se vor transforma in cosmar :)) charger de 68-69 in romania hahah numa daca tactu stapaneste rompetrolu :) si no gasesti tu pe aia in europa pana`i hau decat in colectii private si ma indoiesc ca iti poti tu permite cateva zeci de mii de euro pentru una :) o sa iti iei frumos un logan de 16v caca pisu de 110 cai parca din care vre-o 25 is morti si il vopsesti portocaliu si tragi pe el niste dunji si iaca chargeru de romania :))
Have Fun

///V8/// 06-10-06 06:53

Re: Old cars show in Quebec
 
Quote:

Originally Posted by draculas (Post 575394)
V8 Visele tale se vor transforma in cosmar :)) charger de 68-69 in romania hahah numa daca tactu stapaneste rompetrolu :) si no gasesti tu pe aia in europa pana`i hau decat in colectii private si ma indoiesc ca iti poti tu permite cateva zeci de mii de euro pentru una :) o sa iti iei frumos un logan de 16v caca pisu de 110 cai parca din care vre-o 25 is morti si il vopsesti portocaliu si tragi pe el niste dunji si iaca chargeru de romania :))
Have Fun

pai din moment ce am zis ca e <<de vis>> e clar ca nu mi-o pot permite:rolleyes2 cred ca toata lumea viseaza la ceva ce nu poate avea... asta inseamna ca o sa avem toti cosmaruri?
locuiesc in canada si sa stii ca am mai vazut din cand in cand pe net chargere NERECONDITIONATE dar in stare de functionare la 20-30.000 (dolari canadieni) deci chiar imposibil de cumparat nu e !!!
apropo de logan!!! prin anii 80 s-a importat dacia 1310 (si au luat teapa canadienii de la ceausescu) am auzit zvonuri ca vine loganu acuma... nu siu cat e de adevart dar iti promit ca daca ajunge aici imi dau masina la schimb pe un logan + diferenta de 125cp

CJ-01-WOB 06-10-06 17:45

Re: Old cars show in Quebec
 
Stimate domnule ///V8///
daca locuiesti in canada am sa te rog sa te prezinti pe sectiunea noastra ;)
si sa te invit sa fii mai activ pe topikurile 4tuning international avand in vedere ca mai sunt 2 colegi din aceeasi zona (+ ca exista un topik cu si despre canada) poate iese ceva frumos!
o zi buna!!


topik inchis asteptam noutati !!!!!!!!!!!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 07:29.

- Copyright 2026 4Tuning