![]() |
Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
De cele mai multe ori, in prezentari, machetele apar ca simple reproduceri in miniatura, depersonalizate si disecate pana la stadiul in care se transforma in simple obiecte decorative, subiectiv judecate ca reusite sau nu.
M-am gandit sa deviez de la aceasta tendinta si sa incerc sa adaug catorva machete din colectia mea un pic de “suflet sintetic”, asortandu-le cu niste personaje care, in viata reala, ar putea fi posesorii si ar putea da o poveste acestor masini. Daca rezultatul e reusit, ramane la aprecierea voastra... Episodul 1: “Doi parteneri la fel de brutali si antisociali” Macheta: Hummer H1 Soft Top (producator: Exoto, 1:18 ) Figurina: personaj din seria manga Crows X Worst – Blacklist (productor: Organic; material: rasina) |
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Episodul 2:
“Doar pentru ca acum sunt tata si am o masina de familie, nu inseamna ca nu sparg capete si genunchi cu aceeasi placere” Macheta: Audi S4 Avant (producator: Minichamps, 1:18 ) Figurina: personaj din seria manga Crows X Worst – Blacklist (productor: Organic; material: rasina) |
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Episodul 3:
“Nu ma deranjeaza atat de mult ca faci afaceri in orasul MEU, cat faptul ca eu nu am vazut, pana acum, niciun ban din asta...” Macheta: Lincoln Navigator (producator: AutoArt, 1:18 ) Figurina: personaj din seria manga Crows X Worst – Blacklist (productor: Organic; material: rasina) Va urma... |
Re: Machete si... soferii lor
Foarte frumos, tot pun mana si eu pe niste figurine din astea, dupa mine sunt cele mai tari!
|
Re: Machete si... soferii lor
Foarte tare :-)
|
Re: Machete si... soferii lor
foarte tare, am si eu ceva 1/43 acasa, postez diseara:twisted:
|
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Episodul 4:
“O bestie mecanica neagra si un individ cu intentii cel putin la fel de intunecate” Macheta: Nissan Skyline R34 GTR V-spec II (producator: AutoArt, 1:18 ) Figurina: personaj din seria manga Crows X Worst – Blacklist (productor: Organic; material: rasina) Va urma... |
Re: Machete si... soferii lor
Mult prea tari aceste figurine si foarte realiste:!:
|
Re: Machete si... soferii lor
Multumesc mult pentru comentarii si sper sa va placa si urmatoarele "episoade" (la care promit ca ma voi trata de lene si voi sterge praful de pe "platoul" de photo shooting :)))!
|
Re: Machete si... soferii lor
Bravo. Ceva original. Spune-mi si mie pe daca figurinele sunt tot 1:18 (sau ma rog ... ce inaltime au ) si pe unde se pot gasi.
|
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
O scara exacta e greu de apreciat, dat fiind ca figurinele nu sunt relative la modele umane adevarate, insa, la o inaltime de ~10 cm, se incadreaza in dimensiunile aproximative ale unei reproduceri, la scara 1:18, a unei persoane reale de talie medie. De gasit, eu le-am descoperit pe eBay, oarecum din intamplare (a fost o recomandare a sistemului in urma unei cautari de figurine manga), la un vanzator din Hong Kong. |
Re: Machete si... soferii lor
Par foarte bine facute. Firma se numeste Crows X ? sau aia e denumirea seriei ?
|
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
|
Re: Machete si... soferii lor
3 Attachment(s)
uite ceva si de la mine...
|
Re: Machete si... soferii lor
Super asocierea "smecherului de Japonia" cu doua cele doua modele (la randul lor, niste clasice ale street racing-ului nipon). Multzam de contributie!
|
Re: Machete si... soferii lor
Foarte amuzant "soferul" tau fed...parca e rick astley, pe care majoritatea s-ar putea sa il stiti sub numele de rock roll.
|
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Quote:
never gonna give you up nu? :rockon: |
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
|
Re: Machete si... soferii lor
Foarte frumoase machetele şi figurinele acestora care s-au potrivit de minune :D
|
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Credeati ca a murit topicul? Naaaaah, doar a cazut victima unui caz acut de lene...
Episodul 5: “Care dintre voi era smardoiul care facea glume cu Hello Kitty?!” Macheta: BMW 318is E36 (producator: UT Models 1:18 ) Figurina: personaj din seria manga Crows X Worst – Blacklist (productor: Organic; material: rasina) |
Re: Machete si... soferii lor
Eu zic sa treci pe la prezentari machete, ca ai machete foarte tari. Super combinatia!
|
Re: Machete si... soferii lor
Felicitari ! :shock:
|
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
|
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
|
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Hey sexy mama!
|
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Mana sus cine credea ca nu o sa mai apara vreun update! Ok, ok, lasati mainile jos, ca nu se mai vad cei din spate... :)
Episodul 6: “I came here to kick ass and chew bubblegum... and I'm all out of gum!” Macheta: 1967 Ford Fairlane 347SC Streetfighter (producator: GMP 1:18 ) Macheta moto din fundal: Harley-Davidson V-Rod (aproape integral metalica, producator ERTL 1:18 ) Figurina: personaj din seria manga Crows X Worst – Blacklist (productor: Organic; material: rasina) |
Re: Machete si... soferii lor
Nota 10 de la mine :)
Machetele sunt fenomenale :shock: |
Re: Machete si... soferii lor
Frumos! Harley este la inaltime!
|
Re: Machete si... soferii lor
1 Attachment(s)
Am voie sa pun si eu una?
A plecat tanti la plimbare...:lol: |
Re: Machete si... soferii lor
Thx pt. comentarii!
@FED_express: "Anakineeeee, stai ca vin si eu acu'!!! Ma tzinu Yoda de gargara shi n-am putut pleca, 'r-al dreaq!" :) On topic - normal ca poti posta poze, chiar te rog! |
Re: Machete si... soferii lor
cele mai reusite combinatii aici...machetele si figurinele sunt wow!
nu mai zic nic de harley.. |
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
LE: am incercat s-o gasesc pe intreg ebayul...nu e!:| Quote:
|
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
da de-o vreme chiar ma gandesc sa imi iau si eu niscaiva figurine. |
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
Quote:
|
Re: Machete si... soferii lor
2 Attachment(s)
Din ciclul "cocalar la volan" ... :lol:
ps: dedicatie pt radu_rs :evil_laug |
Re: Machete si... soferii lor
foarte tare asta dar lipsesc bratarile si ghiulurileeeee
|
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
|
Re: Machete si... soferii lor
poti sa faci o filmare si sa pui o manea si e cel mai COCA...
si vorba lui 2010,bratari si ghiuluri :)) |
Re: Machete si... soferii lor
machetele si figurinele sunt de nota 10... Dar cel putin la acelasi nivel sunt intro-urile ptr fiecare episod !!
|
Re: Machete si... soferii lor
Quote:
Apreciez aceasta dedicatie prietene nepot, te astept la Brasov dupa data de 10 Iulie cand doresti sa iti prezint imprejurimile. :evil_laug |
| All times are GMT +2. The time now is 03:41. |
- Copyright 2026 4Tuning