Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - tm;) (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/227947-e30-tm.html)

bebe91 17-12-10 23:27

E30 - tm;)
 
3 Attachment(s)
salut sunt nou pe aicea de curand am achizitionat ursulet astept pareri si probabil niste rasp la niste viitoare intrebarii

last_don 17-12-10 23:54

Re: E30 - tm;)
 
bine ai venit :-) frumoasa masina..da`ne mai multe detalii despre an de fabricatie, motor, dotari, ce planuri ai cu masina?

P.S. Rentunta la taurul de pe capacul de la benzina..arata mult mai bine fara :D

bebe91 17-12-10 23:59

Re: E30 - tm;)
 
da ms :P chiar trebe dat jos ala .Pai an 86 motor a fost schimbat din pacate si e pe carburator 1,8 m10 daca nu ma insel aia este partea proasta pt inceput am sa il trec pe mine dupa care as vrea sa i pun un m50b25 daca stie cineva cat mar costa toata distractia si cam ce modfiicari trebe facute ?

tmDNSe30 18-12-10 01:13

Re: E30 - tm;)
 
salut amigo ba mie chiar imi place masina ta eu zic sa o aranjezi pe asta frumos si sa ii pui alt motor sfatul meu..acuma tu sti :D bafta colegu cu el

bebe91 18-12-10 01:16

Re: E30 - tm;)
 
da ma gandesc si eu sa il fac pe asta ... cred ca asa o sa si fac :P

///sby 18-12-10 07:30

Re: E30 - tm;)
 
Frumoasa masina...daca stau sa ma gandesc toti ursii is frumosi:|

Parerea mea ce iti trebuie tie la masina aia :

O suspensie sport
un kit M-tech
un motor 2.5 12v sau 24 v
jante (cat mai late 9J 10 J)

Nui pune spoilere umflate actipilduri sau mai stiu eu ce ....
Un urs ca sa arate bine trebuie sa fie cat mai original...;)

Cam atat.

Spor la treaba!! :|

Maniak22 18-12-10 09:21

Re: E30 - tm;)
 
cat ai dat pe ea? baga poze si de la interior...
Pastreazo cat mai originala ca asa e frumos...oricum imi place :):)

bebe91 18-12-10 11:12

Re: E30 - tm;)
 
da stai linistit ca nici mie nu imi plac tiganiile
si eu ma gandeam la un kit m tech 2 am gasit cv pe 4 tuning facute cu matritza cat despre motor va veni si el ceva mai tarziu dar va veni :))

Sonny™ 18-12-10 11:14

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3907608)
da stai linistit ca nici mie nu imi plac tiganiile
si eu ma gandeam la un kit m tech 2 am gasit cv pe 4 tuning facute cu matritza cat despre motor va veni si el ceva mai tarziu dar va veni :))

frumos ursul tau sa ai grija de el, ca putine le mai gasesti in stare buna;)

bebe91 18-12-10 11:22

Re: E30 - tm;)
 
ceau ms mult da nu il gasesc pe al tau sau nu ai urs ? :D stare f buna nu e mai este de lucru la el se vor rezolva toate cu timpu ca doare e criza :)) lasa linku cu al tau urs :))

bebe91 18-12-10 11:24

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 3907380)
cat ai dat pe ea? baga poze si de la interior...
Pastreazo cat mai originala ca asa e frumos...oricum imi place :):)

ceau eu am am luat o pe combinatie ;)) si eu vreau cat mai original cel mai probabil un m tech 2 nu mai mult vor veni azi si pozele sper ms :D

Sonny™ 18-12-10 12:53

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3907633)
ceau ms mult da nu il gasesc pe al tau sau nu ai urs ? :D stare f buna nu e mai este de lucru la el se vor rezolva toate cu timpu ca doare e criza :)) lasa linku cu al tau urs :))

nu am topic, masina am achizitionat.o cand am venit la facultate la constanta pentru a avea cu ce sa ma misc, este stock nu am absolut nimic modificat la ea, decat o folie, jante si suspensie...nu am facut topic pentru ca se creeaza discutii inutile si nici bani nu am momentan pentru a face ceea ce vreau eu din el, si decat sa fac topic doar de dragul de a avea si pentru a pune poze cu masina nu vreau....oricum ursul iti da o dependenta si o sa urmeze si modificari la el, dar sa dam de mai bine...;)

bebe91 18-12-10 13:25

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3907862)
nu am topic, masina am achizitionat.o cand am venit la facultate la constanta pentru a avea cu ce sa ma misc, este stock nu am absolut nimic modificat la ea, decat o folie, jante si suspensie...nu am facut topic pentru ca se creeaza discutii inutile si nici bani nu am momentan pentru a face ceea ce vreau eu din el, si decat sa fac topic doar de dragul de a avea si pentru a pune poze cu masina nu vreau....oricum ursul iti da o dependenta si o sa urmeze si modificari la el, dar sa dam de mai bine...;)

aha pacat pai si eu nu o sa o fac asa incet ca nah asta e;)) dar chiar vreau sa iasa cv frumos acuma o sa vedem :)

vam_19 18-12-10 13:56

Re: E30 - tm;)
 
sa ai parte de el! mai pune si u ceva poze daca ai mai facut ceva la el.
ce ai de gand cu el si ce motor vrei sa ii pui?

bebe91 18-12-10 14:03

Re: E30 - tm;)
 
ms pai as vrea un m50b25 ca asta ce e acuma e cam aiurea :)) pe carburator asta e o fost skimbat de cineva ..poze incerc sa pun ms

bebe91 18-12-10 14:04

Re: E30 - tm;)
 
alte scaune iam pus racaro de e36 deocamdata da cred ca tot la recaro de urs o sa ajung ;))

vam_19 18-12-10 14:14

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3908021)
alte scaune iam pus racaro de e36 deocamdata da cred ca tot la recaro de urs o sa ajung ;))

pai si astea de e36 ce au? le vinzi?:D

bebe91 18-12-10 14:21

Re: E30 - tm;)
 
inca nu dar pe viitor probabil ca da :D is semi piele cu incalzire te anut daca esti interesat sau daca ai tu cv pt urs recaro poate facem o invarteala .:D noroc lasa pagina linku :D

vam_19 18-12-10 14:23

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3908057)
inca nu dar pe viitor probabil ca da :D is semi piele cu incalzire te anut daca esti interesat sau daca ai tu cv pt urs recaro poate facem o invarteala .:D noroc lasa pagina linku :D

https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...itat-lume.html

bebe91 18-12-10 23:23

Re: E30 - tm;)
 
3 Attachment(s)
cateva cu interioru :)

tmDNSe30 18-12-10 23:26

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3909481)
cateva cu interioru :)

sigur ca da interioru la furie:D faine scaunele comode..dar punei de urs da mai bine ;) team salutat

bebe91 18-12-10 23:29

Re: E30 - tm;)
 
sa vad cum fac cu actele dupa aia ma apuc de treaba ;)) asa nu are rost :(sper sa reusesc

Maniak22 18-12-10 23:57

Re: E30 - tm;)
 
Negru in jurul ceasurilor de bord ar arata mult mai bine:) parerea mea. tu oricum faci cum vrei

bebe91 19-12-10 00:18

Re: E30 - tm;)
 
se vede fain seara :) lasa si mie linku cu pagina ta :P

Maniak22 19-12-10 00:21

Re: E30 - tm;)
 
Sunt scump la vedere ca si curvele :):):):):)

bebe91 19-12-10 09:20

Re: E30 - tm;)
 
DE VANZARE URSU ! URGENT

Sonny™ 19-12-10 11:32

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3909853)
DE VANZARE URSU ! URGENT

de ce?ce sa intamplat?

bebe91 19-12-10 11:33

Re: E30 - tm;)
 
nush daca pot scoate fiscalu frate
:((

bebe91 19-12-10 14:58

Re: E30 - tm;)
 
900 neg ! arcuri sport scaune recaro ......

Wilgax 19-12-10 15:08

Re: E30 - tm;)
 
Cand ma pregateam sa zic si eu sa-l stapanesti sanatos, il vinzi.Pacat sincer ca nu iti poti rezolva problema.Daca ai tine-o si ai pune-o la pct cu un M50 pe ea ar fi fortza ursul.A fost bine intretinut cel putin in poze asa arata.Poate te razgandesti si gasesti o solutie sa nu-l mai dai.:sad:

bebe91 19-12-10 15:10

Re: E30 - tm;)
 
stiu frate si mie imi place ca nu o fost lovita nici odata si o fost a lu un thinichigiu dar sper si eu sa rezolv cv dar nush daca o sa fac cv in privinta fiscalului daca ai vreo idee i buna venita ms

Wilgax 19-12-10 15:20

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3910832)
stiu frate si mie imi place ca nu o fost lovita nici odata si o fost a lu un thinichigiu dar sper si eu sa rezolv cv dar nush daca o sa fac cv in privinta fiscalului daca ai vreo idee i buna venita ms


La actaraie sunt tufa de venetia crede-ma nu stiu exact ce trebuie de facut.Cea mai mare lovitura sub centura sunt actele de ce ordin ar fi ele.Oricum incearca sa mai intrebi pe-aici pe forum de baeti ca te vor ajuta sigur.Acu esti de-al nostru.:-)

bebe91 19-12-10 15:22

Re: E30 - tm;)
 
ok ms ori cum :)

bebe91 22-12-10 21:54

Re: E30 - tm;)
 
nu se mai vinde ! :X

Wilgax 22-12-10 23:08

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3920056)
nu se mai vinde ! :X


Ai gasit lampa lui Aladin sa inteleg.S-a gasit o solutie, foarte bine.Acu asteptam faptele:-)

bebe91 25-12-10 00:03

Re: E30 - tm;)
 
da :D are cineva idee cum se pune frana pe disk pe spate ?

bebe91 25-12-10 21:59

Re: E30 - tm;)
 
nu stie nimeni ?

bebe91 25-12-10 22:03

Re: E30 - tm;)
 
?? :)

tmDNSe30 25-12-10 22:49

Re: E30 - tm;)
 
ce mai face ursu frate hai ca asteptam o noua motorizare pt domnul ursache de la mosu sa ii aduca ca eu zic ca o fost urs cuminte nu o terorizat pe nimeni:D hai craciun fericit alaturi de cei dragi

tmDNSe30 25-12-10 23:10

Re: E30 - tm;)
 
la multi ani ionicaa sa te ajute Dumnezeu sa iti faci ursu cum doresti:D


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning