Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   VR6 (4SpeedSquad) vs Golf Galben (Insomnia) (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2258-vr6-4speedsquad-vs-golf-galben-insomnia.html)

B|shOp-VR6 26-10-04 23:19

VR6 (4SpeedSquad) vs Golf Galben (Insomnia)
 
Ca o prima provocare.. astept golful galben din insomnia ( toti stiti care, asa ca nu trebuie sa pun numere si alte chestii care ar putea fi compromitatoare)

Anonymous 27-10-04 04:35

Iar eu te astept pe tine bishop. :)))))

polifem 27-10-04 16:45

omu` ... e dispus mai tot timpul la ... challenge`uri ... asha ca nu cred ca vei fi refuzat :D ... vorbesk maine cu el :)

DnI 27-10-04 17:11

din cate sute de curse ati facut pana acum ne-am cam dat seama... dar poate cine stie , apare ceva nou

EvLSant0S 27-10-04 17:13

eh ,lasa , din moment ce o sa fie filmata nu o sa mai fie discutii , desi treaba e inca neclara... de 2 ori castiga unu , odata altu .. sa vedem ...

B|shOp-VR6 27-10-04 21:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Anonymous\"
Iar eu te astept pe tine bishop. :)))))

Eu cred ca acesta este Ducu :D Am I wrong?

catalin rs4 29-10-04 01:02

pariez pe bishop adica pe vr6 power :D

CT-87-ADY 29-10-04 10:08

Ce motor are VW GOLF?
1.8T?

mara 29-10-04 10:44

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"catalin rs4\"
pariez pe bishop adica pe vr6 power :D

V6,2.8cc.

Hondarul 29-10-04 11:48

E Vento... Benzina. Golful... Parca e dieselar... PARCA !!!!! :cry:

B|shOp-VR6 29-10-04 11:57

Sa zik proprietarul pt Golf - eu stiu ca e un 1.9Diesel adus la 160 sau mai mult de cai prin chip si nu mai stiu ce are facut la el... Cuplul face tot la ea..

polifem 29-10-04 14:57

Am vorbit cu omul shi a acceptat provocarea :D

Morro 29-10-04 15:15

sincer nu cred ca are prea mari sanse golful
as vrea sa provoc pierzatorul :P

EvLSant0S 29-10-04 15:35

atunci fa un topic , Morro vs Golf Galben (insomnia) just kidding , nu se stie ce-o sa se intample , trage prea bine masinutza aia , poli , mai fluiera ? sau i-a scos \"dracia\" aia ? :) peace ppl , see ya tomorrow

B|shOp-VR6 29-10-04 15:40

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"polifem\"
Am vorbit cu omul shi a acceptat provocarea :D

Nici nu ma asteptam altfel :P

CT-87-ADY 29-10-04 16:01

E diesel ma sau nu???
K dak e diesel nici tractat de avion n`are shanse in fatza lu` B|shop! :lol:

EvLSant0S 29-10-04 16:09

bbba are , e 1.9 tdi .

CT-87-ADY 29-10-04 17:07

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
bbba are , e 1.9 tdi .

:? si ce are asha tare la el :roll: de are 2pew sa se dea cu 2.8L V6?? :lol: :lol:

Morro 29-10-04 17:09

sper ca am fost luat in serios ... astept pierzatorul la linia de start :twisted:

EvLSant0S 29-10-04 17:40

asta poate sa-ti zica poli ..... nush , stiu ca are cip , filtru , evacuare probabil ... nush .. cert e ca se tzine bine , chiar de uneori ... castiga , o data , sau de 2 ori , nu mai stiu

ducu 29-10-04 21:11

Baietzi... in sfirshit!!! :twisted:
Pariez pe al nostru!! :wink:
Shi de obicei nu spun prostii! :twisted:

Dar Bishop daca il batzi ... te astept ... OFICIAL! :twisted:

Diesel Power! (golf)
:wink:

catalin rs4 29-10-04 22:41

nu stiu ce sa zic.....ii tare si dieselu ca si cuplu..eu zic ..ca sanse are......dar ca am avut 2 vr6...pariez pe vr6.... :) si sunt sigur ca nu o sa fiu dezamagit.. :?

Hondarul 29-10-04 23:54

Pana la urma, distractia e baza... Poate tocmai de aia a si acceptat omul cu Golful... Bafta la amandoi !!! Dar pariez tot pe vr6... :wink:

B|shOp-VR6 30-10-04 01:36

Ne-am dat de 5 ori... 3 am facut doua mi-am luat-o... cele doua au fost in felul urmator... ma baga in bordura si am franat si ultima oara nu aveam ulei la masina.

Ce-o fi o fi :)

ducu 30-10-04 01:50

Trebuie sa va datzi pe 400 de metri.... asha e corect!
Daca il faci... sper sa mah onorezi! :twisted:

polifem 30-10-04 01:52

bah ... bishoape ... yo itZi zik de acuma ... lasa-tZi roata de rezerva shi bancheta acasa ... :D ... kiddin' ... :P:P:P

ideea e ca mashinutZa fuge ssszuper bine ... de la 130 omu a urcat-o la un 150 ... 160 ... dar are cuplul ala nesimtZit ... care face toata jmekeria ... shi pe 400 de m ... e destul de avantajat ... + si shoferu a mai invatZat sa ii dea ...

dar oricum ... om trai shi om vedea ... sa vedem ce-o sa fie!!! :D

B|shOp-VR6 30-10-04 02:50

Dak e nevoie las si masina acasa si alerg la o line de 100m cu el... acolo garantat eu castig :lol: :lol:

Zyx 30-10-04 03:25

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CT-87-ADY\"
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
bbba are , e 1.9 tdi .

:? si ce are asha tare la el :roll: de are 2pew sa se dea cu 2.8L V6?? :lol: :lol:

Cat tupeu iti trebuie sa te dai cu o masina k a lui Bishop?! Cam cat...? Nu vreau sa se inteleaga gresit... dar... un diesel de aceeasi putere (~180)sta langa el sau chiar putin mai in fata... Io, sincer... daca as mai avea un 1.9TDI as provok si un S2000... Pe bune... Sincer! Si, nu se stie cand o sa vedeti asta... Sau altele de genul asta...

Zyx 30-10-04 03:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Morro\"
sper ca am fost luat in serios ... astept pierzatorul la linia de start :twisted:

vs. ce masina... mai exact ce motor si putere? Ca iti spun io cine castiga...

polifem 30-10-04 08:44

hahahahahhaa ... CWN`u's BACK ...

Bishoape .... na nene ca mai ai o provocare pe viitor :P ...

Diesel Power :lol::lol::lol::lol:

lolek 31-10-04 19:20

Zyx intradevar fugea 1.9TDI-ul tau chiar ma impresionat cu rx-8 dar totusi s2000 cred ca te cam fugareste ... parerea mea

B|shOp-VR6 31-10-04 19:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"polifem\"
hahahahahhaa ... CWN`u's BACK ...

Bishoape .... na nene ca mai ai o provocare pe viitor :P ...

Diesel Power :lol::lol::lol::lol:

:? :D Nu ma dau la o parte... m-am dat si cu V12 :D Deci chiar dak mi-o iau tot ma dau... conteaza sa simt viteza 8)

EvLSant0S 31-10-04 19:28

muahahah provocati-l voi pe bishop acum :D sa zicem ca aveti norocul de a il face , si cerem revansa la anul :D okay ?

:boogy: tre sa recunoastem ca e o masina buna cu un shofer pe masura / trecem peste :D

la LEGALE :D pe 7

VYP , John v-am pregatit surpriza.. ... Beware caci daca iese maine ce trebuie sa iasa ..... e :joy: :joy: ptr 4ss , mai mult nu zic , vedem maine daca e sa fie :twisted: succes baieti ! :P

Zyx 31-10-04 19:44

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"lolek\"
Zyx intradevar fugea 1.9TDI-ul tau chiar ma impresionat cu rx-8 dar totusi s2000 cred ca te cam fugareste ... parerea mea

... chiar si cu vreo... sa zicem... 300cp si vreo... 550Nm? Si asta pe 1.9TDI? Ce zici, ma mai fugareste? :D

EvLSant0S 31-10-04 19:45

OOO FUCK !! ... well... VYP are.. 130 nu ? in talon ... deci intra la grupa C right ?? fuck , well... atunci ramane la libere sa se rezolve treaba :D :lol:

CT-87-ADY 31-10-04 19:54

Ma scuzati de off-topic , dar sunt curios...
Zyx tu mai ai Seatul??

EvLSant0S 31-10-04 19:55

cred ca poli se referea la faptul ca .. zyx is back nu neaaparat la masina .. sau ? :D

Zyx 31-10-04 20:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CT-87-ADY\"
Ma scuzati de off-topic , dar sunt curios...
Zyx tu mai ai Seatul??

Nu, Seatul nu-l mai am (as fi vrut io)... Dar tre sa vina o masinutza acuma... Si... sa fie un diesel de genul asta, pe care daca il fac rupe gura si nu numai? Sau un model nou? Oricum, decizia o voi lua io (si cu prietena). Chestia care ma enerveaza cel mai tare(si cred ca nu as fi singurul... daca ati fi in locul meu...) e ca acum cand am dat masina am gasit pachetul asta smecher... care, apropo, se duce si pana la 330cp. Ce sa mai zic... Mult prea tare... Oricum, in 1-2 saptamani s-ar putea sa vedeti un Leon ca al meu, de putere pe undeva pe la 270cp... 4x4...

Zyx 31-10-04 20:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
cred ca poli se referea la faptul ca .. zyx is back nu neaaparat la masina .. sau ? :D

Acum am luat un Golfuletz pentru iarna asta... Nu e ceva spectaculos...

Hondarul 31-10-04 21:33

300 de magari din 1.9 ???????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Da-ne frate Zyx mai multe detalii, ca eu unul sunt mai ametzit... Poate 300 de cai asa, o data la 6 luni, cand bagi pachetul, sa-i dai jbinga, dupa care sa-l scoti imediat... Pai daca cu chip-ul ala al tau se rupea motorul, nu vreau sa stiu ce se intampla cu saracul dieselar cu sistem de 300 de magari pe el... :cry:


All times are GMT +2. The time now is 12:33.

- Copyright 2026 4Tuning