Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 2,5 TURBO NEBUNU' (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/222733-e30-2-5-turbo-nebunu.html)

MIHAI_NEBUNU 24-11-10 21:47

E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
m-am gandit sa imi prezint si eu masina
probabil majoritatea dintre voi o cunoasteti . este un bmw 325 m50 b25 turbo cu interne stoc garnitura de chiuloasa cometci arp-uri plus o turbina garrett gt3582r . o sa revin cu poze si mult mai multe detalii pe viitor

stefiPJJ 24-11-10 21:59

Re: bmw e36 2,5 turbo TOP
 
1 Attachment(s)
Nici n-o cunoaste toata lumea :D
https://www.youtube.com/watch?v=xpRtBQk7DeA

Senzatiee !:twisted::evil:

sineta 25-11-10 10:42

Re: bmw e36 2,5 turbo TOP
 
bafta cu nebuna turbo.......:D la ce presiune lucrezi acuma cu motorul daca ai interne sthoc.........:lol:

Adryanbmw 25-11-10 17:16

Re: bmw e36 2,5 turbo TOP
 
uau suparat bmw detii sa ai noroc la el si bafta la modificat.Ce modificari ai adus la partea de motorizare si cati cp ai sub capota ?

Ernest 25-11-10 17:31

Re: bmw e36 2,5 turbo TOP
 
oo bine ai venit si pe forum colegu' !!!!

de felicitat ... vorbele sunt de prisos... ii las pe ceilalti sa te felicite care nu au avut okazia live ;) :D

Alex4u 25-11-10 17:52

Re: bmw e36 2,5 turbo TOP
 
chiar am admirat-o eu astazi ..nu stiam ce e cu ea dar era frumoasa ...super ca masina si grija de ea:D

HoricutzWSR 25-11-10 18:37

Re: bmw e36 2,5 turbo TOP
 
Bine ai vent pe forum Mihai! :D extraordinara masina, desi ultima mea interactiune cu ea a fost cand am impins`o la Arad dupa ce a crapat carcasa...vad in poze ca ai apucat sa remediezi problema si te`ai dat la pitesti :D Multa bafta! Sa ne vedem cu bine la urmatoarele curse sezonu viitor!

viorelandrei 25-11-10 18:51

Re: bmw e36 2,5 turbo TOP
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3841317)
m50 b25 turbo cu interne stoc garnitura de chiuloasa cometci arp-uri plus o turbina garrett gt3582r

cu ce presiune mergi??si ce raport de compresie ai acum cu garnitura de cometic???

P.S. :arrow: GT3582R nu e cam mare pentru 2.5? de la cat rpm incepe sa faca boost?

LAFv8 25-11-10 21:30

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3841317)
m-am gandit sa imi prezint si eu masina
probabil majoritatea dintre voi o cunoasteti . este un bmw 325 m50 b25 turbo cu interne stoc garnitura de chiuloasa cometci arp-uri plus o turbina garrett gt3582r . o sa revin cu poze si mult mai multe detalii pe viitor

pompierii sunt in fortzaaa:lol:

whitE30 25-11-10 22:23

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
inca un "nebun" cu matza. bafta si tie, are vana.

IF-01-NSL 26-11-10 15:10

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
cat consuma????????????:rolleyes2

DONU' 26-11-10 15:14

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by IF-01-NSL (Post 3846212)
cat consuma????????????:rolleyes2

I E F T I N !!! 8)

73dy 26-11-10 21:12

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
am avut ocazia sa vad si eu masina in actiune :D felicitari proprietarului pentru ce a putut sa faca din aceasta pisica:D bafta cu matza in continuare!

MIHAI_NEBUNU 27-11-10 18:21

Quote:

Originally Posted by sineta (Post 3842516)
bafta cu nebuna turbo.......:D la ce presiune lucrezi acuma cu motorul daca ai interne sthoc.........:lol:

1 bar
Quote:

Originally Posted by Adryanbmw (Post 3843573)
uau suparat bmw detii sa ai noroc la el si bafta la modificat.Ce modificari ai adus la partea de motorizare si cati cp ai sub capota ?

poti citi aici toate modificarile
https://forum.4tuning.ro/482-masini-b...turbo-top.html
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 3843824)
Bine ai vent pe forum Mihai! :D extraordinara masina, desi ultima mea interactiune cu ea a fost cand am impins`o la Arad dupa ce a crapat carcasa...vad in poze ca ai apucat sa remediezi problema si te`ai dat la pitesti :D Multa bafta! Sa ne vedem cu bine la urmatoarele curse sezonu viitor!

multumesc pt ajutor a durat 2 ore sa remediez problema
multzumesc LAFU FORTZA
Quote:

Originally Posted by viorelandrei (Post 3843869)
cu ce presiune mergi??si ce raport de compresie ai acum cu garnitura de cometic???

P.S. :arrow: GT3582R nu e cam mare pentru 2.5? de la cat rpm incepe sa faca boost?

nu . e perfecta. 1 bar . 3500 rpm
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 3844472)
pompierii sunt in fortzaaa:lol:

cea mai fortza lafu fortza .
"publicitate" lafu magazin piese (cele mai piese) noi si second and
sarumana nenea lafu mare om mare caracter
Quote:

Originally Posted by IF-01-NSL (Post 3846212)
cat consuma????????????:rolleyes2

nu consuma mult consuma cam cat ai bagi:lol:
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 3846225)
I E F T I N !!! 8)

cred si eu ca este ieftin ca doar nu e stand (home) alone de la ... tuning sa consume cat vrea ea plus o galeata

MIHAI_NEBUNU 27-11-10 19:15

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
6 Attachment(s)
ramasesem dator cu o mica povestioara si niscaiva poze .
sa incepem cu povestioara . am cumparat masina o simpla pisica coupe cumparata noaptea la care am apreciat ca mergea motorul f bine si ca avea clima si canapele incalzite. in rest mai nimik . fiind primul meu bmw ghici ce ne-am apucat sa facem " cerce" dar am constatat ca nu avea blocant :((((
drept urmare a urmat achizitionarea unui blocant montartea lui pe masina si arede-o de-a latu. pana cand s-a rupt punte pe spate . ulterior am aflat de la fratele ion nsl-u ca si lui i s-a rupt si ca e problema de pisica dar se intareste caroseria si e problema rezolvata pt totdeauna . zis si facut am dus caroseria la intarit. intre timp vine bobi mom cu masina terminase rodajul si intr-o seara la un gratar ma face o tura drept urmare ampus mana pe telefon si il sun pe florica nsl care stiam ca are de vanzare un kit de turbo de la active ( http://www.activeautowerke.com/) care i-a apartinut lu catalin ctl-u cum il stiti majoritatea dintre voi si am purces la cumpararea lui .in acest timp se intarea caroseria si am inceput shopingul turbina in prima faza a fost o turbina turbomaster t61 injectoare bosch garnitura cometic arp-uri debitmetru porsche ambreiaj intercooler oilcooler construit trasee modificat suporti motor tampoane motor suport grup pompa de benzina ( un fleac m-au ciuruit ) a durat decat 6 luni . prietenii mei ieseau afara si eu munceam la masina era vara era cald masina nu mai iesea simteam ca innebunesc . la un moment dat m-am ganmdit ca imi trebuiesc si bucsi de poliuretan le-am comandat si pe acelea , ma gandeam ca mi-au placut niste scaune sparco pe care le vazusem eu la racing nick albastre si vin bine cu masina albastra , le-am luat si pe acelea dar in scaunele acelea dak ai un impact lateral te strivesc scaunele acelea deci trebuie si rollcage zis si facut la sfarsit m-am ocupat de frane si de suspensie si ultimele cumparate au fost jantele si anvelopele plus slicurile evident cu o pereche de jante separat pt ele . intre timp se terminase vara si toamna era pe sfarsite nu am apucat sa ma bucur de masina dar a venit sezonul 2010 si m-am bucurat din plin . masina asta mi-a adus cele mai mari satisfactii din viata mea .
prima a fost cursa de la tulcea unde imi doream cu disperare loc 1 . asa a fost . o sa pun o poza . la un moment dat ma gandisem sa o fac intr-un fel anume si am cerut ajutorulprietenului TNG sa-mi faca un vt o sa pun o poza
si pe urma au inceput cursele una dupa alta si nu am mai apucat

Luci_e36 28-11-10 00:43

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Prea tare masina! te'am vazut la arad...ce s'a intamplat?

MIHAI_NEBUNU 28-11-10 01:59

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by Luci_e36 (Post 3850521)
Prea tare masina! te'am vazut la arad...ce s'a intamplat?

s-a rupt o ureche de la grup

DONU' 28-11-10 16:36

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Nebunu'
"Cel mai om pasionat" de masini din cati cunosc care si-a rupt foarte mult din timpul sau, sacrificii, datorii peste datorii, certuri cu femeia si nopti nedormite, om care si-a rupt de la gura pentru masina.
Cel mai pasionat baiat pe care il cunosc!
Cel mai al draq Respect!
'tu-ti neamu matii Nebunule (pe partea feminina) :lol:

MIHAI_NEBUNU 29-11-10 00:39

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 3852030)
Nebunu'
"Cel mai om pasionat" de masini din cati cunosc care si-a rupt foarte mult din timpul sau, sacrificii, datorii peste datorii, certuri cu femeia si nopti nedormite, om care si-a rupt de la gura pentru masina.
Cel mai pasionat baiat pe care il cunosc!
Cel mai al draq Respect!
'tu-ti neamu matii Nebunule (pe partea feminina) :lol:

ca mi-am rupt din timpul meu este putin spus . cand m-am apucat de masina tot timpul liber pe care il aveam ma ocupam de masina sa o termin de dimineatza pana noaptea tarziuin rest nu faceam altceva decat sa dorm si la servici . de datorii ce sa zic pana peste cap nici toale nu imi cumparam nici nimic totul se ducea in masina . ceruri cu femeia cred ca sunt la ordine zilei pt majoritatea dintre noi . cred ca mai sunt si fericiti care nu au parte de asa ceva . legat de nopti nedormite imi aduc aminte cea mai tare noapte nedormita aveam o vectra la care tot mereu se strica cate cevadin diferite motive si am muncit intr-o zi 23 de ore de la 8 dimineatza pana la 7 a doua zi la minus 12 grade afara in fata blocului sa o termin . asta e maxima .si ar mai fi pe o alta "masina " tot opel vectra ampus un motor pana la 9 de dimineatza . exagerari din astea care nu aduc nimic bun. ale tineretii valuri .
cat despre neamul mamei mele ce pot sa zic ma abtin ca nu pot comenta .

GSI1987 01-12-10 08:35

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
superba masina, bafta in continuare cu proiectul.

AlexSpeed 01-12-10 15:35

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
trage foarte tare masina! pe la cutie ai de gand sa umbli? am vazut ca e cam chin cu plecarea la atatia armasari dar de la a 3 a se intinde tare! si sta bine si la parte cu fss fss isi face treaba hks ala :D

MIHAI_NEBUNU 02-12-10 11:10

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by AlexSpeed (Post 3860948)
trage foarte tare masina! pe la cutie ai de gand sa umbli? am vazut ca e cam chin cu plecarea la atatia armasari dar de la a 3 a se intinde tare! si sta bine si la parte cu fss fss isi face treaba hks ala :D

pai ce treaba are cutia cu plecarea?

PH 90 RKU 06-12-10 22:58

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Frumos exemplar !!! o vad mai mereu parcata la rond la 1 mai.

MIHAI_NEBUNU 08-12-10 09:33

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by PH 90 RKU (Post 3876743)
Frumos exemplar !!! o vad mai mereu parcata la rond la 1 mai.

nu mai este asa frumoasa ca au binevoit baietii sa imi rupa pleoapa de pe luneta sa imi fure bandourile de m si buza de m de pe spate. asta este traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

Darkside_89 08-12-10 16:21

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Multa lume vorbeste despre aceasta masina....am inteles ca trage graavv!
Frumoasa,meritele proprietarului!!!!
Ar fi frumos daca a-i pune mai multe filmulete cu masina:D!

P.S Cat despre faza cu furatul...si mie mi s-a intamplat,m-au lasat fara o semnalizare,au taiat si mufa..au bagat surubelnita..au tras pana a sarit vopseaua intr-un colitosr..asta e..traim in jungla...

UWE 99 08-12-10 17:19

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
felicitari pentru masina , astept sa o scot si eu pe strazi , dupa ce o sa fie gata , sa vedem cum stam :D

MIHAI_NEBUNU 09-12-10 14:20

Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 3880456)
Multa lume vorbeste despre aceasta masina....am inteles ca trage graavv!
Frumoasa,meritele proprietarului!!!!
Ar fi frumos daca a-i pune mai multe filmulete cu masina:D!

P.S Cat despre faza cu furatul...si mie mi s-a intamplat,m-au lasat fara o semnalizare,au taiat si mufa..au bagat surubelnita..au tras pana a sarit vopseaua intr-un colitosr..asta e..traim in jungla...

uite la asta nu m-am gandit dar o sa caut cateva filmulete si o sa le pun

Quote:

Originally Posted by UWE 99 (Post 3880576)
felicitari pentru masina , astept sa o scot si eu pe strazi , dupa ce o sa fie gata , sa vedem cum stam :D

pai este foarte simplu tu o sa stai in fata si eupe undeva prin spate asa ar trebuipt ca tu ai pistoane si biele iar ale mele sunt stoc
multumesc pentru aprecieri

UWE 99 09-12-10 15:01

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3882968)
pai este foarte simplu tu o sa stai in fata si eupe undeva prin spate asa ar trebuipt ca tu ai pistoane si biele iar ale mele sunt stoc
multumesc pentru aprecieri

ne dam de distractie :) pana o sa invat eu masina , mai este , de castigat nu castigam nimic ,doar de fun :P

MIHAI_NEBUNU 09-12-10 20:21

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by UWE 99 (Post 3883036)
ne dam de distractie :) pana o sa invat eu masina , mai este , de castigat nu castigam nimic ,doar de fun :P

dap ne dam nu e problema distractie sa fie
ca doar daia bagam bani si muncim la ele ca nebunii

MIHAI_NEBUNU 09-12-10 20:48

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
am promis ca o sa pun cateva filmulete cu masina la curse deci:
http://wwhttps://www.youtube.com/watc...com/watch?v=YR
https://www.youtube.com/watch?v=1NkWPbxwOKMY5M__WK3I
astea ar fi cateva filmulete de la cursa de la braila ianca
acum sunt cateva de la tulcea
https://www.youtube.com/watch?v=fL6eZr0zZSw
https://www.youtube.com/watch?v=1ylDH...eature=related

T@zMania 10-12-10 23:03

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 3852030)
Nebunu'
"Cel mai om pasionat" de masini din cati cunosc care si-a rupt foarte mult din timpul sau, sacrificii, datorii peste datorii, certuri cu femeia si nopti nedormite, om care si-a rupt de la gura pentru masina.
Cel mai pasionat baiat pe care il cunosc!
Cel mai al draq Respect!
'tu-ti neamu matii Nebunule (pe partea feminina) :lol:

pasiune e putin spus in cazul lui.....
o masina superba,pe masura eforturilor depuse de mihai.
FELICITARI MAXIME!

MIHAI_NEBUNU 12-12-10 08:06

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 3887177)
pasiune e putin spus in cazul lui.....
o masina superba,pe masura eforturilor depuse de mihai.
FELICITARI MAXIME!

da multumesc
dar nu m-ai intrebat cat consuma
ce s-a intamplat ai uitat?

laur m3 12-12-10 08:08

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
frumoasa masina cam cat consuma

MIHAI_NEBUNU 12-12-10 08:20

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by laur m3 (Post 3889919)
frumoasa masina cam cat consuma

de pinde de piciorul drept daca te ponderezi afara 8 si daca nu fara numar fara numar

laur m3 12-12-10 08:24

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
beton bani de benzina sa fie:???:

T@zMania 12-12-10 12:43

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3889913)
da multumesc
dar nu m-ai intrebat cat consuma
ce s-a intamplat ai uitat?

stiam ca iti consuma putin la un mers normal si mai stiam ca la performantele pe care le are masina chiar nu mai conteaza un consum la condus sportiv.e placerea mult prea mare ca sa te mai intereseze consumul ;)

LAFv8 12-12-10 14:10

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3889943)
de pinde de piciorul drept daca te ponderezi afara 8 si daca nu fara numar fara numar

fara nr fara nr mergi intodeauna ca la 8 nu te vad sa mergi u,cosum de 8 il faci cand te plimbi numai cu fordu.esti fortzaaa boss corupetil si pe jaklu cu turbo ca a ramas singurul care asppira.ala o sa fie spaima ph,din cauza corpului pe care-l are.

DONU' 12-12-10 14:23

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 3890728)
corupetil si pe jaklu cu turbo ca a ramas singurul care asppira.ala o sa fie spaima ph,din cauza corpului pe care-l are.

Manca-i-as fizicul lui!
Somalezu' vere?
Tuciuriu' cafegiu?
E greu vere pe prafurile astea, da' daca il ia damblaua vinde apartamentu' si ia MOM-u ala Albastru de Mamaia si gata!

MIHAI_NEBUNU 13-12-10 01:01

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 3890728)
fara nr fara nr mergi intodeauna ca la 8 nu te vad sa mergi u,cosum de 8 il faci cand te plimbi numai cu fordu.esti fortzaaa boss corupetil si pe jaklu cu turbo ca a ramas singurul care asppira.ala o sa fie spaima ph,din cauza corpului pe care-l are.

stai linistit ca dak erau bani avea de mult si el turbo dar traim in romania si asta ne ocupa tot timpul . plm nu vezi ne-au luat astia 40 % din salariu si noi in loc sa progresam mergem in jos bagami-as p..a in ea romanie tara tuturor posibilitatilor si a portitelor pt unii
de ce crezi ca vreau sa vand masina? crezi ca nu imi place? nu frate asta este

liviu tex 13-12-10 01:05

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3892549)
stai linistit ca dak erau bani avea de mult si el turbo dar traim in romania si asta ne ocupa tot timpul . plm nu vezi ne-au luat astia 40 % din salariu si noi in loc sa progresam mergem in jos bagami-as p..a in ea romanie tara tuturor posibilitatilor si a portitelor pt unii
de ce crezi ca vreau sa vand masina? crezi ca nu imi place? nu frate asta este

asa'i romanu,ii place sa stea capra si nu zice nimic!

in anglia a iesit scandal pentru o taxa,la noi da una pe zi si stam linistiti!

ne vor sanatosi,pana nu ajungem la bicicleta nu ne lasa!


All times are GMT +2. The time now is 13:07.

- Copyright 2024 4Tuning