Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/219514-e36.html)

PitziAerox 08-11-10 23:42

E36 -
 
3 Attachment(s)
vreau sa va prezint si eu prima mea masina un bmw e36 din 97 ..masina o visam de mic copil dar cu un motor mai mare ,ea fiind de 1,6 din cauza parintilor care m-au batut la cap stiti voi chestia cu viteza :-) ..masina am achizitionato din propriile economi fara ajutorul parintilor la varsta de 17 ani-18 fara 2 luni .. deocamdata nu am prea facut aproape nimica la ea dar dupa ce imi voi lua permisul voi incepe in forta .. astazi i-am facut si un cadou niste jante keskin kt2 pe 17 ..pe viitor vreau un kit m , suspensie sport si probabil mai tarziu un motor mai mare .. cam atata deocamdata , astept sfaturile voastre cam ce ias mai putea face dar sa o pastrez cat mai clean .

P@tic_sefu 08-11-10 23:52

Re: e36
 
bine ai venit..arata f bine masina si pt inceput e f bun 1.6.....spor la modificari :twisted:

Maniak22 09-11-10 00:20

Re: e36
 
Super!!! baga poze si cu interiorul

PitziAerox 09-11-10 09:19

Re: E36 -
 
ms de aprecieri, o sa pun poze si cu interiorul.. masina are geamuri electrice ,trapa electrica,oglinzi electrice,airbaguri,dublu climatronic .. apropo miam luat si distantiere fata de 5 spate de 10 si am nevoie de inca un rand de prezoane adica 25 .. aveti idee de unde le pot cumpara?

PitziAerox 09-11-10 22:21

Re: E36 -
 
3 Attachment(s)
niste poze si cu jantele deabea astept sa le vad sus

RoByNeT 09-11-10 22:39

Re: E36 -
 
Ai inceput bine cu rotile alea :D Spor la treaba si asteptam imbunatatirile.

liviu tex 09-11-10 22:41

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by PitziAerox (Post 3799355)
niste poze si cu jantele deabea astept sa le vad sus

senzatie sunt jantele!! frumoasa matza! ce j au jantele?

PitziAerox 10-11-10 13:46

Re: E36 -
 
nu stiu ce j au sincer.. o sa ma uit la ele azi si o sati spun.. imbunatatirile or sa vina incet inet sper sa iasa cum vreau eu ..ms de aprecieri ;)

Wilgax 10-11-10 15:00

Re: E36 -
 
Sa stapanesti sanatos masina.E frumoasa tare.Spor la tuning de calitate si de bun gust!

PitziAerox 10-11-10 15:51

Re: E36 -
 
tuning de calitate zic eu ca va primi .. cocalarie nu va fi in niciun caz .. acuma sa vad cu inscrisul.. m-am dus auma 2 saptamani la un birou de intermedieri cu actele si mia spus o tipa de acolo ca la 1300 ma costa inmatriculatul cu tot ce trebuie .. mi se pare exagerat de mult :rolleyes2 zilele astea o sa mai merg si in alte parti sa vad ce si cum.. am auzit si de varianta cu bulgaria dar nu prea mas incumeta.. voi ce ziceti ,ar merita pe bulgaria sau nu are rost sa ma complic?

RIcKO 10-11-10 15:53

Re: E36 -
 
nici nu e mult 1300 ...poate faci o depreciere si mai scade umpic .....sunt alti cu pisici cu taxe de 5000 ....ata e euro 2 .....

FED express 10-11-10 16:08

Re: E36 -
 
felicitari pentru achizitionarea acestui model:!:
o superba matza ce pot sa mai zic, culoare foarte frumoasa si niste jante de efect, abia astept sa o vad si eu incaltata cu ele:wink:
vad ca deja are bandouri///M, nu mai trebuie decat eleron, bari/praguri.parerea mea este ca ar da mai bine fara pleoapele alea pentru inceput.Apoi daca va veni bara fata de ///M, oiate pui un badboy look sau o lasi cat mai stock, ceea este si sfatul meu.O pisica clean, pe burta, jante si kit ///M, este intotdeauna o bijuterie:!:
cati mai multi km fara probleme si sa te bucuri de ea:!:

RIcKO 10-11-10 16:40

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3801117)
felicitari pentru achizitionarea acestui model:!:
o superba matza ce pot sa mai zic, culoare foarte frumoasa si niste jante de efect, abia astept sa o vad si eu incaltata cu ele:wink:
vad ca deja are bandouri///M, nu mai trebuie decat eleron, bari/praguri.parerea mea este ca ar da mai bine fara pleoapele alea pentru inceput.Apoi daca va veni bara fata de ///M, oiate pui un badboy look sau o lasi cat mai stock, ceea este si sfatul meu.O pisica clean, pe burta, jante si kit ///M, este intotdeauna o bijuterie:!:
cati mai multi km fara probleme si sa te bucuri de ea:!:

unde i-ai vazut bandourile de M ?...poate in casa ...ca pe masina nu sunt

Marian_nebunu 10-11-10 16:48

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3801117)
felicitari pentru achizitionarea acestui model:!:
o superba matza ce pot sa mai zic, culoare foarte frumoasa si niste jante de efect, abia astept sa o vad si eu incaltata cu ele:wink:
vad ca deja are bandouri///M, nu mai trebuie decat eleron, bari/praguri.parerea mea este ca ar da mai bine fara pleoapele alea pentru inceput.Apoi daca va veni bara fata de ///M, oiate pui un badboy look sau o lasi cat mai stock, ceea este si sfatul meu.O pisica clean, pe burta, jante si kit ///M, este intotdeauna o bijuterie:!:
cati mai multi km fara probleme si sa te bucuri de ea:!:

FED SFATUITORUL :D......LA DOAR 15 ANI NICI NU STII CUM ARATA UN BANDOU M ...SI DAI SFATURI !!!DUTE LA SCOALA ,INVATA ,IA CAPACITATEA,SI APOI POTI SCRIE PE 4TUNING !

FED express 10-11-10 16:54

Re: E36 -
 
atunci imi cer scuze, dar mi s-a parut ca am vazut sigla ///M pe bandoul din drapta:rolleyes2

RIcKO 10-11-10 16:57

Re: E36 -
 
daca avea sigla M si pe portbagaj ....il felicitai pt achizitia unui M3 316 ......nu tot ce zboara se si mananca

p.s Mariane ....avem noul Sfetnic 4T tata :D

PitziAerox 10-11-10 17:32

Re: E36 -
 
bandourile sunt stock dar au semnul m/// pe ele asa am luato din germania .. si asa o sa le las.. cat despre pleoape deocamdata raman acolo pana vine kitul m apoi mai vad .. mie bad boy look ,chiar nu imi place e coca parerea mea ..momentan caut 20 de prezoane sa pot sa urc jantele cu tot cu distantiere pe masina

liviu tex 10-11-10 17:55

Re: E36 -
 
pai daca nemtii au pus semnul IEM pe bandou sa stiti si voi ca'i M bai baieti! are si pe grila!!

mie'mi place cu pleoape!hai cu jantilii!!:D

PitziAerox 10-11-10 19:10

Re: E36 -
 
ala de pe grila lam dat jos :-P astazi am vrut sa pun jantele macar de proba sa vad cum arata intro parte cu distantiere ca inca nu am inca 20 de prezoane necesare pt montarea jantelor cu tot cu distantiere.. dar pe vremea asta.. nu prea iti vine sa iesi afara :sad: .. oare unde pot gasi prezoane in arad?

RIcKO 10-11-10 19:13

Re: E36 -
 
in dezmembrari ....sigur gasesti

Maniak22 10-11-10 23:19

Re: E36 -
 
Ricko pentru ce sa primeasca depreciere daca are clima airbag ABS geamuri electrice?
Vreo 1000 de euro te costa sigur inmatriculatul cu toate drumurile iar firma aceea a zis 1300 fiindca umbla ei cele 100.000 de drumuri care trebuie sa faci ca sa o inscrii:)
Unde ai intrebat? Visavis de politia rutiera?
Apropo cat te-a costat masina?

b 88 jsk 11-11-10 10:35

Re: E36 -
 
dute la directia finante la tine in arad si intreba cat este taxa de inmatriculat.Eu am tot 1,6 si am platit 800e .Si te duci si la RAR sati faca depreciere si scade aproape pe jumatate taxa
dar dute la FINANTE si intreaba k tot la ei o platesti

Maniak22 11-11-10 10:43

Re: E36 -
 
b 88 jsk si tu esti batut in cap ? cum sa faca depreciere daca are clima airbag abs geamuri electrice? Nu ii da nimeni depreciere la RAR pentru masina lui. Sau hai explikami si mie de ce ar primi depreciere?:)))))):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

PitziAerox 11-11-10 13:41

Re: E36 -
 
ai dreptate nu se face depreciere..am fost acolo in vlaicu la intermedieri aproximativ peste drum de sectia de politie din vlaicu pe acolo vine.. pe masina am dat 2000 de euro..oricum is foarte multumit de starea ei..nu prea am ce sa ii bag de vina ca dotari este full inafara de piele ..dar ma gandesc la un interior de m pe viitor ;) bafta

B-99-SAA 11-11-10 13:49

Re: E36 -
 
Poate iti face depreciere ca nu ai kitul de M :lol: Cred ca unii habar nu au ce e aia depreciere si pentru ce se face sau cum functioneaza..... Bafta cu permisul, si cu masina, sa ai bani sa ii faci ce vrei tu! Du-te cauta mai repede prezoanele ca sa iti pui jantele ca o sa arate crima :D

RIcKO 11-11-10 14:06

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3803597)
Poate iti face depreciere ca nu ai kitul de M :lol: Cred ca unii habar nu au ce e aia depreciere si pentru ce se face sau cum functioneaza..... Bafta cu permisul, si cu masina, sa ai bani sa ii faci ce vrei tu! Du-te cauta mai repede prezoanele ca sa iti pui jantele ca o sa arate crima :D

ce tot vorbesti mah ? hai sa te duc eu la cineva sa vezi ca se poate .....daca dai cat trebuie si la cine trebuie

vali vtk 11-11-10 14:14

Re: E36 -
 
se face depreciere stai linistit du-te personal la finante si intereseaza-te si ai grija sa faci peste un numar de km pe an .Multa lume vorbeste din auzite, nu ar trebui sa depasesti 7-800 euro, monteaza si tu ceasuri cu multi km cand te duci sa faci deprecierea

B-99-SAA 11-11-10 14:59

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 3803637)
ce tot vorbesti mah ? hai sa te duc eu la cineva sa vezi ca se poate .....daca dai cat trebuie si la cine trebuie

Pai eu ziceam sa o faca pe bune... ca asa stiu si eu ca daca dai cateva telefoane se rezolva... :lol:
Quote:

Originally Posted by vali vtk (Post 3803656)
se face depreciere stai linistit du-te personal la finante si intereseaza-te si ai grija sa faci peste un numar de km pe an .Multa lume vorbeste din auzite, nu ar trebui sa depasesti 7-800 euro, monteaza si tu ceasuri cu multi km cand te duci sa faci deprecierea

Buna asta cu ceasurile, nu ma gandisem.... plus ca eu nu am zis sa nu faca depreciere, ci doar ca nu cred ca ii da ceva/foarte mult, pentru ca are ceva dotari la masina. Atat.

Sir 10 11-11-10 15:28

Re: E36 -
 
Deprecieri se fac chiar daca are ce ai enumerat tu pe acolo...nu vorbesc din auzite,asta am facut si eu la a mea...intereseaza-te ca se fac...bafta

Maniak22 11-11-10 18:16

Re: E36 -
 
Bai expertilor ce sunteti in deprecieri:)) Depreciere el nu primeste pe bune la RAR.... asta e clar batut in cuie!!!
Poate sa dea jos volanu cu airbag si sa scoata ABS-u si clima ca aia verifica VIN-ul seria de sasiu si isi dau seama cu ce dotari a iesit din fabrica
@vali vtk Da la finante e altceva dar eu vorbeam de RAR.. trebuie sa declare pe proprie raspundere LA FINANTE ca are peste un anumit numar de kilometrii anual si atunci ii scade taxa cu vreo 200 nicidecum la jumate din taxa ca doar nu declari ca faci peste 100.000 anual cand masina are vreo 200.000 :):):):):):):):):)

Si faza cu ceasurile cu multi kilometrii pentru ce sa le montati???? RAR-ul nu are treaba cu kilometrii, doar dupa ce ati trecut de ei si mergeti la finante sa platiti taxa acolo completati ca pe proprie raspundere faceti multi kilometrii anual... chiar nu vin doamnele de la ghiseu sa va verifice kilometrii:):):):):):)

@ Ricko am auzit si eu de laudarosi ca tine si chiar am mers cu ei sa vad sa rezolv de depreciere si DA se poate dar se da spaga atat de mult incat ajungi cam tot acolo decat daca nu ai face deprecierea...... da-mi un pm (ca sa nu zici ca afla toti ) cu cati bani ma rezolvi de o depreciere si iti iei si tu partea ta daca tu zici ca se poate, ok??:):):):)

@Sir 10 la ce sa se faca depreciere daca are dotari????? LA CE explicami si mie?
Ca e ruginita masina?? ca starea exterioara e naspa?? da se poate si asta nu zic dar nu se merita ca iesi in paguba cu banii care ii dai sa faci deprecierea ca nimeni nu iti face depreciere gratis.... unii au platit 270 sa ii fie facuta depreciere iar ultima data un prieten la un E36 318TDS ca nu avea clima a platit 700 lei numa ca sa i se faca deprecierea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si totusi Sir 10 ce masina ai? ce motor ai ce an? ce dotari? si la ce ai primit depreciere? si cat ai platit sa ti se faca depreciere? daca tot ai inceput SPUNE PANA LA CAPAT

Oameni buni nu vorbesc din auzite... chiar am fost destul de des in ultimul timp la RAR si nu am stat degeaba am intrebat in stanga si in dreapta de la portari pana la sefi si mecanici....

RIcKO 11-11-10 19:17

Re: E36 -
 
prietene nu vorbesc aiurea ....anul trecut mi-am imatriculat masina , ma confunzi cu aia care vorbesc aiurea pe forum , nu e nici un secret ca se da si se ia spaga ca sa iti trimit pm ...eu te duc la om si vorbesti cu el , eu nu pot sa iti garantez nimic , si nu imi pun parte ca nu cu mine faci targul ...oricum pe forumuri se vorbesc multe si multi is tari in papagal , daaca vrei sa vii la cj sa vorbesti cu omul bine hai , ne intalnim si te duc la el si daca se rezolva dai o bere

PitziAerox 11-11-10 19:37

Re: E36 -
 
ricko ai dreptate astazi am auzit si eu ca se pot face mai multe smecheri incat sa ajunga taxa pe la 600 de euro..dar nu e nimic sigur.. astazi am pus o janta de forma cu distantier cu tot pe spate deci e dementa masina cu jantele alea o schimba complect..dar unde vine prinsa janta de distantier am nevoie de prezoane mai groase.. o sa merg la o firma de jante de aluminiu din arad sper ca gasesc la ei, bafta baieti si merci pentru ideile cu inmatriculatul ;)

Maniak22 11-11-10 19:43

Re: E36 -
 
la motor de 1.6 sa scoti taxa la 600 euro nu e nici o smecherie doar sa mergi la finante si sa declari dume pe propria raspundere:))

eqilibruee 13-11-10 01:23

Re: E36 -
 
la 1.6 euro 2 masina din 96 cu air bag si toate cele taxa 732 de euro cu depreciere si cu spaga corespunzatoare! asta fix acum 2 zile! bafta

Sir 10 13-11-10 08:15

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 3804287)
Bai expertilor ce sunteti in deprecieri:)) Depreciere el nu primeste pe bune la RAR.... asta e clar batut in cuie!!!
Poate sa dea jos volanu cu airbag si sa scoata ABS-u si clima ca aia verifica VIN-ul seria de sasiu si isi dau seama cu ce dotari a iesit din fabrica
@vali vtk Da la finante e altceva dar eu vorbeam de RAR.. trebuie sa declare pe proprie raspundere LA FINANTE ca are peste un anumit numar de kilometrii anual si atunci ii scade taxa cu vreo 200 nicidecum la jumate din taxa ca doar nu declari ca faci peste 100.000 anual cand masina are vreo 200.000 :):):):):):):):):)

Si faza cu ceasurile cu multi kilometrii pentru ce sa le montati???? RAR-ul nu are treaba cu kilometrii, doar dupa ce ati trecut de ei si mergeti la finante sa platiti taxa acolo completati ca pe proprie raspundere faceti multi kilometrii anual... chiar nu vin doamnele de la ghiseu sa va verifice kilometrii:):):):):):)

@ Ricko am auzit si eu de laudarosi ca tine si chiar am mers cu ei sa vad sa rezolv de depreciere si DA se poate dar se da spaga atat de mult incat ajungi cam tot acolo decat daca nu ai face deprecierea...... da-mi un pm (ca sa nu zici ca afla toti ) cu cati bani ma rezolvi de o depreciere si iti iei si tu partea ta daca tu zici ca se poate, ok??:):):):)

@Sir 10 la ce sa se faca depreciere daca are dotari????? LA CE explicami si mie?
Ca e ruginita masina?? ca starea exterioara e naspa?? da se poate si asta nu zic dar nu se merita ca iesi in paguba cu banii care ii dai sa faci deprecierea ca nimeni nu iti face depreciere gratis.... unii au platit 270 sa ii fie facuta depreciere iar ultima data un prieten la un E36 318TDS ca nu avea clima a platit 700 lei numa ca sa i se faca deprecierea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si totusi Sir 10 ce masina ai? ce motor ai ce an? ce dotari? si la ce ai primit depreciere? si cat ai platit sa ti se faca depreciere? daca tot ai inceput SPUNE PANA LA CAPAT

Oameni buni nu vorbesc din auzite... chiar am fost destul de des in ultimul timp la RAR si nu am stat degeaba am intrebat in stanga si in dreapta de la portari pana la sefi si mecanici....

Omule in primul rand nu mai vorbii asa de sus ca si cum noi ceilalti nu am sti nimic si tu esti la zi cu totul...ti-am spus ca nu vorbesc aiurea...masina o poti vendea pe forum:D Pt anul ei masina mea are ceva dotari si taxa a fost 26 d mil...mai multe detalii pe pm vad ca aici sariti imediat in cap.Acest forum este facut sa discutam sa ascultam parerile tuturor si sa ne spunem pararile chiar daca sunt bune sau mai putin bune,nu sa sari tu imediat de cur in sus.Singurul lucru cu care sunt de acord cu tine este ca NU la RAR se fac depreciereile cum spuneau unii pe aici.sa ai bafta

Maniak22 13-11-10 14:51

Re: E36 -
 
sir 10 lasama cu povesti de adormit copii... te cred ca si eu mai mint. Hai sa numai fim offtopic pe topicul omului.
Numai bine

Maniak22 18-11-10 20:19

Re: E36 -
 
Au trecut 5 zile si toti de mai sus care ati spus ca se rezolva cu "manarii" si "smecherii" la reducerea taxei nu mi-ati dat nici unul pm promis cum si ce se face si cum ma rezolvati si pe mine...
Dar nah sa fim tari in gura ca se poate.... vedeti ca nu se poate:):) Macar cu o singura solutie daca veneati...una singura dar voi tot ca se poate si ca se poate, ok vi-am spus se poate dar cum?:):):) Adevarul e ca nici voi nu stiti si se pare ca nici initiatorul topicului care mi-a promis si el detalii.. a disparut:)
O seara faina

myky99 18-11-10 20:27

Re: E36 -
 
felicitari ..v-ati cacat si in acest thread!

Wilgax 18-11-10 20:49

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by myky99 (Post 3823865)
felicitari ..v-ati cacat si in acest thread!



:lol::lol::lol:pe direct !

myky99 18-11-10 20:52

Re: E36 -
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3823938)
:lol::lol::lol:pe direct !

pai asa e..omu si-a facut thread sa discutam despre masina lui , ideei .pareri .sfaturi ....nu 3 pagini despre inmatriculare :))


All times are GMT +2. The time now is 20:43.

- Copyright 2026 4Tuning