Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Messenger pe Mobil ! (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/21911-messenger-mobil.html)

DyZ 12-08-06 21:10

Messenger pe Mobil !
 
Am vazut zilele trecute ... la un prieten ... are mess pe un Nokia n70 ! ... eu momentan am un nokia 6230 dar probabil in curand o sa achizitionez si eu un n70... vreau si eu sa stiu cum pot sa am mess pe telefon... daca stiti spunetimi sau daca e vreo aplicatie bagatio aici ! indiferent de telefon ! numai sa mentionati :)

DyZ 12-08-06 21:13

Re: Messenger pe Mobil !
 
1 Attachment(s)
uitati un exemplu...

RoSonic 12-08-06 22:17

Re: Messenger pe Mobil !
 
Si eu folosesc YMessenger pe un amarat de 3510i... iti trebuie WAP...

CataNOS 13-08-06 12:49

Re: Messenger pe Mobil !
 
Pentru ca sa ai messenger in adevaratul sens al cuvantului, nu yahoo mobile, ai nevoie de o conexiune de internet a telefonului.

Daca ai tel cu symbian: www.agilemessenger.com - cauta la sectiunea download
Daca ai tel fara symbian dar suporta java: www.im-seven.com - intra pe forum la ei si vei afla cum poti downloada.

Nu uita, fara conexiune la internet nu merge, e 3 $ / luna la vodafone, cu 10 mb inclusi, cred k iti ajung astia.

Bafta

Psycho 13-08-06 21:19

Re: Messenger pe Mobil !
 
agile messenger e un fel de trilian pentru mobil ;)

DyZ 14-08-06 11:35

Re: Messenger pe Mobil !
 
oo ms CataNOS :) incep sa caut akum ... dar akum ma framanta alta chestie... am vazut ceva de genul : Nokia N70 + GPS + card + soft ... navigatie :) de asta stii ceva ?

topser 14-08-06 12:07

Re: Messenger pe Mobil !
 
eu pe k700 am messenger...
va trebuie opera mini pe telefonul mobil , internetul activat , si intrati pe asta de pe opera , va logati si asta e...http://moby.e-messenger.net/webyahoo/mobile/

CataNOS 14-08-06 12:27

Re: Messenger pe Mobil !
 
da, navigatie pe mobil am si eu, dar iti tre symbian, receptor gps bluetooth si soft.

tng 14-08-06 14:42

Re: Messenger pe Mobil !
 
messu pe tel e un moft.
daca chiar ai de vb cu cineva, suni domne, e si mai ieftin si mai usor
am intrat si eu de cateva ori cu tel (samsung c100) pe mess, dar nu ca sa vb, ca ma taxeaza cam mult (sunt pe cartela) la fiecare comanda data
intram mai mult pt ca imi placea ca ramanea conectat apoi pana cand intram iar :D

DyZ 14-08-06 20:21

Re: Messenger pe Mobil !
 
catanos ... avand in vedere ca probabil in cel mai scurt timp o sa posed un n70 pe simbyan ... ai vreun link de unde as putea sa vad sau sa achizitiones : receptor gps bluetooth si soft ? daca da raman recunoscator :)

Cr1Sty_xxl 14-08-06 22:38

Re: Messenger pe Mobil !
 
merge messu pe telefon..yo am un 6230i..si mere.. numai ca trebe configurate kestile alea de GPRS si plm cum le mai zice si mere..intri pe www.yahoo.com direct de pe tel si gata...;)

CataNOS 16-08-06 10:59

Re: Messenger pe Mobil !
 
Quote:

Originally Posted by DyZ
catanos ... avand in vedere ca probabil in cel mai scurt timp o sa posed un n70 pe simbyan ... ai vreun link de unde as putea sa vad sau sa achizitiones : receptor gps bluetooth si soft ? daca da raman recunoscator :)

Suni la 0722883667 si zici omului ce vrei. un receptor gps bluetooth nou e intre 3.5 s 5 mil.

Si soft de pe forum.gsmhosting.com - cauti si gasesti

DyZ 18-08-06 21:45

Re: Messenger pe Mobil !
 
cei care au softuri pt nokia ( in special n70 ) :) sunt rugati sa le posteze si uploadeze pe aici ... si cu instructiuni si la ce sunt bune ! ms

spgbuc 28-09-06 20:40

Re: Messenger pe Mobil !
 
vreau si eu un soft de navigatie pt un nokia 6680 pls:lol:

sebaaa 16-10-06 20:49

Re: Messenger pe Mobil !
 
si eu am ..pe v630i de la vodafone
si merge rpd(viteza 3g:D)..
am si tv pe mobil..nu numai mess.pot sa accesez orice site
si imi ia 20 centi pe sesiune sau 5$ pe luna
daca chiar ai nevoie de mess..poate fi util

civic_ex 25-10-06 03:06

Re: Messenger pe Mobil !
 
subscriu. si eu sant interesat de soft pt N70

bogdan_wrc 25-10-06 09:06

Re: Messenger pe Mobil !
 
pai hai sa va vand un hint:

www.iphone-forum.com
www.gsmhosting.com (parca asa?!..daca un google it)

cat de simplu..va descurcati voi ;)
si sunt cracked! :P
multumirile, berile si acatistele in pauza de masa!

TzuTzu77 28-10-06 01:43

Re: Messenger pe Mobil !
 
daca stie sau are cineva vreun soft java cu harta bucurestiului (sa bagi locul de plecare si destinatia si sa-ti arate p unde sa o iei) sau orice altceva asemanator...as fi recunoscator:D

ESPinoza 01-11-06 14:49

Re: Messenger pe Mobil !
 
1 Attachment(s)
am un spv m3000 ca cel din poza cu windows mobile pe el touch screen si toate alea.. am si conectare la internet .. am cum sa pun messenger pe el?.. am incercat sa`l instalez pe cel care se gaseste pe yahoo.com... l`am downlodat tot dar a zis ca nu e compatibil

bogdan_wrc 01-11-06 14:54

Re: Messenger pe Mobil !
 
tzutzu..nu am auzit de asa ceva. au mai incercat si altii, dar e greu.
espinoza... cauta agile messenger. e (cat de cat :D) free, si merge pe win mobile (ca am si eu). cauta si pe siteurile alea puse de mine mai sus. fa cont, vb cu cei de acolo, ca sunt si romani, si apuca-te de downloadat. :D

dmo.mihai 20-08-07 08:18

Re: Messenger pe Mobil !
 
intratzi pe www.shmessenger.ro ... gasiti si aici un mess interesant pt telefon ... compatibil cu majoritatea telefoanelor...

rider on wheel 20-08-07 10:17

Re: Messenger pe Mobil !
 
am nokia n80 [ p bune ] si eu intru de obicei p www.yahoo.com
si intru la messanger... adica am programu instalat da consuma centi si nah , asa cum fac eu e mai economic

rider on wheel 20-08-07 11:19

Re: Messenger pe Mobil !
 
n70 vroiam sa zic !!

turbonetta© 24-08-07 13:48

Re: Messenger pe Mobil !
 
Quote:

Originally Posted by sebaaa (Post 587907)
si eu am ..pe v630i de la vodafone
si merge rpd(viteza 3g:D)..
am si tv pe mobil..nu numai mess.pot sa accesez orice site
si imi ia 20 centi pe sesiune sau 5$ pe luna
daca chiar ai nevoie de mess..poate fi util

am avut si eu un asemenea tell....mergea super messu si downloadam chiar o gramada de chestii pt tel de pe www.myv630.lasyk.net parca...acumk am un samsung e900...stie cineva ce sa fac ca sa pot accesa wapul..ca e activat dar cand ma conectez da eroare

dj_poznasu 04-10-07 00:21

Re: Messenger pe Mobil !
 
theme pt samsung d600 aveti vreunu k eu nu am gasit nimik:(

trafy-vr6 04-10-07 13:21

Re: Messenger pe Mobil !
 
www.zedge.net ( sonerii, theme, poze, filmulete)
www.allaboutsimbyan.com ( orice pt simbyan )
www.ebuddy.com ( messenger )

Sindrom 05-10-07 23:42

Re: Messenger pe Mobil !
 
Programul se numeste YAHOO GO! si merge pe toate telefoanele cu sistem de operare !!!!

trafy-vr6 06-10-07 10:52

Re: Messenger pe Mobil !
 
programu Yahoo GO! vine si pe nokia 6300 ( fara simbyan ) deci e si pt clasice:D incerc sa il caut io pe cd de la 6300 si daca il gasesc il atashez. Intr`adevar am avut YahooGO! pe un 6260 si e super adevarat, e real time, primesti buzzuri, poti sa primesti fisiere ( nu mia mari de 2.5MB )nu face trafic mult( daca nu aveti optiunea wap unlimited ).

florentin84 09-10-07 11:40

Re: Messenger pe Mobil !
 
Quote:

Originally Posted by dmo.mihai (Post 1055283)
intratzi pe www.shmessenger.ro ... gasiti si aici un mess interesant pt telefon ... compatibil cu majoritatea telefoanelor...

pe asta il folosesc multi :lol:


All times are GMT +2. The time now is 22:33.

- Copyright 2026 4Tuning