Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - CT-87-GMA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/218121-e30-ct-87-gma.html)

LuciE36 02-11-10 09:07

E30 - CT-87-GMA
 
4 Attachment(s)
ma`m gandit si eu intr`un final sa imi prezint ursuletzul este vorva de un e30 Din 1983 1.8i care la`m achzitionat acum o luna... masina este in stare buna de functioanare si usor usor vreau sa ii fac cateva modificari...astept propuneri sfaturi...
voi pune cateva poze...

racu` 02-11-10 09:10

Re: Bmw e30 CT-87-GMA
 
spor la treaba cu ursu si hai cu el ca trebuie sa vada lumea ca poate si batranelu sa faca cercuri...:)

LuciE36 02-11-10 09:14

Re: Bmw e30 CT-87-GMA
 
dap asa este... astazi sau maine il duc sa primeasca si el un nou look..o vospitorie totala si putin pe la tinichigerie...;)

daffy duck™ 02-11-10 15:17

Re: E30 - CT-87-GMA
 
bafta cu masina !!!!!!!!!!

iti dau eu combinatia perfecta : 2.5 12v + table = drift

ady_viteza 02-11-10 16:11

Re: E30 - CT-87-GMA
 
La anii lui ar trebui sa incepi cu tinichigerie cap coada....si de acolo poti sa te gandesti mai departe la motor...suspensii...etc
Bafta cu el in continuare:D

V1RuS 02-11-10 18:10

Re: E30 - CT-87-GMA
 
mergi tot pe albastru...sau ii dai alta culoare?succes

LuciE36 02-11-10 20:11

Re: E30 - CT-87-GMA
 
nu necesita tinichigerie totala....ma`m uitat atent la el...doar prin unele locuri ca a mai fost facut de fostul proprietar.... tot la culoarea albastra o sa raman dar ma gandeam la albastru metalizat....

LuciE36 02-11-10 20:16

Re: E30 - CT-87-GMA
 
3 Attachment(s)
azi am dus masina la servis...sau apucat baeitzii de ea...
sa pun si cateva poze

LuciE36 02-11-10 20:22

Re: E30 - CT-87-GMA
 
daffy in leg cu motorul cred ca iarna asta o sa ramana asta...in vara vedem cu motorul.. ;) :P

Wacky Racers 02-11-10 20:27

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Ai pornit pe un drum foarte lung! Iti doresc mult succes!

LuciE36 02-11-10 20:38

Re: E30 - CT-87-GMA
 
ms la fel

b31rmy 02-11-10 20:53

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Hai bidepa cu ursu ca nu se mai poate frate :))

LuciE36 02-11-10 21:10

Re: E30 - CT-87-GMA
 
da frate...usor usor....trebuie sa iasa ceva :D

b31rmy 02-11-10 21:21

Re: E30 - CT-87-GMA
 
5 Attachment(s)
Si cateva poze mai recente ..

LuciE36 02-11-10 21:45

Re: E30 - CT-87-GMA
 
am uitat sa scriu ca masina a primit si un set de praguri.....ce spuneti dau bine ?

crysty.bobok 02-11-10 21:53

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Am o presimtire ca nu o sa ne dezamagsesti ! Am vazut din postarile tale la Bmw Styling ce gusturi ai !

Ai nevoie doar de timp si nervi !

Bafta multa !

LuciE36 02-11-10 22:10

Re: E30 - CT-87-GMA
 
asa este.. voi incerca sa iasa ceva frumos si cat mai simplu.....
ms la fel...

waste31 04-11-10 12:35

Re: E30 - CT-87-GMA
 
dau destul de bine pragurile,dar chiar avea nevoie sa fie asa tare chituita?...oricum e de munca,primu urs mai batranel ca al meu :) sa`l iubesti sanatos si sa vedem frumusete de urs la urma.

Licu 04-11-10 19:39

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Superba masina bai bidepa, o stiu de cand era la liviu cu e46, chiar am fost cu el s`o vedem cand a cumparat`o . Pentru 1.8, trage de rupe :)) Zicea baiatu care a avut`o inainte ca a facut motorul la jaru`. Hai da`o la finish, multa bafta!

LuciE36 04-11-10 21:14

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by waste31 (Post 3784158)
dau destul de bine pragurile,dar chiar avea nevoie sa fie asa tare chituita?...oricum e de munca,primu urs mai batranel ca al meu :) sa`l iubesti sanatos si sa vedem frumusete de urs la urma.

Pai era toata ondulata .. si trebuia sa intre kit .. macar la sfarsit iese toata dreapta..

Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3785251)
Superba masina bai bidepa, o stiu de cand era la liviu cu e46, chiar am fost cu el s`o vedem cand a cumparat`o . Pentru 1.8, trage de rupe :)) Zicea baiatu care a avut`o inainte ca a facut motorul la jaru`. Hai da`o la finish, multa bafta!

Pai numai e mult si o sa iasa nebuna cu albastru de pe skoda rs ... da motorul intr-adevar este facut de orbit de la 0 si ptr un 1.8 trage foarte bine.
Astazi s-a mai avansat la masina si cred ca pe sambata se imbracata toata in sprit chit dupa care saptamana viitoare se va vopsii.
Jantele de pe masina s-au vopsit albe pana vor venii unele cu buza si am vopsit si etrieri si tamburii rosii.
Mai revin maine cu cateva poze mai recente.

CT.20.KTL 06-11-10 01:29

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Foarte interesant proiectul ... Succes cu el si nervi tari,cam ai nevoie :) Cat ai dat pe urs ? Da`mi un PM te rog daca nu vrei sa spui aici ... Ms !

LuciE36 06-11-10 08:43

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3788734)
Foarte interesant proiectul ... Succes cu el si nervi tari,cam ai nevoie :) Cat ai dat pe urs ? Da`mi un PM te rog daca nu vrei sa spui aici ... Ms !

cam 1000 de euro ma ajuns masina...da iti trebuie nervi de otel... saptamana asta sper ca e gata cu vopsitu...

LuciE36 06-11-10 08:48

Re: E30 - CT-87-GMA
 
3 Attachment(s)
sa mai lucrat ieri la masina incepe si el sa prinda forme... jantele le las albe deocamdata...dau bine ?
sa mai pun cate poze

UWE 99 06-11-10 16:40

Re: E30 - CT-87-GMA
 
bafta in continuare :)

LuciE36 06-11-10 19:15

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by UWE 99 (Post 3790008)
bafta in continuare :)

ms la fel...

LuciE36 06-11-10 19:16

Re: E30 - CT-87-GMA
 
masina a primit un set de jante modelul asta
astazi sa imbracat in spritchit de incarcare....o sa revin maine cu poze
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...a-9746067.html

daffy duck™ 06-11-10 19:20

Re: E30 - CT-87-GMA
 
pe ce dimensiune sunt???

sau sunt direct alea din anunt????

LuciE36 06-11-10 19:25

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3790393)
pe ce dimensiune sunt???

sau sunt direct alea din anunt????


sunt excat ca alea din anunt pe 15 numai ca sunt negru mat...si le fac eu arginti...nu ?

daffy duck™ 06-11-10 19:26

Re: E30 - CT-87-GMA
 
pentru "monstrul" 1.8i sunt ok 15"

dar cand o sa vrei sa le dai si sa iei 16", o sa stai putin cu ele la vanzare....:(

LuciE36 06-11-10 19:30

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3790393)
pe ce dimensiune sunt???

sau sunt direct alea din anunt????

Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3790412)
pentru "monstrul" 1.8i sunt ok 15"

dar cand o sa vrei sa le dai si sa iei 16", o sa stai putin cu ele la vanzare....:
(

asta este decat alea care erau pe masina....sunt destul de ok astea....

NightClubRacer 06-11-10 19:34

Re: E30 - CT-87-GMA
 
te-ai apucat de ea, nu gluma. E bine ca o refaci si scoti toate lufturile, indoiturile...doar trebuie iasa ata :D Frumoase si pragurile si jantele alea sunt destul de oky pentru urs, dar nu pe negru, cum ai zis si tu pe griul lor original. Spor in continuare!

LuciE36 06-11-10 19:41

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3790434)
te-ai apucat de ea, nu gluma. E bine ca o refaci si scoti toate lufturile, indoiturile...doar trebuie iasa ata :D Frumoase si pragurile si jantele alea sunt destul de oky pentru urs, dar nu pe negru, cum ai zis si tu pe griul lor original. Spor in continuare!

da stiu ca nu pe negru..dar asea le`am luat le fac arginti... o bara spate mtech 1 stie careva ceva?

Licu 06-11-10 20:10

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3785579)
Pai era toata ondulata .. si trebuia sa intre kit .. macar la sfarsit iese toata dreapta..



Pai numai e mult si o sa iasa nebuna cu albastru de pe skoda rs ... da motorul intr-adevar este facut de orbit de la 0 si ptr un 1.8 trage foarte bine.
Astazi s-a mai avansat la masina si cred ca pe sambata se imbracata toata in sprit chit dupa care saptamana viitoare se va vopsii.
Jantele de pe masina s-au vopsit albe pana vor venii unele cu buza si am vopsit si etrieri si tamburii rosii.
Mai revin maine cu cateva poze mai recente.


Fratimiu, 1.8 asta al tau a batut 2.0 24v :))))) Era cam obosita pisica, dar totusi... :))) De abia astept s`o vad vopsita si terminata :> Spor la treaba

LuciE36 06-11-10 22:40

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3790434)
te-ai apucat de ea, nu gluma. E bine ca o refaci si scoti toate lufturile, indoiturile...doar trebuie iasa ata :D Frumoase si pragurile si jantele alea sunt destul de oky pentru urs, dar nu pe negru, cum ai zis si tu pe griul lor original. Spor in continuare!

Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3790536)
Fratimiu, 1.8 asta al tau a batut 2.0 24v :))))) Era cam obosita pisica, dar totusi... :))) De abia astept s`o vad vopsita si terminata :> Spor la treaba

da stiu frate ca trage bine motoru...deabea astept si eu numai am rabdare dar asta este....tre sa ma apuc sa vopsesc si jantele care le`am luat...

Darkside_89 07-11-10 19:23

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Multa bafta si sper sa iasa asa cum iti doresti!!!!!!

LuciE36 07-11-10 21:19

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 3792756)
Multa bafta si sper sa iasa asa cum iti doresti!!!!!!

sper si eu sa iasa.....ms la fel

LuciE36 07-11-10 21:23

Re: E30 - CT-87-GMA
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 3792756)
Multa bafta si sper sa iasa asa cum iti doresti!!!!!!

cam asa arata masina in spritchit de incarcare...ma`m apucat si de jante sa`u imbracat azi in spritchit..maine le dau vopseaua

b31rmy 07-11-10 21:29

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Nu te joci .. :))
Iese ursulica mancalar tata :lol:

NightClubRacer 08-11-10 08:06

Re: E30 - CT-87-GMA
 
hai ca deja incepe sa se schimbe treaba cu jantele :D arata mai bine decat pe negrul ala ;) cand e gata vopsita masina?

Licu 08-11-10 12:51

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Te misti iute fratimiu, e bine bine. Cu barile ce faci ? Pe fata ramane aia veche si pe spate`i pui m-tech 1 ?


All times are GMT +2. The time now is 04:42.

- Copyright 2026 4Tuning