![]() |
E30 - CT-87-GMA
4 Attachment(s)
ma`m gandit si eu intr`un final sa imi prezint ursuletzul este vorva de un e30 Din 1983 1.8i care la`m achzitionat acum o luna... masina este in stare buna de functioanare si usor usor vreau sa ii fac cateva modificari...astept propuneri sfaturi...
voi pune cateva poze... |
Re: Bmw e30 CT-87-GMA
spor la treaba cu ursu si hai cu el ca trebuie sa vada lumea ca poate si batranelu sa faca cercuri...:)
|
Re: Bmw e30 CT-87-GMA
dap asa este... astazi sau maine il duc sa primeasca si el un nou look..o vospitorie totala si putin pe la tinichigerie...;)
|
Re: E30 - CT-87-GMA
bafta cu masina !!!!!!!!!!
iti dau eu combinatia perfecta : 2.5 12v + table = drift |
Re: E30 - CT-87-GMA
La anii lui ar trebui sa incepi cu tinichigerie cap coada....si de acolo poti sa te gandesti mai departe la motor...suspensii...etc
Bafta cu el in continuare:D |
Re: E30 - CT-87-GMA
mergi tot pe albastru...sau ii dai alta culoare?succes
|
Re: E30 - CT-87-GMA
nu necesita tinichigerie totala....ma`m uitat atent la el...doar prin unele locuri ca a mai fost facut de fostul proprietar.... tot la culoarea albastra o sa raman dar ma gandeam la albastru metalizat....
|
Re: E30 - CT-87-GMA
3 Attachment(s)
azi am dus masina la servis...sau apucat baeitzii de ea...
sa pun si cateva poze |
Re: E30 - CT-87-GMA
daffy in leg cu motorul cred ca iarna asta o sa ramana asta...in vara vedem cu motorul.. ;) :P
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Ai pornit pe un drum foarte lung! Iti doresc mult succes!
|
Re: E30 - CT-87-GMA
ms la fel
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Hai bidepa cu ursu ca nu se mai poate frate :))
|
Re: E30 - CT-87-GMA
da frate...usor usor....trebuie sa iasa ceva :D
|
Re: E30 - CT-87-GMA
5 Attachment(s)
Si cateva poze mai recente ..
|
Re: E30 - CT-87-GMA
am uitat sa scriu ca masina a primit si un set de praguri.....ce spuneti dau bine ?
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Am o presimtire ca nu o sa ne dezamagsesti ! Am vazut din postarile tale la Bmw Styling ce gusturi ai !
Ai nevoie doar de timp si nervi ! Bafta multa ! |
Re: E30 - CT-87-GMA
asa este.. voi incerca sa iasa ceva frumos si cat mai simplu.....
ms la fel... |
Re: E30 - CT-87-GMA
dau destul de bine pragurile,dar chiar avea nevoie sa fie asa tare chituita?...oricum e de munca,primu urs mai batranel ca al meu :) sa`l iubesti sanatos si sa vedem frumusete de urs la urma.
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Superba masina bai bidepa, o stiu de cand era la liviu cu e46, chiar am fost cu el s`o vedem cand a cumparat`o . Pentru 1.8, trage de rupe :)) Zicea baiatu care a avut`o inainte ca a facut motorul la jaru`. Hai da`o la finish, multa bafta!
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
Quote:
Astazi s-a mai avansat la masina si cred ca pe sambata se imbracata toata in sprit chit dupa care saptamana viitoare se va vopsii. Jantele de pe masina s-au vopsit albe pana vor venii unele cu buza si am vopsit si etrieri si tamburii rosii. Mai revin maine cu cateva poze mai recente. |
Re: E30 - CT-87-GMA
Foarte interesant proiectul ... Succes cu el si nervi tari,cam ai nevoie :) Cat ai dat pe urs ? Da`mi un PM te rog daca nu vrei sa spui aici ... Ms !
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
|
Re: E30 - CT-87-GMA
3 Attachment(s)
sa mai lucrat ieri la masina incepe si el sa prinda forme... jantele le las albe deocamdata...dau bine ?
sa mai pun cate poze |
Re: E30 - CT-87-GMA
bafta in continuare :)
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
|
Re: E30 - CT-87-GMA
masina a primit un set de jante modelul asta
astazi sa imbracat in spritchit de incarcare....o sa revin maine cu poze http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...a-9746067.html |
Re: E30 - CT-87-GMA
pe ce dimensiune sunt???
sau sunt direct alea din anunt???? |
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
sunt excat ca alea din anunt pe 15 numai ca sunt negru mat...si le fac eu arginti...nu ? |
Re: E30 - CT-87-GMA
pentru "monstrul" 1.8i sunt ok 15"
dar cand o sa vrei sa le dai si sa iei 16", o sa stai putin cu ele la vanzare....:( |
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
Quote:
|
Re: E30 - CT-87-GMA
te-ai apucat de ea, nu gluma. E bine ca o refaci si scoti toate lufturile, indoiturile...doar trebuie iasa ata :D Frumoase si pragurile si jantele alea sunt destul de oky pentru urs, dar nu pe negru, cum ai zis si tu pe griul lor original. Spor in continuare!
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
Fratimiu, 1.8 asta al tau a batut 2.0 24v :))))) Era cam obosita pisica, dar totusi... :))) De abia astept s`o vad vopsita si terminata :> Spor la treaba |
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
Quote:
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Multa bafta si sper sa iasa asa cum iti doresti!!!!!!
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Quote:
|
Re: E30 - CT-87-GMA
4 Attachment(s)
Quote:
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Nu te joci .. :))
Iese ursulica mancalar tata :lol: |
Re: E30 - CT-87-GMA
hai ca deja incepe sa se schimbe treaba cu jantele :D arata mai bine decat pe negrul ala ;) cand e gata vopsita masina?
|
Re: E30 - CT-87-GMA
Te misti iute fratimiu, e bine bine. Cu barile ce faci ? Pe fata ramane aia veche si pe spate`i pui m-tech 1 ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:42. |
- Copyright 2026 4Tuning